Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
6. júl 2010

predbežko... ale to bolo kedysi, teraz už hosťovské skoro nikto nedáva...
na riadne pojednávanie ešte nemáme ani termín, ale snáď do vianoc počítam... pri ich tempe 😠

maznacik007
6. júl 2010

tak predbezko je tusim vykonatelne dnom dorucenia tam by sa nemalo cakat na tu odvolaciu lehotu...

natia
6. júl 2010

no veď o to mi ide... 😉

maznacik007
6. júl 2010

tak to uz tych 10 dni max. vydrzite.... mozno si vyrobte taky adventny kalendar... 😀 nech je cakanie sladsie 😵

natia
6. júl 2010

ááále, sladšie už nebude, lebo som prišla o možnosť ísť na RD kvôli tomu, že to neprebral, tak som z toho celá naštvaná... 😠 kašlem už na to, nech si lehoty sleduje, kto chce...

macocha
6. júl 2010

waaaaaaaaaw, iná prietrž mračien u nás... sa ani na obed nedostanem 😀 A doma som nechala pootvorené okno, že nech sa vetrá 😠

natia nechápem celkom, ako si prišla o možnosť ísť na RD? Po vykonateľnosti Ti už bude neskoro? Akože vôbec nenastúpiš na RD?

cairka
6. júl 2010

cairka mala hosťovský 11 mesiacov, ale pred 3apol rokmi...teraz nechcú dať ani bohovy ☹ až po vykonateľnosti predbežka, ak vyjde...

natia
6. júl 2010

@macocha tretíkrát ti to vysvetľujem 😝 neprišla som o možnosť nastúpiť na RD, ale o "štartovné", ktoré teraz dávajú... aby si ho dostala musíš byť na RD minimálne mesiac a keďže ja 25.8. nastupujem do práce, tak to nestihnem...

yukki
6. júl 2010

Ahojte, ešte k tej staršej diskusii o tom, či je možné poberať súbežne rodičovský príspevok (byť na RD) na jedno dieťa (bio....ado....pestu...) a zároveň poberať pravidelnú mesačnú odmenu pestúna na druhé (pestu) dieťa tak odpoveď prišla dnes písomne z úradu-NIE, NIE JE TO MOŽNÉ. Pestúnske na to dieťa áno, ale odmenu pestúna a rodičák súbežne...aj keď sa jedná o dve rôzne deti-nie.
Ta len toľko.

macocha
6. júl 2010

Jaaaj. Raz mi budeš musieť vysvetliť aj to štartovné, o tom nič neviem, tak mi to nezapaľuje. 😝

Yukki 😒 Aj ja som mala také informácie, ale ma potešilo (zbytočne), keď baby tvrdili, že to po novom už ide.

maznacik007
6. júl 2010

yukki hej su to hnusoby... kedysi sa to dalo...teraz sa uz subezne da poberat iba materske na bio a pestunske rodicak uz nie...

macocha.. natia mysli to satnikove.. tych 25 percent zo sumy nevycerpaneho RD ... ak zacnes robit skor ako ma dieta tri roky...
teda predpokladam...

macocha
6. júl 2010

?? ak začnem robiť skôr, ako má dieťa 3 roky, mám nárok na niečo ešte okrem príspevku na výchovu??
Ale predpokladám, že to sa asi nevzťahuje na prípad, keď po RD poberám príspevok pestúnovi, takže je to jedno.

natia
6. júl 2010

@macocha musíš byť bezprostredne predtým minimálne mesiac na RD...

dioliana1
6. júl 2010

cawte
@yukki ja som sa to dozvedela tiež, je to tak... 😒

dioliana1
6. júl 2010

@natia to myslíš to štartovné čo sa žiada na začiatku pestunstva? Či ktoré? Lebo ja neplanujem iasť na MD/RD, tak netuším ako to vlastne je...

bendy25
7. júl 2010

Ahojte! Tak uz odomna ziadaju (z krajskeho) znova potvrdenie od lekara, ci mozem vykonavat PS, hoci obvodna mi to minule potvrdila :( Ja im verim, ze istota je gulomet ... ale nech ma tiez pochopia, ze som OK, aj ked nejaku tu chorobu mam. Ved kto je v dnesnej dobe uplne zdraví? Normalne mam z toho vsetkeho zmiesane pocity :(

marketka1
7. júl 2010

@bendy25 viem že si spomínala ID ale neviem aké máš zdrav. problémy myslím že väčšina z nás ich tu má asi by som Ti poradila aby si zašla za svojím odborným lekárom nech Ti napíše že tvoj zdravotný stav je dobrý a neobmedzujúci pri vykonávaní náhradného rodičovstva. Prípadne si papier priprav sama doma a nech Ti to tam oštempluje že si o.k. a pošli im to tam ak im to tam kole oči. 😉

yukki
7. júl 2010

Bendy aj ja som musela po operácii posielať na Krajský znova ten lístok, že som schopná ako náhradný rodič. A potom ešte raz k súdu....proste si to vyžiadaj od odborného lekára a nepozastavuj sa nad tým, v tomto procese je to len jedna nepodstatná záležitosť také potvrdenie...

bendy25
7. júl 2010

Marketka, uz mam nachystany aj papier od odborneho lekara, tak dnes, alebo zajtra to skocim poslat doporucene postou. Myslela som si, ze k tomu nedojde, aj ked ma na to psychlog. pripravovala. A tak, ked som bola teraz naposledy na vysetreni, tak som si vypytala papier a vzhladom k mojmu ochoreniu aj s prognozou, lebo tak nejak to vyzaduju... Dufam, ze im to bude stacit a budem sa modlit, aby nam to nezarazili :( teda starostlivost o dieta. Tak na jednej strane hladaju rodicov pre opustene deti z DD a na druhej robia taketo caviky. Ved ja niesom sama, mam predsa manzela, ktory mi pomoze, hoci pracuje v CR, ale v buducnosti chce ostat tu na Slovensku. A oni v tom hladaju stale nejaky problem a to uz mame celkom aj dost hodin pripravy :(

bendy25
7. júl 2010

Yukki, a po akej operacii si bola? Mozes aj cez IP, ked nechces tu. Ja mam ale pocit, akoby stale na mne hladali nejake chyby, len aby sme dieta nedostali :( A to, co sme s mm prezili, ze sme prisli o vlastne babo, to chce nasa psycholog. stale riesit a ze hlavne mna chce z toho, akoze dostat, teda preliecit dusu, ci ako tomu vravi. Ale ja to nechcem liecit, co som prezila som prezila a chcem na to spominat, hoci to bolo hrozné a smutné, ale ja si chcem aj tie svoje smutné spomienky ponechat, ja to nepotrebujem preliecovat!!!

bendy25
7. júl 2010

Som nahnevaná ... asi to bude aj tam uprsanym pocasim 😠

bendy25
7. júl 2010

tym

5katarina7
7. júl 2010

Ahojky,aj ja som nastvana,lebo dnes sme sa zas nedostali na pripravu. 😠 Vedela som,ze to bude zlozite,kvoli mm,ale zato nie az takto.Vsak pomaly,by sme mali s pripravou koncit,a pritom sme boli len dva krat.No je to na nervy.

cairka
7. júl 2010

dnes je nejaký naštvaný deň...aj ja som naštvaná... 🙄

bendy25
7. júl 2010

Asi som vas nakazila 😉

bendy25
7. júl 2010

Ahoj Kati, neboj, ked sa to rozbehne, tak si urobite pripravu supom-sup.
Cairka, preco si bola nastvana?

bendy25
7. júl 2010

Mna to uz trosku preslo, ale aj tak mam v hlave chaos a neustale myslim na to vsetko 😖

natia
7. júl 2010

@bendy25 ja myslím, že oni len potrebujú mať papiere na poriadku... neber si to osobne... oni proste musia hľadať spôsoby ako nám to sťažiť 😉 inak by bola ich práca nudná 😀

cairka
7. júl 2010

bendy, bola som naštvaná, že som furt len žiadateľ, od slova žiadať...a všetci si myslia, že nado mnou majú na vrch, lebo ja "len" žiadam... tiež už ma to trochu prešlo...ale iba trochu...

natia
7. júl 2010

a žiadateľ je vlastne v procese náhradného rodičovstva ten úplne posledný, najnedôležitejší článok... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre