Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
3. jan 2011

@najjulinka ja som zase stále čakala na nejakú akciu, ale tá sa stále nekoná, tak už som to chcela mať za sebou, veď už sa mu to fakt snáď ozaj kráti a bude mať aj ten rôčik, tak to je taký krásny darček...(a teda aj riadne drahý, ale nevadí 😉),
a chcela som spraviť ešte aj Tadykovi, že od roka do dvoch, ale teraz som si povedala, že nie, že on už je v našich rodinných veľkých fotoknihách, že nepotrebuje túto "odovzdávaciu" (jednu už má, ale to ešte z čias, keď sme nevedeli, že sa narodí nám 😉 😵 🙂 )

najjulinka
autor
4. jan 2011

@magimary ja som rozmyšlala či k narodkam budem robiť alebo na ročniky a asi na ročniky... proste 2010,2011 ... Uvidime... aj podla toho ako to bude vychádzať.... kolko foto budu mať... len s a k tomu dostať.. ja proste od vtedy čo muž vymazal tu fotoknihu čo som robila svadobnu, tak sa mi v tom tak nechce piplať....... 😅 😖 😖 😖 mam taký vnutorný pocit, že zas zbytočne.....

najjulinka
autor
4. jan 2011

dobruuu nooooc

maznacik007
4. jan 2011

@najjulinka @lenkove gratulujem k cikacim uspechom..... u nas minule daval muz na nocnik maleho a nejako ho zle posadil pipik ostal vonku a maly sa vycikal uplne mimo....

5katarina7
4. jan 2011

nám zas nechceli pokrstiť dcéru,lebo my se sa nesobášili v kostole,ja som chcela,ale mm nebol pokrstený tak nám nedovolili.No keď dcéra mala mať prvé sväté prijímanie,tak predtým pokrstili všetky deti,ktoré neboli,tam im už nevadilo,že sme sa nesobášili v kostole.

lulucertik
5. jan 2011

dobrú nocku 😔

najjulinka
autor
6. jan 2011

Dobru noc

lenkove
6. jan 2011

@5katarina7
Kati, to uz nevadilo, lebo to chcela ona sama 🙂 Krasne ze si ju k tomu viedla, take zadostucinenie pre teba 🙂

lenkove
6. jan 2011

@najjulinka
@magimary
aj ja triedim fotky a veru by som si priala aby Skoricke spravili fotoknihu jej profici a nie ja 😔 Teraz mame vyrocny cas a ja som asi precitlivela, ale tazko sa mi pozera na tie fotky, z prvych dni v profi hlavne ☹ neviem ci my rozumiete, vy proficky isto... smutno mi je z toho smutku v malych ockach, tak tazko sa na to diva.. ze by som bola radsej keby ho pomenoval a popisall niekto predomnou 😅 😝

najjulinka
autor
6. jan 2011

dobruuu noc

natia
7. jan 2011

Baby ja som trochu v rozpakoch... našli sme si v schránke žlté lístky, že nám prišlo niečo zo súdu... ale každému zvlášť na meno... tak mám pocit, že asi nás predvolávajú obidvoch... a to je normálne, že predvolali aj môjho partnera, aj keď to nie je môj manžel? To som nepostrehla, žeby sa také stalo u niekoho z vás... či áno? Neviem teraz, čo si mám o tom myslieť...

najjulinka
autor
7. jan 2011

@natia divné

lenkove
7. jan 2011

@natia
a isto je to nieco zo sudu? nam chodia dvojmo veci o daniach napr. tiez do vlastnych ruk 😨 🤐

natia
7. jan 2011

@lenkove isto, je to tam napísané

natia
7. jan 2011

@lenkove isto, je to tam napísané

najjulinka
autor
7. jan 2011

Dobrú noc. . . . .

najjulinka
autor
9. jan 2011

Dobru noc. Ja som dnešný večer prehladala na nete a nič nenašla 😖

natia
9. jan 2011

A tu ešte niekto chodí??
Poraďte mi, čo malému na kašel? Aj teplotu má zvýšenú... to calcium bude stačiť, či ako to bolo? ja som hrozná matka 😖

dioliana1
9. jan 2011

@natia Calcium s Thymomelom pomiešaný 😉 a Panadol alebo nurofen sirup alebo paralen v tabletkách od horúčky pre deti,ja dávam, ked prekročí 38 stupnov

sisab
9. jan 2011

Ahoj dievcata, chcem sa pomaly pridat do vasej skupiny, v piatok sme prvykrat navstivili socialku ohladom adopcie. Mam hned otazku 😅 , kazali nam napisat ziadost, povedali, co vsetko ma obsahovat, ale spominali, ze tam mame uviest aj preco sme sa rozhodli pre adopciu, resp. ake velke dietatko chceme...To vazne? Dali nam aj ten dotaznik, tam su otazky dost obsirne, tak vlastne neviem, co napisat do tej ziadosti. Ake su vase skusenosti? Vdaka zatial 🙂

dioliana1
9. jan 2011

Mne nedávali písať žiadosť´, len vyplniť dotazník, síce ja idem do pestunstva, ale dotazniky sú rovnaké.

lenkove
9. jan 2011

@sisab
presne tieto veci sme mali pisat do ziadosti aj my... Aj dovody, ktore uvadzas budu asi dost osobne( 🙄 )... my sme pisali dovod, ze nemame deti a chceme a predstavy o dietati iba vseobecne: vek,pohlavie, zdravotny stav 🙂 drzim palceky na vybavovacky 🙂

lenkove
9. jan 2011

@sisab
presne tieto veci sme mali pisat do ziadosti aj my... Aj dovody, ktore uvadzas budu asi dost osobne( 🙄 )... my sme pisali dovod, ze nemame deti a chceme a predstavy o dietati iba vseobecne: vek,pohlavie, zdravotny stav 🙂 drzim palceky na vybavovacky 🙂

sisab
9. jan 2011

Dik Lenkove, ja som si myslela, ze presne toto bude v tom dotazniku, este aj hovorila ta pani, ze nam da nejak vzorovu ziadost, ale potom sme na to zabudli. No ved nieco snad vyplodime. 🙂

dadenka1
9. jan 2011

@sisab tak vitaj medzi čakateľkami. Držím palce aby ste to rýchlo všetko absolvovali. Pred dvoma rokmi takto na začiatkom roka sme sa aj my s mm rozhodli, že už ja načase "otehotnieť srdiečkovo"... Aj my sme písali žiadosť, vôbec si nepamätám, aký sme dali dôvod... Ale asi ako píše lenkove - že nemáme vlastné deti a chceme sa podeliť o to, čo máme...že jednoducho chceme urobiť nejaké deti šťastnými.. a keď to nejde bio cestou, tak sme otvorení pre cestu osvojenia..
A aký ste kraj ak smiem vedieť?

sisab
9. jan 2011

@dadenka1 dik 🙂 My sme o tom hovorili uz davnejsie, ale ja som stale nebola pripravena. Snad to teraz bude lepsie.
A sme z NR kraja.

dadenka1
9. jan 2011

@sisab Ach zasa ten NR kraj... To sa teš.. Tam to ide rýchlo... Ešte aj mňa predbehneš... Moc hľadám nejakú čakateľku z TN kraja a tu samá Nitra a Žilina... Aj tak ale držím palčeky, nech ste čo najskôr traja...

sisab
9. jan 2011

@dadenka1 dik, pani na socialke nam povedala, ze maju teraz par, co caka od oktobra minuleho roka a stale nic a to hovorila, ako raritu, takze asi to ozaj pojde rychlejsie ako inde 🙂 Skoda, ze to tak nejde vsade. Vy cakate na uplne malinkave babo? a kolki ste v poradi?

akim
9. jan 2011

@natia , mne tu dievcata poradili na kasel cibulu s medom. nakrajas cibulu na kocky, zalejes medom a to pusti taku stavu. niekolkokrat za den uzivat po malych lyzickach. malemu to pomaha, dokonca mu to aj chuti. 🙂

dadenka1
9. jan 2011

@sisab my sme 39... čakáme od júla 2009... vám o pôjde rýchlejšie... pozri si tému adopcia..aká bola vaša cesta k drobčekovi .. tak veľa dievčat z Nitry... a tuším je tam misula čo čaká od októbra

mne na kašel mama robievala jedličkový sirup... vždy zabral hneď a perfektne... ona ho vyrábala doma ale videla som ho v lekárni minule

suezana
9. jan 2011

@sisab ahoj, aj ja som z NR kraja a je to vtipné, ale tá dotyčná, čo čaká od októbra minulého roka sem chodí tiež ( téma: Adopcia, aká bola vaša cesta k drobčekovi) NR kraj teraz stojí, nehýbe sa to 😒 čakanie je nekonečné... a ozaj, nám tú žiadosť vytlačili na upsvare, majú to tam asi pre všetkých, len pomenia mená.... mne sa tam nejaký úsek nepáčil, tak som ju požiadala, aby to zmenili 🤐 Bolo to vlastne opisovanie toho, ako túžime po dieťati, ako mu chceme dať domov, lásku,...malej súrodenca...

suezana
9. jan 2011

@dadenka1 😀 😀 dobre sme jej poradili nezávisle od seba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre