Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
5. máj 2010

a na co chces deku lepit?? 😀 ved ked velku deku okolo dietata niekolko-krat omotas a polozis ho na chrbatik,tak myslis ze ujde,alebo co?

najjulinka
autor
5. máj 2010

no vsak točiť sa može.. aj hlavou točiť može.. ked prilahneš, tka hlavu medzi kolena.......

magimary
5. máj 2010

ale mati 😅 ,
veď to priľahnutie sa nemyslí, že si naňho ľahnem celou svojou (nad)váhou 😅 😝 😀
veď ja ho tým rovnako pritisnem, ako ty v tej deke
a je to len hra so slovíčkami-ako to už kto urobí, to je len na ňom, ja som len napísala, čo je najúčinnejšie (čo ja viem, niekto pozná možno úúúúplne iný spôsob, no ja ako najúčinnejsší práve tento 😉 )...
možno je to len o tom, že sa dalo inak napísať 😅 ,
"začneme polohou telo na telo..."
😉 😅 🙂

magimary
5. máj 2010

no, a mne teda prekrútenie dekou niekoľkokrát dokola príde viac stresujúcejšie, ako keď dieťatko cíti telo mamy 😉 ,
ale ako vravím: je to len vec ZVYKU... 😉

mata2
5. máj 2010

magi,bubo aj zianat prehltol celkom v pohode,ale do niekolkych minut sa aj napriek tomu pogrcal...

smejka
5. máj 2010

a ntreba zabudat ze deti ked sa brania obmedzeniu pohybu maju velku silu...ufff 😝

najjulinka
autor
5. máj 2010

mary nemá zinat... má nejaké iné ATB... ale sirupove... tabletkove jej lekarka nechcela dať, lebo že len silnejšie su a to nechce silne davať....... a je fakt, že na Luckinej kake hned po prvej davke ATB bolo poznať, že ma v sebe ATB... a to beria menej ako je napisane v letačiku pribalovo, žeby deti v jej veku mali brať....

magimary
5. máj 2010

no,ale to je úplne iné vygrcnutie... 😉
to je z neznášanlivosti toho lieku (resp. toho hnusného skupenstva) ako takého...
juli, myslí, grcanie, keď dieťatko dávivým reflexom okamžite "vylúdi" zo seba podávaný liek 😉

pimpa
5. máj 2010

brrrrrr, tu sa ale rozputala tema! 😒

mata2
5. máj 2010

jak telo na telo...ved ho musis trochu pritlacit,aby sa nehybalo 😕
ja pochybujem ze keby ma moja mam prilahla s cielom paralyzovat ma,ze by som jej telo vnimala nejak upokojujuco
😅
a hlavu prichytit kolenami? 😲

cairka
5. máj 2010

mata, ved a pevné objatie je o čom? aj dnes sme sa objímali a mala som pocit, že som zvieracia kazajka 😝 a je fakt, že na konci veve poľavila a sklonila hlávku na mňa...

magimary
5. máj 2010

mati, varvím, že je to len hra slovíčiek!
veď aj ty musíš svojim spôsobom dieťa v tej deke chytiť 😨 🙄
veď nemusíš paralyzovať celé telo, mne napr. stačí chytiť hlavu a s dvoma prstami ten nos...
to je všetko...
to telo na telo som myslela len ako slovný príklad, aby si zabránila rukami sa brániacemu dieťaťu, ale to je úúúúúúplne jedno, ako to kto spraví...
dôležitý je tam ten nos a vstreknutie lieku cez kútik čo najhlbšie...
to ostatné si každý spraví podľa seba, ako mu to najlepšie vyhovuje...
veď už sa netočme stále dokola...

a hlavu v kolenách netuším ako juli myslela 😕

magimary
5. máj 2010

tak, tak cairka 😉
výborná paralela 🙂
hoci mňa ani nenapadla 😉

aksuram
5. máj 2010

Dakujem za rada- prasom sme sice menili, ale ten vysyp ma len na ramienkach a krku a trosiccku chrbatik- tak si myslim ze keby to bolo z prasku tak by mal aj na nozickach a podobne. Skor podozrievam instatny caj- ja vacsinou teraz nepouzivam ... ale tento tyzden sa viac krat podarilo ze narychlo instatny caj dostal a tak skusim vysadit to 😒

A k liekom- musim povedat ze tiez som bola proti metode ala "magi" ... ale bambuliacik ma naucil ze to obcas inak neide - ked je zdravy tak sirup na podporu imunity spapa krasne ale jak je chory vsetko pluje alebo vdychne a potom ho napina ... no je tazko to dostat tam kam treba, ale nurofenka plus hnaty ako z akcneho filmu zaberaju ... a zabalit do deky - to by cela procedura trvala aspon5x dlhsie ako ked ho schytim a sup to tam- za pol minuty hotovo a zivot ide krasne dalej 😉

mata2
5. máj 2010

cairka,pevne objatie za ucelom upokojenia a prilahnutie dietata za ucelom podania lieku na to dieta posobia rozdielne...to nemozes porovnavat...
pri prilahnuti dieta vie,ze druha polovica zla /podanie lieku/ ho este len caka,tak logicky ten svoj odpor este stupnuje...kdezto pri pevnom objati sa zvykne upokojovat..

magi dieta v deke netreba chytat,aj ked place a snazi sa mykat,tak mu je to figu platne..

yukki
5. máj 2010

Kika tak Dalacin nezhltla..nijak a s ničím, ale to páchlo jak týždňová zdochlina v horúcom lete, tak sa jej nedivím, ja som kôli tomu celú chladničku vypratala v domnení, že mi tam niečo uhynulo.
Ináč s tou dekou je to dobrý spôsob, ja tak odčervujem mačky.....ale Kiku priľahnem abo podplatím, keď treba, ale šak to málokedy, bo ona lieky neberie...a keď tabletku jej treba dať, tak len "náhodne" ju nechám na stole pri pohári s vodou a to zbodne, keď si to akože sama uloví....to také ako rybí tuk abo Bkomplex....

magimary
5. máj 2010

nie je pravda, dá sa to krásne porovnať... 😉 obe majú jediný cieľ...
urobím ti teraz na chvíľu zle, aby ti potom už bolo len dobre 🙂
a to, čo vravíš v poslednej vete mi príde fakt oveľa horšie, keď je absolútne spútané (ozaj maximálne sparalyzované ako v kazajke) cudzou látkou...ale oveľa...
o tom časovom hľadisku, ktoré spomenula aksuram ani nehovoriac... 😉 (najmä, ak má dieťa rôzne druhy liekov v rôznom čas---napr. ATB a probiotiká, každé v určitých odstupoch---, tak by som nič iné nerobila, len zväzovala do nekonečna)...

ešte raz! je to o zvyku-komu, čo vyhovuje 😉
to už bolo MOJE posledné slovo na túto tému...howk 😅 😝 😀

cairka
5. máj 2010

dalacin je hnusný...aj teraz mala veve Penbene - to je porovnateľné, ale s džúsom to vypila...tiež našťastie nebolo treba kvôli liekom také opatrenia 😝

mata2
5. máj 2010

ja tiez koncim na tuto temu..lenkove,vsak vyskusaj obe metody,a ktora bude malej viac vyhovovat,tak tu pouzivaj.. 🙂

najjulinka
autor
5. máj 2010

Lucka u nas papa bez problemov liečik z chladničky - Bio Gaja 😀 😀 😀 Ale aj to včera mala problem.. nabrala som jej na lyžičku a pusu neotvorila.. a reku, nechceš nemaš a šup Linde do pusy.. .v tom momente kcela 😀 😀 😀 Obe su na ATB,takže obe maju aj BioGaia 😀 😀 😀 A ked sme mali dvojky a brali železo, tak som Lucke biogaja tiež bez problemov... lebpo ked druhí, tak aj ona.. al eje fakt, že vie, že BioGaja je OK.... že to nie je bééé....... ine bez problemov nezje... 😀 😀 😀

lenkove
5. máj 2010

tak ja som dala liek podľa Mary a celkom to šlo, ani neprotestovala.. niekedy pri prebalovani zapasime viac 😀 chytenie nosnych dierok dobra rada 😉 dakujem! 😀 len aby uz bola zdrava...

magimary
5. máj 2010

super, leni... 😵
kým vyzdravie, budeš profíčka 😉
si šikuľka, a malá ešte väčšia... 🙂

najjulinka
autor
5. máj 2010

najlepšie to ide kým dieťa nevie o čo ide..... ked to už pozna, tak to budu vacsie a vacsie boje.... 🙄

macocha
5. máj 2010

Ja nejdem machrovať radami, lebo D. zatiaľ spapala dobrovoľne všetky lieky - pozdravujem jej profi mamu 😵
Ale na margo tej diskusie - Juli, palcom a ukazovákom jednej ruky otvoríš ústa nielen trojročnému dieťaťu, ale aj rotvajlerovi, keď vieš, kde stisnúť. T.j. pri lícnych kostiach 😉

dioliana1
5. máj 2010

macocha to poznam pri biodeťoch , ivana musela mať sirupy aj v 10tich rokoch, nevedela prehltnuť tabletky a profideti mi jedia hocijake lieky ako ine jedlo, občas mala vymýšla ale spapa všetko...

najjulinka
autor
5. máj 2010

macocha asi mam kratky palec (akože ozaj mam kratší ako normal).. lebo nech tiskam akokolvek, tak mi ruka ide cez pery 😀 😀 😀 😀 a potom neviem tam strčiť liek..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale viem, že dakde sa to tak stisne a usta sa otvoria.... len ani neviem kde presne.. potiskala som už všelikde.... kde som takto dosiahla.... 😅 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

yukki
5. máj 2010

Ale v tomto má Mimina pravdu, ja tak hubu otvorím aj Mišovi a to nie je žiadne čivávka...aj koňovi tak sa otvorí....aj Kike, no.

macocha
5. máj 2010

Juli, keď sa stretneme, rada Ti to predvediem. Alebo sa opýtaj nejakého veterinára 🤐

Dnes poobede bolo škaredo, tak som vytiahla kocky ešte kým D. olovrantovala. Prišla sa pozrieť, kukla na svoje zamazané prsty a hovorí mi: "Idem umyť ruky. Seď a nepobehuj kade-tade." 😨 🤐 😀

cairka
5. máj 2010

mimina, 😀 😀 😀

zicon
5. máj 2010

Ozaj len tak ma zaujima idete na podujatie Mila pre Mamu, organizuje sa to asi v 30 mestach slovenska viac na www.materskecentra.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre