Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

ivec16
18. júl 2013

@duratlicka pokial viem tak podla normy izba pre jedno dieta min 8m2 izba pre dve deti min 12m2

dioliana1
18. júl 2013

@duratlicka ja neviem aké kritéria má váš kraj, našemu stačí aby malo vlastnú posteľ a miesto kde sa bude hrať....

macocha
18. júl 2013

@duratlicka ani u nás v BA vôbec neriešia izbu. Kľudne môže byť v jednej izbe s rodičmi. Ja som single a keď som sa pýtala, či je garsonka problém, tak že nie. Pri návšteve som potom ukázala, že tu vedľa mojej postele pripojím detskú postieľku a stačilo.
A okná - hlavne aby boli funkčné.
Veľa šťastia a potom sa príď pochváliť, keď budete pestúni. 🙂

yukki
19. júl 2013

@duratlicka ani v Košickom hentaké podmienky že koľko štvorákov na dieťa nekladú...prišli pospisovať podmienky na bývanie a dobre. Ja mám deti dve a izbu v dome do minulého roku len jednu, minulý rok sme ju predelili...tak už majú "svoju"... Hlavne aby si v srdci mala tých štvorákov navyše.......

duratlicka
19. júl 2013

To ste ma potesili,lebo my mame len 1 velku izbu,ktoru sme skrinami rozdelili na spalnu a detsku,je to pekne a funkcne,detska viac ako 12 m2 a nam to na spanie staci.Dufam,ze to bude ok🙂

najjulinka
autor
19. júl 2013

@duratlicka u nas nie su nejake normy kolko m2 na pestu decko potrebuješ

duratlicka
19. júl 2013

Myslela som,ze nejaka norma na to je,lebo kamoska z TO je profi a ked prisli na kontrolu,pani vyhlasila,ze deti musia mat detsku izbu,tak ju dostavovali.Ale asi aky kraj,taky mrav.V Kosiciach maju asi tolko deti na rozdavanie,ze im nevadi,ani keby spali postojacky 😀

najjulinka
autor
19. júl 2013

@duratlicka nie je to podla kraja.. je to podla pani na urade..... je to na jej posudeni.. tak ako kedysi ida želinska pisala.. je to na tom ako sa vyspi... 😀 😝 😒

daniela412
20. júl 2013

Ahojte, nezapájam sa moc do diskuse, ale chcem Vás požiadať o radu ako na dieťa s poruchou vzťahovej väzby, poruchou emocionality kde sú prítomné deštrukčné a odmietavé prvky? Skúšali sme už všeličo možné aj memožné ďakujem za každý názor 🙂

dioliana1
20. júl 2013

@daniela412 to dobre poznám... 😖 , ja dúfam, že to chce čas a veľkú trpezlivosť 😔

daniela412
21. júl 2013

@dioliana1 máme ju už 2,5r a žiadny psychológ nám doteraz nevedel pomôcť našla sa až jedna, ktorá konečne presne určila čo tomu dieťaťu je, vraj s touto kombináciou je málo detí buď majú jedno alebo druhé no my máme všetko aj ADHD a pod.

daniela412
21. júl 2013

Ja síce Ps nie som, som profi rodič ale deti mám zväčša dlhodobo 😉

dioliana1
21. júl 2013

@daniela412 ja som aj Ps aj PR, chodíme ku trom psychológom

helencek
21. júl 2013

no to je sranda že ked máš vlastné deti tak je štátu šumafuk koľko metrov štvorcových má dieťa v domácnosti 🙂

najjulinka
autor
23. júl 2013

Baby a ja tak som si včera čítala o narodenom princovi a on je nejak bez mena.. to fakt nechcene deti a princ je na jednej urovni...

Dnes sme boli u našich na kave a prišla aj teta.. .tete sa narodil vnuk pred par dnami a tak som sa smiala, že on na rozdiel od princa ma aj meno... a že ja už som take bez mena kralovske dieťa mala... 😀 😀 😀 😀

duratlicka
23. júl 2013

@najjulinka To je v zapadnych krajinach bezne,niekde maju az 30 dni na to,aby dietatu dali meno😉

najjulinka
autor
24. júl 2013

@duratlicka vsak aj u nas na to maju par dni.... a viem, že to niektorí využivaju..

macocha
24. júl 2013

@daniela412 fúúú tak také tuná nevyriešime, ak psychológ nevedel pomôcť. 😔
Nechcem, aby to vyznelo, že Ťa odpisujem, proste to len moja skúsenosť. Môžeme tu spolu pokecať, ale na tomto verejnom fóre sa nedá ísť že úplne do hĺbky, asi ani by si nemohla ani nechcela napísať všetko tak, ako môžeš povedať u psychológa...
Treba asi hľadať iného odborníka - cez kluby a neziskovky zohnať kontakty a referencie - a snáď sa raz podarí. Ja som tiež bojovala 4 roky, psychológovia, pedopsychiatrička, svojpomocné skupiny, kluby, knihy, vzdelávanie... jeden radil to a druhý ono, skúsili sme filiálnu terapiu - nezabrala, výchovné postupy - nulové zlepšenie, mali sme upevňovať vzťah, prispôsobiť sa potrebám dieťaťa, bla bla bla blaaaaa... teraz sa mi zdá, že už sme našli, čo je jadro problému, už "len" ako to uviesť do praxe. 😝 😅

daniela412
24. júl 2013

@macocha šudujem a znova študujem 🙂 skončila som soc. pedagoga, pokračujem špeciálnou pedagogikou a môžem povedať že s tou filiálnou terapiou máš pravdu - nezaberá preto, už veľa psychologov od nej upustilo kde ju používajú asi ešte nenašli nič lepšie 🙂 nechcela som rozoberať problém do hlbky to ani nejde ale myslela som, že mi pomôžete ak náhodou ste niekto takéto deti mali: dali mi riešenie tí múdri ľudia - vraj dieťa môžeme vrátiť!!! Ale ja som predsa nešla do toho aby som deti dala preč, som tu preto aby som im pomáhala ako najviac sa bude dať. Podla mňa to nie je riešenie - to dieťa by padlo na emocionálne dno ... nemôžem a nechcem si to predstaviť. Je to predsa skoro moje dieťa aj keď má problémy . Ja sa tiež snažím nájsť príčinu problému, no snáď sa nám to niekedy podarí 🙂

macocha
24. júl 2013

@daniela412 Dieťa je dar a 😉 Poznáš tú knihu?
A to tá 9-ročná má takúto kombináciu? Popravde, medzi prijatými deťmi mi to nepríde až taká zriedkavosť, že porucha vzťahovej väzby s poruchou emocionality. 😕 Ale tak nie som odborník.
A dík za tú referenciu na filiálku. Už som si pripadala ako nevďačný čudák. 😅 😉

yukki
24. júl 2013

Nie, nie je to nič výnimočné medzi ježkami. Filiálka nie je liečivá pre všetky deti paušálne. A rady múdrych ľudí-No tak ju treba vrátiť! ....nie si jediná, kto si vypočuje aj od blízkych.
@daniela412

daniela412
24. júl 2013

@macocha momentálne sa mi dostala do ruky knižka Základní formy strachu tiež je dobrá ... no to je len časť kombinácie je toho ešte viac....
@yukki naozaj sa to nepočúva dobre .. niekedy mi to pripadá ako keby o dieťa ani nešlo ... a pomoc skoro žiadna
ja dúfam , že to zrniečko čo sme zasiali sa uchytí a niečo tam zostane 🙂

yukki
24. júl 2013

@daniela412 niečo...ostane.

macocha
24. júl 2013

Kukám oneskorene, že mi tam hodilo smajla namiesto názvu knihy. Dary se přece nevracejí.
@daniela412 držím palce. Na uchytenie semienka... na odvahu... proti vyhoreniu. 😉

duratlicka
31. júl 2013

Ahojte babulky,tak sme sa s mm definitivne rozhodli,ze si podame ziadost o to pestunstvo🙂Neviete mi povedat,ake poplatky su s celym procesom spojene?

dioliana1
31. júl 2013

@duratlicka kurz na UP zadarmo, Návrat okolo 90€, Usmev okolo 80€, stačí ak si kurz urobí jeden z vás a bude žiadať iba na seba pestunstvo

duratlicka
5. aug 2013

Ahojte,veci sa pohli riadne dopredu,vsetky papiere na upsvare odovzdane,od septembra priprava,ak to na urade stihnu a niekedy v januari snad budeme v zozname ziadatelov o pestu🙂Drzte palce🙂

duratlicka
20. aug 2013

Ahojte maminy,chcela by som poznat vas nazor.Co je pravdy na tom,ze vytvaranie profesionalnych rodin je len priprava na juvenilnu justiciu - nasilne odoberanie deti zo slusnych rodin a umiestnovanie u cudzich platenych pestunov?
V Cechach prezident zamietol novelu zakona o socialnej kuratele a ochrane deti prave z tohto dovodu.
Blaho deti je vraj len zamienka.

cairka
20. aug 2013

@duratlicka , miešaš jablká s hruškami....profesionálni rodičia nemajú nič spoločné s pestúnstvom. Aspoň teda vždy vo vzťahu k jednému konkrétnemu dieťaťu 😉 Keď chceš síriť paniku aspoň používaj správny slovník 😉

čo sa týka otázky....nemyslím si, že vytváranie profirodín má vplyv na vznik, alebo fungovanie juvenilnej justície... o českom prezidentovi si tiež myslím svoje a zrovna jeho názor by ma nepresvedčil 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre