Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

liwka
5. mar 2016

@mana85 a ako to s vami vyzerá? dúfam, že to už nebude dlho trvať 😉

mana85
5. mar 2016

@liwka čakáme na predbežko a cestujme a čakáme a cestujeme a tak , no snáď to dlho už nepotrvá 😉

liwka
5. mar 2016

joooj, zo srdca vám prajem, aby tá dobrá správa prišla už v priebehu pár dní 🤐
@mana85

sophina
5. mar 2016

@mana85 a leto uz budete krasne vo stvorici ... drzim palce nech je to skor 😉

kikuska_wedge
5. mar 2016

@mana85 drzim palce nech je to co najskor

beka22
5. mar 2016

@mana85 prajem nech to už netrvá dlho lebo to čakanie je nekonečné.

daisydee
6. mar 2016

@jajuskajana ahoj. Pises ze si ta pani preklepne a vola do prace. A co ak o tom u mna v praci nikto nevie a chcem aby to tak zostalo?
To ako zavola do prace, ze si chces adoptovat dieta a preto potrebuje o tebe nejake informacie?
Dik za odpoved.

janinuska
6. mar 2016

Inak toto by aj mna zaujimalo, ved načo potrebuju v praci vediet, že si niekto chce adoptovat dieta. A čo ak pracuje iba manžel? To musia byt zamestnani obidvaja? A ak byvam v podnajme je to problem? Musim vlastnit byt, alebo dom? Dakujem za každu odpoved.

kikuska_wedge
6. mar 2016

@janinuska v našom prípade si to v práci nepreverovali, chceli iba potvrdenie o príjme. Za to si nás preverovali na miestnom úrade, ale vopred nás o tom informovali. Takže som tam ešte pred tým skočila, vysvetlila situáciu, boli milý a prisľúbili dobré hodnotenie. Taktiež si preverovali bytové podmienky. Neviem o tom, že je podmienkou mať dom/byt v osobnom vlastníctve.

mana85
6. mar 2016

@daisydee
@janinuska Pokiaľ viem tak v zamestnaní treba len na mzdovom pýtať potvrdenie o príjme prvý krát som povedala na čo to potrebujem bola to malá rodinná firma tak by sa dozvedeli aj tak , no pri druhom som povedala že do banky potrebujem 😝 v našom prípade čítali hodnotenia obce , zamestnávateľov v záverečnej reči pri poslednom súde o osvojenie , ako dlho už mali takéto hodnotenia vyžiadané neviem dozvedeli sme sa o nich až na súde ...

lalus
6. mar 2016

potvrdenie o príjme žiadajú nech donesú žiadatelia sami.
Ale tiež tak viem, že si pýtajú aj pracovný posudok (žiadne osobné preverovanie, len všeobecný pracovný posudok) - od viacerých, vrátane nás. Takže s tým by som asi počítala 😝 už si nepamätám, čo tam bolo napísané, či bolo odôvodnenie toho pracovného posudku alebo nie.
@daisydee ak nechceš, nech je to všeobecne známe, môžeš skočiť vopred za kolegom na personálnom, ktorý ten posudok bude pravdepodobne písať a požiadať ho o diskrétnosť 🤐

lalus
6. mar 2016

@janinuska podnájom určite nie je problém... je takmer jedno kde bývate, či vo svojom, v dome, byte, podnájme u rodičov. jednoducho len preveria podmienky, že to bývanie máte 😉
zamestnaní tiež nemusíte byť obaja, aj tak sa počíta s tým, že mamina zostane s dieťaťom na MD/RD.

lilienkalilina
7. mar 2016

ahoj baby sme z tt kraja.zapisani na osvojenie sme od augusta 2015.myslite si ze je este skoro sa informovat o stave?je tu niekdo z tt kraja,kdo uz ma doma dietatko,zaujimalo by ma kolko ste čakali?

jajuskajana
7. mar 2016

@daisydee mne do práce nevolali, volali len manželovi. Bol v zaucnej dobe a pýtali sa či snim plánujú do budúcna...

2210sgr
8. mar 2016

ahojte dievcata. obraciam sa na Vas s prosbou o radu. mame adoptovane dietatko a este nemame za sebou posledny sud, cize ani novy rodny list. na Velku noc by sme radi s malou vycestovali a potrebujeme jej urobit pas. mate skusenosti co je k tomu potrebne?...neboli s tym na policii problemy a na letisku tiez? mali ste nejaky dokument prelozeny do anglictiny, ci netreba nic?....dakujem za rady a pomoc

tortelinka
8. mar 2016

@2210sgr pas môžes urobiť, treba právoplatné rozhodnutie o predbežku a rodný list

2210sgr
8. mar 2016

@tortelinka dakujem a na letisku nebudeme potrebovat ziaden doklad, kedze mala ma ine priezvisko ako my? alebo to tam uz neriesia?

tortelinka
8. mar 2016

@2210sgr to neviem, ešte sme s deťmi neleteli, ale podľa mňa by to malo byť ok,

aniele
8. mar 2016

@tortelinka No, my sme síce trochu iný prípad, leteli sme s vnučkou. Keďže je dcérina, mala iné priezvisko. Dcéra overila splnomocnenie po slovensky i anglicky, po nahliadnutí do pasu (v Londýne) sa pýtali, kto je, čo je, papier pozreli len slovenský, povedal, že kontroluje len mená a čísla dokladov. Takže riešia.

2210sgr
9. mar 2016

@aniele toho som sa bala, aby nahodou nerobili v anglicku problem. dakujem za informaciu. pre istotu si dame asi prelozit aj nejaky doklad ☺

kikuska_wedge
9. mar 2016

Dievčatá idem sa vyžalovať. Švagrinej už prišiel posudok zo socky a teda nič moc. Okrem schodov ešte napísala, že krátko po deviatej EŠTE spali a izby boli nevetrané 😀 Pán Boh nás ochraňuj, čo napísala do nášho posudku. Ja som asi z inej planéty, lebo mi nepríde divné, že keď jeden deň nemusíme vstávať do škôlky a roboty, že si pospíme. A že v noci nespíme pri otvorenom okne, keď sa teploty pohybujú okolo 0? V závere ale aspoň napísala, že sa na ňu malý túlil a že hodnotí podmienky za primerané.

nikadomi
9. mar 2016

@kikuska_wedge snáď si len nemyslela, že ste v noci boli na diskotéke!! No ku mne keby prišli o deviatej nebodaj neohlásene, tak veru tiež nemám ešte oči zalepené 👀 musím vyspávať, kým bude malý doma 🙂 aj teraz už radšej idem 🙂 dobruuuuu

sincerity
10. mar 2016

@kikuska_wedge mrzí ma taká skúsenosť. Ani švagrinej to určite nepridá. Verím, že Váš posudok písala so srdcom. Ináč nerozumiem tomu rozdielnemu metru... U nás bola sociálna pracovníčka len v obývačke. Kuchyňu videla z nej a vôbec ale vôbec nikam po byte nešla. A to ani nehovorím o poschodí, ktoré sme mali nedorobené (počnúc schodami z betónu, kúpeľňa nedorobená, bordel všade...) a o nejakej detskej ani nehovorím..... tam je ešte teraz bordel. Akurát je vymalovaná... Okrem toho prišla podvečer ohlásená.... kde to o deviatej ráno! No to by mala vidieť u nás.... Síce sme hore, ale upratané rozhodne nemáme!

tlucka
10. mar 2016

@kikuska_wedge Ahojky, tak ako píše kočka vyššie, ani u nás paničky zo sociálky po dome nechodili. Povedali, že prídu až keď budeme nakontaktovaní na dieťatko, skontrolovať, či máme pre neho výbavičku a priestor. Sedeli sme s nimi v jedálni, a teda videli len obytný priestor, lebo máme obyvku, jedáleň a.kuchyňu spojenú. Nič iné nepozerali. Dokonca vypisovali dotazník o bytových pomeroch a mali tam opísať stav zásob potravín. A pani zahlásila, že určite ich máme dostatočné, lebo z vody asi nepriberáme 😉 😀 A taktiež sme nemali vyvetrané, lebo som akurát varila fazuľovicu a cesnakové báleše 🙂

sofinkalv
10. mar 2016

Ahojte. Maminky, čakateľky.. Pridajte sa k nám do skupinky o detičkách narodených zo ♥ a podeľte sa s nami o vaše zážitky z prvých dní s vašim dieťatkom, ako sa vám vodí, porozprávajte nám vaše príbehy a dajte rady nám čakateľkám, ktoré sa tešíme no máme i strach, aké to bude... Bola by som rada, ak by ste sa pridali do skupiny a porozprávali nám, ako vychovávate svoje adoptované detičky - s vedomím, že ste si ich osvojili, alebo počkáte na určitý vek... už teraz vám ďakujem z celého ♥ za vaše slová, príspevky 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/8333/

beka22
10. mar 2016

@kikuska_wedge Ahoj mám pocit že si"dokonalé" chceli dačo dokázať. Po prvej návšteve u nás to bolo celkom dobré popozerali moje kvietky naša dcéra mala 3 roky ich trochu zamestnala a popili kávu a šli ta. To sme bývali ešte v byte. Potom sme sa presťahovali do domu a keď zavolali že majú pre nás dieťatko zmeravela som lebo nemáme všetko dokončené. Keď sme sa dohodli kedy nám dajú malého tak nám povedali, že prídu aj oni s ním a pozrú či je všetko ok. Ostala som prekvapená, že v deň keď sme prišli po drobca nám povedali, že s nami nepôjdu lebo si určite chceme malého užiť a prídu v iný deň. Mala som všetko vyglancované no po štyroch dňoch keď prišli čo sme mali malého bolo všetko inak. Nehovorím že som mala špinu, ale tam taká vec tam onaká a už to typ top nebolo. Keď prišli ospravedlnila som sa lebo ešte nemáme dokončenú kúpelku na poschodí ani chodbu a ich reakcia bola, že to ich nezaujíma, že chcú vidieť kde malý spinká kde má odložené veci a či má všetko čo potrebuje. Po vypití čaju sme podpísali papiere a išli preč. Žiadna kontrola ktorej som sa bála sa nekonala. Potom za ten čas čo sme s malým prišli ešte 2x a po poslednej návšteve nám povedali, že je všetko ako má byť a neprídu za viac ako mesiac. Boli úplne skvelé. Momentálne máme dokonalé obdobie a užívame si to aj s tým čo k tomu patrí (zuby 🙂). Tak ja sa sťažovať nemôžem a želám každej jednej aby to prešlo tak jednoducho ako u nás 🙂 🙂 😉

dasah
10. mar 2016

to som prekvapená ked vám daju dietatko na adopciu t o budu akože zo sociálky chodit na kontrolu?Nám vraveli niečo iné,že kontrlovat chodia pri profi rodičoch a pri pestunoch.Tak ako to je?

najjulinka
10. mar 2016

@dasah tak, že adoptovať dieťa ide až po 9 mesiacoch.. takže v predadopčnej ešte nie je adoptovane....

dasah
10. mar 2016

@najjulinka ja viem ako to je ale písla som že nechápem tomu, že teda napíšem to po lopate, to akože počas 9 mesiacov čo budeme čakat na adopciu čiže ked bude naše bude knám chodit sociálka na kontrolu?To som sa pýtala nie kolko trva adopcia, chodila som na prípravu dokonca dva krát .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre