Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
2. feb 2012

@slniecko2 som ti to nedopisala.. nemyslela som tu tvou ucitelku, pri nej som len zdoraznila tu zboznost, lebo takých pokrytcov je vela, zas netvrdim, ze vsetci zbozni su taki.. A ani teba som nemyslela, pisala som vseobecene.... je dobre, ze ked sa na to necitila, ze si ho nevzali.a aj ty,ked sa na to necitis, tak by to nebolo pre to dieta dobre, poznam pripady, kedy romskym detom ich identitu popieraju, to tým deťom može velmi ubližit, ked zistia, akoto naozaj je a este ak aj pestuju v detoch odpor, nenavist voci romom, tak to co asi to dieta citi? ...je rom, nema rado romov, nema rado seba? ja neodsudzujem nikoho, ze neprijme romske dieta, je to na kazdom.. len sa mi nepaci, ze je to akoby uz normálne, nenávidiet romova ani nevediet, preco vlastne... zas som to nepisala o tebe, len pisem, ze su take pripady a poznam ich ☹

slniecko2
3. feb 2012

@matax ani ja nemam rada ked niekto odsudzuje druhych lebo su ini, a hlavne ked su to deti. Raz som pocuvala o jednej knihe ktoru napisala jedna pani-zobrala si dvoch chlapcekov romov a vychovavala odmalicka. Chlapci sa vsak zmenili, odisli k romom a zacali zit ako kriminalnici. Zlomilo jej to srdce a dlho patrala kde urobila chybu. Ta knizka sa tusim vola Biely kohut a myslienka je ze romske dieta sa musi vychovavat ako rom. Viac o tom neviem ale musi to byt zaujimave citanie. Autorka teraz pomaha a radi v takychto pripadoch alebo pri vychove romskych deti v nahradnych rodinach.

cairka
3. feb 2012

@slniecko2 , myslíš Rok kohúta od Boučkovej? Ona bohužiaľ nepátra, kde spravila chybu, ona chybu vidí len u chlapcov...

slniecko2
3. feb 2012

@cairka ano ano. Necitala som to,len som zacula kusok o tej knihe v radiu-ze si to raz precitam, ale to ma mrzi ak dosla iba na toto... 😒

matax
4. feb 2012

@slniecko2 ahoj, mne bola ta kniha doporucena kamoskou, aby ma akoze odradila od ado romskeho dietata..precitala som si vtedy recenziu na tu knihu, a vobec ma nelakalo ju precitat, prave preto, co pise cairka, ze hlada chyby len v tých chlapcoch.. ale akurat asi mesiac dozadu som na nu dostala chut, niezeby som s nou suhlasila, ale len pre zaujimavost si ju do buducna citnem, ze preco tak uvazuje..ja s nou ale popredu nesuhlasim

mexx
4. feb 2012

Aby nedoslo k nepravosti, radim po precitani Roku kohouta precitat aj "Domov je misto, odkud te nevyhodi" od Dagmar Zezulovej. 😎

cairka
4. feb 2012

Ja som čítala aj Indiánsky beh od Boučkovej, to je o jej živote a povedzme, že mi to pomohlo troška pochopiť prečo je taká, aká je. Ináč Rok kohúta za prečítanie stojí, ale nie ako na odstrašenie, ale skôr na troška pochopenie, čo sa môže stať. Chlapci mali dosť výrazné príznaky deprivácie od malička a Boučková to robila v podstate tak, ako bolo pred tými 30 rokmi radené...aj preto si myslím, že to skončilo tak, ako skončilo.
@mexx , kde sa ti podarilo zohnať Domov je místo, odkud te nevyhodí? mne sa to nepodarilo ☹

mexx
4. feb 2012

@cairka Mne sa tiez nepodarilo, takze som z toho videla len utrzky. Ale pracujem na tom, aby som zohnala (zatial neuspesne, ale snad sa podari aspon pozicat a prescanovala by som).

cairka
4. feb 2012

@mexx , aha, a ja že máš nejaký typ, kde sa dá nájsť 😅 ja som si aspoň posťahovala z českej rodiny jej blogy o deťoch, ale kniha by bola určite lepšia. 🙂

cairka
4. feb 2012

ehm, samozrejme TIP 😅 😅 😅 😅 😅 😅

matax
4. feb 2012

@cairka @mexx dik , tak si rok kohouta dam zohnat a skusim cez kamosku , co zije v prahe, ci by vedela aj domov je..... mimochodom, to ona ma pred rokmi na nu upozornila, ked sme brali maleho..ale nastastie uz aj ona zmenila názor 🙂 .. zezulovu som citala daco , ale knihu od nej nie, ak knihu od nej zozeniem, dám vediet...

janula_nz
5. feb 2012

ahojte , prisla som sa na vas pozriet. ako sa vam dari? deturence su zdrave? nas asi cakaju ovcie kiahne, ani neviem co sa s tym robi

dioliana1
5. feb 2012

@janula_nz asi iba paralen pri teplote a puder na vyrážky 😝

tatolu
5. feb 2012

@janula_nz mzslím, že paralen môže byť, ale púder a iné maste sa používať vraj nemajú (vraj to pod tým kvasí).. Proti svrbeniu je dobré ísť si dať od dr.predpísať fenistil kvapky 😔

dioliana1
5. feb 2012

@tatolu tak to neviem , ja davala aj zubnu pastu 😉

matax
6. feb 2012

@janula_nz uz neodporučuju zatierat pudrom, nesušiť, kratučký kupel v hypermangáne (ruzova vodicka) lieči..inak nekupat, len rýchlo umat, nech sa nerozmocia vyrážky... je dostat aj špecialny krem na kiahne, v lekárni isto budu vediet..zabudla som ale názov, ak chces spýtam sa:D ... pri teplote nad 387 alebo nad 38,5 paralen na striedacku s ibuprofenom.. tekutiny .. antihistaminika (fenistil, zodac, zyrtec, aerius, xyzal, dithiaden ...) proti svrbeniu ..., karantena na ochranu iných deti a tehotných, prip. dospelých, kt. neprekonali..dzim palce na rýchly priebeh 🙂

janula_nz
6. feb 2012

@matax dakujem za vycerpavajucu odpoved. normalne sa toho bojim ale tak lepsie teraz ako neskor 🙂

matax
6. feb 2012

@janula_nz ani moji este nemali, len malická ma poruchy imunity a minulý rok hrozilo, ze ochoreju, lebo bolo v meste veľa kiahni, sme sa usilovne vyhýbali 😀 😀 😀 , bo som mala este malu na hostovskom a lekárku mala daleko...som sa bála, aby nesla do nemocky a ja nebola a este prvne nic, ani pestun..nic, bola ako na návšteve, ale nemali sme 😀

matax
6. feb 2012

@janula_nz Tanno-Hermal Lotio sa to vola :D

mayap
7. feb 2012

@janula_nz ja som malého kúpala v hypermangáne(len chvíľočku), natierala som aj púdrom, nám to bolo lepšie a rýchlejšie sa hojilo ako pri natieraní Tanno hermal lotiom, to ho strašne svrbelo a pod púdrom bolo fajn... mudra nám povedala, že máme vyskúšať, lebo niekomu púder nerobí dobre a niekomu je zasa lepší...
a tie Fenistil kvapky sú dobré (mudra predpíše).
ostatné ako píše @matax
treba jednoducho vyskúšať... a hlavne vydržať...
a ozaj po tom kúpeli neutierať šúchaním, len jemne prikladať uterák. príp. občas som aj fénom sušila... ale my sme teda mali kiahne v júni-júli... maťo dostal presne po 14 dňoch po paťovi...

juliap
7. feb 2012

@janula_nz pri teplote paralen, alebo panadol, fenistil kvapky moze proti svrbeniu, tekuty puder mozes tiez pouzivat, alebo ak nechces s obsahom mentolu, tak aj fenistil gel mozes potierat, nekupat, ale mozes si urobit teplu vodu vo vedierku, do nej das lyzicu sody bikarbony rozpustit a handrickov bavlnenou otries telicko ... je to aj proti svrbeniu

janula_nz
7. feb 2012

dakujem vsetkym za rady 🙂 nieco z toho urcite bude vyhovovat

najjulinka
autor
7. feb 2012

Na Markize... 39 rokov.... 11 deti .. berem, v pohode.... proste sa to da....... ale 5 vnučat............ 🤐

najjulinka
autor
7. feb 2012

No ale ked počitam v 13tich prve.. . to prve tiež v trinastich prve...... tak asi čochvila bude prababkou.... :-X

tatolu
7. feb 2012

Dievčence, taká otázka do pléna - mám 3 deti (5 r a dvojičky skoro 4 ročné), maminku nechodiacu a nehovoriacu (po porážke) - urobili sme si s manželom kurz profirodičovstva... Dnes mi jedna p.riaditeľka potvrdila, že hľadajú profirodičov, potrebujú umiestniť 4-5 detí (súrodencov) alebo čosi zašemotila o 2 dievčatkách, pričom jedno potrebuje zvýšenú starostlivosť... Veky detí neviem, ešte sa mi ozvú a pôjdeme popozerať. Prosím, máte niektorá tak veľa detí doma? Dá sa to? Bývame v dome na dedine v 2 izb.dome s veľkou kuchyňou. Plánujem že obývačku prerobím na spálňu (ja s manželom a moja maminka) a tá druhá izba iba pre deti... Kuchyňu by som spolu s obývkou nejak zladila... Máme dve autá, pričom jedno je 7 miestne, takže pojazdní by sme boli...

marketka1
7. feb 2012

@tatolu nič v zlom, ale treba si uvedomiť že aj tvoje bio deti + profi deti +Ty s manželom a mamička by ste mali mať aj nejaké súkromie. Tak veľa osôb rôzneho veku si časom podľa mňa budú liezť poriadne na nervy v tak malom priestore.

tatolu
7. feb 2012

@marketka1 No my máme dosť veľký pozemok, na ktorom stoja 2 domy. Jeden obývame a ten druhý sme sa dali prerábať. Tam by mali byť 3 izby a tiež kuchyňa s obývkou 😔 Ibaže to je na dlhšie, tá oprava...

macocha
8. feb 2012

@tatolu asi aj od toho závisí, na ako dlho to vidia z DeD. Ak už čosi podnikajú s hľadaním rodiny a potrebujú prekryť nejaký čas, tak je to iné, ako keď je to výhliadkovo až do dospelosti... a samozrejme, aj plánovaná adopcia ešte môže zlyhať... uvidíš aj podľa týchto okolností.
Držím palce, aby ste sa správne rozhodli. A palec hore za odvahu, že to aspoň zvažujete. 🙂

cairka
8. feb 2012

@tatolu , fúha. Takže by ste mali 8 detí + nevládnu maminu . No, to chce odvahu 😉 Ten priestor - uvidíte, aké bude vekové zloženie detí, , myslím, že najviac bude chýbať súkromie vám s mužom. Bývať s maminou je jedna vec, ale obývať jednu izbu... no, nebudete mať ani minútu voľno, buď budú v okolí deti, alebo mamina. Bude to ťažké, ale tak je to na vás, ako sa vy rozhodnete 🙂 držím palce, aby ste neľutovali 🙂

maznacik007
8. feb 2012

@tatolu no osobne si myslim ze to neni vhodne deti z domova aj tvoje deti tvoja mama a koniec koncov aj vy dvaja potrebujete svoje miestecko svoje sukromie.. deti potrebuju miesto na ucenie miesto na upokojenie miesto na oddelenie ked ma afektivne zachvaty, nocne desy a vela inych veci a to este neriesim co ak su uz vacsie a su tam aj chlapci a dievcata toto je hakliva tema ale isto by som sa vyhybala miesanych izbam pri detoch z domova myslim uz skolakoch
ten oddeleny dom to tiez nie je moc vhodne riesenie ich tam ubytovat podla mna ...

dievcatko co potrebuje zvysenu starostlivost tak treba si zistit co to obnasa... a ako sa to da zladit aj so starostlivostou o mamu atd... ci je to o x krat denne cvicit chodit po lekaroch je to vsetko na zvazeni aj celej tej situacii co vyzaduje starostlivost o mamu o tvoje bio deti atd..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre