Osvojenie dieťaťa. Vie mi niekto poradiť?

beba1902
2. nov 2010

cakame uz viac nez rok a nic sme uz na rade ale vobec nas nevolaju sme z toho zufali☹

afrika
2. nov 2010

ahoj. pod aký kraj patríte? my sme zo žilinského, čakacia doba cca 3 roky

yukki
2. nov 2010

Čakacia doba je priamo úmerná požiadavkam na dieťa-čím vyššie požiadavky (etnikum, zdravotný stav, úzke vekové obmedzenie..., pohlavie vybrané...) tým dlhšia čakacia doba. ponukou dieťaťa Vás môže osloviť daný ÚPSVaR na ktorom ste boli zapísaní do Zoznamu žiadateľov, ak ste už "na rade" a na úrad dôjdu spisy dieťatka vyhovujúceho Vašim požiadavkam. Druhá možnosť je, že si dieťa aktívne hľadáte pomocou neziskoviek (združenie Návrat, Úsmev...). Tieto neziskovky majú spisy detí z celého Slovenska, ktoré boli v rámci Kraja označené ako neumiestniteľné a ich spisy boli "posunuté" týmto orgfanizáciám. Môže sa teda jednať o deti staršie, súrodenecké skupiny, deti rómskeho etnika.....ale tiež nemusí.

cikyta
2. nov 2010

Co kraj,iná čakacia doba.A ver,že najviac detičiek sa rodí na jar 😉
(Afrika. V žilinskom kraji dostala bábätko kamarátka po 1 roku od schválenia žiadosti a všetkých procedurach.)

cairka
2. nov 2010

ono aj v žilinskom kraji záleží na požiadavkách na dieťa. poznám rodinu, kde dostali novorodenca do ado po pár týždňoch, aj takú, čo po roku a pol a aj takých, čo po 3...

zmili123
19. mar 2013

čaute!
Chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s adopciou, resp. či je pravda , že za zdravé , biele dieťatko sa ,,platí" , aj za posun v poradovníku, lebo na Slovensku je všetko možné a zachytila som nejaké podozrenie.......

kajka123
30. mar 2013

ja mam dobre skusenosti z adopciou.Po roku sme dostaly zdraveho bieleho chlapceka 2 mesacneho.Za nic sme neplatily.

beoka
9. apr 2013

ja mam tiez dobre skusenosti. V juni sme sa zapisali do poradovnika a v oktobri bola nasa princezna doma. Boli sme 20. v poradovniku, no urcite pomohlo, ze nam nezalezalo na farbe pleti...inak sme trnavsky kraj.

zwalsh
17. jún 2013

zmili123, platenie za deti je trestný čin a pochybujem , že sa to deje. S adopčným procesom mám zatiaľ iba pozitívne skúsenosti. Veľmi milá pani v Poprade na sociálke pri spisovaní úvodných papierov, super príprava v Košiciach na neziskovke a zároveň aj pomoc pri výbere a návšteve dieťatka. A tiež v prešovskom kraji dobré tety. Zatiaľ ešte dieťatko doma nemáme a ako tu aj v iných diskusiách dievčatá písali, tak záleží na okolnostiach. Ak vám nevadí minoritné dieťatko, tak vám ho ponúknu už pri zápise do poradovníka (aspoň takto to mala väčšina tu). Ak ale neprebehne iskra, tak sa čaká. Na zdravé biele dieťatko sa čaká rôzne dlho v rôznych krajoch. Za prešovský poviem, že okolo 5 rokov. V BA je to okolo 1,5 až 2 roky. Pozri si tiež Adopcia-aká bola vaša cesta k dieťatku - diskusia, kde sa o všetkom popísalo veľa a dá sa tam zistiť oveľa viac informácií (je tam aj tabuľka kto ako dlho čaká) od toho ako začať až po ako zariadiť materskú a iné právne úkony. Veĺa šťastia.

henka1307
27. aug 2013

Dobrý deň neviem ako to pri adopcií chodí ale u nás som sa išla pozrieť na stránku detského domova lastovička v Trenčíne pretože som chcela niečo darovať a našla som tabuľku s počtom detí umiestneních v detskom domove a na inej stránke som čítala že najväčší záujem je o deti vo veku od 0 do 6 rokov a tiež že ľudom v poradovníku sú ponúkané iba deti z hniezd záchrany a preto je často krát čakania doba veľmi dlhá tak pridávam aj tabuľku 🙂









Deti, mladí dospelí, plnoleté fyzické osoby vo veku

Vekové zloženie

Počet umiestnených detí k 31. 12. 2012

0 – 1 rokov

2

2 – 3 rokov

5

4 – 6 rokov

4

7 - 8 rokov

4

9 – 10 rokov

5

11 – 15 rokov

18

16 – 17 rokov

10

18 – 24 rokov

4

25 – 27 rokov

0

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre