Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

labudka
29. nov 2016

Ahojte, iba hlásim, že sme momentálne prvý, volali sme na začiatku novembra, myslela som, že to bude náš mesiac teraz, ale ešte sa neozvali, už mám aj živé sny a začínam mať mierne obavy ale beriem to ako normálnu vec, no neviem či sa podarí mať dieťatko do konca roku doma.

karkana
30. nov 2016

@labudka kludne môžu volať cez sviatky,,,,,,,,,ani nevieš,,,my sme si malú priniesli deň pred ˇVianocami,,,,užívaj si ten pocit ,,že každú chvílu môžu volať,,,,,,,,,,,,,,,

opicka2
30. nov 2016

@karkana jéj, to muselo byť krásne 🙂

opicka2
30. nov 2016

@karkana presne po tomto túžim tento rok aj ja 🙂 stále je čas do Vianoc, možno sa to splní aj nám 🙂

labudka
30. jan 2017

Tak ešte stále nevolali,.... ale asi aj dobre, malú mám od Vianoc chorú, z virózy do virózy a teraz to vyzerá na chrípku, tak verím, že je to tam hore nejak zariadené, že keď sa dáme dokopy ozvú sa.
Prosím sú niekde na internete príbehy pestunskych rodín?
Pár vecí som našla, ale teda myslela som si že to žije trošku viac.
Krásny deň
Momentálne čítam Domov je miesto kde ťa nevyhodia ani ked vyrastieš - Zezulova D.

martinkabe
1. feb 2017

Ahojte neviete, prosim, kolko sa caka v Ba na dieta do 3 rokov na osvojenie? Da sa cakacka preskocit na vyssie miesto po znamosti?

kupama
29. apr 2017

Ahojte , vie mi niekto poradiť ako funguje NOS ? Ak mám dieťa s ktorým mam citový vzťah v DD ( mama bola jej profi ) treba aj súhlas od bio. matky ? a bude aj prizvana k súdu ? Dá sa ku návrhu podať aj neodkladné opatrenie ? Kludne IP Ďakujem

erzika123456
4. jún 2017

Dobry vecer!
Chcela som vas poprosit o radu ze aky je postup keby sme si chceli s partnerom zobrat dieta do pestunskej starostlivosti a kolko ten cely proces ,,asi trva,,.
A kto ti vlastne doporucuje z ktoreho detskeho domova si mozes zobrat dieta a co vsetko musime absolvovat a ci by aj nase deti museli ist na nejaky pohovor niekam? Sami mame spolu 2deticky, ale aj tak rozmyslame s priatelom, zeby sme si zobrali aj dieta z detskeho domova do starostlivosti, aby sme mu dali pocit domova a rodiny. Dakujem za kazdu radu.

bosorkabb
26. jún 2017

@erzika123456 ahoj v prvom rade musite absolvovať pripravu buď v Návrate na urade alebo v Úsmev ako dar. Skus zavolať do Navratu,oni ochotne odpovedaju na otázky.

kms
26. jún 2017

@erzika123456 tie prípravy sa dajú spravit aj na najbližšom upsvar-e a nemusite nič platiť organizáciám.

erzika123456
27. jún 2017

Dakujem za odpovede. Uz som sa bola informovat na socialnom urade.

enka111
4. júl 2017

Ahojte profirodičia. Chcem sa spýtať, ako to máte s dovolenkou? Kam alebo komu dávate deti, keď si čerpáte dovolenku? Ďakujem

gtfashion
4. júl 2017

@enka111 moje musia chodiť do ded

opicka2
4. júl 2017

@enka111 deti museli ísť k druhej profimame

ela2710
26. júl 2017

Ahojte dievčatá, našla by sa tu profimama, ktorá by bola ochotná odpovedať mi na pár otázok ohľadne profesionálneho rodičovstva, u nás na UPSVaR som sa nedozvedela nič, pani ma len prepájali medzi sebou, nakoľko mi žiadna nevedela poradiť. Kľudne aj cez IP 🙂 Ďakujem

skeblicka77
25. sep 2017

ahojte kocky.. dala som ziadost do DD ako profirodic, uz mam za sebou vsetky fázy vyberoveho konania, caka sa uz len na vysledky psychotestov... moze sa stat, ze nimi neprejdem? vysledky budu vraj za cca 2 tyzdne.. viem ze to bude zo zaciatku tazke, pre nas vsetkych nove, ale uz sa celkom tesim, aj ja aaj moji chlapi.. tak uz sa len neviem dockat na tie vysledky.. dufam, ze za nejaky cas sa aj ja medzi profimami zaradim..🙂🙂

almake7
6. okt 2017

Ahoj. Neviem či v tejto skupine ste niektorá písala aké knihy sú dobré na prečítanie o týchto našich deťoch. Ja som si to zabudla uložiť a neviem to nájsť. Nemôžete prosím poradiť? Ďakujem ❤️

usmevnr
4. dec 2017

Milí náhradní rodičia, dovoľujeme si Vám predstaviť nový projekt neziskovej organizácie Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.
v prípade, že ste náhradní rodičia a chcel by ste sa s nami podeliť o svoje skúsenosti, radosti či ťažkosti, radi sa s Vami stretneme. Ak máte nejaké otázky, námety na spoluprácu kontaktujte nás.

Teším sa na Vás. S pozdravom tím Úsmevu ako dar, pobočka Nitra

evasova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebekarebekova
22. apr 2021

Ahojte, ako sa vam dari s detickami?

kajoma
23. apr 2021

@rebekarebekova veľmi veľa radosti a aj starosti so zdravotným stavom.

nikinka169
26. jan 2023

@najjulinka je to moja mama...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre