Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

profirodicka
7. mar 2014

@matkaasebko , ano, ded riesi aj byvanie, samozrejme sa pridu pozriet aj osobne, ale predovsetkym je to vase byvanie a vy a deti sa musite doma citit spokojne, pohodlne a prijemne, preto je fakt dolezite, ake podmienky na byvanie budete mat. Urcite je to velke plus, ked mate rodinny dom, lebo deti potrebuju byt vela vonku - to poznam, ake su, ked su vonku a ked sme napr. pre chorobu cely den doma. Tieto vsetky komentare by ta nemali odradit ale povzbudit a poradit, aby si bola pripravena na vsetko. My ked sme zacinali sme v tom boli uplne samy a prvi profi v domove, vsetci sme sa ucili na vlastnych chybach, mas tu moznost pocut od vsetkych klady a nedostatky a to je myslim si velke plus. Tak vela stastia - tie deti to potrebuju 🙂

cairka
7. mar 2014

Baby, a ako je to ináč ale s takou vecou ako posteľ - to nedá Ded? Akože priestor mám, aj som povedala, že ideálne poschodovú (jednu máme, ale v tej spia moje deti 😀 )... mám tam aj pohovku v izbe, takže videli, že miesto je...ale aj tak som rátala, že posteľ si "donesú" 😅 Dá sa dočasne spať na tej pohovke, ale ja by som tam nespala pravidelne (spávala som v starom byte a som rada, že už nemusím 😝 )...respektíve viem aj kúpiť tú posteľ, ale za pomoci finančnej Ded...či si to maľujem ružovo?

profirodicka
7. mar 2014

@cairka deti maju narok na zakladne vybavenie - postel, skrina, stol stolicky, postelne pradlo .... to ti ded musi zabezpecit

cairka
7. mar 2014

@profirodicka , OK, ja som sa zľakla, keď sa to tu včera tak chytilo toho gauča 😅 Ako s tým súhlasím, ani mne by sa nepáčilo spať v 9 rokoch s bratom v posteli...ale už na poschodovej posteli by to bolo iné...

najjulinka
autor
7. mar 2014

@profirodicka @cairka musi ako musi... ded može ponuknuť to čo ma na sklade a nemusí to byť prave poschodova postel....

Moja mama pýtala len 2 stoličky k pisaciemu stolu a čo bola profi, tak sa ich nedočkala.... nič ine ako prvotne zariadenie nepýtala... povedala, že obyčajne 2 rovnake stoličky a sa nedočkala... 🤐 😅

cairka
7. mar 2014

@najjulinka , tak ja dúfam, že tú poschodovú posteľ nebudem potrebovať hneď od začiatku 😎 😀

profirodicka
7. mar 2014

@najjulinka ja viem, ze ded musi profirodicovi , teda dietatu zabezpecit zakladne vybavenie, tak nam bolo povedane, predsa to dieta je chovancom ded, nie je povinnostou profi rodica zabezpecit dietatu z ded postel, skrinu ... ak to doma ma, je to jeho dobra vola, ale dieta na to narok ma z ded

najjulinka
autor
7. mar 2014

@profirodicka no vsak vieme zo zakona, len ono to nie jedomyslene... lebo to,ž e postel, kočik, autosedačka pasuje niekomu, inemu nemusi a zas je fakt, že decak nemusi mať na každe decko uplne na nove vybavenie........ 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
a jedno je zakona druhé je fakt ako to je proste...

profirodicka
7. mar 2014

no neviem, my sme dostali vsetko, ale fakt 🙂

tslobik
7. mar 2014

@magimary dakujem za odpovede 🙂

tslobik
7. mar 2014

A ešte nie je tu nejaká z Vás, ktorá má deti z DeD Skalica?

liwka
7. mar 2014

spomínalo sa tu zákl. vybavenie. mám 2 otázky:
máme detskú izbu 4,5 x 4,2- zmestili by sa tam 3 deti? myslím podľa DeD? bo MM tvrdí, že nie.
a ak by mi dali tri deti (plný úväzok) a mám auto, kde sa mi nezmestia 3 (ani 4, keďže mám aj vlastné dieťa) autosedačky....riešia to vôbec? viem, že nemôžem očakávať, že mi dajú väčšie auto...ale nikoho nezaujíma, že sa nemáš ako presúvať?

magimary
7. mar 2014

@liwka
prvá odpoveď-myslím, že hej
druhá odpoveď-to vôbec nikoho nezaujíma

mariala
10. mar 2014

ahojte, tiez sme sa s mojim mm rozhodli pre profi, pripravu by som absolvovala ja, chcela som sa poradit co si treba pri podavani ziadosti na pripravu treba zobrat so sebou treba uz aj vypis registra trestov a pod? mame troj rocneho syna, a chcela som sa este spytat ci DD prisposobuju aj pocet deti o ktore sa budem starat alebo mam pravo poziadat aspon zo zaciatku o jedno dieta a neskor o viac ako im bude vyhovovat, taktiez by som sa este chcela spytat aky dlhy cas priblizne prejde po uspesnej priprave prejde kym mi zveri DD dieta, konci mi MD tak som chcela vediet či mam ist este na čas do prace dakujem 🙂

mariala
10. mar 2014

aaaaaaa este ak je tu nejaka profi ktora ma mensie svoje dieta by mi mohla nejako poradit ako najlepsie prichystat svoje dieta na prichod druheho diatatka, alebo je nato nejaky adaptacny proces ze navstevy alebo podobne??? a potom umiestnenie do nasej rodiny???dakujem za kazdu radu 🙂

mariala
10. mar 2014

@profirodicka ahoj chcela som sa spytat ci pri ziadosti do DD si si mohla povedat ze chces malicke alebo mensie deti??dakujem🙂

najjulinka
autor
10. mar 2014

@mariala najst si prac. miesto je otazka šťastia a požiadaviek. niekto hlada dlho a niekto má pracu hned, ked o nu požiada.
No a na pohovore zistiš čo a ake deti nukaju a nakolko sa da dohodnuť. vacsinou na pohovore už vedia aké detichcu umiestniť (nie vždy) ... mna ked prijmali, tak mi dali na vyber z troch deti (medzi najmladšim a najstaršim bol 26dnový rozdiel, takže viacmenej 3 rovnake babatka - vybrala som najmladšie a po dvoch mesiacoch sa mi zvýšilo aj najstaršie 😀 ) a ked prijmali manžela, tak pre neho mali presne vybrate dvojičky. 😉

no a maleho pripraviš ked to bude aktuálne.. proste tak akokeby sa ti mali narodiť.. .porozpravaš, že bude doma nove babo a spolu nachystate postielku a oblečeničko a tak.... pohoda 😉

mariala
10. mar 2014

@najjulinka velmi ti dakujem tak nejako som to aj planovala ze mu vsetko vysvetlim a spolu nachystame, kupime 🙂)) v mojom okoli su co viem 4 DD to je myslim dost, poziadavky tiez nemam najhorsie rada by som len mladsie dieta ako je moj syn, a takteda na pohovre dostanem teda aks a dostanem na vyber a nemusim prijat vsetky tri deti, ano?aspon na zaciatok kym sa zohrame vsetci. znama robi profi a povedala ze mi mozu dat tri deti 🙂 tak to ma tak trocha zarazilo ze hned mi daju tri deticky 🙂) to je naraz moc teda si myslim🙂 ale dakujem dakujem

najjulinka
autor
10. mar 2014

@mariala je to vec dohody.. .vsak na pohovore nie len oni teba si vyberaju ale aj ty ich 😉 zmluva sa podpiše, ak su obe strany spokojne a dohodnu sa.....
ano teraz vacsinou pchaju po 3 deti do profi a samozrejme maju radšej ak si profi nevybera ake deti, ale zas malokto si nevybera.. .. takže to take nieje lahke najsť...

profirodicka
10. mar 2014

Vela zalezi od vedenia ded, s nasim sa da dohodnut, porozpravat sa o moznostiach, ci sme schopni sa postarat o deti, ktore oni navrhnu - napr. chore deti, postihnute deti, viac deti - surodenci a tak. Niekedy je to tazke rozhodnutie, strach ci to zvladneme, cas vsetko ukaze, pomaly sa priputavate na dieta, dieta na vas a je to rozhodnute 🙂 zvladneme to 🙂 tak to bolo u nas s 2-mesacnym dievcatkom - co som mala robit? Vedela som co ma caka - nocne vstavanie, choroby, poradne - neskutocna unava, ale rodina pomahala a oddnes je a uz nasa 😀 mame povrdene pestunstvo 🙂 Nedali by sme ju za nic na svete - ta namaha stala zato - to len tak naokraj, pretoze sa musim podelit o radost 🙂

macocha
11. mar 2014

@profirodicka gratulujem 😵 čerstvo potvrdeným pestúnom aj pestúnčiatku 😵

profirodicka
12. mar 2014

@macocha d 🙂 a 🙂 k 🙂 u 🙂 j 🙂 e 🙂 m 🙂 e 🙂

liwka
12. mar 2014

@profirodicka gratulujem 🙂
Mňa zajtra čaká druhý deň prípravy, máme mať celý deň s riaditeľom DeD, som zvedavá, čo nové sa dozviem 😉

profirodicka
12. mar 2014

@liwka , dakujem pekne 🙂
to su pekne momenty, rada som chodila na pripravu aj na stretnutia do ded, prajem ti pekny den a "nejake" dobre spravy 😉

liwka
13. mar 2014

tieto "profi" štvrtky stoja za to. Po každom bloku nových informácií mám v hlave väčší mišung 😉

profirodicka
13. mar 2014

@liwka preco? 🙂 daj, nech sa pobavime 😀

liwka
14. mar 2014

@profirodicka teraz nám prednášal jeden starý pán riaditeľ DeD a cítila som sa ako a prednáške na VŠ. rozprával potichu, monotónne, trhane- myšlienku začal a nedokončil a ja ako učiteľka som zvyknutá na rýchlejší spôsob hovorenia, pointy...joooj, bolo to utrpenie 😒
mal taký štós papiera pred sebou a tie postupne prekladal z jednej kôpky na druhú. pri každom papieri prečítal pr. Zákonník práce- to som už hovoril, preložil papier. Odbory- to nepotrebujete vedieť... Ochrana pri práci- to sa vás netýka....povedal niečo z praxe, čo aj bolo zaujímavé...potom stíchol, zasa začal prekladať tú svoju kôpku 😉
každých 45 minút nám dal prestávku, takže hrooozne zle využitý čas.
ja to tak beriem preto, že som si v robote musela vybaviť voľno na všetky štvrtky, kvôli mne menili rozvrh...

ale suma sumárum- som rada, že tam chodím

macocha
14. mar 2014

@liwka 😨 😒 fasa príprava 😖 Nič nepotrebujete vedieť, ešte tak by ste sa potom niečoho dožadovali. 😝

profirodicka
14. mar 2014

@liwka ved to, ochranu pri praci nepotrebujeme, ved my nie sme v praci, vsak ???????? (teda profi) - toto a mnoho dalsich veci su ??????, ale to som asi na inej stranke 😀
Inac, kvalitna priprava 😀 , my sme mali velmi dobru, mam pekne spomienky na nu, nasa riad. si dala zalezat 🙂, aj na urade prednasajuce boli super, ale aj tak ti da najviac uz prax 😉
Tak uz len vydrzat 🙂 - pekny den

liwka
14. mar 2014

@macocha
@profirodicka nepovedala by som, že to nemá úroveň- práveže to berú na môj vkus až moc prísne. dali rozvrh na 10 štvrtkov po sebe, hneď prvý deň nám povedali, že nie je ospravedlnená ani PN- na 4 sedeniach musia byť aj manželia, potom na konci píšeme dvojstranovú esej. a v posledný deň prípravy budú ústne pohovory. Minule to bolo so soc. kuratelkou, to bolo fajn, samá legislatíva, vysvetlila rozdiel medzi jedn. formami náhr. starostlivosti- konečne mám v tom jasno 😉
teraz to bolo také rozvláčnené...z mnohých uhlov pohľadu negatívne (myslené tak, že nemáme mať veľké očakávania a ružové okuliare)- len ma zarážalo, že ten človek vedel, že tam bude 6 hodín kecať, ale nejako ani nevedel, čo nám má povedať.

a k tej ochrane- ono to bolo myslené tak a veľakrát to zopakoval, že domácky zamestnanec je problémový v tomto, pretože to v zákone nedomysleli, nedá sa im (nám) rozvrhnúť prac. čas, keďže fungujeme nosntop- nedá sa uznať prac. úraz, pretože sa nedá jednoznačne potvrdiť, či sa ti to stalo počas vykonávania práce, či v tvojom osobnom voľne (máme vôbec niečo také?? ) ...atď

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre