Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
10. júl 2009

lienočka ty si k nám pribudla neskoro... to je rok starý článok 😀 😀 😀

rita55
10. júl 2009

ahojte 🙂 baby ktore mlieko je dobre bebe,alebo nutrilon?Pytala som sa v nemocke ake kupit,ze mala teraz dostava aj to aj to,ze si mam vybrat 😕

rita55
10. júl 2009

bebu 😀

mata2
10. júl 2009

ja myslim ze dnes su vsetky mlieka kvalitne -mu sme pouzivali nutrilon,teraz sunar.
ali by som vybrala lacnejsie.naco platit aj za znacku...ked su rovnako dobre..

rita55
10. júl 2009

mata dik ved jasne 🙂

lienocka235
10. júl 2009

juli.. no vidis.. ale precitala som si.. 😉 aj ked neskoro ale predsa...

k mliekam sa neviem moc vyjadrit... ja som 18 mesaicov kojila... a potom nasa odmietala akekolvek mlieko ci z prasku ci plnotucne.. /nemala alegriu len proste nechcela/ tak som jej davala vela mliecnych vyrobkov tie jedla.. a lubila hrozne kase ale len milupy niektore druhy..
a teraz mileko zboznuje kupujem ho ma kartony.. ale len tatranske plnotucne.. a zboznuje cokapik a cookies crips..
pardon.. za tolko textu 😅
ona je dost vymyslava v jedle... 😠

inak si myslim ze pokial dieta nema problemy.. tak je to asi jedno ake.. a treba poskusat... co mulepsie chuti z coho ho nezapeka...

najjulinka
autor
10. júl 2009

Baby ako je to s pravoplatnostou rozsudku? Kedy je rozsudok pravoplatny??? A kedy sa da ist vyznačiť? a ako je to s prispevkami? Od akeho datumu sa beru... Kedy čo treba vybavovať???...

laculik
10. júl 2009

juli, vcera som kvoli tomu volala na sud 😉 . Cize pravoplatnost ti vyznacia na sude po 15 dnoch od dorucenia (to my mame dnes 🙂 ), ak sa nikto neodvolal. Pridavky podla mna odo dna sudu. Ale mozno aj spätne, neviem, viete niekto?

najjulinka
autor
10. júl 2009

laculik aj my by sm dnes mali doručene, ale neprevzala som, lebo nekcem sa ponahlat.. koli tomu, že sme brali dvojičky, tak nech trošku si zvykneme a tak dalsie bábo... každý den k dobru sa ráta...

aj ked rozmýšlam, že možno zo sudu posalali koli domči, že sa mam dostaviť na DNA testy, ale tie tiež neutečú, tak to je fuk kedy si to preberiem......

janivonbenji
10. júl 2009

rita.
tak ja som už stratila všetky ilúzie o za pôrodnici.... ☹ mne moja mudr. hovorila, že by sa mlieka nemali miešať, aby nevznikol problém ( zloženie, chuť, obsah nejakých látok - nepamätám už presné vysvetlenie ) a oni si takéto pokusy-hókusy robia v nemocke už s malinkými babätkami ???!!!

ja som malému dávala ha bebu, lebo ju pil už v pôrodnici 🙂 a nemali sme problém, len mal z nej líčka ako škrečok ( vraj z beby mimoriadne rastú 🙂 )

k prídavkom neviem poradiť, lebo pri osvojení je to inak...

mixka
10. júl 2009

pri ado su odo dna pravoplatnosti

mata2
10. júl 2009

prispevky sa beru odo dna rozhodnutia sudu .takze ak bol sud 31. dna v mesiaci,prispevky dostanes uz za ten mesiac.o prispevky treba poziadat az ked je rozsudok pravoplatny,a pravoplatny bude 15 dni po tom,co si ho preberu vsetky strany.teda pestuni aj bio.

lienocka235
10. júl 2009

ja viem aztial len teoreticky.. aj my ideme na pestunstvo

ze jej to odo dna pravoplatenho rozhodnutia sudu /aj predbezneho / o zvereni dietata do starostlivosti /netyka sa to ale hostovkseho pobytu./
mas narok na pridavky na dieta na danovy bonus. lebo s tebou zije v jednej domacnosti...

ak ti vznikne narok na rodicovsky prispevok.. tak ho mas miesto odemny pestunovi.. a toto neviem ako riesia.. ci ti daju potom len tu smeisnu sumu.. 1250 sk mesacne ako prispevok na strarostlivost alebo ti daju odmenu pestunovi.. ale zistim si to...

potom ten prisepvok pre dieta mesacny..

a este mas narok na nejaky jednorazovy..

ako ja som sa o tozaujimala kvoli nastupu na RD ze odkedy sa to da.. /kvoli robote.. lebo som zamestnana klasicky.. / a bolo mi povedane ze po pravoplatnosti rozhodnutia sudu aj predbezneho..

lienocka235
10. júl 2009

mata2 dakujem za info.. 😉

mata2
10. júl 2009

laculik da sa aj spätne ziadat o prispevky,zalezi na tom,ako rozhodne sud.my sme mali sud v aprili,a sudkyna rozhodla,ze deti budu v pestu od 10.oktobra/vtedy nam dali predbezko/.takze nam boli vyplatene prispevky spätne,aj za oktober

cairka
10. júl 2009

ahojte.
my dnes máme prázdninárku a už som z nich na prášky 🙄 veve od rána skákala, že kedy už príde (aj vstávala extra skoro kvôli tomu, že sisa je už určite na ceste, sisa včera sama volala, či môže prísť...) hrali sa čistého času 10 minút (ak vôbec), od vtedy sa len naťahujú...ešte aj v knižnici ked sme boli museli zásadne pozerať rovnaké knihy 🙄 a to aj sisa, čo už by mohla mať rozum 😝

juli, máš overené, že ti nehrozí nejaká pokuta, ked nepreberieš zásielky zo súdu? ináč právoplatnosť je ako baby písali 15 dní od doručenia, ked neprebereš, sa to vráti späť na súd a pošl ešte raz, ak ani to neprebereš, tak sa čaká 3 dni od vrátenia na súd a + 15 dní právoplatnosť...nám tak bio naťahovala... koruny sú odo dňa rozhodnutia. Nám vyplatili spätne od kedy som ju brala na hosťovský, ale bolo to v rozsudku, že majú vyplatiť spät od vtedy a asi len preto, že sa nám to extra naťahovalo...

yukki
10. júl 2009

Baby takto, idem Kiku prihlásiť na trvalý pobyt u mňa. A teraz: do lístku mám dať nové aj staré priezvisko (je tam kolonka aj "rodné priezvisko" tak tam by som to jej prvé trebárs dala...? A ktoré rodné číslo-nové? Lebo vlastne občianku s takým menom (mojím) v jej rodnom meste neevidujú....A nemôže sa stať, že pošlú nejaký oznam o "úspešnom odhlásení z trvalého pobytu" aj jej biorodičom-a s jej novou adresou? 😕 😕

cairka
10. júl 2009

yukki, podľa mňa len nové aj priezvisko, aj RČ, aký by potom mala význam anonymná adopcia 😒 ved sa popýtaj tetky pri okienku

lienocka235
10. júl 2009

mata a vy ste nemali narok na davky.. RP.. a tak.. uz od datumu pravoplatnosti predbezka? kocky co ste amli deti na predbezko ako to bolo? ci iny kraj iny mrav.. plati ci ako

laculik
10. júl 2009

mati, ja mam vyslovene na rozsudku napisane, ze lehota 15 dni sa rata o dorucenia na sud v Kosiciach (sud sme mali v Michalovciach a maly patril pod DD v KE). Asi aby sa vyhlo zbytocnemu cakaniu kym si vsetci preberu.
A az po sude (vyznaceni pravoplatnosti) mozem poziadat o: jednorazovy prispevok, opakovany prispevok pre dieta a o opakovany prispevok pre pestuna.

laculik
10. júl 2009

podla mna iny kraj iny mrav....

yukki
10. júl 2009

Tak tá čo sedí tu na všetko odpovedá "ja neviem, asi." Skočím na sociálku, tam mi dajú vedieť. len si pamätám, že ma kedysi dávno ženy socky varovali, aby som si ustrážila, aby neposlali pri odhlasovaní úrady do ich biodomácnosti lístok aj s mojou adresou. Ako toto ja mám ustrážiť v cudzom meste 😕

mata2
10. júl 2009

lienocka,od predbezka pestun nema narok na RD,ani odmenu pre pestuna.ten vznika az po riadnom rozhodnuti sudu.po predbezku sme mali narok na rod.pridavky,danovy bonus a pest. prispevky pre deti.

najjulinka
autor
10. júl 2009

cairka jak može sud vedieť či ma poštarka zastihla doma či nie???

janivonbenji
10. júl 2009

yukki,
ja by som všade dávala len jej nové údaje, keď už má nové r.č., upozorni na to tú "tetku pri okienku", že aká je situácia...
...z vlastnej skúsenosti - po nejakom "týždni" si over, pod nejakou šikovnou zámienkou, že je všetko a všade v evidencii zmenené, lebo ja som práve nedávno riešila, že nám prišala z mestského úradu ( výmer za smeti 😒 ) zásielka na kubkove staré meno a keďže sme boli odcestovaní, tak nám papierik o neprevzatej zásielke nechali pri schránkach ( lebo na schránke nebolo také meno ) a pri mene mal uvedené aj číslo bytu, takže susedia, ktorí nevedeli, už asi vedia... ☹ ...keď som nabehla na MÚ, tak som zistila, že pri zmene trvalého bydliska tetuša nezmenila meno v niektorom systéme.... 😠

cairka
10. júl 2009

to nevie, ale vie, že máš 18 dní na vyzdvihnutie. ja netvrdím, že z toho budú robiť problémy, ked sa im vráti zásielka, len či si si istá, že nebudú 😉

lienocka235
10. júl 2009

a to ako ma ten pestun ako byt s dietatom.. ked pracuje? to ma dat vypoved? a chodit na urad prace.. a pritom sa starat o dieta..
ako jasne ked bude sud za mesiac to sa da.. ale ked daju sud pol roka, a viac po predbezku tak to ako co...
mne tvrdili ze ma... ze je to rozhodnutie sudu /aj ked predbezne./ dava narok na RD... no sak ja ich poobhanam.. pozistujem...

janivonbenji
10. júl 2009

yukki,
to existuje, že odhlasovací lístok pre domácnosť, z ktorej sa odhlasuje ???? ja osobne som menila tr.pobyt 2x a určite nikto nič neposlal...ale teraz keď to čítam u teba, tak dúfam, že ani pri kubkovi nič také nebolo poslané bio...!!!!! ...ja som vždy mala predstavu, že sa to posiela len na MÚ/ObÚ starého bydliska, aby sa tr. pobyt odhlásil....

najjulinka
autor
10. júl 2009

a kedy sa akože dieta preberá z domova??? mam pravoplatný rozsudok a ide sa???
Takže ešte raz postup... Vyberiem si poštu na pošte... Od toho dna budem rátať 15 dni... to budeme zrovna na dovči.. .takže sa vratime z dovče... a pojdem na sud oraziť (ak si to prebrala biomatka), tak mi daju peciatku... na peciatke bude aký datum pravoplatnosti???
zajdem do domova, akože prebrať dieťa......
potom zajdem a urad vybaviť prispevky???

pýtam sa moc podrobne... ale ono mne ide o to, že bábo sice keme dalsie, ale vhodne by bolo keby na dovči sme mali "len" 4 deti a navyše ešte vhodnejšie ak piate by pribudlo, ked už budeme mať auto väčšie...

mata2
10. júl 2009

lienocka podla tety na urade mame narok na RP alebo odmenu pestunovi az po riadnom rozh.sudu.po predbezku sme poberali pridavky na deti,danovy bonus a pest. prispevky na deti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre