Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matkaasebko
14. apr 2018

@miaa19 nahradna osobna a pesfunstvo maju rozlicne prispevky...a k tej zmene niekedy davnejsie aj mne hovorili ze by sa mali menit ale nikto nevie kedy...a nikde som nic o zmene nenasla

zuzlicek44
14. apr 2018

V BB kraji sa nič nepohlo...viete nejaké infosky? 🙂

marcelarefat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelarefat
16. apr 2018

Dievčatá prosím vás, za akú dobu po poslednom súde ste vybavovali nový RL? Súd prebehol 22.3. , rozhodnutie som dostala behom 5 dní. Na matrike v mieste narodenia malého ešte stále nič nedostali zo súdu, pritom súd je od matriky 5 metrov. Vraj matrikarka musí tiež dostať oznámenie, spracovať ti a až potom mi môžu vystaviť nový RL.

maartinkaa
16. apr 2018

ahojte, mala bude mat tri roky teraz koncom aprila, bola som na upsvare a tam mi tetka povedala, ze rodicak mi konci tiez v aprili, lebo vraj mala je uz nasa, tak nemam narok na dlhsie poberanie. nejako sa mi to nezda, ved kazde dieta je uz vo veku troch rokov osvojene, ako to teda je?

mata71
16. apr 2018

@marcelarefat mali sme aj mi ak máš doma už papier, a pečiatky o pravoplatnosti, chod na matriku a nechaj im kopiuu, pani to zurguje a rodny list Ti pošlu domov a s tvojim papierom,, takto sme to mali mi v LV

mata71
16. apr 2018

@maartinkaa to nieje pravda , rodičak máš 3roky od zverenia, /do veku dietata 6r/podla toho kedy Ti uznali rodičak,,, chod sa pohadat , urobia Ti to nám tak chceli o 3 mesiace dt menej...

mata71
16. apr 2018

@maartinkaa ak by si si zobrala 1,5r dieta ideš s nim na 3roky na rodičak,, to je do jeho 4,5r .. takže pani na urade nech si zavola na ustredie a informuje sa, pozor vyradzuju aj zo systemu, ale vie to napravit mi sme tak mali... nedaj sa..

katkuz
16. apr 2018

@maartinkaa tusim kikuska Verde semraz davala skopirovany text zo stranky upsvaru, kde je pisane od zverenia.skus pohladat tam,aby si tete ukazala dokaz.

maartinkaa
16. apr 2018

zeny moje, ale mne to povedala, ta veduca, alebo ako ju nazvat,,,,ved mne sa to cele nezda, hlavne deti ktore boli brane rovno z porodnice, tak tie uz maju proces osvojenia za sebou vo veku troch rokov, potom by nikto nemal narok na rodicak,,,,,este mi povedzte, aky papier mam zobrat na upsvar? a ked sa nedomozem, na koho sa mam este obratit?

joannita
16. apr 2018

@maartinkaa ale matersku a rodicak nedostavas az po procese osvojenia, ale pocas neho... A nevadi ze je veduca. Je smutne ze veduca nevie zakony.... stoj si za svojim, baby maju pravdu.

mata71
16. apr 2018

@maartinkaa na ustredie prace do bratislavy nech volaju,

usmevnr
16. apr 2018

Dobrý deň prajem, pripájame nejaké informácie a srdečné pozvanie pre všetkých, kto má záujem zúčastniť sa avizovaných aktivít...

usmevnr
16. apr 2018
mana85
16. apr 2018

@marcelarefat presne ako u nas matrika vedlajsia budiva sudu a trvalo im to 2 nesiace vyhovarali sa jedna na druhu som im furt volala ...

maartinkaa
16. apr 2018

@mata71 ja to viem takto isto, ale ona argumentovala, ze mala ju uz nasa, tak v tom pripade je rodicak len do jej troch rokov, ako pri bio detoch

bosorkabb
16. apr 2018

@maartinkaa nemá pravdu. Je to 3 roky odo dňa prevzatia do starostlivosti.

miriam439
16. apr 2018

@maartinkaa
baby majú pravdu, je to 3 roky od právoplatnosti prvého rozhodnutia súdu o zvereni dieťaťa do NRS a osvojenie je tiež NRS.
vytlač si zo www.zakonypreludi.sk alebo zo slov-lex... zákon 571/2009 v akt. znení (zákon o rodičov. príspevku), podstatné pre teba sú paragraf 2 a 3, hlavne par. 3 odst. 2 pism. c - tam jej to ukážes čierne na bielom. Hlavne sa nedaj, oni opinkavaju....

maartinkaa
16. apr 2018

dakujem baby, uz som aj tak s toho jelen, teraz neviem, ktory lajster to je,,,,,to je to, co nariadil sud, aby nam malu vydali s porodnice?

kikuska_wedge
16. apr 2018

Dievčatá, keď budem mať právoplatný rozsudok o osvojení, tak ako dlho trvá matrike než vydá nový rodný list? Asi by som sa príliš nádejala, že na počkanie?

bibal123
16. apr 2018

@kikuska_wedge neuveritelne rychlo sme mali do 3 dni. v TT.

karkana
16. apr 2018

@kikuska_wedge my sme volali na matriku či aj im už prišiel rozsudok,,,,asi 2 týždne neskôr,ako nám a dohodli sme sa na určitý deň možno o dva ako dostali ,,,že prídeme,,

marcelarefat
17. apr 2018

@kikuska_wedge ja som mala súd 22.3. a stále nič. Matrika je pritom 2 metre od súdu. Mne prišlo rozhodnutie behom 5 dní asi.

kikuska_wedge
17. apr 2018

@marcelarefat nerozumiem tomu. Ak máš predsa právoplatný rozsudok, tak matrika musí konať. Držím palce, nech sa to čoskoro vyrieši. Som zvedavá, čo čaká nás.

marcelarefat
18. apr 2018

@kikuska_wedge vraj aj matrika musí dostať a ešte ho nemá...... Divné to!!!!

bosorkabb
18. apr 2018

@marcelarefat baby sudca má na napísanie a odoslanie rozsudku 30 dní, plus kým to príde poštou tej matrike. Takže možno preto to tak trvá.

marcelarefat
18. apr 2018

@bosorkabb dnes som volala na súd priamo z vedúcou a tá mi povedala, že ma to na spracovaní asistentka, že to posuri a koncom týždňa to budú mať na matrike. To rozhodnutie musí ešte súd spracovať preto to tak dlho trvá.

miriam439
19. apr 2018

Áno, oni majú na všetko zákonné lehoty, lenže ani tie nedodržiavajú. Robia si, ako to vyhovuje im a keď si niekto neurobí načas a správne svoju robotu, nič sa nedeje.
Veď čo povedať na to, keď jeden súd najprv dokáže vydať predbežné opatrenie, potom sa spamätá, postúpi vec inému súdu, lebo vraj to jemu neprinaleží v danej veci rozhodovať. Druhý súd pošle žiadateľovi o NRS oznámenie, že danú vec postupuje tretiemu súdu, vraj aby to mal žiadateľ bližšie... Tretí súd však ani po takmer 4 mesiacoch o ničom netuší, takže žiadne pojednávanie vo veci nie je v pláne. Po neodbytnom domáhaní sa informácií sa dozviete, že asistentka na druhom súde vec spracováva a po spracovaní spis odošle konečne na tretí súd. A tam si zase počkáte, kým sa spisu niekto ujme...
A koľko to asi teraz bude trvať, kým dotyčný naštuduje celý spis, aby sa mohol kompetentne vyjadriť, keď obyčajný úkon zabalenia spisu do obálky, trvá niekomu takmer 4 mesiace?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre