Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
24. sep 2009

Ahojte

Adi,
drobec takto 😕... drzim palce...

Julinka
co az od pol osmej, posuvaju ti deti pracovnu dobu? Bodaj by to tak ostalo 😀

najjulinka
autor
24. sep 2009

u vas.. u nas nie.... 😝

lenkove
24. sep 2009

aj u nas je mamka najkrajsie 😉 Magi, vies, to na vychode je inak, vies? 😎 😀

Martinka
no teda 😠 ale pokoj, presne ako pise Juli

magimary
24. sep 2009

ja len tak, že ona je možno od nás... 😀 😉
tak jej pekne hovor ako u nás: Markétka... 😔 😅 😉

martina_maxian
24. sep 2009

Juli ja dýcham a som celkom v pohode,,, len mám pocit, že tá príprava nikdy neskončí... To je neuveritelné,,, Ona je strašne neflexibilná... my sa musíme stále prispôsobovať jej, nemože nám to dať viackrát ako raz do týždňa,,, akože nikdy viac... 😠 chcem tvoje dvojky a viac detí nemusím mať... toto ja už viac nechcem absolvovať...

magimary
24. sep 2009

viem... 😀

najjulinka
autor
24. sep 2009

no pokial mi na ulici nebude kričať "Mamoo!" ako Lucinka, tak je dobre... 😀 😀 😀 😀 Pá ideme vyvenčiť velkáčov... MM s malačkou spracu byt zatim....

lenkove
24. sep 2009

Juliiii
mamoo 😀 😀 to je ako z Janka Hraska 😀 Lucinka je jednoducho kvitko 😉 🙂

magimary
24. sep 2009

matamaxi, ty si to robíš na úrade, však? 😕 🙄 , zásadná chyba (pre nedočkavcov-v dobrom), v subjektoch by si bola veľmi spokojná a ešte by sa ti to aj páčilo a napokon by si mala 5 detí-kvôli ppríjemným rípravám... 😅 😀

cairka
24. sep 2009

mne sa tiež mamka nepáči 😝 ale viem, že na východe to používajú 😉

mata2
24. sep 2009

ja som robila na urade a som spokojna...mali sme tyzdenne jedno stretko,väcsinou 3h,a priprava trvala presne 2 mesiace.. 😉

cairka
24. sep 2009

mati, tak to je smola...

mamoo je super 😀 😀 😀

martina_maxian
24. sep 2009

magi, keď sme začali s adopciou, tak mi akosi nemal kto poradiť, nemala som také tie základné informácie, čo kde a ako je lepšie,,, Tak sme ako také teliatka poslúchali, čo povedali na úrade.. a tam teda robíme aj prípravu.. No a kým som nedostala iskru, že chceme Julkine dvojky, tak sme ani nedočkaví neboli...🙂 🙂 určite, keď sa ma niekedy niekto bude pýtať ohľadom adopcie nejaké infošky, tak úrad nikdy nedoporučím...NIKDY!!!

martina_maxian
24. sep 2009

dnes mám vyslovene zlý deň,, zajtra nastupujem zas do nemocnice,,, ☹ psycha to preložila... ☹ no hrôza a to som ešte ani v práci nebola.,.. 😀

ozaj a ako je s yukki??? ešte je v nemocke??

magimary
24. sep 2009

mati-marti, ale ty si sa nikde neponáhľala a mala si to takto najvýhodnejšie (najbližšie, pravidelne...), ale zo skúseností mnohých párov (ktorí boli v dobrom nedočkaví na bábo) viem,že prípravu na úradoch vnímajú veľmi negatívne... 😝

matimaxi, jasné, to býva najčastejší problém-neinformovanosť o možnostiach a následné sklamania žiadateľov (že koľko byrokracie, čakania...) spôsobia, že si povedia, že už nikdy viac... 😖

naproti tomu stojí príprava v subjektoch (Návrat/Usmev), kde to máš všetko zaujímavé, hrobvou, zážitkovou formou, že Ti to zbehne ani nevieš ako... a ešte je to aj voliteľné-podľa vašho chcenia a možností)...
ja somtolen tak skonštatovala, že úrad ťa ani len neinformuje o monžostiach, kt. máš... 🙄

cairka
24. sep 2009

yukki je ešte v nemocke, ten somár primár je riadne trafený...dnes ešte nepísala, ale včera mala ešte plný drén...

magimary
24. sep 2009

matamaxi, a ideš na SÚSCH? 😕
na koľko? čo Ti idú robiť? katetrizáciu?

martina_maxian
24. sep 2009

magi, máš úplnú pravdu.... a tá príprava na úrade nám v podstate vôbec nič nedala... všetko asi to najdôležitejšie som sa dozvedela tu...🙂 tam si nás len testujú a čekujú, čo sme zač,,, čo je logické, ale chcelo by to asi aj niečo viac..

magimary
24. sep 2009

prečo je primár trafený? keď má plný drén, nemôže sa z nemocky ani pohnúť 😨 ...

martina_maxian
24. sep 2009

magi na katetrizácii som bola pred dvoma mesiacmi... čistá brutalita to bola,, všetko som si musela odležať pri vedomí, nejaké 3 hodiny... 🙂 Idem zajtra ráno a asi v pondelok by ma snaď mali pustiť ak bude všetko ok... Idú my nasadiť nejaký špeci liek,,, a to tam musím ležať... tak som straaaaašne zvedavá...

cairka
24. sep 2009

matimaxi, ja som mala deň blbec včera... sa mi podarilo rozbiť behom doobedia najprv vaneskin taký ozdobný pohár, kde má gorálky, takže gorálky po celej izbe, potom som šla podať aromalampu - no či mi nespadla a nerozbila sa na márne kúsky?...a ked sme sa teda vychystali von, som zobrala smeti, zdvihla zo zeme a vyvalilo spodok 🙄 to už si veve prišla na svoje a zas vie niečo viac ako vedela 😅 našťastie potom to už skončilo, lebo ešte jednu katastrofu a ma porazí...a to mi veve doteraz vyčíta, že som jej rozbila pohár 🙄

magimary
24. sep 2009

no, a to je úplne najsmutnejšie, že vám to ani NIČ nedalo... 🙄 😔
potom takto "pripravení" žiadatelia píšu knihy ako Boučková... ( 😝 )
mati-marti, a matimaxi, nemyslím Vás (! 😅 ), myslím tak "ozaj" NE-pripravených... 😉

martina_maxian
24. sep 2009

cairka, tak treba rýchlo kúpiť nový pohár... 🙂 aspon to už máš zasebou... Ja si to asi odžijem dnes.. 🙂

cairka
24. sep 2009

magi, celkovým prístupom...ako teraz je to jasné, že nemôže ísť, ale celkovo sa správa dosť podivne...ved yukki potom napíše bližšie, ak bude chcieť

mne tiež príprava na úradde nič nedala, veľa vecí som pochopila až teraz na pride

lenkove
24. sep 2009

mne dala vela 😎 pochopila som, ze su aj ludia ktorych nechapem 😀 😀

ale nie, vazne aspon macny-macik som sa dozvedela, aj ked to bolo, presne ako pise Martinka, prevazne testovanie 🙄

lenkove
24. sep 2009

Yukkie ☹ 😒 . hlavne skore uzdravenie a navrat

magimary
24. sep 2009

ja som si katertrizáciu napokon nedala urobiť a keď počujem aké si to mala Ty brutál, tak som rada! 😠 🙄
jasne prístup, som ymslela,že to má súvis s tým, že ju nechce pustiť domov... teraz sa skrátka nedá... 😖
no, ďalšia (cairka), čo potvrdzuješ, že Ti to nič nedalo... 😠 😖 😒
načo to potom robia? veď to stojí tých nastávajúcich také stresy, nervy, napätia a aj tak na nič, nič z toho... 🙄
a potom že sa deti vrátia od náhradných rodičov do dd... 😝 (a to za to nemôžu ani tie deti, a ani (ne-)pripravení rodičia... 😖

martina_maxian
24. sep 2009

magi, ja mám za sebou už 6-tu katetrizáciu.... a viac menej si možeš vybrať, či chceš uspať, alebo nie,,, aj keď dospelákov už veľmi uspávať nechcú.. 😉

magimary
24. sep 2009

a prečo si si teda vybrala, že nechceš byť uspatá? 😕 😝
ja som si vtedy vybrala, že ju nechcem vôbec a tak ma p. dr. Zajacová okamžite vyradila... 😅 😖
potom som chvíľu nechodila k nijakému kardiologovi a potom počas tehotenstiev tak hocikomu (to bol úplny des) a teraz konečne chodím k stabilnemu kardiologovi do štátnej...

martina_maxian
24. sep 2009

lebo byť neuspatá je lepšie,,, Ale tiež keby mi povedali, že tam budem ležať 3 hodiny, tak by som si to možno rozmyslela... tá hodina sa dá vydržať v pohode... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre