Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
14. okt 2009

ano janulina je tomasova....

cairka aj moja frci na Zuzankach uz par rokov.. mame vsetky co vysli

najjulinka
autor
14. okt 2009

som pridala foto na FB zo včera a dnes

maznacik007
14. okt 2009

no Juli Lucka vam teda rastie do krasny.. nenormalna kocka... z nej vyrastla...

a Ma....a z dvojiciek.. ta je hrozne roztomila... aj novy prirastok M. taka drobunka... a D. uz ako pekne stoji.. na krasne deti.. idem ti to aj na fcb napisat 😀

yukki
14. okt 2009

Sme sledované? To je fuj...
Pridala som pár fotiek, dnešných. Aby mali sledovači čo vyhodnocovať.

magimary
14. okt 2009

yukki, ty tomu ešte stále neveríš?!?... 😅 😉 🤐
😀

cairka
14. okt 2009

yukki, super fotky..sneh sranda, ale doma za pecou najlepšie 😀 😀

najjulinka
autor
14. okt 2009

maznacik dvojky su už za vodou a myslim, že to na nich poznať.. akurát čo si to u nas odtrpeli chudačikovia ten začiatok.. .a u nich začiatok trval dlho.. Mirka nastastie nie je tak očividne iná.. ona je smejo. .len ona sa rehoce aj ked jej vravim NONONO.. .proste opačný vyrehotaný extrem... ale aspon to nie je také na nerv a okaté ako rev pri dvojičkach... proste ona je opačný extrem... ona sa cudzích nebojí a jej fuk kto ju chytí.. ešte dokonca s otvorenou náručou sa vypýta uplne cudzimm na ruky... na dvojičky sa nikto ani kuknuť nemože (no my už ano, ale cudzi ešte stale nie)...

maznacik007
14. okt 2009

no tak to je potom Mirka nas Danko v dievcenskom vydani...

😀

yukki
14. okt 2009

A čo ja viem...či tie naše na úrade alebo aj v Návrate majú toľko času na ako ja na MD...sledovať diskusie...ale tak napokon nech by si čítali, najmä tí, čo ich kritizujete a ak sú schopní nejakej sebakritiky a majú snahu to riešiť...tak prečo nie! Ja som zatiaľ v celku spokojná aj s "vládkami" aj s "mimovládkami" 😝
A u nás sype a sype.... 😀

maznacik007
14. okt 2009

ver mi ze cas maju... ale tie z mimov. beriem este ok... poznam aj z N aj z U co tu hodia okom povedzme..

vaic ma stvu tie socialne domovacke.. 😠 ale to je na inu diskusiu.. a aj tie druhe.. keby radsej spisy aktualizovali.. ale uz som ticho..

najjulinka
autor
14. okt 2009

teraz tu Lucka žobre "zemenko" = hrozienko (kupila som hrozinka v čokolade... a ešte ma take aktuálne nádherné slovo "čimži" alebo "čimžičky" (čižmy, čižmičky) 😵 😵 😵

zicon
14. okt 2009

maznacik007 pises kocky sem kocky tam, mozem sa aj ja zucastnit tej diskusie, lebo som sa nanominoval a teba ako organizatora neopytal

Lebo vies aky som, prchky, tvrdohlavy, svd.ojhlavy atd.

maznacik007
14. okt 2009

zicon... prepac.. jasne ze aj ty... ked mne to tak automaticky ze kocky... ale polepsim sa a odteraz budu kocky a kocur... 😉

a si proste ako kazdy druhy chlap... 😉 no nie... 😉

maznacik007
14. okt 2009

ako myslela som to teraz v dobrom... 😀 ja sa uz na tu diskusiu celkom tesim.. aspon vymenime nazory

lucinka je 😵

afrika
14. okt 2009

ahojte, s manželom vážne uvažujeme nad adopciou. mám len 25, manžel 27 a bojím sa, že pri vybavovaní papierov bude nejaký problém s vekom. neviete mi poradiť?

afrika
14. okt 2009

ešte sa vás chcem opýtať, či ste ako prvý krok išli na UOSVaR? alebo niekde inde?

maznacik007
14. okt 2009

no nikto tu asi necita tak ja napisem...

vek nie je problem...

a ano treba zajst na UPSVaR na oddelenie nahradnej rodinnej starostlivosti a tam vam daju dotazniky a dalsie pokyny.. napis odkial si priblizne aspon kraj..

afrika
14. okt 2009

som z Martina.

afrika
14. okt 2009

tento piatok chceme začať riešiť nakoľko viem, že je veľmi dlhá čakacia doba-ževraj 3 roky. je to moc náročné-myslím vybavovanie okolo toho?

najjulinka
autor
14. okt 2009

tak dnešok prečo nebol uspešný so spankom som rozluštila, jak som vbehla do väčšej detskej deti povyberať z postielky.. .Marketa si dala dole plienku.. .suchá plianka ležala vedla postielky... a matrac prešťatý všade... všade!!! som na nu tak nakričala... a potom som dookola opakovala, že "hnevam" a normlane asi pochopila , lebo sklopila zrak a radsej sa nedivala na mna... a ked som ju doobliekala a zložila na zem z prebalovaku, tak bezslova vzala flasu od mlieka a niesla do drezu... a proste vedela, že sekať dobrotu 😀 😀 😀 jasne, že jej to nevydrží,a le mam pocit, že pochopila, že toto dobre nebolo... klopila zrak tak ako Kiko ked robil dačo čo nemal... a mirka ma volá "mama" 😉

afrika
14. okt 2009

najjulinka ty máš 6 detí???krása 😉

yukki
14. okt 2009

Afrika, áno, "čakacia doba" na bieleho zdravého novorodenca je dlhá. Vybavovanie nie je príliš náročné, absolvujete cca 25 hodín prípravy na ÚPSVaR alebo v neštátnom subjekte...po 2-4 hodiny týždenne...donesiete potvrdenia o príjme, zdr.stave, napíšete nejaké žiadosti a zaradia Vás do zoznamu žiadateľov.

afrika
14. okt 2009

yukki koľko sa asi čaká? cca. ďakujem

afrika
14. okt 2009

ja by som brala kľudne aj dieťatko cca od 5 rokov alebo menej. nemusí byť zrovna batoľa, aj keď to by bolo najlepšie. yukki vy máte adoptovanú Kristínku?

yukki
14. okt 2009

V každom kraji je to trochu iné a takisto sa nedá dopredu naplánovať rodenie nechcených detí. dva až tri roky, závisí to aj od veku-či ste ochotný prijať staršie dieťatko, povedzme do dvoch-troch rokov alebo trváte na bábu 0-6 mesiacov...či ste ochotní prijať dieťa s nejakým zdrav.hendikepom...a či ste ochotní prijať dieťa s inou farbou pleti ako je bielo-biela.... Na dieťa rómske sa nečaká, ak, tak sa čakacia doba dá počítať na týždne.

afrika
14. okt 2009

ďakujem moc 🙂

yukki
14. okt 2009

hej, Kristínku. Akurát sa zobudila , tak som tu nemohla kvasiť pri PC....
V tom prípad ebude čakacia doba o mnoho kratšia, ak ste ochotní prijať staršie dieťa....

najjulinka
autor
14. okt 2009

držte palce.. .vo vani sa nekcela vycikať, ale to bolo po hajani, tak to v sebe ešte nemala vela piť.. .umyli sme, potom cikulu aj hypermanganom, nalepili, nalieva sa čajom, že nestiham robiť čajik... tak nech sa nepokaká a nech sa ten sáčok naplní a neodlepí... držte palce.. lebo toto je na nerv.. vkuse sa chytá za plienku a kce dať sáčok dole... na nerv...

najjulinka
autor
14. okt 2009

babyyyyyyy! a chlap... máme 20ml!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Huráááá.. .

najjulinka
autor
14. okt 2009

tak 20ml to nie je,a le čosi tam je.. nalepili sme dalsi sacok.. .nenechavali sme tento, nech sa nevyleje... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre