Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
1. okt 2009

žeby som aj ja šla buvať?

cairka
1. okt 2009

aj aj idem, dobrú 😔

najjulinka
autor
1. okt 2009

Dobrú noc...

lenuska74
1. okt 2009

dobru noc 🙂

zicon
2. okt 2009

Dobré ráno

ralanka
2. okt 2009

Dobré ránko všektým 😉 🙂

najjulinka
autor
2. okt 2009

Dobré ráno. Idem si spraviť kávu... 🙄

mixka
2. okt 2009

ahojte bre ranko 🙂 tak vcera som dobrala posledne atb a dnes zacinam byt zas chora 😠

ralanka
2. okt 2009

no to je smola ja so mzdravá ako buk takéto problémy chvalabohu nemám tak skoré uzdravenie aj ja si idem urobiť kávičku 😉

mixka
2. okt 2009

zavidim, ja mam momentalne pocit, ze idem z jednej choroby do druhej ☹

najjulinka
autor
2. okt 2009

Tak s Lucinou sme si zjavne pred chvilou vymenili role... Ma vychovávala... Pýtal som od nej flašku "Lucinka daj" a ona "Prosím si"... No čo nas to s nou čaká... 🙄 😀 😀 😀 A fakt ked som poprosila, tak mi dala...

ralanka
2. okt 2009

no juli to nie je len tak druhých učiť a potom ty to porušuješ 😀 😀 😀 😀 😀
možno bude s Lucky učiteľka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. okt 2009

Ale ono to bolo trošku inak... Ja om ju porprosila, či mi donesie flašku.. .strašne rada pomaha... ale jak prišla k drezu ku mne, tak mi ju nekcela dať... tak asi ked sme sa o nu hodnu chvilu naťahovali, tak som povedala "Lucinka daj" a ona na to toto.... No čo narobime... proste sa necha prosiť 😀 😀 😀 doslova...

cairka
2. okt 2009

dobré ránko. dieťa v škôlke, spokojné, usmievavé 😵 idem si dať kávu a idem vybavovať...
fakt nik neviete ako to je s tým pestúnskym? či treba požiadať a kde?

mata2
2. okt 2009

caute,
cairka,ved ked pojdes zrusit RP,tak ta tam uz teta nasmeruje do spravnych dveri....nasa teta ma na dverach napisane "prispevky v NRS"....neviem ako je to u vas..

maznacik007
2. okt 2009

cairka.. treb ist na upsvar a najprv do jednych dveri statne hmotne davky ci tak dajako.. RP kde je... tam odhlasis... a potom do dalsich dveri kde su prispevky v NRS ako ti pise mata... tam sa prihlasis...

a este by som isla do socialnej poistovne.. ale za teba asi stat nebude platit odvod na dochod. lebo mala je v skolke... / ale pre istotu by som sa tam zasla informovat. niekedy co uradnicka iny nazor/ a potom zajst do zdravotky.. a prihlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov

maznacik007
2. okt 2009

inak dobre ranko mam dnes divoky den v robote... ale uz je v poste to co ma byt.. tak moja mesacna robota... no zasluyim si chvilu oddzchu... no nie..

cairka
2. okt 2009

maznáčik, dík..takže sa nemusím hlásiť na úp a aj tak odvody do zdravotky pôjdu?

maznacik007
2. okt 2009

Ak je dieťa zdravé, tak treba zájsť na zdrav.poistovnu a nahlásiť, že sa budeš nadalej starať o dieťa do 6rokov.

No a potom je dôležité, či máš v soc.poistovni podanú prihlášku ako osoba, riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov. Ak už prihlášku podanú máš, tak na SP nemusíš podávať nič. Ak ju za teba robil zamestnávatel, tak ju treba podať, lebo dovršením 3-och rokov dieťaťa / u teba je to 3 roky od pravoplatnosti rozhodnutia sudu.. ale chod si to radsej skontrolovat| a teda ukončením rodič.dovolenky ťa vlastne zamestnávatel odhlasuje.
TOto s over.. lebo su v tom odvody do drueho piliera.. neviem ako si to riesila ked si nastupovala na RD s Veve.. ci si sa hlasila.. ale sla by som si to ceknut..

cairka
2. okt 2009

OK, maznáčik, dík, ja viem, že som bola na soc. poisťovni, ale neviem, čo som vypisovala, tak tam radšej zbehnem 😅, aj tú zdravotnú...

ináč tie príspevky boli nakoniec u jednej tetky 😀

mata2
2. okt 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/video-zachranila...

vypocujte si ti video na konci.....este teraz mam zimomriavky... 😲

cairka
2. okt 2009

mati, fúha, ešte že nespanikárila babka...to nezažiť...

veve je úspešne doma, zas neplakala v škôlke, ale ked som prišla si išli umývať zúbky a ráno sme niesli kefku a pastu do škôlky a pani učiteľka jej dala pastu z inej, tak bol plač...lebo že to robia tak, že pozbierajú pasty a potom dávajú z jednej...a tak som si dala záležať, nech nájdem mätovú pastu...doma si umývame zúbky len mätovou a som chcela, nech aj v škôlke... ale tak smola...

najjulinka
autor
2. okt 2009

sranda čo tie decká musia mať v školke.. tvoja sa dožadoval apasty.. moj synovec išiel do školky plienkovaný a dožadoval sa zadok osprchovať a nie utierkami ho poutierať... 😀 😀 😀 No jak doma... Tak mu zaviedli vedla uteráčika na ručky, j uteráčik na zadok a zadok sprchovali... Všetci mali jeden uterák na svojom mieste a on mal uteráky 2 v umyvarke 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. okt 2009

A Lucinka teraz jak ma kaki také, tak tiež ju sprchujem po kake väčšinou... a ona už sama si tiež zaveli, že do vane...

cairka
2. okt 2009

juli, 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. okt 2009

inak to by som kcela vidieť kde u nas v školke by boli ochotní po aždom decko osprchovať... 😀 😀 😀 Toto je samozrejme zo zahraničia....

cairka
2. okt 2009

no vo vaneskinej asi ťažko...ja som dnes zistila, že sa deti oslovujú krstným aj priezviskom...ak vanesku naučia, tak pôjdem riaditeľke vynadať...lebo som jej jasne povedala, že nevie a prečo 🙄 ...a ešte mi povedala, že oni neoslovujú deti priezviskom, že maximálne ak majú 2 deti s rovnakým krstným menom...tak som zvedavá...

zicon
2. okt 2009

My dnes ideme na perfektnu vecernu akciu s Kubom - Pyro Games, dvoj hodinova ohnostrojova show tak to bude nieco.

cairka
2. okt 2009

zicon, tak si to užite 😉

najjulinka
autor
2. okt 2009

iha zicon ja mam dost ked to trieska ln chvilu.. mam strach aby mi to deti nepobudilo.. .a nie to 2 hodky dobrovolne počuvať tie rachoty....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre