Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

ellen2016
12. jan 2019

@berginkan ano, isli.povedali nam to ale az po prvej interakcii, ked uz bola ruka v rukave. Takisto bolo malo pravdepodobne,ze sa bio rodina ozve, kedze mala uz mala 6 mesiacov a ziaden zaujem.

bosorkabb
12. jan 2019

@berginkan neboj to dáš. Popýtaj sa čo najviac na bio rodinu.
@ellen2016 sme rovnaké prípady a dali sme to. Určite to zvládnete aj vy. Držím palce.

berginkan
12. jan 2019

@ellen2016 kkz. To je trosku nefer. Ale vuac veci v tomto celom nie je fer. Uz len to samotne dietatko 🙂 dakujem budem sa vela pytat

bbbarunka
12. jan 2019

@berginkan ahoj. Ani nás syn nebol od začiatku právne voľný. A je náš. Ale je fakt, že bol už tretí, ktorého biologická matka dala na adopciu. Nebola veľká pravdepodobnosť, že by si to rozmyslela.

ellen2016
12. jan 2019

@berginkan nam kvazy "zatajili viacej skutocnosti, no sme svojim sposobom radi, ze tak urobili. Mala bola vyrobena pre nas a sme najstastnejsi na svete. S odstupom casu vnimame to,ze sme do adopcie isli naivni a trosku nervozny, ako plus, lebo cely system je jeden des a na ten bordel a neprofesionalitu ta nepripravi nic.

ctrlh
12. jan 2019

Ahojte baby prosim vas neviete ako s romskymi ďeťmi lebo jasa bojim že buďem čakať vela uradničky mi povedaly že až dva roky sa čaka na malinke do 6 mesiacov možte niekto poraďiť okolie prešov ďakujem.

berginkan
12. jan 2019

@ellen2016 presne tak to citim a vnimam aj ja. len sa vo mne bije to vediet co najviac a radsej nic nevediet 🙂

@ctrlh 2 roky biele? ved to je vpohode. romske su vzdy skor..

joannita
12. jan 2019

@zanetaqwe obavam sa ze ked im neberiete ani na druhy den tak preskocia 😒 Skus zavolat ma urad a vysvetlit im to a dohodnut sa nejak s nimi.

joannita
12. jan 2019

@berginkan prakticky vsetky babatka ktore ti ponuknu este nebudu pravne volne. Je to skor vynimka. U nas tiez nebolo pravne volne. A treba si aj uvedomit dalsi fakt o ktorom ale vacsina nevie a to je ten, ze bio si to moze rozmysliet aj potom, ako sa vyslovi osvojitelnost. Konkretne biologicka matka si to moze rozmysliet az dovtedy, kym vam dieta nieje zverene do predosvojitelskej starostlivosti, resp odovzdane na zaklade neodkladneho opatrenia. Matka by ale musela podat navrh na sud o zrusenie osvojitelnosti a sud by skumal ci je naozaj sposobila atd. A ako vieme vacsina bio matiek netusi ako sa podava navrh na sud. Ale napriklad nasa bio patri k tym co to vedia a keby chcela tak to urobi.....bol to risk a vzdy je. Pravdu ti poviem, az do predosvojitelskeho sudu som nebola celkom kludna aj napriek tomu ze sme maleho mali na neodkladne od zaciatku. Bez risku to zial nejde.....

joannita
12. jan 2019

@berginkan a este by som dodala, ze pravdepodobnost ze bio matka poda aj po vysloveni osvojitelnosti nejaky navrh na sud a bude bojovat o dieta je velmi mala. Kedze ale ja tiez niesom taky ten riskantny typ, bala som sa aj napriek tomu. 😄

berginkan
12. jan 2019

@joannita dakujem 🙏

zanetaqwe
13. jan 2019

@joannita ďakujem za odpoveď,ale to by som im nazad zavolala,ale až za pár hodín, keď prídeme domov.Nie až na druhý deň 😊.Ale bála som sa ak sa nedovolajú hneď,že automaticky budú volať manželom za nami. A nám sa čakacia doba predĺži zas o rok-lebo u nás ide jedno dve deti na adopciu za rok.Ahoj

apadapa
13. jan 2019

Ahojte zienky, prosim Vas neviete, ako je to momentalne s cakacou dobou na romske deticky v bratislavskom kraji (Pezinok)? Nase poziadavky su dietatko do roka, etnikum a pohlavie nerozhoduje alebo surodenci, kde starsie by bolo do 3 rokov. ( V decembri 2018 sme boli zapisani do zoznamu zoiiadatelov).Dakujem za kazdu informaciu.

nikadomi
13. jan 2019

@apadapa čaká sa vraj aktuálne do dvoch rokov 😌

nikadomi
13. jan 2019

@apadapa ale neviem ako so súrodencami, tam možno skôr. Je to veľmi ťažko odhadnůť. Ale na malé bábo bez rozdielu etnika do dvoch rokov je aktuálna info.

apadapa
13. jan 2019

@nikadomi dakujem pekne, za info, joj 2 roky..😯

nikadomi
13. jan 2019

@apadapa veru, nie je to málo. my sme zapísaní od októbra. Vám koľko spomínali?

berginkan
13. jan 2019

@apadapa poradovnik sa totiz posunul odost ziadatelov. Kedze zmenili podmienky. Ja na tvojom mieste by som bola vdacna za dva roky. Ved na biele sa caka 7. Ber to tak. A baby vraveli ze nikdy nevies, ze to vobec nemusi byt az dva ;)

apadapa
13. jan 2019

@nikadomi nam spominali 2-3roky, ale stalo sa, ako spominali uradnicky, ze sa podarilo jednemu paru do pol roka...,zalezi no...viem, ze sa caka na biele babo 7 rokov, ako pise berginkan, takze, co su 2 roky, ale na ceste stat sa rodicmi sme uz velmi dlho a uz sme si presli vselicim...takze mne by sa hadam aj 2 mesiace zdali dlho😁, ale ano, lepsie je sa nastavit na dlhsie cakanie a dufat, ze sa podari skor🙏

nikadomi
13. jan 2019

@apadapa presne tak. Kazdý, čo sa do tohto kolotoča adopcie dáva je nedočkavý a chce mat dieťatko doma čo najskôr. Aj keď vie, že to bude dlhšiu dobu trvať, tak sa aspoň poinformuje či sa niečo nezmenilo. Nám tiež spomínali, že tie dva roky je aktuálna čakačka ale môže to byť pokojne skôr. Nik nemá kristáľovú guľu. My už máme takmer tri roky jedného chlapčeka doma, vtedy sme čakali rovných 9mesiacov.

apadapa
13. jan 2019

@nikadomi no to je uzasne, ze uz mate synceka, nech Vam robi radost. 😊

nikadomi
13. jan 2019

@apadapa ďakujem, veru robí ☺️ Aj vám bude hádam čoskoro ☺️ Veď aj rok zbehne ako voda koľkokrát..

joannita
13. jan 2019

@zanetaqwe nie myslela som to tak aby si im zavolala napr. Zajra a upozornila ich na to ze nemozete brat telefony a tym padom sa nemate ako dozvediet info ze ste v poradi. Aby o tom vedeli ze neberiete preto ze nechcete. A aby si sa ich opytala ako sa v tychto pripadoch postupuje.

zanetaqwe
13. jan 2019

@joannita tak to spravíme Ďakujem 😘😊

amoenussa87
13. jan 2019

Ahojte. Viem, ze je tu co to popisane tejto teme, ale nikde som nenasla to, co potrebujem. Tak vas chcem velmi pekne poprosit, mali ste niekto v poslednej dobe pojednavanie? Konkretne Zverenie malol.dietata do predisvojitelskej starostlivosti? V stredu mame pojednavanie a ja vobec neviem ako prebieha pojednavanie, ci si mam napisat ako zijeme atd., alebo mi sudkyna bude klast otazky? Dakujem velmi pekne za pomoc.

martinavalach
14. jan 2019

@amoenussa87 My sme mali pojednavanie koncom roka. Mali sme pripravene odpovede o tom, co ziadame, ake mame bytove pomery, kde pracujeme a zakladne vydaje domacnosti za mesiac. Ale pytali sa nas len na to, co ziadame (ako je uvedene vo vasom navrhu na sud), aky mame vztah k dietatu. Mali sme stres, ale prebehlo to dobre!

amoenussa87
14. jan 2019

@martinava dakujem za odpoved, som velmi nervozna, lebo mame infosku ze pani sudkyna je velmi neprijemna a prisna.

janakjk
14. jan 2019

Ahojte. Dievčata pri adopcii trvá rodičovský príspevok do dovŕšenia 3 roku dieťaťa alebo do 3 rokov odkedy mám bola malá zverená?

nikitka2
14. jan 2019

Žienky zo Za kraja, pohlo sa niečo v poradovníku adopcia? Volala ste niektora?

bosorkabb
14. jan 2019

@janakjk 3 roky odo dňa zverenia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre