Môže dať priateľka dieťa na adopciu bez môjho súhlasu?

puky1258
21. dec 2016

Ahoj potrebujem pomoc z pratelko cakame babetko lenze jej mama je zakazuje podavat informacie o nej a babetku taktes jej povedala ze ma dat dieta na adopciju nechce ma dat ani ako odca pritom viem na 1000000%ze je moje potrebujem vediet ci pratelka moze dat dieta na adopciju bez mojho suhlasu

sense
21. dec 2016

@puky1258 ano moze ak ste doteraz nepodpisali uznanie otcovstva

puky1258
autor
21. dec 2016

Nie nepotpisovali lenze ja ako otet nechcem dat na adopciju uz som prisiel o jedno a o druhe nechcem co mam robit

moni244
21. dec 2016

Naucit sa pravopis, pouzivat ochranu, podat navrh na sud na uznanie otcovstva

sense
21. dec 2016

@puky1258 nuz to musis riesit s priatelkou, ...keby je manzelkou tak to take jednoduche nema

puky1258
autor
21. dec 2016

Ano to chcem lenze ona ani telefon nechce zvihnut teda neviem ani prestne kedy sa narody ani neviem co to je upne vsetko my tajy aj ona aj jej mama

tiliko
21. dec 2016

Ak si myslíš, že si otec náš právo podať návrh na súd na uznanie otcovstva, to zabráni priateľke dať dieťa na adopciu. Návrh podaj hneď, súd rozhodne pravdepodobne až po narodení dieťaťa na základe DNA testu, nebudú ohrozovať tehotenstvo. Ideálne, choď za rodinným právnikom, on ti spíše návrh.

anjelicek26
21. dec 2016

Ona ho samozrejme dat na adopciu v porodnici v papieroch moze, ty si ho ale mozes vyziadat a bude automaticky zverene tebe ako otcovi a ona strati rodicovske prava. Ries veci dopredu, nie az ked bude dieta odovzdane. Hlavne prosim ta nech to nie je taky vykrik do tmy ze "ja chcem moje dieta", ale priprav mu aj podmienky pre zivot, miesto, kde bude spat, co si bude obliekat, v com sa bude vozit, ries matersku/rodicovsku dovolenku aby si sa dokazal o novorodenca postarat a to aj financne, aj starostlivostou. Nie je to med lizat prve tyzdne s babom. Nehovorim, ze sa to nda zvladnut, len treba byt pripraveny. Nemoze ti tvoje dieta len tak "vziat", mas nan rovnake prava aj ked jej sa to nepaci.

tiliko
21. dec 2016

@moni244 Ak urobíš chybu, vieš to aj sama, nepotrebuješ aby ti to niekto pripomínal. Hľadal pomoc, nie výsmech. Aspoň má snahu niečo urobiť.

moni244
21. dec 2016

@tiliko prosím ťa, chlap príde na koňa, dá si ženský nick, termín pôrodu, napíše príspevok ako napíše a mám ho brať vážne? Zase začínajú prázdniny a niekto sa nudí

tiliko
21. dec 2016

@moni244 A čo ak nie, zabije Ťa byť priateľská, veď sú Vianoce.

moni244
21. dec 2016

@tiliko tak toto už je len argument, kvôli Vianociam sa pretvarovať nemienim, píšem tak, ako vždy, meniť to nebudem, tak sa s tím zmier, alebo to preskakuj, jednoduché

tiliko
21. dec 2016

@moni244 Ja sa nepotrebujem pretvarovať, ani ubližovať, slovo dokáže raniť viac ako facka. Zažila som to a zásadne to nerobím.

auberggine
21. dec 2016

@tiliko tiez som v soku 😞

moni244
21. dec 2016

@tiliko zato, že píšem priamo, ubližuj? nebuď precitlivená

jennky13
22. dec 2016

@tiliko netrap moni244 - nahodou jej odpoved bola vtipna a vystizna ....

keyneska
28. dec 2016

@moni244 naučiť sa pravopis?? To akože píšeš ty??? 😨 😂

najjulinka
7. feb 2017

može dať na adopciu , otec sa sudom može domahať...

som profi.. mala som take dieťa v profi. .bolo umna vyše troch rokov.. takže treba sa pripraviť .. hlavne nervami... samozrejme kým nie ej v rodnom liste otec, tak nemože ani na navštevy otec za dieťaťom........