Chcem si adoptovať novorodenca

almamicka
20. feb 2017

Ahojte. Chcela by som si adoptovat novorodenca vzhladom na to ze s partnerom sa snazime uz 5 rokov ale nedari sa nam...ako vybavit adopciu novorodeniatka bez toho aby som roky cakala?

tortelinka
21. feb 2017

@malabiba myslíš že tie prípravy od Návratu, Usmevu..atd ťa pripravia na čo?

ckatka
23. feb 2017

@tortelinka
@malabiba
dievcata ja na pripravu od usmevu chodim teraz...a poviem vam to je jedna velka fraska :/
chovaju sa k nam ako k detom v MS, ako k nesvojpravnym alebo sa snazia s nami velmi riesit otazky, ktrore ma kazdy davno u seba v hlave poriesene este pred podanim ziadosti.
A ako brutalne agituju na romov.... neskutocne. Verim tomu, ze cast ludi presvedcia, ale nepojde to ich srdca ale iba z lutosti :/
Materialy a videa z roku pat...nazory v socializme,... no des...

tortelinka
23. feb 2017

@ckatka my sme robili v návrate, netvrdím že to bolo zlé, ale zasanič také zásadné som sa nedozvedela, že by to nejako veľmi zmenilo moje názory, rozhodnutie

bosorkabb
23. feb 2017

@ckatka my sme absolvovali v Návrate. Bolo to v pohode. O rómoch bola len cca 2 hodinovka. Viem že neziskovky zastávajú nazor že žiadatelia by nemali mať možnosť vybrať si etnikum. Nepovedia to tak nahlas ale snažia sa to presadiť. No a dosť apeluju nato aby deti svoju minulosť poznali.

ckatka
23. feb 2017

@bosorkabb hm....v konecnom dosledku (teraz prehanam ale myslim ze chapes co chcem povedat) ale ja dam domov, lasku, rodinu, zazemie, majetok, dedicske prava a vsetko moje cudziemu cloveku...cize mam uplne pravo vybrat si kto to bude. Pestunstvo je ine, tam by sa tym dalo operovat.... ale ked sa bavime o adopcii, nikto nema najmensie pravo rozhodovat za mna, ci to bude rom, cinan, cernoch, beloch, ktokolvek....to im neprejde nech by sa ako snazili. Ak si vyberiem romske dieta, bude to cisto moje (a manzelove) rozhodnute, a musi s tym byt OK aj nasa najblizsia rodina.

bosorkabb
25. feb 2017

@ckatka ja to chapem a rešpektujem. Len určitý ľudia maju iné názory. Už som tu raz písala že su štáty kde to prešlo a etnikum si vybrať nemôžu.
Neviem čo presne vedie tieto nadácie a inštitúcie k ich nazoru. Len som sa stretla z ich nazormi ktoré chcú presadiť. Hlavne ľudia z Úsmevu maju pre mňa az zvláštne nazory z ktorými sa ja nestotoznujem. Napriklad to z bio rodinou byť v kontakte a tak.To je aj dôvod prečo som tam pripravu nerobila.
Ja som v požiadavkách etnikum nedavala,ale to bolo moje a manzelove rozhodnutie ešte pred pripravou. Možno preto sme čakali na naše slniečko len mesiac v poradovniku. Lubime ju od prvého dňa ako sme ju videli.

ckatka
27. feb 2017

@bosorkabb ano v usmeve je to nejake dovne a vsetko mi pripada nastavene tak, ako by to bolo primarne pre pestunske rodiny (vtedy by to davalo zmysel)

bosorkabb
27. feb 2017

@ckatka oni razia svoju filozofiu,niektorym to mozno vyhovuje. Ludia sa boja na príprave oponovať,lebo by sa mohlo stať že ich potom neodporucia. Nám tiež veľa vecí nepovedali.

yukki
27. feb 2017

Nechcem vŕtať, ale tento názor, kľudne aj anonymne.....by mali v Úsmeve poznať. Že sa na to takto dívajú žiadatelia. Príde mi to ako dobrá, konštruktívna kritika, ktorá môže pomôcť im nad tým štýlom vedenia prípravy popremýšľať a možno aj niečo zmeniť-k lepšiemu

sovulka007
28. feb 2017

somnou v porodnici rodila baba ktora babatko nechcela ja som hned povedala ze si ho zoberiem ale nedali mi ho. povedali ze nemam ziadost a ak chcem treba zaziadat a to trva niekedy xy rokov :(

jana_eyre
28. feb 2017

@sovulka007 a to je divne, ze ti nedali len tak cudzie dieta? 🤔

tortelinka
1. mar 2017

@sovulka007 nechápem...to ti ho mali dať?

bosorkabb
1. mar 2017

@yukki suhlasim,len chápem aj žiadateľov.

sovulka007
1. mar 2017

Preverenie osoby v tejto dobe je otazka par minut myslim financne zabezpecenie a o ostatne predsa mohla urobit teda dohliadnut socialna pracovni ka. Ci to co je na papiery vyplnene je akoze viac ? Takze si myslim a o tom mal byt moj prispevok ze ma mohli preverit do mesiaca max a dieta by vyrastalo v rodine ako ho dat do domova a cakat xy rokov.

bosorkabb
2. mar 2017

@sovulka007 dieťa určite neslo do domova. Žiadatelia na dieťa čakajú niekde aj 5 rokov. Su preverení a maju za sebou psychologickú pripravu. Takže dieťa si určite hneď naslo domov.

tortelinka
2. mar 2017

@sovulka007 vidím, že netušíš ako funguje adopcia, ale určite nie tak že niekto preverí a dieťa ide k tebe domov

anettta
18. mar 2017

dievčatá ako je možné, že ste väčšina z Vás matky, alebo sa chcete stať matkami a pritom odsudzujete tie druhé matky? ja to nechápem... ako to môžete robiť? ako sa môžete navzájom súdiť z troch viet, kto čo cíti, kto si čím prešiel... kto bude akým rodičom...

veď toto je fórum na vzájomné pomáhanie si a nie na vzájomné posudzovanie sa!
podľa mňa o tom, či partneri majú na to, aby sa vedeli postarť o adoptované dieťa rozhoduje práve tá príprava...resp ani nie tak príprava samotná, ale to srpostredkovanie skutočnosti, že na adopciu neprichádzajú milované usmiate zdravé deti...zväčša ide o deti nejakým spôsobom ranené...

my sme prípravou prešli, musím povedať, že popri starostlivosti o 4 člennú rodinu, plnom pracovnom úväzku a zdravotných problémoch to nebolo vôbec náročné pre nás...takže nechápem, prečo to niekto píše...ak sa tento proces zdá niekomu dlhý a ťažký, tak potom naozaj nevie, čo to znamená starať sa plnohodnotne o rodinu, resp aj o deti...ale je to úplne prirodzené...naučí sa to potom 🙂

proces prípravy na adopciu je ale stále podľa mňa oproti starostlivosti o nesmierne poznačené deti (či už fyzicky alebo psychicky) pomerne "light" proces...
zatiaľ síce nemáme v starostlivosti žiadne dieťatko, ale je to naozaj ľahké aj oproti starostlivosti o svoje vlastné a pritom celkom zdravé a milované deti s relatívne ľahkým vstupom do života (oproti adoptovaným)...
ale podľa mňa tá príprava je na to, aby predostrela možnosti adopcie a ukázala párom, že to naozaj nemôžu brať ako "zalepenie" svojich boliestok, že žiaľ nemôžu mať vlastné detičky. tie páry treba pripraviť najmä na to, aby vedeli, že tieto deti nie sú milované od začiatku svojho života, z čoho vyplýva pomerne veľké množstvo problémov, ktoré si žiaľ nesú po zvyšok svojho života. aj keĎ si niekto adoptuje novorodeniatko...vždy to tak žiaľ bude.
a až po príprave, kde im treba všetko vysvetliť si ten pár premyslí, že či je schopný podujať sa na takúto ťažkú úlohu...príprava podľa mňa nie je o tom, že niekto zázračne odhalí za 9 návštev, či ste alebo nie ste vhodnými rodičmi...

a ja zase nemôžem nadávať na prípravu v úsmeve...my sme boli veľmi spokojní, mne zase presne opačne ako Vám, chýbalo viac diskusií o tom, ako prebieha vývin rómskych detí, ako sa treba k tomu postaviť...toto bolo moje očakávanie a mala osm toho veľmi málo...a hlavne preto som sa chcela veľa dozvedieť, lebo sme sa rozhodli nedať si požiadavku na etnikum...proste som sa chcela maximálne aspoň teoreticky pripraviť...takže každý má asi iný názor...

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre