Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
6. aug 2009

ja neviem,asi neplatia.. 😕
ale kiko je pravne volny a laculik minule pisala ze sud urcil bio-otcovi platit minimalne vyzivne... 😲

mexx
6. aug 2009

Dnes som sa pozastavovala zas nad ludskou sprostostou. 🙄
Vytacala ma situacia - sestra povedala, ze mama povedala, ze sa nemam bavit s kamoskou, lebo XY, ktora je moja krstna, vie o nas uplne vsetko, lebo jej to donasa jej svokra, ktora je svagrina kamoskinej mamy (zamotane, ale da sa predstavit), takze okrem ineho vedia aj to, ze urcite nemozme mat deti, preto sme si dovliekli domov decko z domova. 🙄 Najprv ma vytocila takato bachorka, potom som bola nasrata sama na seba, ze to vobec riesim. Ale tak uznavam, ze ono sa to tazko pripusta, ze niekto z rodiny, kto neoplyva majetkami a musi zvazit dobre vsetky svoje financne moznosti, nie je zdaleka tak zahojeny ako ini clenovia rodiny, ma gule na to, aby si vzal dieta z domova (nieco ako profesionalne rodicovstvo sa k nim zatial nedostalo, tak nechapu, ze o com), a to dieta je v celej rodine oblubenejsie nez vlastne potomstvo podaktorych inych.
No jo, mam skratka nejaku brutal nakazlivu chorobu, lebo mam decko z domova. 😝
Potom som to odventilovala, a vravim si, ze je len a len moja vec, aj keby som si tych deti z domova doniesla rovno dvadsat. Nech ich aj trha od jedu a pohrdania (aj tak je to zavist). 😎

laculik
6. aug 2009

ano mati, cairka, maly je volny a otec musi platit okolo 27 eur mesacne. inak dost podla mna, kedze je nezamest a ma este dve male deti. Ale keby isiel maly do ado, tak mozno otec neplati, neviem. On to musi posielat na upsvar ucet, pod ktory patrim ja.

yukki
6. aug 2009

Laculík, uvidím...keby som zohnala niekoho na aspoň jednu cestu tak možno aj áno...a už som aj začala nahlodávať kamarátov, že skočme na dva dni do tatier, len tak...som nespomínala, že tam mám nejaké úmysly, ale už ma poznajú, tak ich to neprekvapí...ale všetci teraz makajú okolo domov, seno, drevo, zvery...tak či sa mi podarí ich nahlodať netuším!Lebo keby som mala ísť sama tak je to fest veľa cestovania...hodinové prestoje a tak...nic moc. Prinajhoršom nahovoríme babku, nech nás tam odfúrikuje....

laculik
6. aug 2009

mexx, jasne ze je to zavist 😉

mata2
6. aug 2009

mexx,sproste reci sa obcas donesu ku kazdej z nas 🙄 .jednym uchom dnu,druhym von....nema zmysel nieco riesit a niekomu nieco vysvetlovat a dokazovat.. 😝

ja napriklad nemam ziadnu nakazlivu chorobu,som jednoducho sibnuta 😀 .vsak kdo normalny si v dnesnej dobe vezme z domova 2 decka,zvlast ked uz ma svoje.... 😀 naco?si neviem uvedomit jak ochudobnujem svoje vlastne deti,odtrham im od huby,len aby cudzie cigancata mali??toto ked som pocula tiez mi bolo vselijako,ale potom mi dojde ze taketo reci su len ludska blbost,a proti tej sa bojovat neda,tak to hodim za hlavu a neriesim... 😉

mexx
6. aug 2009

Mati, no ved aj ja som si to potom tak povedala, ze kaslat na nich. Ale v prvej chvili ma to vzdy vie uplne dozrat, ked pocujem nieco take. Najma ma vzdy dojima, ako kazdy rozumie mojej maternici. 🙄 No pardon, ze v 25 rokoch zatial nesaliem z toho, ze este nemam vlastne deti... 😒

mata2
6. aug 2009

hej,v prvej chvili to cloveka dozere 🙄

najjulinka
autor
6. aug 2009

Ja som vyprala prádlo bez prášku 🙄 🤐 😅 😔 😠 Takže som ho komplet naložila naspäť do práčky a pere sa znova 🙄

laculik
6. aug 2009

to u nas nechapu zasa, ze preco dieta z DD, ked mozeme mat vlastne. nechapavci 😀 😀 😀 . Takym to ani nevysvetlujem 😅 .

mata2
6. aug 2009

u nas podobne laculik 😕
to som tiez uz pocula,ze ak sme chceli dalsie dieta,preco sme si ho neurobili.......
juli - to je zaciatok materskej demencie asi... 😀 pociatocne stadium..... 😅

najjulinka
autor
6. aug 2009

No a my ked sme oznámili príchod prveho bába, tak ešte som nestihla nič povedaťa už ma švagriná držala za brucho a ... 😨 😨 😨 no trapas....

Nikto nič nechápe.. .Nás bolo doma viac aj vlastnýcha už to bolo na nepochopenie... kedže obaja rodičia vysokoškolsky vzdelaný, tak už len to ich mohlo ospravedlniť, že su veriaci.. no neboli.... 😀 😀 😀 a to si potom vzali ešte do profi....

mata to pri štyroch len začiatok??? tak to dobre... to sa ešte celkom dá....

cairka
6. aug 2009

rýpali si dôvod na rýpnutie nájdu... tiež občas zalapám po dychu v prvom momente...

juli, len ono to už po nástupe prvých príznakov má rýchly priebeh 😝 😀 😀

mexx
6. aug 2009

Mna na tom vytacalo aj to, ako dokazali zabit dve muchy jednou ranou - utriet si hubu o dieta aj o kamosku, viaceri ju nemaju prilis v laske, tak rychlo nakydali, ze nas ona ohovara a roznasa klepy, v domneni, ze sa jej rychlo zbavime. Pritom ona svoju matku horko-tazko pozdravi, nie este aby jej vykladala nieco o nas, a navyse jej matka ani nevie, ze mame nejake dieta. Vie to akurat tak jej otec, a aj ten si mysli, ze je to nase vlastne. 😀 Ale sak co uz, no... 😝

Ja som dementna bez ohladu na deti. Asi mi makne mozog alebo co. 😅 😀

maznacik007
6. aug 2009

no som zvedava.. aku diagnozu budem mat ja... 😀 tehotna s romskym chlapciatkom v kociku.. 😀

mexx
6. aug 2009

No Maznacik, ty si davaj pozor, aby ta niekde nezavreli. Si budu aj tak mysliet, ze si len dakde ukradla kocik s cigancatom, aby si natrenovala na to svoje ocakavane. 😀

laculik
6. aug 2009

maznacik a vy ste sa snazili? alebo nahoda?

adrianamickova
6. aug 2009

no,ja som tiež tota co nemože mac dzeci ta cigančata chova,a malo co robim len ich po rukoch vlačim a oboškujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 toto počuť u nás, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cairka
6. aug 2009

adi, tak to nemá chybu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrianamickova
6. aug 2009

inač Sonka už zdravá,dnes sme boli na kontrolu 🙂

mexx
6. aug 2009

Adi... 😀 😀 😀

cairka
6. aug 2009

tak super, že už ste zdravé 🙂
idem ja do hajan, dobrú noc 😔

adrianamickova
6. aug 2009

hluposť nepozná hranice ....od východu po západ..... 😀

adrianamickova
6. aug 2009

cairka dobrúúú
ja idem ešte popozerať dajake torty,sonke sa blížia 4narodeniny 😵

laculik
6. aug 2009

co je oboskovat ? bozkavat?

mayap
6. aug 2009

na blbé reči netreba reagovať... nech žije ľudská blbosť... 😝 😝 😝 no my máme aspoň biele, ale čo také, čo si zobrali cigánčatká... 😝 😝 😝 no ale nášho maťa musel cigán aspoň oliznúť, bo nejaké črty tam sú... 😀 😀 😀

dnes zobrala svokra paťka spinkať k dedkovi, tak popíjam džús riedený svojimi slzami, bo som prvýkrát bez môjho buchtoška... 😢 😢 😢 a to sú od nás vzdialený asi 8 minút cesty, (vyjdem na strechu, vidím dedkov dom... 😀 )
no je to divný pocit, že nikto odo mňa nebude v noci chcieť vodík(vodičku), ani ma držať za ruku... 😢 😔

adrianamickova
6. aug 2009

ano....

mayap
6. aug 2009

niektorí ľudia nikdy nepochopia, že možno ľúbiť aj dieťa, ktoré si žena sama neporodí...

je to troška iná láska, no v istom zmysle oveľa silnejšia, lebo musela prekonať veľa prekážok aj v podobe blbých rečí...

ja len dúfam, že moje deti pochopia, prečo som si ich vzala, ako veľmi ich ľúbim a čo pre mňa znamenajú...

či to pochopia aj všetky múdre tetušky ma ale vôbec nezaujíma...

najjulinka
autor
7. aug 2009

Dobré ráno. Dopíjam kávu.

mayap
7. aug 2009

dobré ráno,
ja už začínam uvažovať nad druhou kávou...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre