Bábätko na adopciu

smutnuckaaaa
24. apr 2012

Ahojte, mam problem,som tehotna a nechcem to babo.Potrat neprichadza do uvahy,preto by som sa chcela poradit,kde mozem najst adoptivnych rodicov.
Prosim neodsudzovat,hladam pomoc.

monuska342
24. apr 2012

@smutnuckaaaa som rada ze si sa rozhodla dat dietatku zivot miesto potratu 😉 myslim ze staci ak zacnes rodit a prides do nemocky a tam nahlasis ze chces anonymne porodit a dietatko daju na adopciu...nikto ta nebude sudit

andrejecka
24. apr 2012

no ty tých rodičov hľadať nebudeš, keď sa to malé narodí, tak ho necháš v pôrodnici a oni ho umiestnia do dojčenského ústavu a zbytok ťa zaujímať nemusí nakoľko to dieťatko nechceš

anjelicek26
24. apr 2012

@smutnuckaaaa - adoptivnych rodicov najdu aj bez tvojej pomoci. Staci v porodnici podpisat papiere. Na adopciu zdraveho dietatka su cakacky v kazdom kraji aj na dva roky. Urcite si sa rozhodla spravne babatku dat sancu zit a adoptivny rodicia po nom tuzia uz roky a daju mu vsetko, co bude potrebovat. Odsudzovat ta nikto nebude. Chce to viac chrbtovej kosti, ako ist na potrat.

baklik
24. apr 2012

@smutnuckaaaa aj tak si myslim, ze sa to v tebe postupne zlomi........ nie je to lahke dat svoje babo na adopciu - vycitky a tak. ale kazdy mame svoje dovody a sme iny.

smutnuckaaaa
autor
24. apr 2012

Praveze by som chcela najst rodicov ja sama,pretoze budem vediet ze je o male postarane.Ahlavne nebudem sa trapit,co s nim je atd.xchcem aby malo dobry zivot

smutnuckaaaa
autor
24. apr 2012

@monuska342 no na potrat by som nedokazala ist

ajca123
24. apr 2012

@smutnuckaaaa nebuem ta ani sudit,lebo si sa rozhodla spravne 🙂
Takych zen je malo ale je tu vela rodin co nemozu mat vlastne :(
Uvidis po porode,ci sas nahodou nezalubila do toho maleho uzlicku 🙂 🙂
Neboj najdu mu spravnu rodinu 🙂

anjelicek26
24. apr 2012

@smutnuckaaaa - to nie je dobry napad, nerobi to dobrotu vediet, kde to dieta je (mozno o par rokov zmenis nazor a co potom, budes im to dieta chciet vziat? - lepsie nevediet ) a priama adopcia nie je na slovensku mozna, iba ak ide o pribuznych. Vzdy je tam podton, ze si niekto za to dietatko zaplati.

smutnuckaaaa
autor
24. apr 2012

Mam dovody preco to robim,ale to pisat nebudem,je to tazke,a myslim ze sa to vo mne nezlomi.

irriss
24. apr 2012

Nevim kolik Ti je, z jakych si podminek..co Te nuti dat dite k adopci, ale prvni krok se nabizi ten,
promluvit si s psychologem, zda toto rozhodnuti budes schopna nest "hrde a spokojene" po celou dobu tveho zivota.
V pripade,, ze nebudes mit jasno, jsou organizace, ktere Ti pomohou - v obdobi tehotenstvi i po 😉

Nepodnikej neuvaznene a rychle kroky a uz vubec nehledej nikoho k adopci, Svet je zly, mohla by ses dostat do rukou i prekupnikum, v miste kde ziju, se nejedna o ojedinelou situaci... ☹

irriss
24. apr 2012

@anjelicek26
@smutnuckaaaa

Ohledne toho, vedet ci nevedet, kde male je...

nejlepsi by bylo, kdyby ji "adoptoval" nekdo spolecne s ditetem..podle meho "dite porodi dite"

petkave
24. apr 2012

@smutnuckaaaa je to síce pekná predstava, ale myslím si, že to bude problematickejšie. Ty si niekoho vybrať môžeš, ale to ešte nie je záruka, že práve ten tebou vybratý pár tvoje dieťatko dostane. Je to oveľa komplikovanejšie, ako si myslíš.

smutnuckaaaa
autor
24. apr 2012

Som rozhodnuta to urobit,a viem ze sa bude mat babo lepsie vsade ako umna.Bude to mojou morou cely zivot,ale le lespie dat mu zivot ako mu nedat sancu narodit sa.

anjelicek26
24. apr 2012

@irriss - to je pravda, ale... v slovenskych podmienkach su tieto projekty este uplne v plienkach. Nevieme, preco to male nechce, mozno nebolo splodene z lasky, je za tym nasilie, nezhody :( Tazko radit, rozhodnut sa musi sama, len ona ma v srdiecku jasno, preco to nejde. Tazke to bude mat tak ci tak.

anjelicek26
24. apr 2012

@smutnuckaaaa - anonymny porod a dietatko nechas v porodnici, vopred to oznam tam, kde chces rodit, nech si oni pripravia papiere a oznamia to uradom (to ide uplne mimo teba) V den, co sa mi narodila dcerka tam tiez mali anonymny porod a ostal tam maly chlapcek, ona odisla par hodin po porode. Bol uplne nadherny, dostaval mliecko odo mna, lebo som ho mala vela... a ostal tam aj ked sme odchadzali.

irriss
24. apr 2012

@anjelicek26
chapu jeji rozhodnuti, ale z pohledu nezainteresovaneho vim, ze to nebude lehke...a pokud bude vedet, kde je, bude to jeste horsi.. 😎

irriss
24. apr 2012

@smutnuckaaaa
Jses si jista, ze mu bude lip?
Nebo se jedna o to, ze s nim nemuzes byt?
Je to plod z nasili? Rodinneho?
To by bylo jedine k vysvetleni a uzavreni a pochopeni,...vsech Tvych vet ☹ 😉
Ja vim, nechces se rozepisovat, chapu..ale aby toto bylo jednoznacne rozhodnuti, je v tom "sila, strach a denodenni boj", ktery prikryva Lasku..i budoucnost 😒 ☹
= BEZMOC

anjelicek26
24. apr 2012

... len tak co mi utkvelo v pamäti, ja som tu maminu videla odchadzat, rodila som u Kocha, co nie je lacna zalezitost a on si ju odvazal v novom mercedese. Hlavne, ze mimi ostalo v porodnici 😔 😔 Prepac, to sem asi nepatri 😖

ajca123
24. apr 2012

@smutnuckaaaa keby sme mali viac miesta tak by sme si ta aj s babom adoptovali 🙂
Ale ked ja strasne este tuzim po dievcatku 🙂 lebo mam doma 4chlapov aj s muzom 🙂

cairka
24. apr 2012

@smutnuckaaaa , nuž , priama adopcia na SR nie je možná, ako tu už písali. Pokiaľ poznáš pár, ženu, komu by si chcela malé dať, tak MOŽNO by sa to dalo obísť NOSkou - Náhradnou osobnou starostlivosťou s tým, že po 9 mesiacoch by oni požiadali o adopciu dieťaťa, ale je to rizikové pre všetkých zúčastnených, nie je istý výsledok a hlavne počas celej doby, kým by dieťa bolo v NOSke by si musela platiť štátu alimenty, to väčšinou stanovujú na 30% životného minima. Pokiaľ nepoznáš nikoho, tak najlepšie pre teba aj pre bábo je tu spomínaný anonymný pôrod.

irriss
24. apr 2012

@ajca123
Ja bych si je vzala oba.. 😉
kdyby
kdyby
kdyby.. 😎

irriss
24. apr 2012

@anjelicek26
ba naopak, obavam se, ze to sem patri ☹

angua27
24. apr 2012

@smutnuckaaaa, nejdem Ťa odsudzovať, ani Ťa presviedčať, Ty sama musíš najlepšie vedieť, čo a prečo to chceš urobiť. len si myslím, že pre Tvoje duševné zdravie by bolo lepšie nevedieť, kde dieťa je. ako tu už bolo napísané, za pár rokov sa Tvoja situácia určite zmení a čo potom, budeš sa trápiť tým, že by si si ho mohla zobrať? a spraviť nešťastných ľudí, ktorí si ho adoptujú, seba aj to malé? ja by som si vybrala anonymnú adopciu, ale nie som na Tvojom mieste.
a myslím, že anonymná adopcia sa rieši už počas tehotenstva, skús sa na to popýtať svojho gynekológa, alebo zájdi na odbor sociálnych vecí a rodiny v mieste Tvojho bydliska.
držím Ti palce, aby si to všetko zvládla a veľmi si cením, že si sa rozhodla pre adopciu a nie potrat.

irriss
24. apr 2012

@smutnuckaaaa
Jsi tu nebo places??

smutnuckaaaa
autor
24. apr 2012

@irriss nesud,nikto nie je zvedavy na tvoje "podle mne"a tvoje "nejlepsi by bylo".....hladam radu,nie aby niekto, kto nema co robit,sa hral na Boha

irriss
24. apr 2012

@smutnuckaaaa
ok Buh jde do prdele, kam jsi ho poslala..Pekny den a co mozna nejlepsi rozhodnuti..
Projevila ses..jsi jeste DITE
p.s. kdo te soudil?Zrejme az tak smutnucka nebudes, snazila jsem se Ti pomoct, zacinam si myslet, ze vim, kdo jsi, uz to datum dnesniho zapisu..
a to podotykam se jen tak nenastvu..ale abych se snazila pomoct a toto..no jesteze jsi dite, to Te omlouva☹

hajanka
24. apr 2012

@smutnuckaaaa V ktorom tt si?

smutnuckaaaa
autor
24. apr 2012

Priama adopcia je mozna..nie dlho,ale je

bambi2
24. apr 2012

no ono sa stava, ze ak dieta vyraste, zacne po matke patrat same ak mu teda ad. rodicia povedia, ze je adoptovane. ja na tvojom mieste by som nechcela vediet kde dieta je... mozno si ta vyhlada po par rokoch same...

tortelinka
24. apr 2012

@smutnuckaaaa to sa neda, ak das dieta na adopciu, nemozes vediet, kde je, inak drzim palce, super ze si mu dala sancu zit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre