Pestúnska starostlivosť - ničia nám doma nervy

sany7772
10. máj 2019

Zdravím moji rodičia si raz vymysleli že sa stanu profi rodičmi tahalo sa to 2 roky kym nám zverili 2cky dievca chlapca..zatajil nam decky domov že su poloviciary a ze mater im fetovala..takze maju poruchy....davali sme im vsetko uz su u nas 6 rokov a nicia rodinu...mozno sa vam to zda sebecke ale doma su hadky deti kradnu vsetko..vsetkym soc.praovnicky odporucili vsetko zamkynat..super ..a ist k psychologovi ..tam ako keby ich 9btazujeme proste uzas ....nehovorim kolko nervov nam deti zozrali.. snažili sme sa im davat lásku vsetko ale aj tak kradnu ..okradaju spoluziakov vsrtkych a uz zacinaju robit vacsie problrmy a to naju 11....mama sa boji ich vrátiť ale uz nemam chut ani chodit domov..subto bordelari.. ...dokazu sa v bordeli kupat...

ma5ma
30. sep 2019

Ahojte, mame 5 deti (naše vlastne - dievča a 4 chlapci) ... zvazujeme adopciu alebo pestunstvo ... ja som doma , mame aj menšiu farmu, tak uvidíme teda pre čo sa rozhodneme. Zatiaľ vás tu čítam. Pracovala som 15 rokov s telesne postihnutými deťmi a manžel pracoval v reedukacnom ústave ... tak mame predstavu do čoho sa “hrnieme” no mame obaja pocit že mame v sebe ešte veľa lasky naviac ktorú vieme ešte násobiť (nie rozdeliť) pre ďalšie deti ktorým vieme dať domov objatie a bezpodmienečnú lásku.
Tak keď pominie ešte tento “stres” začiatok školského roka ... práve mám škôlkarov doma lebo klasika škôlkarské bacily tak hor sa vybavovať papiere a všetko okolo toho. Chceme rómske deti alebo súrodencov . Tak sa teším. Pekný deň

suezana
30. sep 2019

@ma5ma obdivuhodne 😍👍

ada7777777777
30. sep 2019

@jaron dakujem...vazim si tvoju otvorenost...vsetky nastroje som vycerpala....zrejme potrebujem vediet,ze som priliz nezabludila..ak som sa rozhodla pre tento krok

ada7777777777
30. sep 2019

@0silvia0 dakujem...sme obe tvrde povahy,ale ja viem volit slova podla okolnosti....tvoj odkaz som vnimala ako atak..preto ten ostry podton...

cairka
30. sep 2019

@ada7777777777 , dcéra je dospelá a mala by sa tak správať. Je smutné, že kvôli malému dievčatku nedovolí kontakt vnučky s babkou. Si neuvedomuje, že aj tá jej dcérka je tiež malé dievčatko rovnako ako ten domováčik, len mala viac šťastia, lebo sa narodila ľúbená a očakávaná? Neber to osobne, ale malá je Rómka? Tam je problém? Alebo prečo nedovolí?

ada7777777777
30. sep 2019

@cairka ano je polovicna romka,ale toto nie je problem....skor si myslim,ze je to o tom,ze sa veci nedeju podla jej planov...a urcite aj kvoli tomu,ze je jedinacik a vzdy mala nasu plnu pozornost a podporu.Skusala som jej dohovorit...dokazat,ze moj postoj sa nezmenil a stale je moja dcera

ma5ma
30. sep 2019

@suezana Ďakujem ... teda čaká nás zábava s úradmi a papiermi veľa trpezlivosti bude treba ... zvladneme to ...

suezana
1. okt 2019

@ada7777777777
Mna sokla 1 vec ked som istemu cloveku povedala, ze si ideme adoptovat dieta - neviem uz presne tie slova, ale islo o to, ze moja biologicka sa bude musiet delit o dedicstvo - vtedy som vybuchla do smiechu - nakolko mam len byt a auto na uver. Ale aj to moze byt problem u tvojej dcery - skratka niekto aj takto moze uvazovat vo svojom vnutri.

valerya
1. okt 2019

@ma5ma Deti, ktoré sa k vám dostanú, budú mať obrovské šťastie. Deti milujú pomáhať rodičom a ak máte farmu, tak paráda. Držím palce pri výbere 🙂

ada7777777777
1. okt 2019

@suezana nejdeme si adoptovat...iba do pestunskej..ale mohlo ju to napadnut

suezana
1. okt 2019

@ada7777777777 mozno skusit aj to vysvetlit. Vie presne aky je rozdiel medzi ado a pestu? V kazdom pripade drzim palce. Viem sa vcitit nakolko mam tiez 2 dcery takto. Len teda moja starsia si tu mladsiu doslova vyprosila a teraz ked sa hasteria tak jej to poviem (samozrejme ze v ramci srandy) ty si ju chcela - nestazuj sa 😂

ada7777777777
1. okt 2019

@suezana samozrejme som jej vsetko vysvetlila...dokonca sme prezili fazu urciteho zmierenia so situaciou,ale pri mensom konflikte som ju mala na tanieri a teraz nemam moznost navstevovat moju vnucku...mate aj vlastne deti?

suezana
1. okt 2019

@ada7777777777 starsia je vlastna a mladsia adoptovana. Este ma napadlo, ze nechat tak ..neviem ako je to dlho...jednoducho len ticho cakat. Kolko ma vnucka? Moxno dcera len potrebuje cas....

ada7777777777
1. okt 2019

@suezana vnucka ma 4 roky

katka2021
1. okt 2019
suezana
1. okt 2019

@ada7777777777 aj pestunska dcerka ma 4? Do kelu....ako sa mohli spolu hrat ... tak to by ma o to viac mrzelo. A byvate blizko seba? V 1meste?

ada7777777777
2. okt 2019

@suezana su rovesnicky....byvame par km od seba...aj mna to velmi mrzi...

jesienka22
2. okt 2019

@ada7777777777 a co uvadza dcera ako dovody odmietania?

yukki
2. okt 2019

@sany7772 ako pokračujete?

ada7777777777
2. okt 2019

@jesienka22 ze ju neznasa....

tecko28
2. okt 2019

@ada7777777777 velmi detinske na dospeleho coveka, ktory ma navyse dieta v tom istom veku ☹

ada7777777777
2. okt 2019

@tecko28 viem...a mrzi ma to,ze to takto dopadlo.zlatym klincom je to,ze som vcera obdrzala lekarske zaznamy malej a dozvedela som sa,ze jej mama je schizofrenicka....tento fakt mi bol zamlcany

ma5ma
2. okt 2019

@valerya ďakujeme velmi pekne ... no nepoznáme TV (nemáme) , moje deti nepoznajú čo je Dracik (nikdy ešte neboli) ... ale vedia si ísť vziať vajíčka a urobiť si praženicu vedia podojit kozy vedia kde rastie mrkva a ako sa treba o to starať vedia ako sa liahnu kuriatka a ako sa rodia kraliky aj kozliatka ... a tak ... trosku iný život ...

malarebeka
30. dec 2019

Zdravím,koľko ste čakali na dieťa do pestúnskej starostlivosti (ZA kraj hlavne)?

cairka
31. dec 2019

@malarebeka , prvú asi 3 týždne, druhá bez čakania, išla som podpísať zrušenie odvolania a odchádzala som so súhlasom k interakcii. Je to už pár rôčkov, ale čo viem, situácia je podobná. Samozrejme, záleží od "požiadaviek"

malarebeka
7. jan 2020

@cairka a ake velke ste si ich brali? Lebo my mame poziadavku do roka...

yukki
7. jan 2020

@sany7772 ako sa to u Vás vyvíja ďalej?

cairka
7. jan 2020

@malarebeka , obe boli do roka 😉

malarebeka
7. jan 2020

@cairka tak super,a ste Za kraj?lebo citam same"strasenie",ze tu vsetko enormne dlho trva

cairka
7. jan 2020

@malarebeka , ZA, hej. Ono pri adopcii to trvá hodne dlho, ale pestu je viac detí. A keď nechcete vyslovene novorodenca, tak po zapísaní do zoznamu žiadateľov môžete skúsiť osloviť aj Návrat, alebo Úsmev ako dar, oni majú tiež zoznamy detí. Neviem presne ako to tam prebieha, pretože sme to nemuseli absolvovať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre