Dá sa dieťa z domova zobrať na sviatky k sebe domov?

mita30
16. nov 2014

Idem sa spýtať, neviem či to ešte funguje, že sa dá dieťa z domova zobrať na sviatky k sebe dovov.

yukki
16. nov 2014

Zrejme žiaden normálny riaditeľ DD toto nedoporučí a ani nedovolí. Dať dieťaťu "ochutnať" rodinu a...potom ho nechať zažiť to sklamanie, že to bolo len na sviatky.

kacena4
16. nov 2014

ahojko moj nazor je, ze dieta nie je nabytok, ze ho mozes cez sviatky prelozit k vam (prepac za prirovnanie) a po sviatkov vratit spat. dieta ma city a z tohto by bolo total zmatene. ak by ste s konkretnym dietatom chceli nadviazat dlhodoby vztah, nie len na vianoce (sviatky) ale pravidelne sa s nim stretavat, to by bolo o inom. toto v DD funguje,ale jednorazova navsteva cez sviatky v ziadnom priapade nie je pre emocionalnu vazbu pre dieta vhodna. dobrovolnictvo funguje a pre deti je uzasne, najma pre tie ktore nie su umiestnene v profesionalnych rodinach z roznych dovodov, pre tych je takato rodina velka pomoc a velky vzor ako spoznat ako funguje rodina. ale je to ozaj dlhodoba vec nie jednorazova

cicimotinka
16. nov 2014

aj keby to fungovalo, hovorím nie... po materiálnej stránke by to pre to dieťa bolo fajn, no po psychickej čistý des...

mita30
autor
16. nov 2014

Chápem všetkých reakcie, ale ja chcem takto manžela presvedčiť, že aj deti z domova sú normálne deti a že aj takto sa dá riešiť otázku čo sa týka druhého dieťatka. Viem že to nie je nábytok máme už jedno dieťatko a milujem ho nadovšetko a že má city, neviem si dostatočne sama predstaviť ako by som ho potom vracala späť, len dúfam že manžel by si ho oblúbil a bravali by sme si ho dovtedy kým by nám nedovolili profesionálne rodičovstvo alebo adopciu. Nie som sebec, preto to tu píšem aby som vedela názory, dik

cicimotinka
16. nov 2014

@mita30 ono to ale takto dnes nefunguje... do domova sa nedostaneš, kým nebudete mať urobenú prípravu na adopciu, pestúnstvo alebo profi... takže na to presvedčovanie musíš ísť inak... kukni môj fotoblog, máme adoptované 2 deti... a prečítaj manželovi hlášky môjho 5-ročného, možno by si takého čerta vedel predstaviť...

mita30
autor
16. nov 2014

no ved preto som tu napísala, lebo fakt neviem ako to teraz funguje ☹

kacena4
16. nov 2014

@mita30 ja som profirodic a z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze ak do toho nejdete srdcom obaja tak nie je o com hovorit, na city nema vyznam brnkat. je to narocna praca, tie deti nie su len mile, zlate, stastne ze si ich niekto vezme domov. casto su zmetene ked sa dostanu do rodiny a potrebuju zo zaciatku pomoc... neskresluj si to, ale nechcem ta zasa strasit. su to deti, ktore si vselicim presli, najma tym zlym a nedoveruju ludom, tu si musia ziskat a urcite za vikend ci sviatky si ich tak lahko neziskas. skus si nastudovat nieco o citovej vazbe, o priputani sa, nastuduj si www.navrat.sk ak si odhodlana pomoct nejakemu dietatu z domova, mozes robit dobrovolnika a nemusis ho robit s manzelom mozes sama chodit do DD napr v soboty/nedele popr. s dcerkou, spravis si kurz dobrovolnika a mozes pomahat. "pridelia" ti dieta a mozes byt tomu dietatu patronom chodit s im nim naprechadzky.... a casom ho vziat domov, potom na vikend a muz sa s nim spozna ak si sadnete...... ale to je daleko. aj takto sa to da, je to o pomocit dietatu nie o presvedceni manzela ze ty nieco chces 😉 😉

tortelinka
16. nov 2014

@mita30 už ti tu písali viaceré baby, takže odpoveď je učite NIE...nie je to vhodné, a ani sa to nedá

enka111
9. jan 2015

@kacena4 my sme boli včera s manželom riešiť dobrovoľníctvo, chceme si brávať dieťatko na víkendy a o žiadnom kurze pre dobrovoľníkov nám vôbec nič nehovorili
@mita30 ak manžel s tým nie je stotožnený, tak do toho nechoď, ublížiš tomu dieťatku, nám to vysvetlovali včera, že to dieťa vycíti, že ho tam tvoj manžel nechce....takže skôr to potom rieš ako písala
@kacena4 , návštevy v DD a prechádzky

kacena4
9. jan 2015

@enka111 ono sa to vola "kurz" ale budete absolvovat zopar sedeni (mali by ste) s psychologom ci socialnym pracovnikom DD a mal by vam vysvetlit situaciu deti z DD ci uz po pravnej i socialnej i emocnej stranke, aby ste vedeli s nimi pracovat a az na zaklade podpisu papiera, ze suhlasite s pracou dobrovolnika v DD a ze si vedomi bla bla bla... mozete nadviazat kontakt s danym dietatom popr. ist so skupinou deti na pobyt (to sa robi napr. cez leto na tabory ako vypomoc...)

enka111
9. jan 2015

@kacena4 no my sme včera mali dosť dlhú debatu s manažérom DD, ktorý je zároveň aj vychovávateľ,ten nám všetko vysvetlil.....teraz nás čaká stretnutie so psychologičkou, ktorá má Romanka (tak sa volá ten chlapček,pre ktorého sme sa rozhodli) na starosti. Ona ho pripraví na stretnutie s nami. Už to mohlo byť za nami, len ona tam dnes nebola ☹

kacena4
10. jan 2015

@enka111 drzim palceky nech si najdete cestu k sebe, lebo deticky ktore nie su pravne volne okusia teplo rodiny LEN tymto sposobom. hlavne to neuponahlajte nechajte to na ten spravny cas nic vam neujte, aby ste do toho nestupili "nespravnou" nohou. moja rada, hlavne si dieta nekupujte darcekov dostava dost od sponzorov on chce lasku, porozumenie a rodinu, istotu a tu mu DD dat nevie 😉 ak mu chcete dat nejaky darcek tak skuste spolocnu fotku (neviek ako je to velky chlapec), alebo nieco co ste spolu vyrobili, nie kupili 😉 ma to inu hodnotu.
drzim palceky. nech sa vam dari na spolocnej ceste

bianca
10. jan 2015

myslim si to ,ze to nieje az tak nerealne.Urcite to ale nebude pozostavat iba z akcie vianoce.V mojom okoli sa nachadza jedna osobka bezdetna a slobodna ktora uz cez 20 rokov takto pomaha jednemu dievcatku.Ale bravala si ho castejsie.Cez prazdniny,na sviatky alebo len tak na vikend.Slecna uz ma vlastne deturence a z casu na cas ich donesie pre zmenu ukazat teraz ona k nej.Chcela davat lasku,vdaka birokracii adoptovat nemohla,tak pomahala ako sa da

enka111
10. jan 2015

@kacena4 Romanko má 8 rokov a zažil si toho veľmi veľa....ja mu nechcem kupovať darčeky, ale dávať mu lásku a ukázať mu, ako je to v reálnom živote....bývame na dedine, máme rodinný dom a zvieratá, tak si myslím, že to ocení viac ako nejaký kúpený darček....dúfam, že si nás obľúbi a potom by sme možno riešili vziať si ho do pestúnskej starostlivosti....uvidíme, čas všetko ukáže....ale vďaka za rady 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre