Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

berginkan
19. dec 2018

@bosorkabb tu nieco nie je v poriadku. Od maja poriesili, presli atd cca 170 ziadatelov? Nezda sa mi to. My sme sa za polroka posunuli iba o 20 tak teraz fakt neviem ako to mam brat

berginkan
19. dec 2018

@bosorkabb okrem toho vcera som volala kvoli inej veci a povedali min dva roky tak som z toho fakt uz jelen

bosorkabb
19. dec 2018

@berginkan neviem aké máš požiadavky ani tvoje poradie.
Môžem písať len to svoje, to poznám. Plus ešte niekoho koho poznám,ten však čaká na poloromske.
Kľudne mi napíš správu ak chceš niečo detailnejšie (sukromnejsie ) vedieť. Ja som volala v pondelok.

berginkan
19. dec 2018

@bosorkabb mam tie iste poziadavky. Bez rozdielu a do roka. Jedina podmienka je zdrave. Relativne samozrejme. Netreba. Ved spytam sa ich este raz preco kazdemu ine hovoria

bosorkabb
19. dec 2018

@berginkan ja mam relatívne zdravé. Čiže nič vážne.

berginkan
19. dec 2018

@tatiana198888 tak vidis 😂 kazdopadne bude to rychlejsie ale netreba mat prehnane iluzie. A co sa tyka pohlavia stale sa to meni. To ze nie su dievcatka je vraj fama a raz su raz nie su

tatiana198888
19. dec 2018

@berginkan @bosorkabb Dakujem krasne za vase odpovede 🙂 A vidim ze nie som jedina co ma rozdielne informacie, ale tak aspon mi je to trosku jasnejsie. A teda nechame sa prekapit kedy to bude nakoniec 🙂

bosorkabb
19. dec 2018

@tatiana198888 držím palce, určite sa čoskoro dočkáte.

yukki
20. dec 2018

Dnes je to jedenásť rokov, odkedy som si ju priniesla domov.......nehovorila, nerozumela, preskákali sme si veľa....
Fotky robila mladšia dcéra, čerstvých desať rokov má, foťákom typu mydlová krabička...

Má to zmysel.

katkuz
20. dec 2018

krasa - skoda, ze to nie je zo zvukom 🙂 ... a fotky by som ja lepsie neurobila 🙂 🙂 🙂 uzivajte si pokojne a radostne vianocne sviatky🙏 ❤❤❤

maartinkaa
20. dec 2018

@yukki je krasna❤❤❤

yukki
20. dec 2018
bosorkabb
20. dec 2018

@yukki 👍😍😍😍

berginkan
20. dec 2018

Tak som dnes volala a teda povedali mi, ze sa to trochu rozbehlo lebo vianoce. Nechcela aby to blbo vyznelo ale teda ze niektore zeny odnasaju deti prave kvoli tomu. Pytala sa ma vsak ze ako sa mame a ze nam teda praje prijemne cakanie, lebo ze veri ze to bude ok. Taka vianocna bola 🙂 a este mi vravela ze maju teraz dve deticky, ale ze su tam nejake problemy zdravotne. Spominala tu stupnicu len ja si to nepamatam. Tak ma napadlo ze sa spytam tu. Viete to co sa uvadza v spisoch ze v akom stave je dietatko...

bosorkabb
20. dec 2018

@berginkan zvyknú sa udavat podľa toho či sú bežné, vyliecitelne alebo trvalé. Aspoň naša Oli mala bežné napísané. Boli to časté hnačky, stačilo vymeniť mlieko a zrazu je to o. k. Neviem prečo to nikoho nenapadlo, nemusela zbytočne ležať v nemocnici 2 krát.
Možno poradí aj @ellen ohľadne zdravotného stavu a spisu.

ellen2016
20. dec 2018

@berginkan asi myslela apgar

joannita
20. dec 2018

@berginkan upgar, najlepsi je 10 a meraju sa 2 upgary jeden hned po narodeni a druhy myslim ze 5 minut na to. Ale 9 a 8 je tiez este ok. Ale vobec to nieje take smerodatne, dieta moze mat vselijake skyte choroby. Alebo naopak moze mat upgar 7 a pritom je uplne zdrave.

berginkan
20. dec 2018

@joannita
@bosorkabb
@ellen2016 ok dakujem 🙂 asi to hovorila, vsak sa nabuduce Budem viac sustredit. Lebo toto iba spomenula

arthemiis
20. dec 2018

@joannita upgar 😂 nie je to apgar sú to tri čísla v prvej 5 a 15 minúte po narodení a v otázke adopcie sú úplne nepodstatne aj dieťa so zlým apgarom môže byt zdravé to je hodnotenie adaptácie po pôrode pre zdravotníkov a nie pre matky ani pre detské domovy

bosorkabb
21. dec 2018

@arthemiis toto napríklad moja nemala uvedené v spise. To sme zistili až v Ded kde to mala v spise. Oni majú podľa mojich skúseností lepšie údaje. Tam sme sa dozvedeli aj o bio matke a všetko podstatné.

tecko28
21. dec 2018

@arthemiis meria sa to v 1. min, 5. a ked treba tak v 10. po narodeni. Moj maly mal merane 2x , lebo hned druhe bolo 10, tak uz dalsie nerobili, ale stretla som sa s tym, ze nedavno ponuknuty chlapcek mal merane 3x, lebo to prve bolo velmi nizke. V tej 10. minúte sa test robí len ak jeho hodnota vyšla v predchádzajúcom teste menej ako 7. Inak to nie je potrebné. Inak nam tiez apgar povedali az v DED, v spise na urade ho nemal a aj to, lebo som sa na to vyslovene pytala a tiez na sposob porodu. Mozmo som ta nespravne pochopila, ale nie je to len tak o nejakej adaptacii, tam sa sleduju velmi dolezite hodnoty- dychanie, pulz, svalovy tonus, farba koze, reakcie na podnety. Pre mna to ma dost vypovednu hodnotu. Samozrejme ako pisu dievcata vyssie aj taky co dosiahne plny pocet moze mat skryte choroby-ktore s apgar nesuvisia, ale ked teda vezmeme do uvahy, ze ma dietatko tazky start do zivota, kde absentuju zakladne zivotne prejavy, tak to riziko zdravot. komplikacii stupa.

bosorkabb
21. dec 2018

Len napíšem že vždy si pýtajte v Ded spis dieťaťa, nájdete tam všetko vrátane vyšetrení, pôrodu správu, zdravotný stav matky. Tento spis je podrobnejší ako spis na úrade. Ak sa dá tak si údaje nafote. To len taká malá rada pre tie ktoré chcú vedieť čo najviac informácií o dieťati.

joannita
22. dec 2018

@arthemiis upgar apgar, jedno vymenene pismenko je pre teba az take velmi smiesne? Podstatu vsetci pochopili. Apgar sa meria bezprostredne po narodeni, potom v 5. Minute a v 10 minute. Nie v 15. Tento udaj nieje az taky nepodstatny, pretoze hodnoti zakladne zivotne funkcie dietata. Nieje vsak samozrejme uplne smerodatny, co som aj pisala vyssie.

ellen2016
23. dec 2018

@joannita a hlavne to bol preklep🙂

miriam439
24. dec 2018

Milé žienky. Všetkým vám prajem krásne Vianoce, plné lásky a pohody. Tým, ktoré už máte vytúžené bábätko doma, veľa detského smiechu a iskričiek v očiach a tým, ktoré ešte čakáte, nech sa už čoskoro dočkáte. Nech všetko príde v správnom čase. 💖🎄🎁

berginkan
24. dec 2018

Aj ja vam prajem krasne sviatky. Verim, ze rok 2019 bude pekny a pre niektore aj uspesny 🎄♥️

continental
25. dec 2018

Ahojte kočky,želám vám príjemné prežitie vianočných sviatkov,hooodne trpezlivosti,sily a božích milostí.Zároveň mám ku Vám prozbu,neviete náhodou ako je na tom s adopciu žilinský kraj?či sa vôbec poradovník pohnul tento rok,alebo je to stále na mŕtvom bode? ďakujem za každé info😘

joannita
25. dec 2018

@bosorkabb nam veru v ded nechceli ukazat vobec nic. A fotit uz vobec nie. Len citali zo spisu dolezite info ale ukazat ani za svet.

bosorkabb
25. dec 2018

@joannita to mi je ľúto. Nám nechali celý spis v miestnosti kde sme boli my a malá, nik iný. Takže sme si po fotili a zistili všetko o bio rodine, o pôrode, hospitalizaciach, lekárske záznamy proste všetko čo mali. Tie informácie boli oveľa lepšie ako na úrade.
Všetko záleží od Ded.

miriam439
25. dec 2018

@continental Niekedy v novembri alebo začiatkom decembra tu baby písali, že konečne dovybavovali žiadosti z roku 2011, teda ak si dobre pamätám. Ale možno ti ešte niekto napíše presnejšie info.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre