Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
31. okt 2010

No len ona je taký ten hasič, čo chce hasiť silou mocou, takže dakoho donuti zapaliť.. .ale dnes kcela zapalovať sporák sama.... 🤐 😀 😀 😀 ale ona sviečky má proste na sfukovanie.... oslavy ona msilne móóóže... 😀

najjulinka
autor
31. okt 2010

Najmladšie scuclo flašu. Odgrgnuté. Idem do hajan.

dioliana1
31. okt 2010

dobru nocku 😵

najjulinka
autor
1. nov 2010

pusto tu je nejak. Idemem piecť koláčik. Pá ...

bosorka257
1. nov 2010

ahojte, viete mi niekto poradit co treba napisat do ziadosti o osvojenie dietata??aspon tak priblizne co sa tam ma napisat, vopred dakujem

natia
1. nov 2010

@bosorka257 no na úpsvare ti dajúj dotazník, ktorý vyplníš... inak žiadnu inú žiadosť nepíšeš, že vlastnými slovami alebo čo... v dotazníku sa ťa pýtajú aké dieťa si predstavuješ, prečo, aký máš vzťah k deťom, rodinné zázemie atď...

bosorka257
1. nov 2010

@natia ano tie papiere nam dali, lenze nam kazali este aj ziadost napisat, preto neviem co sa do nej pise

mexx
1. nov 2010

Zrejme to ma byt ziadost o zapisanie do zoznamu ziadatelov. 🙂
Nam kazali napisat klasicku ziadost, s uvedenym vsetkych nasich osobnych udajov, ktore potrebuju, motiv, predbezne poziadavky na dieta, plus kde chceme robit pripravu.

bendy25
1. nov 2010

@bosorka257 - nam tetuska na UPSVaR poradila, co dat do tej ziadosti. Hlavne, co nas k tomu motivovalo, dalej sme tam aj pisali nase zazemie a vsetko, co nas napadlo a na konci sme pisali aj svoje osobne udaje a tiez udaje nasich rodicov, myslim. Ved sa popytaj na UP, urcite vam poradia. Tiez som si myslela, ze to bude zlozite, ale nakoniec to bolo v poho 😉

bendy25
1. nov 2010

Ano, Mexx ma pravdu ...

bosorka257
1. nov 2010

ano myslela som ziadost k zapisaniu do zoznamu,tak vam pekne dakujem kocky 😉

suezana
1. nov 2010

@mexx, ty si profi? odkedy máš také malé detičky, ak sa môžem opýtať?

magimary
1. nov 2010

@bosorka257 , ak chceš môžem ti poslať aj vzor 😉
aj my sme si ho pekne spísali, pripravili a keď sme tam prišli, tak nám "tetuška" na upsvare napísala svoju žiadosť, resp. vpísala naše údaje do pripravenej žiadosti (čo mala v compe) 😅 😉
ale teda, ak by si chcela, IP-ni mi svoju mailovú adresu a ja ti to tam pošlem 🙂

dadenka1
1. nov 2010

Ahojte dievčatá. Nie je tu niekto z TN kraja čo je v zozname a čaká? My sme v zozname od augusta 2009, ovládam sa a nevolám tam, lebo viem že by som bola len nahnevaná že ešte stále nič. My chceme bieleho novorodenca, nemám odvahu na rómske dieťa, dlho som žila pri rómskej osade na východnom Slovensku...
Asi je tu veľa dievčat, čo už doma majú nie bio dieťatko... mám otázku: Možno ma mnohé odsúdite, ale ja mám dosť strach z tej adopcie. Bojím sa že to s cudzím dieťatkom nezvládnem, že ma nebude chcieť, keď zistí, že nie sme skutoční rodičia, že to puto bude len také umelé. Jednoducho na jednej strane po dieťatku veľmi túžim, na druhej strane sa veľmi bojím, že mu nebudem dosť dobrou mamou, veď predsa nosiť vlastné dieťa pod srdcom a porodiť je niečo tak silné, že sa to nijako nedá nahradiť nejakou adopciou...Ako to zvládate vy, čo ste si dieťa adoptovali?

suezana
1. nov 2010

@dadenka1 ja si myslím, že to bábätko bude také bezbranné a ty budeš preň všetko na svete - to jediné a najdôležitejšie v jeho živote (pokiaľ bude malé určite) že to puto, ktoré sa medzi vami vytvorí vôbec nebude len umelé, ale veľmi silné 🙂

najjulinka
autor
1. nov 2010

skutočný rodič je ten čo dieťa lubia dá mu všetko... a ako zisti? však to bude vedieť od vas od furt... a ked berete malinké, tak je to tak ako piše suezana.... a bude sa na Vas podobať aj v tom čo by ste nechceli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 naša Lucka je celá po mne...... a to v puberte som sa vyjadrila, že najväčší trest pre mna bude, ak moje dieťa bude celé po mne.... no človek sa zabezpečí, vezme cudziu geneticku výbavu... a nepomože si.... moja mama tvrdí, že keby nevedela že som ju neporodila, tak povie, že celá ja 😀 😀 😀 😉 ale už na nej badám sposoby ajmojej najstaršej sestry a mojho synovca... tak nejak uplne zapadla do rodiny, že vravime čo po kom má.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a najviac lubi sa rozpravať o tom ako sme si ju našli, ako bola malinké babo.... a tento týžden sme davali dobru noc a manželovi povedala ako mu dla apusu na dobru noc "Lubim Ta najviac".......... a to je "len" v pestunstve.. a je celá naša... napriek tomu, že 7 mesiacov a 7 dni na tomto svete žila bez nás... 😉

saskah7
1. nov 2010

@najjulinka krasne si to napisala 😵

natia
1. nov 2010

Aha, to ja som nevedela, že to sa niekde aj takto žiadosť píše vlastnými slovami... to sme my nerobili...

dioliana1
1. nov 2010

@natia mi mali písať už na príprave list dieťaťu, biorodine a agenture....asi sa to fakt niekde takto robí.... 😉

juliap
2. nov 2010

@dadenka1 tvoj strach je rovnaky, ako mamicky, ktora caka babatko, je jedno, ci ho vynosis pod srdcom, alebo ho primes v jednej chvili do svojho srdiecka, vzdy si budes klast otazky, ci to zvladnes, ci pre neho robis maximum a to puto medzi vami bude krehke, ale upevnuje sa kazdym objatim a bozkom, co mu das ... a vo chvili, ked sa na teba usmeje, tak budes vediet, ze to vsetko stoji za to a ze je to ta najuzasnejsia vec, aka sa ti mohla v zivote stat, byt "mamou" ... drzim palceky 😉

natia
2. nov 2010

@dioliana1 list dieťaťu sme aj my písali, ale tu bola reč o inom 🙂

5katarina7
2. nov 2010

aj my sme museli písať žiadosť,a príliš nám s tým nepomohli,ale dalo sa.

najjulinka
autor
2. nov 2010

inak aj my sme pisali žiadosť.. aspon prvýkrát... druhý nepamatam... a v poode.. oni vtedy kceli v nej mať nejaké veci koli tomu, že neboli ešte tlačivá nejaké na odpisy, tak nech maju všetky udaje.... tak to povedali presne čo kcu ake udaje tam maju byť... teraz sme asi tiež pisali, ale len takú, že žiadame o zaradenie do zoznamu a že pripravu chceme robiť tam a tam...

macocha
2. nov 2010

Ahojte, ja som písala len takú žiadosť čosi ako sprievodný list. Jediný zaujímavý údaj tam bol, či chcem do pestúnstva alebo do osvojenia, všetko ostatné bolo v dotazníku.

Inak už mi tie jesenné choroby riadne lezú na nervy a som z toho otrávená 😝 po 3 dňoch v škôlke to už zas ide do choroby... nič nestíham, nič nemôžem naplánovať... keď si spomeniem, ako som si na začiatku naivne myslela, že by som zvládla aj dieťa s nepriaznivým zdravotným stavom 😝 😖 moja úcta všetkým, ktoré také máte 😔

dioliana1
2. nov 2010

@macocha ja také mám tri....

macocha
2. nov 2010

Dioliana, tak máš 3 úcty 😀

dioliana1
2. nov 2010

@macocha vďaka, radšej by som zdravé deťuchy ako úcty... 😒

najjulinka
autor
2. nov 2010

dobru noc.

suezana
2. nov 2010

dievčence a sirup na imunitu? ja mám dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, zatiaľ chodíme do škôlky 😕 sama sa čudujem... Dali nám to špeciálne kvôli škôlke, užíva sa aj pri chorobe. Vaneska bola chorá v auguste a bola doma ešte aj 1.sept. týždeň a odvtedy je ok 😅 dúfam, že to nezakríknem 😀

dioliana1
2. nov 2010

Imunoglukán alebo Vitaglukán, ale lepšie sú tabletky nekazia sa po nich tak zuby...Malý bral už 4 mesiace a musíme to prerušiť , slečna ho momentalne berie dva týždne...v tabletkách , bambulka zatial nebrala...uvidíme v zime...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre