Pestúnska starostlivosť - ničia nám doma nervy

sany7772
10. máj 2019

Zdravím moji rodičia si raz vymysleli že sa stanu profi rodičmi tahalo sa to 2 roky kym nám zverili 2cky dievca chlapca..zatajil nam decky domov že su poloviciary a ze mater im fetovala..takze maju poruchy....davali sme im vsetko uz su u nas 6 rokov a nicia rodinu...mozno sa vam to zda sebecke ale doma su hadky deti kradnu vsetko..vsetkym soc.praovnicky odporucili vsetko zamkynat..super ..a ist k psychologovi ..tam ako keby ich 9btazujeme proste uzas ....nehovorim kolko nervov nam deti zozrali.. snažili sme sa im davat lásku vsetko ale aj tak kradnu ..okradaju spoluziakov vsrtkych a uz zacinaju robit vacsie problrmy a to naju 11....mama sa boji ich vrátiť ale uz nemam chut ani chodit domov..subto bordelari.. ...dokazu sa v bordeli kupat...

jesienka22
6. jún 2019

@kittykat22 Ja hovorim o osadach na Slovensku a o slovenskej realite, kedy velke percento deti z osad chodi do specialnych skol a vela z nich tam z hladiska IQ nepatri.

mtsl
6. jún 2019

myslím si že diskusia o génoch a výchove nie je plodná. Je to skôr o tom čo my ako rodičia od dieťaťa očakávame a čo nám ono poskytne. Môj biosyn ma zatiaľ neprekvapil v ničom je celý ja a môj muž. Proste robí to čo poznám, čo by som urobila ja alebo môj muž alebo niekto z rodiny. Tak isto to cítim pri krsnej dcére(18) - robí to čo poznám. Ale u dcéry to nebolo tak - nereagovala tak ako ja - iné gény, iné reakcie, napr aj iný spôsob učenia sa. To je to neznámo čo nás prekvapí, nevieme naň zareagovať, vadí nám to a následne sa z toho môže vyvinúť problém.
No a aj mnoho biodetí v "normálnych" rodinách kradne, chodí poza školu, je arogantných a drzých. Biomater by ho najradšej vrátila ale nemá komu 🙂 Jednoducho nezvládnutá výchova.
Len keď to prizná žena čo si dieťa zobrala dobrovoľne a zistí že to nezvláda tak ju hneď všetci odsúdia tak ako niektoré (hlavne tie čo to nikdy neskúsili) v tejto diskusii. žiadna rada, žiadna pomoc len chcela si decko tak sa staraj.

suezana
7. jún 2019

@mtsl presneee. Ja mam kamaratku co takto hovori - keby je adoptovana, tak ju vratim. No je ich. Neni komu 😂😂😂 samozrejme ze v ramci srandy to bolo myslene. Ale niekedy sa rozum zastavuje, co sa z tych nasich vykluva 😩.

valerya
23. sep 2019

Dievčatá, prispejem svojou troškou do mlyna 🙂 Mám dve dospelé dcéry, dve dnes už 13 ročné v pestu a jeden chalan 9r adoptovaný. Som prísna mama. Vyžadujem, aj keď nie vždy skontrolujem :D ale to zas urobí môj priateľ, takže je aj kontrola. Som ako levica, ktorá sa okamžite postaví za svoje dieťa, keď sa niečo rieši v škole. Mali sme problémy so šikanou, farbou pleti a také tie bežné veci, čo sa dejú v štátnych školách. Teraz som tak dohodnutá s triednou učiteľkou, že nech sa tam zomelie čokoľvek, okamžite mi volá. Rebeka a Danielka majú po 13. Sú to dve úžasné deti, môžem s nimi ísť aj na kraj sveta, nikde by som sa za nich nehanbila. Taktiež moje dospelé dcéry ich rady brávajú na kone, na tanečnú... Doma sme jeden problém nemali. Norino je darček od vesmíru 🙂 On sa o mňa stará akoby ja som bola malá a on veľký 🙂 Nikdy ešte nebol zlý, učiteľka v škole ho len chváli, že aký dobrý chlapček, pomáha, podá, odnesie, podrží. Taký on je. Do krajnosti chce pomáhať. Ja niesom so svojimi deťmi kamarátka. Kamarátov budú mať dosť. Ja som mama. Milujem ich, dávam čo viem a vyžadujem. To je celé.

ada7777777777
27. sep 2019

Chcela by som vas poziadat o radu...mam dospelu dceru,ktora odmieta prijat dievcatko,ktore si berieme do opatery....ako mam v tomto pripade postupovat

ada7777777777
28. sep 2019

Poprosim o radu.Na ake prispevky ma narok pestun?

ada7777777777
28. sep 2019

@sany7772 ako ste dopadli?

tecko28
29. sep 2019

@ada7777777777 dcera je dospela, je uz samostatne byvajuca, ci byva este s tebou a studuje? Povedala preco nechce? Je vela faktorov co toto jej rozhodnutie neprijat a tvoje prijat ovplyvnuje. Takze tazko sa radi. Ak nepomohol vas vzajomny rozhovor, kde ste si vsetko uprimne povedali - pre aj proti, skus sa obratit na psychologa s UPSVaR , alebo neziskovku - podla toho kde si robila pripravu ti by mali vediet poradit

yukki
29. sep 2019

@ada7777777777 počas prípravy na náhradnú rodinnú starostlivosť nechceli sa školiteľa stretnúť so všetkými členmi spoločnej domácnosti? Tam s tým dcéra súhlasila? Či nesúhlasí iba s konkrétnym dievčatko? Tam, kde si robila prípravu ti vysvetlia všetko, včetne výšky príspevkov pestunovi a na dieťa.

ada7777777777
29. sep 2019

@tecko28 Zhovarali sme sa otvorene na tuto temu....ale ona sama nevie povedat,preco ju odmieta. Ma svoju rodinu a vlastny domov...ale stale na nas ziarli.

ada7777777777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada7777777777
29. sep 2019

@yukki v tom case uz dcera mala vlastnu domacnost

tecko28
29. sep 2019

@ada7777777777 a dievcatko je v akom veku? Podla mna aj ked to vyznie kruto, ked ma dceara vlastnu rodinu, tak bud nech prijme alebo necha tak. Pride mi velmi detinske to co robi. Samozrejme nepoznam celu vasu situaciu

0silvia0
29. sep 2019

@ada7777777777 dcera ma aj deti? Mozno si mysli, ze budete zanedbavat vnucata od nej. Ale tak ona vas lepsie pozna a vasu situaciu ako my tu z par viet...

yukki
29. sep 2019

Tak v jej veku a postavení by už mala vedieť verbalizovat dôvody. Opýtaj sa znova s tým, že kým nepoznáš jej dôvody, nemôžeš porozumieť jej rozhodnutiu a bez vysvetlenia to je len na úrovni zákazu z jej strany

eliska13
29. sep 2019

@ada7777777777 Asi sa boji čo všetko sa zmení.kolko máš rokov?možno má strach o teba, že to bude pre teba fyzická, psychická záťaž.ziarlit môže, aj keď je dospelá.Mozno má predsudky čo povedia ostatní, možno sa boji, že bude problémová ...

ada7777777777
29. sep 2019

@tecko28 ma 4 r

ada7777777777
29. sep 2019

@eliska13 mam 46 ale som zatial uplne v pohode...nie je to o strachu o mna...skor bola zvyknuta..ze bola len ona a aj ked je dospela,nechce to prijat

ada7777777777
29. sep 2019

@yukki nechapem ju veru a to je u mna problem....lebo nema na ten problem liek...som z toho nestastna

yukki
29. sep 2019

@ada7777777777 skús ešte raz... Držím palce

ada7777777777
29. sep 2019

@yukki dakujem

derdia
29. sep 2019

Ja som tiez toho nazoru....treba davat dobre ale treba aj cakat dobre...a ak by mi toto robilo aj vlastne dieta a dobrovolne a bez vycitiek svedomia ma klame,kradne a proste svojim vlastnym rozhodnutim sa tak sorava...islo by reedukacneho centra ....dieta si ma vazit rodicov a urcite nie im nicit zivot!!!!!ja by som ich vratila...nepocailo sa mi,nech sa paci mozu iat...bud by zacali sekat dobrotu alebo dovidienia!!!

mtsl
29. sep 2019

@ada7777777777 to s týmto sa budeš potýkať vždy. Akurát tebe to spravila dvoja dcéra, tak to riešiš trochu viac. Máš len 2 možnosti buď sa s odmietaním vyrovnáš a dieťa si vezmeš aj napriek tomu alebo dáš na okolie a dieťa si nevezmeš. Rozhodnutie je len tvoje a aj následky budeš niesť len a len ty nie tvoja dcéra.

ada7777777777
30. sep 2019

@mtsl obe moznosti su zle....to dieta uz mam doma a dcera so mnou nekomunikuje...a nedovoli mi vidat vnucku

montemotherone
30. sep 2019

@suezana minule (na konci prázdnin) som na FB čítala: Mám otázku, myslíte, že sa do hniezda záchrany zmestí 13 ročný puberťák? Ja už na to nemám nervy.... 😁
Samozrejme to bolo myslené ako žart 😉

0silvia0
30. sep 2019

@ada7777777777 preco nenapises vsetko v jednom prispevku? Najprv napises, ze dievcatko si beriete, teraz ho uz mate doma, tazko radit, ked informacie z teba lezu pomaly a po kuskoch.
Nikto ti tu neporadi ako postupovat, vztah medzi tebou a dcerou ste si vybudovali vy dve, nikto z nas do toho nevidi a nepozname vas. Carovna formulka na prijatie dietata dcerou neexistuje, to si musite vykomunikovat vy dve...

ada7777777777
30. sep 2019

@0silvia0 nepisem sem kvoli kritike...ak nemas,co by si poradila zdrz sa komentarov

jesienka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaron
30. sep 2019

@ada7777777777 kritizovať ťa snáď nikto nechce (aspoň dúfam), ale konkrétnejšie informácie sú dôležité pre poradenie. Aj keď absolútne dobrú radu je asi ťažko dať.
Keď sme si my brali do pestúnstva dievčatko, staršia dcéra mala vtedy 10 rokov. Od začiatku sme komunikovali s ňou otvorene a brali do úvahy jej názor (súhlas...).

Niečo iné je však, ak je už tvoja dcéra dospelá a žije oddelene. Za normálnych okolností by nemala príliš čo do toho hovoriť. Obidve by ste mali mať určitú slobodu od seba (v dobrom slova zmysle - mať dobrý vzťah, ale aj rešpektovanie a toleranciu toho druhého vzhľadom na to, že ste obidve dospelé, samostatné osoby, ktoré aj žijú oddelene. Je to niečo iné, ako napr. manželia, neplnoleté dieťa žijúce s tebou...).

Nemôžeme však príliš pochopiť a vedieť, aký vzťah je medzi vami. Ak je to možné, snažil by som sa možno láskavo, ale jasne vyjadriť jej, že navždy zostáva moja milovaná dcéra, že na tom nič nemení to, že budeš milovať aj iné dievčatko. A čo s tým urobí, už by som nechal na ňu. Je normálne, že rodičia majú aj viac detí a pritom milujú všetky naplno. Alebo že sa milujú rodičia navzájom a pritom milujú naplno aj svoje deti.
Príliš by som sa nesnažil hádať s ňou a presviedčať ju, len by som ju o tvojej láske k nej vždy ubezpečoval.

A ešte niečo z mojej skúsenosti, možno povzbudí, možno nie, ale: Keď k nám prichádzalo dievčatko z DD, moja mama tým nebola nadšená, vnímala to s nedôverou. (Dcérka je Rómka s chorým srdiečkom...). Dnes je to však pre moju mamu veľký miláčik a dcérka má moju mamu tiež veľmi rada, čo jej aj vyjadruje.

0silvia0
30. sep 2019

@ada7777777777 ak takto komunikuješ aj s dcérou tak ako so mnou, tak to je ťažko potom radiť... ale držím palce, aby ste dokázali nájsť spoločnú reč😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre