Adopcia zo zahraničia. Máte s ňou skúsenosti?

katarinkamt
5. nov 2009

Ahojte, hľadala som tu informácie, alebo niekoho, kto absolvuje adopciu dieťatka ZO zahraničia, našla som len páry zijúce v zahraničí, ktoré chcú adoptovať slovenské dieťatko. Nenájde sa tu niekto, kto by mal skúsenosť alebo informáciu ? My už tretím rokom čakáme na dieťatko a sme zapísaná do poradovníka, ale žiaľ, tých detičiek je tak málo, že čakanie je nekonečné...........

mia258
4. apr 2013

@kiaramia jasne, ak sa nieco dozviem, urcite napisem 🙂

kiaramia
4. apr 2013

@mia258 Super, dakujem velmi pekne...mam pocit, ze nas je zatial malo, tak sa tazko zhanaju informacie🙂

mia258
4. apr 2013

@kiaramia aspon do buducna sa nieco nove dozviem. Teraz som zahanal info pre znamu a nakoniec to mozno vyuzijem aj ja 😵

kiaramia
5. apr 2013

caute baby, este som si rypla do CIPC, ze viem, ze niektore rodiny maju dietky zo zahranicia🙂 Odpisali mi:

"Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže sa k skutočnosti, že má nejaká rodina zo Slovenska adoptované deti zo zahranicia, vyjadriť nevie.V súčasnosti sme jediným ústredným orgánom na Slovensku zodpovedným za adopcie a so žiadnou africkou krajinou zmluvu nemáme. Vieme len o možnosti adoptovať si takéto dieťatko cez rôzne organizácie na diaľku. "

keiwan
25. jún 2013

@hameeda dobrý den čítam tu ze viete pomôcť ohľadom adopcie atd , mohli by sme niečo konkrétnejšie ???dakujem

keiwan
27. jún 2013

Ahojte , vie mi niekto pomôcť v zúfalstve?? Nemôžeme mat deticky tak sme sa rozhodli pre adopciu ktorá nám bola na SK zamietnuta pretože byvame a pracujeme v Nemecku , hrozne veľmi som plakala , potom sme boli tu v Nemecku šanca asi nula dlha doba na čakanie co je lepšie ze nemusíme bit manželia , sme zúfali uz co robit pisala som uz všade nikde žiadna pomoc pokial si neni hviezda a máš kopu peňazí tak sa s vami nikto nebavi vie niekto nejak pomôcť ďakujem za každé info

keiwan
27. jún 2013

@kiaramia mne tiez odpovedali ze mi nemôžu pomôcť ze o ničom nevedia a ze nemajú zmluvu z Nemeckom kde žijeme takze nemôžeme tak adoptovat a preto bolo správne našu žiadosť zamietnut super byrokracia

kiaramia
27. jún 2013

@keiwan skoda, ze? neviem naco je potom taky urad...s tvojim problemom ti zial poradit neviem, ale skus napisat na toto forum, zienky tam vedia velmi vela o adpocii: https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-aka-bola-vasa-cesta-k-dietatku/

nininka123
25. júl 2013

Krásny slnečný deň prajem všetkým 🙂 Chcela by som sa vás dievčatá opítať na niečo.Chcela by som si adoptovať bábätko,konkrétne černoška alebo mulata...Najlepšie zo Slovenska alebo Čiech,lebo na dieťa zo zahraničia sa veľmi dĺho čaká.Moja otázka znie,či nemáte nejaké skúsenosti s adopciou dieťata tejto etnickej skupiny ? Dá sa to?

zuzkaz505
22. aug 2013

Ahojte, nejaké nové poznatky ohľadně adopcie zo zahraničia? Bohužiaľ s partnerom nemožeme mať děti a už na začiatku nášho vzťahu, sme sa dohodli, že si raz k našim dětom (to sme ešte neveděli, že svoje biologické nikdy ma´t nebudeme) adoptujeme jedno zo zahraničia. A keď nám vo februári potvrdili, že naozaj nemožeme deti mať, začala som intenzívnějšie hlaďať niečo o adopcii zo zahraničia. ALe bohužiaĺ nič konkrétne sa nikde vyčítať nedá. Radi by sme dievčatko z Afriky. Moj strýko si pred šiestimi rokmi priveziol odtiaľ manželku a majů spolu krásnú 5-ročnů dcérku, tak by aspoň nebola s tmavšou pokožkou v rodine sama. Za akékoľvek rady budem vďačná. ďakujem

najjulinka
23. aug 2013

@nininka123 dať sa dá.... my sme mali mulatov v profi... a šli do rodiny na furt..... a aj na pobyte, ked som ešte dobrovolničila, tak bola mulatka.... občas sa vyskytne...

sharlott24
17. sep 2013

@hameeda
Ahoj,
velmi ma zaujal tvoj clanok.
Rada by som si adoptovala dietatko do 6 rokov.
Myslis ze je mozna adopcia aj pre slobodne?

angel7316
26. okt 2013

@kiaramia
Mne neodpovedali z cips ani raz. Pisala som im viackrat, ale nakoniec som tu komunikaciu vzdala. Nemas peniaze, nemas nic. Som obycajna zena, ktora by chcela nie zachranit svet, ale pomoct jedinemu dietatu, aby z nej nevyrastla prostitutka, alebo nieco podobne. Zial, tu na slovensku sa nehladi na inych, treba si naplnit svoje vacky a o ostatne sa netreba starat. Neviem, kto cips financuje, ale myslim, ze po tom zacnem patrat. Mozno sa tetusky na teplych a dobre platenych miesteckach zacnu okrem svojich nechtov venovat aj tomu, co maju v naplni prace.

silviaa
8. nov 2013

Ahojte,
moje dcery sa narodili v Konzsej Demokratickej republike, tato krajina nie je zaradena medzi krajiny haagskeho dohovoru, cize CIPC nemam nijako k adopcii nepomohol. Vsetko sme si vybavovali sami, bolo to narocne na cas aj financie. Inak na CIPC mam tazke srdce, tiez sme u nich na zaciatku boli, a zostali sme doslova znechuteni a nahnevani. Urad nic pre adopciu nerobi, akurat sa nas pracovnicka snazila odhovorit a medzi vetou spomenula, ze aj ked si vsetko sami vybavime budeme musiet cakat na suhlas riaditelky 😖 . Nastastie sme ich vobec nepotrebovali, k podkladom na sud nebolo potrebne suhlas CIPC. Ak si chce niekto adoptovat dietatko z Afriky, viem poradit iba krajinu KDR. Odporucam si precitat blog do Martiny Kutilovej http://kutilova.blog.respekt.ihned.cz/ , ona pomahala ludom z Konga, aj film Slzy Konga - o znasinovanych zenach, aj to je dovod preco mam doma dcerky.
Uplne na zaciatku si treba spravit psychologicku pripravu ako ked si idete adoptovat dieta na Slovensku, bud na Urade soc.vec a rodiny, alebo v neziskovke Usmev ci Navrat. Toto bude jeden z dokumentov ktore treba predlozit pravnicke z Konga. Dalej treba byt manzelmi. Nemat viac ako dve deti.
Ak mate tieto podmienky splnene, dost financii (letenka do KDR pre jednu osobu stoji 1000 euro) a nervy bojovat s uradmi, rada pomozem a poradim co dalej. Napiste mi konkretne otazky na siska@wg.sk
Pekny dnik
Silvia

bbarboraa
17. nov 2013

@silviaa ahojky... my zijeme v nemecku chceme si urobit este jedno vlastne babateko ale ptm by sme si chceli tiez adoptovat dietko alebo deticky... mnoho tychto reportazi som videla co robia tym zenam a normalne sme s mm az plakali... chcem sa ta opytat ako velke deticky ste dostali... a kolko casu cela ta byrokraticka masineria trvala...

silviaa
18. nov 2013

@bbarboraa napis mi na mail siska@wg.sk 🙂

hankaop
17. apr 2014

@silviaa pani silvia (alebo hocikto skuseny), mala by som zaujem o informacie, da sa vas kontaktovat? dakujem

ivca555
31. aug 2014

@zabarka ahoj, mohla by si mi prosím dať vedieť či si sa pohla ďalej? Ja riešim to isté, nie a nie nájsť niečo či vôbec SR umožnuje adopciu zo zajraničia, alebo len na niektoré krajiny. vdaka

ivca555
31. aug 2014

@kiaramia Ahoj, pohla si sa ďalej? lebo naša legislatíva asi nie. Nerozumiem tomu, kto by si už z Kambože chcel osvojiť dieťa zo SR a opačne to nie je možné..nerozumiem. Viem, že majú ľudia adoptované detičky ale vždy som sa stretla len s párom, kde jeden bol občan iného štátu.

kiaramia
31. aug 2014

@ivca555 ahoj, nepohla som sa dalej, medzitym som musela riesit ine "zivotne trable", ale opat sa k teme adopcie s manzelom vraciame...casto rozmyslam aj nad tym Kongom, no najviac sa bojim toho cestovania po krajine tohto typu😖 Este priletiet tam, OK, ale brazdit nejake slumy, no neviem, priznavam, ze mam z toho proste strach😖 @silviaa nejde tam, ked to tak blbo poviem, o zivot?😖 Mam na mysli vyzdvihnutie si dietata napr, alebo komunikaciu s uradmi - nie je tam nutne prechazat nejakou "military zone:?
...a samozrejme bolo by fajn, keby s tym na SR niekto pomohol, ale to sa asi nemusim ani nadejat😖

ivca555
1. sep 2014

@kiaramia ahoj dakujem za odpoveď, ja som na tom trochu horšie, som sama, ale myslím že dostatočne zabezpečená a vekovo som svoje dieťa už prešvihla. Ak niečo zistím dám vedieť. Ak človek niečo chce a ide si za tým aj to dosiahne. cca týž. som strávila nad pc a hladala možnosti či to naša legislatíva povoľuje, bombardujem ministerstvo soc. vecí a rod. ale zatiaľ nemám žiadnu odpoveď. určite dám vedieť. veľa štastia zatiaľ.

kiaramia
1. sep 2014

@ivca555 ahoj, prosim, daj potom vediet, ak sa nejako pohnes dalej, alebo ak sa ti niekto ozve...my zatial asi rozbehneme adopciu u nas, posleme ziadosti, porobime pripravu (ako bolo spomenute, to asi bude treba aj pre adopciu zo zahranicia) a medzitym skusim prezistit nieco od silviaa a uvidime, co sa z toho vyvrbi...

monikamc
5. sep 2014

@keiwan Ahoj. Uz pred nejakym casom som tu pisala, ze s manzelom sme si podali ziadost o adopciu. Na babatko sme cakali 4.5 roka. Bohuzial, s manzelom mame pred rozvodom, a z uradu sa nam ozvali pred par dnami ze maju pre nas malickeho chlapceka. Velmi preto placem, trapim sa kazdy den. Odmietla som, pretoze momentalne si neviem predstavit zeby som ho vychovala so svojim manzelom. Nechcem aby to male trpelo a tak dufam, ze stastnych urobi to male nejakych druhych rodicov ktori ho vychovaju s laskou. Som ale rozhodnuta, ze si opat podam ziadost o adopciu, ale po rozvode. Podam si ju sama, vraj je to tiez mozne. Co som ti ale chcela napisat je, ze ja s manzelom ked sme davali ziadost na adopciu - tiez sme v tom case boli a vlastne este stale pracujeme a zijeme v UK. Nenechaj sa odradit. Da sa to. Ak chces, napis na IP, skusim ti poradit ak budem moct.

silviaa
5. sep 2014

@kiaramia my sme sa zdrziavali len v hlavnom meste Kinshasa, presuvali sme sa autom (mali sme zapl. vodica), kratsie cesty aj pesi, len v uliciach kde je to ok, a hlavne vecer sme boli na hoteli. inak v pohode, ked si davas pozor.

kiaramia
6. sep 2014

@silviaa dakujem velmi pekne za info...stale sa s manzelom s touto myslienkou "pohravame", pre viac info pisem mejl🙂

kiaramia
7. sep 2014

@silviaa
len pre info:....este pozeram trosku po nete a zda sa, ze od jari 2014 DR Congo meni svoje zakony ohladom medzin. adopcii a preto takmer kazda zahranicna agentura na neurcity cas pozastavuje adopcie z tejto republiky😖, takze asi je to momentalne nejake velmi neiste😖

"Due to the current closure and uncertain situation in DRC, we are not currently accepting applications for this program. "

http://www.bbinternationaladoption.com/democrat...
http://childrenofallnations.com/adoption-progra...

silviaa
7. sep 2014

@kiaramia no ale ved to su organizacie v USA ktore sprostredkovavaju adopcie zo zahranicia, nie? ktore sa vyjadruju, ze nebudu robit adopcie z KDR... My sme si sami vybavovali adopciu priamo s pravnickou z Konga, nas zastupoval slovensky pravnik. Ak chces viac napis mi na siska@wg.sk.

silviaa
7. sep 2014

@kiaramia este si to pozriem...

kiaramia
11. sep 2014

No baby, pozeram trosku tie moznosti adopcie napr Afrika a veru ta Konzska demokr. republika vyzera asi najschodnejsie, aspon z toho, co som zatial pochopila (inde len starsie deticky, alebo so zdravonymi problemami, alebo proces zdlhavy)...uvidim, co zisti silviaa ohladom novej legislativy tam (koment vyssie), ak to bude OK, mozno by sme to aj skusili....ale stale neviem naisto, lebo ta krajina je riaaaadny masaker - kriminalita obrovska, v noci jasne, ale aj cez den, plus treba milion ockovani a ktovie ake kadejake zdravotne hazardy tam este hrozia, na ktore ani ockovania nie su, ufff😖

@hankaop @ivca555 @bbarboraa

silviaa
11. sep 2014

@kiaramia takze Congo sa ma stat krajinou spadajucou pod haagsky dohovor, cize uplne na nic to bude, leboo uz nepojdu na adopciu male deti, ale starsie, chore so zdravotnymi problemami, a proces bude nekonecny...fakt uplne zle 😠 Kedy to ma nadobudnut platnost neviem...
Skoda este jedno som chcela osvojit, ale nie hned tak o 3-5 rokov.... ☹ .
Az taka strasna kriminalita tam nie je, my sme boli v Kinshase 2x a v pohode, isto zlodeji su tam, chodit so zlatymi nausnicami sa tam nevyplaca ale nikto ti nevrazi nozik do chrbta. Ockovanie sme mali zltu zimnicu, to je povinne a brali sme antimalarika.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre