Adopcia druhého dieťaťa - vaše skúsenosti

miamao
13. aug 2020

Ahojte,s manželom zvažujeme adopciu druhého dieťatka.Prve sme si osvojili ako 2 týždňové a teraz by sme chceli ešte jedno,aby mal malý súrodenca.Radi by sme však staršie 4-5rocne.Mate s tým skúsenosti?Budem rada za každý názor...🙂

lala0000000
13. aug 2020

Ach su tu ludia ktory si chcu adoptovat dieta, a potom tu citam diskusiu ako matka nema rada svoje deti a nechce ich. Smutne a na zamyslenie.
Drzim vam palce

yollanda
13. aug 2020

@lala0000000 a to ma aký súvis v prispevkom hore?

lala0000000
13. aug 2020

@yollanda ziadny, len som sa nad tym zamyslela a napisala

yollanda
13. aug 2020

@lala0000000 tak mysli, ale založenie témy nebolo na tvoje úvahy ale na skúsenosti

lala0000000
13. aug 2020

@yollanda no snad ma za moju poznamku neukamejuteje

solange7
13. aug 2020

@miamao velmi zaujímavá tema, drzim palce. Rada si precitam skusenosti zien, ktore si adoptovali starsie dieta. V súčastnosti podobny pripad zvazuje moja kamaratka.

pribinak
13. aug 2020

@miamao no asi treba rátať s tým, že takéto dieťa si už zažilo svoje a je všeličím ovplyvnené. Toto vidím sko negatívum

basska_b
13. aug 2020

Mamina kamarátka nemohla mať deti, tak si zobrali 4ročného a potom 2ročnú. Neviem detaily, ale na návštevách vyzerali ako šťastná rodinka. Problémová bola neskôr tá 2ročná, keď prišla do puberty. Utekala z domu, klamala... teraz ma 20 rokov a je niekde v čechách, s rodičmi už ani nekomunikuje. Ten chlapec sa k nim práve pekne správa.

Kamarátku si zobrali ako 4.5 ročnu. Pamätala si veci z domova, od začiatku vedela, že je adoptovana... narobila všelijaké problémy 😀 alkohol, chalani, v škole jej to moc nešlo, ale v podstate svojich rodičov ctila a mala za svojich.

Ide tu skôr o gény, nie o vek, kedy si zoberiete dieťa. Nevyznám sa do toho veľmi, no keď príde puberta, deti zvyknu sa od rodiny odpútať, a to aj vlastne deti...

krisbar
13. aug 2020

No na toto vam asi najviac pomoze ta socialne pracovnicka co vam pomahala s prvym..

lenja123
13. aug 2020

Neviem, koľko má vaše prvé dieťa teraz, ale odporúča sa adoptovať druhé dieťa tak, aby nebolo staršie ako to prvé. Pridaj sa do diskusie o adopciách tu na MK, sú tam aj mamičky s viacerými adoptovanými deťmi. 4 až 5 rokov je už podľa mňa dosť, takto staré dieťa má už toho veľa za sebou, ale zase na druhej strane by ste určite nečakali tak dlho ako na novorodenca. Držím palce

miamao
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miamao
autor
13. aug 2020

@lenja123 nas ma 2,5roka a myslim ze kym prideme na radu,tak to moze trvat 2-3roky,netusim.A to by mohli byt priblizne rovesnici.Vidim ze mu chyba detska spolocnost a uvital by suredenca,aj ked chodime medzi deticky.

janickacrazy
13. aug 2020

@miamao určite by som išla do mladšieho dieťatka ako je vaše prvé, na staršie dieťa sa tak dlho nečaká ako na novorodenca, kamoška má adoptované dievčatko a veľmi ľutuje, že nešli do druhej adopcie, stále to odkladali a teraz je už neskoro, držím palce

basska_b
13. aug 2020

@miamao Popísala som dve reálne skúsenosti, dokonca v priereze 20 rokov. Žiaľ, neviem nejaké konkrétnosti. To by ste sa museli spýtať priamo ich. Držím palce

dkethe
13. aug 2020

Skutocnu skusenost ti da napr ceška tereza bouckova a jej knihy indiansky beh, rok kohouta...

miamao
autor
14. aug 2020

@janickacrazy prečo neskoro?

janickacrazy
14. aug 2020

@miamao lebo ich dcérka má už cez 20 rokov a oni sú už na druhé dieťa starí

tecko28
16. aug 2020

@miamao kym pridete na rad moze (podla poziadaviek) trvat ovela dlhsie ako 2-3 roky. Vacsie deti na adopciu su skor v surodeneckych skupinach. Momentalne je take mnozstvo ziadatelov, ze sa volne deticky rozchytaju ako babatka, potom logicky nie su tie vacsie. Treba pocitat aj s tym ze s vacsimi detmi je viac problemov, uz si vela veci pamataju a nesu si svoj "batoztek bolesti" .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre