Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
27. dec 2015

@matkaasebko moja vrieskavala v noci dlhé roky vždy po návrate od bio, a to som tam vždy bola spolu s ňou... aj úzkosti poznáme. Ozaj nič nevysvetlíš.
Ale jedno môžeš vyskúšať - dať ju na WC, keď sa v noci zobudí s revom.
A zvyšok - dôveruj svojmu inštinktu. 😉

matkaasebko
27. dec 2015

@macocha na wc??normalnr ze cikat?ciii?ale ona bola doteraz uplne v poho ona bio nevmima ako bio odisla v 2 rokoch a teraz ju videla vlastne 2x a bola s nou normalne v decaku kde to pozna bola som tam aj ja..1x ked s nou bola vobec yakto nevystrajala...ja uz hadzem kadejake teorie ze mozno sa boji ze aj oma pojde prec ked bracho odisiel ...alebo sa fakt boji toho mikulasa a certa...tazko povedat len fakt neviem povedat co je spravme ci radaej chodit x krat v noci za nou alebo ju proate zobrat k nam a skusit vratit az ked pride bracho...dnes bola hore uz 2x ukecala som ju na to ze tam spim dala jej ruku a zaspala...ale prve zaspanie bolo u mas v poateli az potom som ju tam preniesla...

cairka
27. dec 2015

@matkaasebko, Vianoce sú pre deti náročné aj samé o sebe. Vezmi ju k sebe,ak je to možné tak,aby ste sa všetci vyspali. Keď tam bude brácho, tak sa vráti.

najjulinka
autor
27. dec 2015

@matkaasebko ano cikat.. plný mechur nepokoju len pridá 😅

Ale toto su veci čo človek len skusmo zistí.... či je lepšie ju presviedčať v jej izbe alebo vziať k sebe.... všeobecný postup neexistuje... robíš dobre, lebo na jej potrebu reaguješ... či sa pokušaš ju ukludniť, uspať u nej v izbe alebo ju vezmeš k sebe... niekedy je lepšie tak , niekedy tak... to obdobie prejde a zas možno vyskočí niekedy inokedy rovnaky alebo podobný problem... proste spracovava čo zaživa... takto dieťa može kludne reagovať aj na dobre zažitky... nie len na zle.. tak s tým rataj ... a proste jej to len pomož spracovať svojou blízkosťou , ked to potrebuje... 😉

Je to aj taký fantazijny rozpravkový vek a vtedy tá mysel inak pracuje... 😅 každý vek ma svoje uskalia 😉 🙂

macocha
28. dec 2015

@matkaasebko ano, ako píše @najjulinka - z plného mechúra môžu vzniknúť aj nočné mory... a je to nadlho vysvetľovať. Skôr z mojej praxe - dlho som skúšala všeličo, ale až s týmto som sa naučila nejako prežiť tie nočné vresky a skrátiť tú hlučnú fázu na minimum: Ja som vreštiace dieťa doniesla nasilu na WC a posadila na misu. A ona za vresku urobila malú potrebu, za vresku ju niesla nazad... a ako som ju dala do postele, ešte 20 sekúnd vrieskala a potom zaspala jak drevo. 😅 Netvrdím, že to bude aj váš prípad, ale za pokus to stojí.
A tá úzkosť z čohokoľvek, čo iné deti v tom veku zvládajú, to sa k tomu pridá. Do toho sa zamotá nejaká implicitná spomienka na biolku (to je taká neformulovaná spomienka, na úrovni pocitov. Preto moja už ako ročná revala po stretnutí s bio, hoci ju vtedy ako biologickú matku určite nevnímala)... a Vianoce a odchod brata k tomu... ja si myslím, že dobre bude, ak ju nenecháte samu. S brachom to bude zas inak.

fiffinkaa
28. dec 2015

Ahojte žienky,
chcela by som sa informovať, uvažujeme o rozrastení našej rodinky, máme 2 chlapcov a velký dom, dalo by sa pestunskou starostlivosťou alebo adapciou dopracovať aj k zdravému bielemu dieťatku, ktoré si môžme sami vybrať, vek do 2 rokov...dakujem

mana85
29. dec 2015

@fiffinkaa A už len zabaliť a hodiť na pult , určite bude aj povianočný výpredaj 😔

myzma
29. dec 2015

@mana85 to nemuselo byt.... 😔

mana85
29. dec 2015

@myzma Prepáč , ale už muselo ja nezvyknem mať zbytočné komentáre reagujem ak viem poradiť alebo sa snažím pomôcť no toto bola prvá odpoveď čo mi preletela hlavou na danú otázku a musela som ju napísať aj za cenu že sa budete na mňa hnevať ...

fiffinkaa
29. dec 2015

@mana85
dakujem za vyčerpávajúcu inteligentnú odpoveď..

mana85
29. dec 2015

@fiffinkaa Nieje začo , neviem či to bola inteligentná odpoveď no od srdca určite ...

myzma
29. dec 2015

@mana85 ja chapem.... A nehnevam sa.... Niekedy by som brala funkciu zmazat i v diskusii, tiez som parkrat napisala daco, co nemuselo byt.....lebo spatne ma to mrzelo.....
@fiffinkaa len chcela poradit.... Asi nema blizsiu skusenost s tym, ze taketo deti byvaju najziadanejsie a caka sa niekedy roky....

opicka2
29. dec 2015

@fiffinkaa ahoj, myslím, že odpoveď na tvoju otázku je - nie / " zdravému bielemu dieťatku, ktoré si môžme sami vybrať, vek do 2 rokov " / - detičky na adopciu sú, každé jedno čaká na lásku rodičov, len ... myslím si, že každé jedno dieťatko si si so sebou nesie do života psychické /napr. bolo nechcené/ a fyzické problémy, ktoré sa môžu objaviť aj v neskoršom veku / napr. následok alkoholizmu mamy/,a nie vždy to bude ľahké. Úplne ti rozumiem, aké si napísala požiadavky / všetci sme ich asi mali v prvej chvíli/ 🙂, len realita je trošku iná. Ale časom zistíme, že mnohé naše požiadavky na dieťatko, ktoré sme mali na začiatku, nie sú pre nás vôbec dôležité, lebo srdce nám povie iné 🙂 , ....

yukki
29. dec 2015

Nie, poznám veľa žien, ktoré nemali ani len v prvej chvíli takéto požiadavky. Ale to nie je nejaká výzva do polemiky, len upresňujúca informácia
@opicka2 a stotožňujem sa s poslednou vetou.

opicka2
29. dec 2015

@yukki a ja ich veĺmi obdivujem. Lebo každý si musí prejsť svojou cestou života, a skúsenosťami, kým dospeje k adopcii. A nič sa nedá nasilu, ak napr. niekto proste cíti, že nezvládne prijať dieťatko od matky alkoholičky, tak to tak je ... , niekto s tým nemá žiadne problémy, ... každý má svoje hranice...., ale pravda je, že láska aj hranice posúva a je to dobre 🙂

fiffinkaa
29. dec 2015

@opicka2 dakujem, myslela som že na SK je veľa opustených novorodencov v hniezdách záchrany, ktoré potrebujú domov..niečo som prečítala aj tu nafore a netušila som že na takto malé dieťatko sa čaká roky..
požiadavky aké som napísala, sú normálne požiadavky, ved po zdravom dieťatku túži každá žena.

magimary
29. dec 2015

@fiffinkaa presne preto, že mnoho ľudí má prvotné požiadavky podobne (alebo rovnako) nastavené a detičiek v hniezdach je možno 1-2 za rok, tých narodených v nemocniciach o čosi málo viac, ale stále relatívne málo oproti počtu ľudí v zoznamoch čakateľov, tak naozaj je čakanie dlhé a niekoľkoročné...
detské domovy sú skôr plné starších detí, tmavších detí a detí rôzne chorých..

fiffinkaa
29. dec 2015

@magimary
dakujem 🙂

magimary
29. dec 2015

@fiffinkaa každopádne, nenechaj sa odradiť touto informáciou,
ak chcete ozaj dieťatko prijať, choďte za svojim cieľom-poskytnúť domov a najmä srdce niektorému dieťatku, ale už vopred sa pripravte na čakanie a obrňte sa trpezlivosťou 🙂

ešte presa doplním-skôr by to mohlo byť pestúnskou formou (ale nie oveľa)
a to 100% zdravie tam ťažko zaručiť, ale tak "bežne" zdravé decuľko sa dá-po dlhšom čase- nájsť...
akurát, že vždy je tamisté riziko narušenia toho "vnútorného zdravia"-tak aj s tým treba rátať...

mana85
30. dec 2015

@myzma Ďakujem za moju obhajobu no nechcela som poradiť , a tiež ďakujem za pochopenie . Práve to že mám skúsenosti stým že len niektoré deti sú žiadané má nútia obhájiť si aj tie ostatné deti ktoré trčia v domovoch alebo pri troche šťastí v profi rodine . S tým že sa čaká roky skúsenosť nemám my sme skoro nečakali nemali sme veľa požiadaviek a keď sme prednedávnom vypisovali novu žiadosť o druhé dieťa nedokázali sme do požiadaviek napísať ani len to že chceme asi viac dievčatko prišlo nám to proste čudné ... Mne neprišlo divné to že ma niekto záujem o biele a zdravé to ma už neprekvapuje vôbec no ten vlastný výber ma zaskočil nie že by sa nedalo nahliadnuť do spisov detičiek to sa dá a dá sa aj vybrať no v šanónoch sa skrývajú práve deti ktoré majú zdravotné ťažkosti , " gény " , či inú formu zaradenia do starostlivosti o akú ma žiadateľ ... http://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske-... Hlavne chcem napísať to že by malo mať každé dieťa možnosť dostať svoju vlastnú rodinu a nie len niektoré ...

myzma
30. dec 2015

@mana85 dakujem za link s clankom...♥

liwka
30. dec 2015

@mana85 wáááw krásny článok. neviem, či by sa to dalo výstižnejšie napísať 😉

loginexistuje
30. dec 2015

@fiffinkaa tak tie poziadavky su velmi narocne co mate na dietatko. Take deti sa takmer ani neponukaju. Kazde dieta ktore ide do systemu tak ma minimalne traumu z opustenia, vela deti je vystavenych vplyvu alkoholu, drog, syfilisu pocas tehotenstva.

Pestunstvo je forma starostlivosti kde musis zasa ratat s tym ze na dieta ma narok aj jeho biologicka rodina na stretavanie ci inu formu kontaktu .. to tiez nezvladne kazdy....

Deti z hniezda zachrany do pestunstva nejdu uprednostnuje sa osvojenie. Vo vasom kraji sa pri tychto poziadavkach pri osvojeni mozes pripravit tak na 5 rocne cakanie minimalne aj to nemusi mat uspech.

Pri detoch z hniezda zachrany nevies sice nic o biorodine ale to neznamena ze tam neboli vsetky vyssie spominane problemy. Tych deti nie je vela, tam potom je este lehota kedy sa rodicia mozu vratit pre svoje dieta.

Kazde opustene dieta si nesie svoju traumu a tie problemy nemusia byt viditelne hned mozu sa prejavit neskor pri nastupe do skolky do skoly, pri zmenach a pod. Skus si pozriet tu diskusie rodicov ktori maju prijate deti alebo stranky neziskoviek ktore sa detom v domovoch a nahradnym rodinam venuju.

enka111
30. dec 2015

Ahojte. Chcem sa spýtať, či niekto neviete na koľko dní mi môže dať DeD deti domov na návštevu. Robíme deťom zatiaľ tútorov, boli u nás najprv na jednu noc, potom na tri a teraz nám ich dajú zas len na tri noci, vraj zo zákona nemôžu viac. Ale DeD je od nás skoro 100km, tak by sme privítali, keby deti mohli byť u nás dlhšie a oni by u nás tiež chceli byť dlhšie. Prosím poraďte mi....ďakujem

dioliana1
31. dec 2015

@enka111 Skúsiť ich poprosiť na hosťovský pobyt? Všetko je na dohode z DD, v zákone hosťovské pobyty nie sú, ani ich dĺžka...

kikuska12396
2. jan 2016

Ahojte, ja by som sa chcela stať Profirodičom.. ale najpr by som chcela vedieť že čo všetko to obnáša? ,dakujem

liwka
3. jan 2016

@kikuska12396 v tvojom prípade treba zájsť na UPSVAR v NZ, odd. soc. kurately, konkrétne za pani Černákovou, kurzy sa otvárajú podľa záujmu na jar a na jeseň (najlepšie je prihlásiť sa už tento mesiac). Kurz trvá 10 týždňov, vždy vo štvrtok, tam sa všetko dozvieš. Po skončení kurzu dostávaš certifikát a je na Tebe, či to nakoniec budeš robiť alebo nie. tých informácií dostaneš na kurze kvantum, časť kurzu prednášajú vychovávatelia z DeD, bolo to veľmi prínosné.
a už len gúgliť, príp. sa začítať do tejto diskusie... ak máš ešte nejaké otázky, sme tu, rady poradíme 😉

kikuska12396
3. jan 2016

@liwka dakujem veľmi pekne a ešte by som sa chcela spýtať ako je to napríklad s kočíkom,postielkou? to si musím všetko zakúpiť samá na vlastné náklady? a za ten kurz sa platí? 😉

liwka
3. jan 2016

@kikuska12396 kurz cez UPSVAR je zadarmo, cez neziskovky pr. úsmev ako dar, návrat...sa platia.
Výbavičku pre dieťa ti DeD môže ale aj nemusí dať, či zapožičať. je to na dohode. Ja som pr. dosť vecí používala svojich. Na dieťatko dostávaš peniaze, za ktoré mu máš zabezpečiť oblečenie a ost. potreby- no na začiatok je to finančne náročnejšie- a výbavičku si vieš v podstate zabezpečiť až, keď vieš, aké dieťa dostaneš.

najjulinka
autor
3. jan 2016

ono je to vec decaku.. može to byť niekedy aj dosť finančne zahul.. ked budeš kupovať všetko z penazi deti.. celu vybavu.. a daju ti novorodenca.. budeš komplet všetko kupovať (kočik, postielku, monitor dychu...)... po 2 a pol mesiaci pojde preč a daju ti 5 ročne,a lebo rovno vždy po dve... a možeš komplet všetko ine kupovať.. cele vybavenie... a ked sa to moc strieda, takje to naročne.. ak ti davaju približne rovnako stare deti, tak je to lepšie.. raz vybaviš a potom posuvaš a kupuješ fakt len spotrebu... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre