• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

http://dietaarodina.meu.zoznam.sk/

sory ze tak len kratko pisem.. ale same nahanacky mam... a len tak jednym okom pozeram na PC
27. apr 2010 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
á sakriš, to je tento víkend...to nehrozí, máme tu kamarátov... :unamused:
27. apr 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Ja milujem môjho muža: zobrala som dieťa a odišla som na 2 dni preč a povedala som mu: Si voľný! :grinning: :grinning: :grinning:
Teraz som tu, dočítala som, čo ste napísali, ani nie veľa :unamused:

Lenkove, na fotke s tortou máte s Ivankou rovnakú farbu vlasov :dizzy_face: a ste zlaté.
27. apr 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Keď som išla domov, stretla som kamarátku, pýtala sa, ako sa máme a že čo druhé dieťa, či stále nič a tak, že to netreba siliť, že na to netreba myslieť,.... :rolling_eyes: tak som jej povedala, že už som sa stým zmierila, že rozmyšľame nad adopciou :cry: :cry: :cry: pozerala na mňa a .... no.... ľudia to nechápu..., ja som to tušila, že nikto nebude prejavovať nadšenie, ale skôr nechápavo krútiť hlavou. Veď samozrejme zase tie gény!!!! Ja to už asi nepoviem nikomu :cry: Tak ma mrzia takéto reakcie.
27. apr 2010 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To sú prvé reakcie...bez rozmýšľania, neboj a nevšímaj si.
27. apr 2010 o 15:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam take iste skusenosti a este k tomu v rodine.Tiez nechapu a spravili mi tu u nas taku prednasku :frowning2: Ja som potom povedala mamine,ze aj tak si to budeme vybavovat dalej,ale jej o tom uz nic nebudem referovat,az ked uz budeme mat babo.A odvtedy sa ani nepytala.A ked mam taketo skusenosti v rodine,tak sa uz nikomu neodvazim s tym pochvalit.
27. apr 2010 o 17:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:pensive:
Ono jedna vec je názor - veď dobre, nech si majú. Len nechápem, prečo majú potrebu presvedčiať nás, že to nie je také jednoduché. A ten pohľad najmúdrejších :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. apr 2010 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sue, netráp sa zbytočne takýmito rečami... :pensive:
len ťa to oberá o pokoj a presvedčenie...
asi si povieš, že sa mi to ľahko hovorí, ale ver, že raz sa to zlomí a ľudia ti budú naopak blahoželať k takémuto rozhodnutiu...je to také zvláštne, ale jedného dňa môže zrazu prísť obrat o 180° a všetci budú hovoriť inak...
zatiaľ si skús tieto reči nepripúšťať, resp. ich "odzbrojovať" hláškou typu: "nechajte to na nás-my sme sa rozhodli a vieme do čoho ideme :wink:, vy musíte deti po narodení prijať také, aké sú a my si môžeme aj vyberať :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:"...
alebo niečo podobne sebavedomé a presvedčivé...
nesmieš ukázať, že ste nie si istí, lebo ľudia to obrátia proti vám...
pritom sami nevedia o nič viac (resp. vedia toho oveľa menej) v tejto oblasti, problematike... :wink:
vy máte v tomto vždy navrch... a tak sa/to aj prezentujte :wink:

ja, keď som tu začala robiť profi, bola som prvá u nás v meste...ľudia ma pristavovali (keďže ma tu mnohí veľmi dobre poznajú z iných "oblastí") a pýtali sa, že kedy som porodila, veď ma nevideli s bruškom, resp. ked nakukli do kočíka, bolo im hneď jasné, že to nebude pokrvné dieťatko..., tak som sa takmer denne niekoľkokrát stretala s nepríjemnými a nechápavými otázkami typu: "ako to môžete?, prečo to robíte? ako to dokážete potom to dieťa dať preč, veď to ste ako jeho matka, ktorá ho nechala? atd, atd... bolo to dosť bolestiví-jednak preto, že detičky som vždy ľúbila ako svoje a urobila by som pre ne aj nemožné a jednak preto, že som vedela, že sa raz sa budem musieť konfrontovať s odchodom týchto mojich milovaných detí... ale nedala som sa :wink: :sunglasses:: trpezlivo som im vysvetlovala, čo a ako až to pochopili a robili osvetu aj ďalej...postupne sa ľudia podozvedali, v čom je pointa nášho rozhodnutia a začali mi ďakovať a chváliť ma za to, čo robíme... :sweat_smile: :wink: :slight_smile:, bola to totálna zmena... presvedčil ich až náš príklad, aby pochopili a pochopené prijali a prijaté neodsudzovali...
v každom sa raz takéto zmena udeje... u niekoho skôr, u niekoho neskôr... :wink:

u nás bolo potom do roka spolu so mnou 9 nových profimamín..., ktoré nasledovali môj príklad a zamestnali sa tam, kde ja...po tom, čo sa chodili k nám radiť..., kým pochopili, že to je cesta aj pre nich... :wink:, hoci nejedna z nich bol spočiatku aj proti... :wink:
27. apr 2010 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem, Mary. Ja len tak v kútiku duše akoby som očakávala, že všetci sa potešia, že nám budú priať a že sa to berie ako "chvályhodná"(neviem použiť iné slovo) vec, prijať do svojej rodiny opustené dieťa. A nie je to tak. Pritom, keby to dieťa možno videli v nejakej konkrétnej situácii, brali by to inak. Takto vidia len gény :pensive: Je super, že sa môžem takto zdôveriť, lebo neviem, či to mám mm hovoriť. :unamused:
27. apr 2010 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sue, ver, že to prejde... :wink:
každé čudo tvrá tri dni... :slight_smile:
o tom to celé je...
ľudia nevedia, potom si domýšľajú...
tu pomôže len informovanosť a osveta...
a dôkaz vášho života...
a váš dôkaz bude ten, že prijmete takéto dieťatko a budete ho ľúbiť, akoby bolo vaše od počatia...ke´d prijmete dieťatko vy, prijmú ho aj iní...aj keď určite nie všetci...
ale tí dôležití určite :wink:
27. apr 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby troška od veci - na zasmiatie - na tento vtip som dnes narazila (aspon dufam, že je to vtip :sweat_smile: :zipper_mouth: :grinning: ):

Život ženy sa delí na tri obdobia.
V prvom ide na nervy svojmu otcovi,
v druhom svojmu mužovi,
v treťom zaťovi.
27. apr 2010 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suezana,
skus sa vykaslat na ludi, ved oni rychlo zmenia postoj ked uvidia vase buduce adopciatko. u nas tiez mali problemy, sice nie kamarati, ale priamo najblizsia rodina a teraz maleho miluju nadovsetko.
a ked sa niekto bude ohanat genmi tak mu mozes povedat ze tak 90% percent deti ma otca uvedeneho ako neznameho takze sa nedaju predpokladat ziadne ani pozitivne ani negativne geny a mimoto to nemusel byt vzdy len asocial co take dieta splodil. a este by som sa opytala takeho cloveka co sa ohana genmi ci pozna tie vlastne do nejakeho osmeho kolena ked tak mudruje. moj svokor tiez rozmyslal nad genmi ked z neho vypadlo, ze maju neviem z kolkeho kolena predkov z rumunska a mozno preto je svagor taky tmavy. :wink:
27. apr 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: ja viem, dik. Aj ja som dnes čítala veľmi dobrý vtip, ale nemôžem si spomenúť :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. apr 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ránko :sweat_smile: u nás to vyzerá na ďalší krásny deň :slight_smile:
28. apr 2010 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobre rano. u nas tiež slniečkový den.
28. apr 2010 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko, u nas tiez krasne... zahrada (a robota v nej) laka :grinning:
28. apr 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bože, už ten deň nevyzerá až tak krásne...včera som si kúpila po urputnom zháňaní balerínky a dnes som si ich obula na prechádzku so psom, že na skúšku, lebo viem, že mňa každé otlačia...ale ja som s plačom prišla domov, normálne mi slzy tiekli, nohy krvavá a to len pol hodinu sme boli a čo najmenej som sa snažila chodiť... tak už som spokojná... za chvíľu idem preč a som zvedavá, čo si obujem.... :angry:
28. apr 2010 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
natia oj oj..... u nas začalo fukať..... bola som s troma velkými vonka.... ludia sa dost obzerali.... Lucka silou mocou chcela na motorke ist aj cez cestu, tak som ju pripla na voditko :wink: :grinning: :grinning: :grinning: No a potom si povedala ku komu sa chce do kočika nasukať, tak pučila najprv biki, potom Miruš...... takže stale bolo čo obzerať na nas... a ja ešte šikovna som medzi malometražne byty (pre starcov a starenky) sa pustila na prechádzku.. .tak okrem všelijakých komentarov na nas som si aj vypočula, že kde kdo bol nakupiť či čo (aspon si myslim... tak šomru tí starci , že im ťažko rozumieť - sa človek len usmieva a kýve hlavou, že ano ano :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: )
28. apr 2010 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
aj u nas rano slniecko svietilo,ale dost sa uz ochladilo...
vyteperila som sa s deckami na postu,a tam som zistila,ze list som nechala doma... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. apr 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mata to sa stava pri detoch :wink:

U nas všetky deti spia!!!!!!!!!!!!!!
28. apr 2010 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj u nas spia- aj velkáčka sa ešte od noci neprebrala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , choroba ju skolila ...
28. apr 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata2 :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .. to teda potesi... poznam :grinning:
28. apr 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mne sa to stáva s peňaženkou...hlavne ked nakupim plnú tašku...tak domov a späť do obchodu...už sa mi to v jednom obchode stalo asi dvakrát...a to že nakupujem rýchlosťou blesku a letím z obchodu ako šialená si už zvykli... :grinning: :grinning: :grinning:
28. apr 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, toto by mohla Suezana - ale aj ktokolvek z nas - pouzit ako argument pre nechapavych: Ked si moze adoptovat Sandra Bullock, Madona a ja neviem kto este, tak preco by som si neadoptovala aj ja?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. apr 2010 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimi: si to vystihla presne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. apr 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeej, aspoň niekto tu je! Ahoj Dioliana!
Ja mám doma chorúšika, ktorému sa teda vôbec nechce byť doma a už som unavená z toho opakovania, že sa nemôžeme ísť bicyklovať :frowning2:
28. apr 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
aj my mame chorusika, horucku :confused: :confused: som prisla hladat rozumy.. ale len 38 C po odratani, dali sme cipok .. a dufam,ze to klesne.. minule ale rovnako zacinala celkom vlecuca sa nadcha... a to v utorok sme mali, ci teda mame, ist na poradnu aj s ockovanim :rolling_eyes: :rolling_eyes:
28. apr 2010 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlavne Angelinu Jolie je dobré použíť ako argument :wink: môj osobný vzor :sweat_smile:
28. apr 2010 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moji už prestali chvalabohu teplotovať...
28. apr 2010 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok