• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

29. apríla 2017 
ahojte
tak ja sa vám hlásim z dovolenky u našich a je tu super, aj keď sme bez tatíka, ja mám vyvrtnutý členok a malá horúčku :rolling_eyes: :rolling_eyes:
4. júl 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkove :grinning: to sa mi nápadne podobá keď som bola malá tak som chodila k babke k MI na prázdniny a vždy keď som tam prišla tak to bol prázdninový rituál - vyvrtnutý členok alebo klinec v nohe a zápal stredného ucha zvyčajne z vody zo Šíravy :grinning: hej a ešte keď som sa vracala z prázdnin tak klasika kopec kurích ok na rukách / vraj z toho že sme sa vymočili v každom jazierku pre kačky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale dôležité je že budete mať na čo spomínať aj keď dúfam že aspoň ta malej teplota ustúpi :frowning2:
4. júl 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkove , čo si robila? dúfam, že budete skoro fit obidve :slight_smile: nech si užívate prázdniny v plnej paráde :slight_smile:
4. júl 2010 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenuska74 :grinning: :grinning: :grinning: identické :grinning: :grinning:
4. júl 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkove, skoré uzdravenie
4. júl 2010 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skoré uzdravenie obom.... :wink: , dnes som zohnala konečne lahučký golfáč pre malú....len 16€ aj so strieškou, konečne budeme mať s čím chodiť po lekároch, kde sú schody....
4. júl 2010 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobruuuu noc...
4. júl 2010 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dobré ránko. Meteo: u nás prší.
5. júl 2010 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky!U nas zatial slniecko :slight_smile:
5. júl 2010 o 08:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zamračené, chladno
5. júl 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte prajem pekný deň :slight_smile: u nás akurát po lejaku deti spia a ja sa neviem doprať a popratať.Dovolenka s detmi super ale trebalo by mi potom ešte takú dovolenku po dovolenke aby som sa rozhýbala. Neviem či je to tým teplom ale ja som jak mechom udretá.

@lenkove tak Ty sa daj chytro do poriadku aj s malou. :wink:
@dioliana1 a aký to šporťák sa Ti podarilo zohnať?
5. júl 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. júl 2010 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 zajtra idem poň do PO
5. júl 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nas dnes raz slnecno, raz prehanky ...
Je nieco nove? :confused: :confused: :confused:
5. júl 2010 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ako sú tie lehoty? Keď niekto nepreberá poštu, kedy sa to považuje za doručené??
6. júl 2010 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natia http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_maxi_zak_fr0.htm
paragraf 47 ods 2:
(2) Ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržuje, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že mu zásielku príde doručiť znovu v deň a hodinu uvedenú v oznámení. Ak zostane i nový pokus o doručenie bezvýsledným, uloží doručovateľ písomnosť na pošte alebo na orgáne obce a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát zásielku počas jej uloženia nevyzdvihne, považuje sa deň, keď bola zásielka vrátená súdu, za deň doručenia, i keď sa adresát o tom nedozvedel.

U nás to pošta drží 18 dní, potom to vráti súdu, + nejaký ten deň, než to v podateľni nájdu a zatriedia. Ale poznám aj prípad, kedy to pošta iniciatívne držala u seba dlhšie :unamused:
6. júl 2010 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
P.S. Ten link mi nefunguje vo všetkých prehliadačoch, je asi optimalizovaný pre Internet Explorer.
6. júl 2010 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, ja som myslela, že to posielajú znova a až potom... a počíta sa to na dni kalendárne?
a ešte to, že "hoci sa vmieste doručenia zdržuje" ... to znamená čo? že má v mieste doručenia trvalý pobyt? alebo ako sa overuje, že sa tam zdržuje?
6. júl 2010 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten link mi nejde nikde :unamused:
6. júl 2010 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tá odberná lehota z pošty je na kalendárne dni, podateľňa súdu samozrejme pracuje len... dúfajme že aspoň v pracovné dni :grinning:
a to "hoci sa v mieste doručenia zdržuje" nemusí byť TP, ale že tam žije... V ideálnom prípade je určená nejaká adresa na doručovanie, kde ho kontaktovala sociálka a pod. Ale ak sociálka vie, že momentálne zdrhli do zahraničia, musí súd doručovať do zahraničia :unamused:

A ešte som zabudla na par. 50, lebo málokedy to takto pekne ide, na to sú naši dodávatelia až primúdri:
"Ak adresát bezdôvodne odoprie písomnosť prijať, je písomnosť doručená dňom, keď jej prijatie bolo odopreté; o tom musí byť adresát poučený doručovateľom."

To akože keby ho poštárka našla doma a on povedal, že to nepreberie. Len pre úplnosť.

6. júl 2010 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak sa tam musíš na IE preklikať cez http://jaspi.justice.gov.sk alebo hľadaj Občiansky súdny poriadok na iných stránkach :wink:
6. júl 2010 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak podľa všetkého už má po lehote... idem volať na súd :wink:
6. júl 2010 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No počkaj počkaj, neplaš sa... Ty si sa pýtala (a ja som TI odpovedala) na DORUČENIE, od doručenia má ešte čas na odvolanie...
6. júl 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď ja viem, mne ide len o vykonateľnosť... už o nič iné, lebo nič iné nestíhame tak či tak... potvrdila mi to, že 18 dní odberná lehota a ke´D sa to vráti na súd, tak sa považuje za doručené... len o to mi ide, aby sa ten hosťovský nenaťahoval...
6. júl 2010 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale zas na súde by Ti mohli povedať aspoň to, či už to má platné doručenie :wink:
6. júl 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nemá, neprevzal to...
6. júl 2010 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:unamused: nechápem ich myslenie, ale škoda reči. Či skôr prstov a času.
Tak kúp strihací meter, nech si to čakanie spríjemníte. :sunglasses:
6. júl 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podstata je ako sa to z posty vratilo ... pokial tam ma trvaly pobyt /na tej adrese kde mu to dorucovali a nezrusili mu ho nahodou lebo aj to sa stava/ a vratilo sa ze adresat si zasielku neprevzal tak posta to po 18 dnoch vracia na sud... a tam s prirataj nejake dva tri dni nez to zaeviduju a od toho dna zaevidovania ze sa im to vratilo musi mu plynut lehota na odvolanie ak uplynie tak sa to stava pravoplatnym a az od vyznacenia pravoplatnosti ti potom nalezia davky a zrusi sa hostovsky pobyt...
na sude ti prislusna zapisovatelka pod ktoru patrite.. /teda pod sudkynu a jej zapisovatelku/ povie ci sa im to uz vratilo a kedy si mozes dojst dat vyznacit pravoplatnost...

teda uz sa to vratilo na sud s tym ze to neprebral a cakate kym uplynie lehota na odvolanie?
6. júl 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ešte sa to nevrátilo... ešte je to len 12 dní cca... ja som myslela, že hosťovský končí dňom vykonateľnosti...sakriš... o tie dávky mi nejde, to je mi jasné, že to sa načakám... skôr aby DD nemal z toho problémy...
6. júl 2010 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DD z toho nema problemy pokial sa tam niekto z mimo nerype... my sme mali hostovsky pobyt cez 5 mesiacov..., cairka mala tusim az rok...

ale neboj ubehne ti to ako voda... vy mate predbezne opatrenie? ci klasiku rozsudok o pestunskej starostlivosti?
6. júl 2010 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok