Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
5. aug 2009

no niektore sumalinké... ale pri spojenej ručke sa nzvyknu uplne malilinke davat nikdy... bud tak ako ma PP, alebo poriadne...

mixka
5. aug 2009

dnes som videla vonku golfacik chicco, sice to bol len solo, ale ked som kukala na tie kolecka, som ich pomaly lupou musela hladat 🙄

najjulinka
autor
5. aug 2009

no su aj také... také mikroskopické... 😀

mixka
5. aug 2009

kde su vsetci 😕 ??? teda par ucastnikov vidim na skype, ale kde su ostatni 😀 ???

mata2
5. aug 2009

na stv1 ide super komedia RRRrrr 😀

macocha
5. aug 2009

mata tiež kukam... že kde sa na to STV zmohla... 😀 po dnesnom blbom dni som takuto volovinku potrebovala na odreagovanie

dioliana1
5. aug 2009

i ja tu....

najjulinka
autor
5. aug 2009

vsak aj ja... 🙄

dioliana1
5. aug 2009

Dobru noc....... :D

mexx
6. aug 2009

Tak dobre ranko zas. 🙂

lenkove
6. aug 2009

Jeeej, aj odomna 🙂 DObre ranko!

Dnes ma moja mamka meniny 😀 a zajtra muz narodky 😉 a ja hladam recepty na torty, ach, ako malo staci niekedy zene k stastiu 😀

mata2
6. aug 2009

dobre rano,
tak vsetko naj mamine k meninam 😵
macka je zatial bez teploty,aj noc bola pokojna.
ale zato sa hned z rana tak dokadila,ze som ju len palcoma ukazovakom chytila za ucho a zaniesla do kupelky osprchovat,a este bolo treba aj komplet postielku vycistit 😝 😝 😝
fuj
idem si dat kafe lebo sa picnem

najjulinka
autor
6. aug 2009

No tak som dnes poslala oznámenie domovu, že budeme mimo bydliska... Neviem ako som to mala napísať, tak snad to nie je velká trapošina čo som im poslala 😅 🤐 😀 😀 😀 Len ešte asi budem musieť socialnej zavolať... Lebo ma lanaria na 2 týždn dovčimiesto jedneho... A nam sa tým posunie aj odpis Lucinky zo stavu domova a prechod do pestunstva... Mi je trapne am vyvolavať, že možno budeme inde.. .alebo čosi také.. asi zavolám z dovolenky až , ked bude na isto , kedy ideme domov...

mata2
6. aug 2009

a preco sa tym posunie odpis lucky z domova? 😕
ved oni by ju mali odpisat v ten den jak rozsudok nadobudne pravoplatnost,ci budes na dovci alebo nie.
ci nie? 😕

mata2
6. aug 2009

macka sa uz dokadila kvalitne druhy krat,tak dufam ze to neni nejaka crevna chripka 😲

najjulinka
autor
6. aug 2009

no pravoplatnost neviem kedy bude.. ja donesiem papier s pečiatkou pravoplatnosti.. a ja to možem doniesť až ked sa vratim, lebo až vtedy tu pravoplatnosť viemoraziť...

najjulinka
autor
6. aug 2009

aspon ja si tak myslim... a hlavn však aj realne človek vie decko prebrať až vtedy ked pride do domova 😀 😀 😀 Tak prečo by to u mna malo byť iné??? 😉

laculik
6. aug 2009

ahojte, mne vcera prisla orazena pravoplatnost na rozsudku, tety zlate na vychode, ze mi to takto postou ochotne vybavuju. Tak sa asi zajtra (dufam, ze nemaju dovce) chystam na upsvar vsetky tie prispevky povybavovat 🙂 . Akurat nemam nejake potvrdko o sirotskom, ale to mam akoze, ja ako vybavit? Tak dufam, ze nasa teta zavola tete na vychod a nieco vyriesia. lenuska napisala som ti los kontaktos 🙂 do IP.

laculik
6. aug 2009

juli, ja ja idem nejake padarky pokupit, kces duplo do serky alebo co, napis!
Aj gumaky malemu, bo nejako noha narastla. Neviete ako ma byt buduci tyzden? Dufam, ze nam tam nenasnezi 😀 😀 😀. Inak, dievcata z okolia, nedojdete nas kuknut?
Idem dnes posielat balik do osady - oblecko po malej (to mi hovoril otec, ze mu chyba pre dcerky) a foto maleho, aj to chcel.

najjulinka
autor
6. aug 2009

Vidiš. Dobre, že vraviš, že gumaky.. .musim kuknuť... a zvbaliť.. .mame kopec po synovcoch.. 😀 😀 😀
laculik nekupuj...

mata2
6. aug 2009

neviem ci ta dobre rozumiem.
tak uvediem priklad:
ak ste si ty a bio prebrali rozhodnutie sudu 1.augusta a neodvolali ste sa do 15 dni,tak rozsudok bude pravoplatny 15.augusta.
a je jedno ci si ho pojdes dat opeciatkovat 30.augusta a zanesies ho do DD,na peciatke bude ze je pravoplatny od 15.8.,a k tomu dnu musia lucku odpisat zo stavu v DD.
takze ak to zanesies 30.8. , to neznamena ze ju odpisu az 30.8.

a este sa mi zda,ze by ju mali odpisat dnom rozhodnutia sudu,a nie az dnom,kedy je rozsudok pravoplatny

najjulinka
autor
6. aug 2009

až ked je pravoplatný... pri predbežku je ykonatelnost hned....
ale aj pri Kikovi ho odpisali až si ho laculik vyzdvihla... vsak dovtedy ho živiť museli... a tiež tam bol problem s dovčou, že akurát predtým boli na dovči 😉

laculik
6. aug 2009

juli, ze nekupuj 😀 , si vtipalek...
mata podla mna lucku nemohli odpisat ku dnu rozhodnutia sudu, ved sa este mohlo odvolavat. ale to ostatne sa mi tiez zda logicke.

mata2
6. aug 2009

to sa mi zda preto,lebo pestun ma narok na prispevky odo dna rozhodnutia sudu,tak sa mi zda divne ze by nas lakomy stat platil za jedno dieta aj pestunovi,aj domovu.
ale tiez je pravda,ze ten domov ho musi zivit,pokym si ho pestun nevyzdvihne..

mata2
6. aug 2009

a este mi je divne,ze musis zaniest domovu orazeny rozsudok
ja som nic nikde nedavala.
neni to povinnostou sudu informovat ustav ze "ich" dietatu zrusil ustavnu starostlivost?

najjulinka
autor
6. aug 2009

nemusim ja.. .musia mať doručene.. je to fuk kto doruči... a tak dumam, že ked sa zdržime na dovči, tk to doručene budu mať už asi aj inou cestou ako cezomna...

Inak alikvotne čiastky davaju pestunovi za načatý mesiac??? Ja som myslela, že davaju za každy hoci aj načatý mesiac plnu sumu... ako pri danovom bonuse....
ale je to fuk...
profi dostanu viac ako pestunske deti 😉

mata2
6. aug 2009

ak sud rozhodol 31.7. tak dostanes prispevky normalne akoby za cely jul

mata2
6. aug 2009

a co je s magi??tusim ani vcera sa tu neukazala.. 😕

najjulinka
autor
6. aug 2009

mata2 sud rozhodol 30.6. 😀 😀 😀

mata2
6. aug 2009

tak to mas super 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre