Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

alicag
7. apr 2011

@lussy666 Tak toto isté sa stalo mojej kamoške super. 😉

dadenka1
7. apr 2011

@lussy666 ja verím, že to má zmysel.. aj tá naša neplodnosť.. čo by bolo s deťúrencami, čo sú opustené... keby sme mali všetky deti vlastné, máloktorá z nás by sa dala na adopciu (česť výnimkám)... aspoň si život viac vážim...
neberiem to ako zradu.. beriem to ako výzvu...

dadenka1
7. apr 2011

@alicag mňa to na prípravách nebavilo... ale dalo sa to vydržať... mňa mrle žerú všade...

tortelinka
7. apr 2011

idem spat, drzte sa baby

lussy666
7. apr 2011

@dadenka1 presne tak....zmysel ma vsetko...a co uz ma vacsi ako dat lasku

dadenka1
7. apr 2011

@tortelinka dobrú noc

dadenka1
7. apr 2011

@lussy666 koľko filozofie takto na noc... 😀 sa nám bude o bábankách snívať

suezana
7. apr 2011

@dadenka1 rovnaké pocity 😝 raz sme si po príprave museli s mm dať aj frťana 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 keby teta vedela, tak nám žiadnu ďalšiu prípravu nerobí 😅

alicag
7. apr 2011

@dadenka1 Som fakt zvedavá čo to bude .

alicag
7. apr 2011

Tak sladké sníčky a nech sa vám sníva o maličkých 🙂

goralenka
7. apr 2011

idem aj ja, sladke sny baby.. a dakujem za nadej, ze v tom vsetkom nie som sama.. vas som potrebovala.. som trpezliva, ale mam kopu otazok a az vy ste mi na niektore odpovedali...

dadenka1
7. apr 2011

@suezana A čo také vás rozhodilo?

lussy666
7. apr 2011

@dadenka1 hehe, jasne....ja uz som bola od osmej 3x kojit, zubadla dalsie idu..
🙂 tak sladke babatkovske sny🙂

suezana
7. apr 2011

@dadenka1 tetuškin výlev emócií - nekonečný 😅 🙄 ...nerozhodilo - to nem dobré slovo.... bolo toho na nás moc 😅 akože nasilu sme sa usmievali 1 a pol hodiny... ale domov sme šli vycicaní a rozumeli sme si bez slov 😅 😀

dadenka1
7. apr 2011

@lussy666 aj vám.. obom..

dadenka1
7. apr 2011

@suezana ahá.. tak ste aj dobrý skutok urobili... ste ju s láskou vypočuli 😀 😀 Ale hodinu a pol.. to neni na frťana, to je na riadnu opicu

suezana
7. apr 2011

@lussy666 choď pekne kojiť 😵 😵 😵 😵 aj ja by som chcela 😵 😵 😵 prečo chceš vlastne adoptovať? ak môžeš a chceš o tom hovoriť...

suezana
7. apr 2011

@dadenka1 😀 😀 😀 😀 😀 no mm šofér 😉 nemôže a ja moc nepijem 😀 len cuckám 😀

dadenka1
7. apr 2011

@suezana jaj, veď aj ja len machrujem.. tiež som šofér.. ale už sa stalo, že som sa dala dole.. ale dáááávno.. a asi najbližšie sa dám, keď zavolajú.. od radosti

suezana
7. apr 2011

@dadenka1 aj vy ste mali takú prípravu, že ste hrozne veľa o sebe hovorili? o zoznámení, chodení, názoroch, rodinách.... u nás sa trištvrte prípravy venovalo hádam len nám - našej minulosti, trošku súčastnosti.... mne to nerobilo problém, ja rada rozprávam.... v podstate sme si zaspomínali na staré pekné časy, keď sme boli mladí, krásni a zaľúbení 😵 😵 😵 ale mám veľký pocit, že na adopciu nás skoro vôbec nepripravili - vlastne sme riešili hlavne to, že treba povedať dieťaťu, že je adoptované, že treba hovoriť, že ju nosila v brušku iná teta - nie mama, a viac si ani nepamätám 😕

lussy666
7. apr 2011

@suezana jasne, ze mozem..proste chcem...pride mi to spravne, aj ked som pravdepodobne plodna jak jablonka 😀
neni v tom nic "hlboke", jednoducho to tak citim, dat domov dietatu, detom, co vela stasticka nemali..🙂

suezana
7. apr 2011

@dadenka1 šofér z povolania som myslela - ráno pred piatou vyráža - to by nevytriezvel do rána 😉

suezana
7. apr 2011

@lussy666 a chcete len biele, či aj rómske?

lussy666
7. apr 2011

@suezana to je uplne jedno

dadenka1
7. apr 2011

@suezana haha úplne presne... neboli sme tam spolu? Také veci ako FAS a adaptácia a súdy a iné.. nebyť koňa, netuším, do čoho idem? nebola som spokojná.. iné sme potrebovali.. a nie toto.. ale čo už.. doštudujem ako samouk

suezana
7. apr 2011

@dadenka1 detto 😕

dadenka1
7. apr 2011

@suezana nevadí.. dobehneme..mali sme ísť cez Návrat.. boli by sme múdrejšie

lussy666
7. apr 2011

inak ako vas tu citam, lahka cesta to teda neni.... 😲

dadenka1
7. apr 2011

@lussy666 žiadny ozajstný poklad nie je zadarmo... jeden máš doma a nebola to sranda.. 😉

suezana
7. apr 2011

@lussy666 nie je.... občas ma napadne, či to nenechať tak..... jedno mám .... hlavne, keď sa vyskytnú problémy....ale potom vidím kamošku, čo má krásne bábo (ado) neviem pochopiť, ako ju mohli rodičia nechať...a aké šťastie má, že existujú ľudia, ktorí ju milujú viac ako čokoľvek na svete 😵 😵 😵 😵 ja skrátka ešte túžim po jednom dieťatku ... sama neviem prečo .....je to v nás asi....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre