Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
11. aug 2009

janula jasne.. pridite.. 😉 dankovi chuti.. je hrozne technicky zalozeny.. na kable.. dvd cka.. ovladace a tak.. lubi sa maznat.. hrozne.. moc.. je to zlatusik.. moj...

nasa Ninka sa pridava k odretym detom.. koleno..

yukki
11. aug 2009

Aj Kika odretá. čupela na ceste a hrala sa s kamienkami a keď začula že ide auto vyskočila, dala odpich a... chrapla na cestu.
Mne je biedne. Asi to bude voda zo studne. 😖 🙄

yukki
11. aug 2009

Rita, zdá sa že Vám rastie ďalšia modelka! Petka je krásne bábo. 😉

martina_maxian
11. aug 2009

No dúfam, že aj tu bude tá príprav rýchlo vybavená, už sa teším,,, vo štvrtok nastupujeme... 🙂

lenuska74
11. aug 2009

tak držím palce martina a keby niečo tak sa pýtaj baby su tu stráášne ochotné 😉 🙂

Dobru noc 🙂

dioliana1
11. aug 2009

Dobru noc....

martina_maxian
11. aug 2009

ďakujem veľmi pekne,, dobrú noc prajem všetkým... 🙂

adrianamickova
11. aug 2009

martina si kočka 🙂
no idem aj ja lahnúť,doteraz som predvarala asi 80 kukuric 😲 😲
Amálke do zásoby,ta je na kukuricu ako magnet 🙂,minule mi kriči kukurica kukurica ...kde???
v stánku PNS na obrázku v časopise.....zbadala,oči jak jastrab
už vážne dobrú noc 😔

katarinkamt
12. aug 2009

Ahojte dievcata, vcera som pisala, ze by sme mali dostat mimco z porodnice a jedna kocka mi tu odpisala, ze sa moze satat, ze ho budeme moct vrati, pere boha, to si neviem ani predstavit, ako sa tomu da vyhnut?

mixka
12. aug 2009

ahojte bre ranko 🙂

u nas hnackuje cela rodina ☹

katarinka, obavam sa, ze nijak. matka ma zo zakona pravo si to rozmysliet.

adrianamickova
12. aug 2009

dobrý deň 🙂

katarinkamt
12. aug 2009

O prave matky rozmysliet si to viem..........skoda, ze si to nerozmyslia skor, ako sposobia inym ludom trapenie.....ak si dietatko chceme vziat z porodnice, je tu to riziko, ale ak by sme si brali napriklad starsie ako 2 meeiace, mala by byt tato moznost vylucena, dobre tomu rozumiem?

cairka
12. aug 2009

dobré ránko 🙂
mixka, tak ste sa aj vy k babám pridali? tak nech ste skoro fit všetci
katarinka, nedá...jedine počkať a zobrať mimčo až kolo 2 mesiacov, kedy už prejde tá lehota, kedy si môže bio rozmyslieť... ale zas myslím, že sa to nestáva často, hoci občas áno... neviem ako to je, ked dá matka generálny súhlas, tam už asi nemá žiadnu lehotu na rozmyslenie, ale to budú vedieť baby ako najjulča, magi lepšie 😉

adi, to ste na záhrade mali takú úrodu kukuríc?

katarinkamt
12. aug 2009

cairka, nas na urade v podstate presvedcili, ze sa to stava len zriedka a tu sa dozvedam, ze to take zriedkave zasa nie je, neviem, co si mam o tom mysliet, musim sa o tom pozhovarat s manzelom, v ziadnom pripade to nechcem zazit, neviete mi niekto poradit, ci sa da v ziadosti zmenit vek baba, ak by sme sa priklonili k takemuto rieseniu? Ovplyvni to nase poradie v poradovniku?

cairka
12. aug 2009

katarinka, vlastne celá príprava by mala byť zameraná na určenie vašich možností, na zistenie, aké dieťatko by vám najviac vyhovovalo, takže na konci prípravy si ešte môžte v pohode upraviť podmienky 😉 a myslím, že sa to stáva zriedkavo, len treba rátať s tou možnosťou, že sa to stať môže, nebrať to na istotu, že mne sa to stať nemôže ...ale zas ani to není tak, že sa to stane určite 😉

katarinkamt
12. aug 2009

Cairka, my cakame na babo uz 2 roky, vlastne by sme teraz mali ist na aktualizaciu, ale v ziadosti sme si uviedli miminko, preve preto, ze som zila v tom, ze snad 1x z 1000 sa moze nieco take stat.

martina_maxian
12. aug 2009

Ahojte baby... som rada, že som sa pridala sem k vám.. 🙂 ešte by som sa chcela spýtať, ako dlho ste po príprave čakali na ten telefonát, že majú pre vás dieťatko... 🙂 Mojim splneným snom by bolo, keby sme už na vianoce boli traja.. 🙂 Je to vôbec realne?

magimary
12. aug 2009

katarinkamt, ja na vašom mieste by som v žiadosti už nič nemenila... 😉
môžeš si tým pohoršiť situáciu na vrchole poradovníka...zbytočne neriskuj...
vieš, ani získať dvojmesačného drobca nie je jednoduché... a skôr, ako dvojmesačné, by si sa dočkala cca polročného miminka, alebo teda novordenčeka z pôrodnice...
áno, prípady, keď si tomatka rozmyslí sa stávajú (zažila to myslím-okrem maznáčika, ktorá to spomínala-aj pmpa a tuším aj tuleňka),ale to zase neznamená, že je to tak často...
samzrejme je to pravdepodobnejšie u bábätiek :
-ktorých matky ujdú z pôrodnice bez udania dôvodu-jednoducho zmiznú,
-alebo deti z anonymných pôrodov
-a niektoré aj povedia, že bábo nechcu-lenže to sa stále nevie,či je to len vplyvom popôrodných hormonov, či pevné rozhodnutie
(vtedy sa nevie, či sa opäť zjavia, či si to rozmyslia alebo nie)...
menej pravdepodobné je to umantiek, ktoré dali generálny súhlas hneď po narodení, ale aj oni majú zo zákona právo rozmyslieť si to (ale je to teda minimáne pravdepodobné)...
ale, ako som písala vyššie, tieto prípady naozaj nie sú časté...

mixka
12. aug 2009

martinka, my sme mali doma deti 4 mesiace po zapisani do poradovnika, ale my sme nemali ziadne podmienky 😀

magimary
12. aug 2009

mati, to všetko závisí od podmienok, aké ste si dali v dotazníku... 😉
babule odtiaľto majú aj bábätká bezprostredne po príprave (bez akéhokoľvek čakania), skrátka skončili prípravu, dostali papier a išli do subjektov a vybrali dieťatko ešte v ten deň, ako tam nabehli...potom ešte počkali na interakcie a pod a do dvoch týždňov mali bábo doma...
ale sú aj prípady, ktoré (tu) čakajú už aj dvoje Vianoce...

cairka
12. aug 2009

martinka, to záleží od podmienok 😉 myslím, že rekord tu má rita...my sme mali asi 5 -6 týždňov, teda ešte 11 dní po prvom kontakte, kým šla domov 😝

martina_maxian
12. aug 2009

my máme podmienku, že chceme dieťatko od 0 do 2 rokov, to je jediná podmienka, ktorú sme si dali,, tak neviem... Baby tak veľmi by som chcela aby to už bolo... 🙂

cairka
12. aug 2009

martina, tak to je reálne 😉 ked skončíte prípavu, tak nabehnite do návratu, úsmevu a tiež môžte byť z tých, čo si to vaše dietko nájdete veľmi skoro 😉

martina_maxian
12. aug 2009

ste všetky skvelé... ďakujem za pozitívne písmenká... 😉

cairka
12. aug 2009

prípadne poobzeraj profidietka tunajších profíčiek 😀 😀 😀

martina_maxian
12. aug 2009

ja s tým ale vobec nemám skúsenoť a ani neviem kde a ako hľadať...

katarinkamt
12. aug 2009

Boze, dievcata, ako Vam zavidim, my ozaj cakame uz 2 roky...........
Mixka, co znamena, ze ste nemali nijake podmienky, bolo Vam jedno, ake stare bude dietatko?

maznacik007
12. aug 2009

Martina.. jasne ze sa to da ze na vianoce budete traja... my sme boli odovzdat na urad vyplnene dotazniky koncom aprila.. tohto roku.. a je august a maly je u nas na hostovskom... a v septembi mame sud.. takze jasne da sa to.
aj my sme si tak maleho nasli tu na konikovi... 😉

mata2
12. aug 2009

Ahojte,
nove baby - vitajte 😵
aj v nasom pripade to slo dost rychlo,- 7 tyzdnov od zapisania do zoznamu sme poziadali o interakciu ,/skoro mesiac trvalo kym sme dostali povolenie 😠 /,2.7.sme ich videli prvy krat a na druhy den sme si ich uz brali domov 😵

katarinkamt
12. aug 2009

Maznacik, a ako ste ho tu nasli? kolko mal, ked ste si ho vzali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre