Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dadenka1
9. jan 2011

@suezana telepatia... 😉

suezana
9. jan 2011

@dadenka1 my sme dobré, my si píšeme na dvoch témach súčasne 😀

dadenka1
9. jan 2011

@suezana sme dobré... šikulky... stíhame viac vecí naraz... to vieš... ja deti nemám, chlopisko šlo na hokej, a tie, čo tu majú kopec radostí majú teraz aj kopec starostí /keby som im tam mohla pomôcť.../

suezana
9. jan 2011

@dadenka1 no ja som si ukradla nb, a mužovi som dala príkazom hrať sa s dcérou, počuj dobehni sa s ňou pohrať, mňa to už nebaví 😅

dadenka1
9. jan 2011

@suezana počkaj oblečiem sa... 😀 zajtra ide do škôlky alebo si s ňou doma? a čo sa hrajú?

suezana
9. jan 2011

ide do škôlky, ja sa už tak teším... konečne nabehneme na režim 😉 chodí na 4 hodiny do predškolskej.

suezana
9. jan 2011

a kde bývaš? mám tu aj koláčik 🙂

sisab
9. jan 2011

@suezana hehe, super baby, idem sa tam pozriet, teta povedala, ze nevedia ovplyvnit, ako sa budu rodit babetka...

dadenka1
9. jan 2011

@suezana až Trenčín.. mm má auto tak dôjdem na skútri... 😉 Hm... koláčiky mám rád...

suezana
9. jan 2011

no, potom môžeš malú povoziť, bude v siedmom nebi, už sa dnes chcela ísť bicyklovať 😎 Majte sa zatiaľ, idem na prechádzku, inak sa tu zbláznime 😉

dadenka1
9. jan 2011

@suezana tak papa zatiaľ

lenkove
9. jan 2011

Ahojte mamy adopky, to som opat ja 😀
chcem sa spytat, ako sa vlastne vybavuje novy rodny list? Idem s pravoplatnym rozsudkom na matriku, kde je zapisana mala, poziadam s rozsudkom v ruke o zmenu udajov a vydanie noveho RL? v poistovni a pod. to hlasime ako zmenu RC alebo ako noveho cloviecika s novym RL?

dadenka1
9. jan 2011

@lenkove tak to neviem, ale keď to budeš vedieť, dobre si to zapamätaj, ja ťa potom poprosím aby si mi poradila... Aj tak je užasné ako ste už ďaleko..

suezana
9. jan 2011

@lenkove detto 😉

lenkove
9. jan 2011

baby, ja ked si spomeniem, ze v case ked som bola cakatelka tu bolo tolko ludi, co pisali, ze maju po osvojitelskom a ak potrebujeme poradit, sup-sup 😀 a zdalo sa mi to takeee vzdialenee 😀 a uz to riesim 🙂 nech to cim skor caka aj vas 😵 😵 ( 😉 )

farbicka24
9. jan 2011

žienky potrebujem poradiť...naša Rebeka bude mať v júny 5 rokov a od septembra nastupuje naostro do škôlky a nám tiež už uplynú aj tri roky nároku na rodičovský,ale rada by som ju dala do škôlky už teraz,aby si trochu zvykla a ja tiež.
A preto by som chcela vedieť či by bolo možné ,aby chodila do škôlky už teraz od januára na 4 hodiny a rodičovský príspevok som brala aj naďalej až do konca?

najjulinka
autor
9. jan 2011

http://korzar.sme.sk/c/5713019/na-spisi-pribuda...

@farbicka24 joj menil sa zakon... a každý v tom ma gulaš... kedysi sa nedalo,a le ako je ot teraz netušim. .lebo niečo sa vzťahuje k trom rokom dieťaťa a niečo k trom rokom od zverenia (pravoplatnosti rozhodnutia)....

farbicka24
9. jan 2011

...a ešte aby som nezabudla ak sa vám na drobcov nechce čakať príliš dlho skúste to cez NÁVRAT my sme koncom marca boli zapísaný v zozname čakateľov ,ale nakoľko nás na úrade odbili že zatiaľ žiadne deti nemajú,(aj keď naše kritéria boli viacmenej smiešne a to že dieťa do troch rokov )tak sme odišli a kontaktovala som Návrat v PO ,oni si pripravili nejaké podklady prišli sme na dohodnutý termín a odchádzali sme s tým,že máme dievčatko ....no a v máji sme už boli v KN pri našej kočke :D...a teraz je už dva a pol roka u nás...:D

farbicka24
9. jan 2011

@najjulinka ..Ďakujem,aj ja som zvedavá ako to všetko dopadne,lebo už teraz mali na úradoch chaos a čo to bude teraz ani nechcem vedieť. nám na jednom úrade dokonca odobrali rodičovský,keď Rebeka mala tri roky,ale nakoľko som vedela že to má byť tri roky od zverenia tak som sa informovala pri kamoške,ktorá mala kontakty vyššie a potom mi príspevok vrátili a dokonca sa aj ospravedlnili spôsobom že som jediný prípad osvojenia na ich úrade,čo bolo dosť smutné ☹
Nakoniec som zmenila trvalý pobyt ,patrím pod iný úrad a všetko je zatiaľ v poriadku :D...no a teraz? ...uvidíme aké zmeny nás čakajú

akim
9. jan 2011

@lenkove , ahoj 🙂 . k novemu rodnemu listu sme pisali aj ziadost o vystavenie (meno dietata, dat.nar.,bydlisko, rozsudok č....). A na 2 ks rodnych listov sme posielali 3 eur. Uz si nepamatam, na co to bolo, ci na kolky ci na nieco ine... My sme vsetko vybavovali postou a telefonicky, tak mozno, ked pojdes osobne to bude ine.
A v poistovni som povedala o co ide a oni my dali vypisat tlacivo.. som to pozerala, bola to zmena mena a priezviska.
@dadenka1 , nezabudni sa stavit aj u nas, na to bavenie deticiek... 😉

najjulinka
autor
9. jan 2011

dobru noc....

akim
9. jan 2011

@najjulinka , dobru... 😔

najjulinka
autor
10. jan 2011

Baby nepísali ste niektorá na sud žiadosť o vytyčenie pojednávania??? Please, ak ano poslať uurychlene mi na mail najJulinka@azet.sk .. .prosim.. .na 99% sa asi operacia odklada,a le nech ju aspon stihneme tuto zimu 😠 😠 😠 😠 😔 😖

sisab
10. jan 2011

Ahojte dievcata, zase potrebujem poradit, to potvrdenie o prijme na ziadost o osvojenie staci za minuly rok?? 😅

farbicka24
10. jan 2011

@sisab ..Ahoj....no my sme pred tromi rokmi dokladovali za rok ,ale niekedy vraj stačí aj za posledné tri mesiace

beba1902
10. jan 2011

@sisab ano to ti staci 🙂

yukki
10. jan 2011

@najjulinka ja som posielala "žiadosť o urýchlenie rozhodnutia"....tiež ešte nebolo vytýčené pojednávanie, ale nejde mi otvoriť schránka mailová tak ti to neviem poslať-v skratke som opísala situáciu v kt.sa nachádzam, ako ten náš prípad behal po rôznych súdoch a koľko to už trvá a aké je dôležité pre dieťa aby už bolo v rodine atď., vždy som používala spisové značky keď som niečo opisovala...a čuduj sa svete vyhoveli mi, do týždňa vytýčili pojednávanie a ešte mi aj osobne poslali výsledok, rzhodnutie. Adresovala som to predsedovi krajského súdu v Košiciach...končilo to zhruba takto
"...sa na Krajský súd v Košiciach obraciam s prosbou, aby po pridelení spisu príslušný sudca v čo najkratšom možnom termíne vyniesol rozsudok v predmetnej veci určenia príslušnosti súdu. Pevne verím, že týmto sa urýchli aj vynesenie rozsudku vo veci zverenia dieťaťa do pestúnskej starostlivosti a ..." a tak.

dadenka1
10. jan 2011

@akim ej veru, k tebe by som to mala najbližšie...

lenkove
10. jan 2011

@akim
dakujem 🙂 😵 mas pravdu, osobne sa to vybavuje podobne, ale osobne 😀 ziadost sme ziadnu nepisali, asi preto ze som nemohla menit meno, kedze som tam bola sama! Ale zmena mena (krstneho) je mozna 6 mesiacov od pravoplatnosti rozsudku (bezplatne). My by sme chceli iba meno dopisat, ale to az ked bude mat mm volno 🙂 a plati sa 1,5 e, za vystavenie RL 🙂 😉 jupi! tesim!

najjulinka
autor
10. jan 2011

@farbicka24 http://www.rodinka.sk/index.php?id=materska--ro... - citujem z tadialto: "Nárok na rodičovský príspevok nezaniká ani v prípade, ak zabezpečuje riadnu starostlivosť o dieťa počas zárobkovej činnosti inou fyzickou osobou, alebo umiestnením dieťaťa v predškolskom zariadení, prípadne osobne popri práci doma. " Takže dame deti do školky a rodičovsku možme poberať 😉 ako dobre... to budem na rodičovskej snad dovtedy kým nebudem na rodičovskej s dalším 😉 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre