Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
23. okt 2009

A Maťadva, Macka ako? Tiež občas takto povyvádza či ani nie?

mata2
23. okt 2009

macka celkom v pohode... 🙂
aj ona sa vie hodit kvalitne o zem + trepanie na vsetky strany,cela tato procedura je este sprevadzana neskutocnym ohlusujucim nervy-drasajucim a zivot-ohrozujucim vreskotom 😠 ,ale nastastie len 1-2x denne....ked sa pobiju alebo sa tahaju o hracku...
ani milko doma nevyvadza castejsie....a po chvili sa ukludnia samy... 😎

mayap
23. okt 2009

mata2, to bolo tak krásne napísané... 😉 😀 😀 😀

mata2
23. okt 2009

som sa snazila co najvernejsie opisat 😀

mayap
23. okt 2009

...sa ti to aj podarilo... 😀
...vedela som si to veľmi dobre predstaviť, lebo u nás je to okrem toho capnutia na zem to isté, len v bledomodrom... 😝 😀 😀 😀

cairka
23. okt 2009

ľudia, tak mňa momentálne až trasie od nervov . uáááááááááááááááá...do prčic, sme boli v banke, aby som dala na účet koruny, nech môžem poslať koruny za VANESKINE topánky, veľmi dobre vedela, prečo tam ideme...bolo veľa ľudí, to beriem, ale majú tam "detský kútik", len sa slečna evidentne nudila, tak som ju v kľude upozornila, že prečo tam sme, že chceme kúpiť jej topky a nech sa ukľudní a tá začla z ničoho nič škriekať jak pavián, fakt tak škriekala možno 2x, aj to v poslednej dobe, úplne nechutný piskľavý tón 😕 tak som ju vzala, že ideme domov, jasnéže so strašným škrekotom, za ruku sme prešli cez cestu, v záchvate boja si stiahla čiapku, tak som jej pustila ruku, že nech si ju napraví a ona sa vychytila CEZ CESTU., na ktorej ako zázrakom našťastie nešlo auto, ale ja som nevidela, lebo som tam mala dom... , že ona chce ísť do banky... uááááááááá som ju na rukách preniesla cez cestu a nepustila až pred dverami bytu. ináč ešte pikoška, ked sme boli asi 30m od banky tak k nej doleteli 2 húkajúce policajné autá 😨 normálne rozmýšľam, či tým piskotom nemohla dáky poplašák pustiť...nik nemal dôvod ich volať, lebo okrem držania za ruku som ju nijak netýrala (hoci chuť bola) .
teraz sedí na protivnej stoličke a neviem, či ešte dnes sa ukľudním natoľko, aby mohla zliesť. dofrasa jak jej vysvetliť, že keby šlo auto, tak sme v lepšom prípade v nemocnici, keby tí policajti išli o minútu skôr, tak bphvieako by to dopadlo, ked šli tak rýchlo 😢

mayap
23. okt 2009

držte nám palce, lebo práve prišiel nádejný kupec na nášho Favorita...

mayap
23. okt 2009

cairka,
možno sa v zúfalstve picol ochrankár... 🤐 😀

lenkove
23. okt 2009

Cairka
🤐 🤐 dychaj zhlboka... nieco s nou je v poslednom case, nebudu to tie nove lieciky? 🤐

mayap
23. okt 2009

...inak aj mne už raz Paťo vybehol na cestu, a bohužiaľ išlo aj auto... no našťastie to bolo pri škôlke a ujo šofér bol uvedomelý a išiel takmer krokom. no nemyslite si, že s krpcom to niečo urobilo... 🙄 😠 😠 😠

cairka
23. okt 2009

leni, no lieky má len od stredy, to asi nie...ale isto neviem...

mayi, tak to ešte dobre, že sa paťkovi nič nestalo...ja som sa ju ani nesnažila nejak zbrzdiť, abo dobehnúť, lebo som brala na 100%, že zastaví 🤐 preto som v takom šoku

veve sa zľakla tých policajtov, pritom som ju nikdy policatmi nestrašila, ale tiež asi videla nejaký súvis, medzi tým cirkusom a nimi

mata2
23. okt 2009

mne bubo x-krat vybehol do cesty 😲
po case som pochopila ze vysvetlovanim,dohovaranim,a rozpravanim o nebezpecenstve daleko nezajdem,tak som ho posledne 2 razy utrieskala po riti priamo na mieste a uz dobre 2 roky do cesty nevybehol... 😔
neni som zato aby sa decko trieskalo a uz vobec nie na ulici,ale jemu fakt islo o zivot par krat...a pomohlo mu to lebo odvtedy je pokoj...

lenkove
23. okt 2009

tak potom skolka... predsa nebude na vine tvoje dobre dieta! 😀

Cairka, hlavne dychaj, sak to je na infarkt, ja by som sa asi rozliala na kolomaz 😝 po vybehu na cestu 😎

cairka
23. okt 2009

leni, asi škôlka...lebo začla byť aj slovne agresívna, aj tieto záchvaty zlosti., tak asi reakcia na škôlku. už som sa ňou bola trocha potúliť, ale ešte sedí...a snád tuší aj ona, že prepískla, ked sedí a nevymýšľa .
mata2, no nad tou "tvojou" metódou som veľmi intenzívne rozmýšľala a ak to zopakuje a teda už nebudem v takom šoku, tak ju nevylučujem 🤐

ináč pred bankou stále také 2 maminky s bábatkami v kočíku a im to bolo úžasne smiešne 😒

lenkove
23. okt 2009

Cairka
tak sa drzte s tou skolkou 🤐 ktovie co jej nesedi...

nech sa len smeju mamicky s babatkami, ved uvidia o 2 - 3 roky 😀 😉

cairka
23. okt 2009

leni, to je asi len reakcia na zmenu...lebo ináč v škôlke je spokojná, ráno sa budí s úmevom, že ide do škôlky...už si síce rozmyslela tam spať, ale ináč OK...len ked to na ňu príde, tak vykrikuje, že bude biť deti, a bude ich sácať a tak...ale učiteľka zatiaľ nič nespomínala, takže zatiaľ asi je to OK

najjulinka
autor
23. okt 2009

no som denna skolení a vy takto to prehanate s pisanim... maznacik pozdrav z Košíc Petru 😉 Dnes sna školen hovoril jej muž, že musí odísť, lebo idu na to školenie... A kedžeje to v Kubine , tak odhadujem, že ani Elenka Vaňová nebude chýbať...

najjulinka
autor
23. okt 2009

a tu čítam o trhaní vlasov.. naše dvojky si už netrhajú vlasy... 😉 😵 😵 😵 Marketke normalne dorástli vpredu... No u su za vodou... To aby si asi mali čo trhať, ked zas sa budu posuvať dalej.. inak blbo sa to vysáva z koberca také pokrutene špiralove vlásky...

lenuska74
23. okt 2009

ahojte 🙂
no Cairka nezavidim ale ak ti to pomôže tiež sme zažili s malou niečo podobne vlastne skoro každý rok až na tento vždy na začiatku nehovorila že sa jej v škôlke nepáči ani nič len proste išla do a z sfučatá jak šušňa a tiež som ju raz na stred pred úradom zrezala že všetci na mna kukali jak na pribzdenu lebo mi skoro vbehla pod auto 🙄 takže predpokladám že je to taký ten decký vzdor s ktorým si nevedia ani oni samé poradiť neskôr z nej vyšlo že aj jeden chlapec ju v škôlke strašil že ked mu nedonesie každý den raz cukríky raz keksiky a neskôr chcel kinderka tak že to povie svojmu ujovi /lebo otca nemal rod. su rozvedený / a môjho mužíka to tak dopálilo ked už prišla s tým kinderkom že si počkal milovanú mamičku rána a jej slušné hovori nech dohovorí svojmu synovi a ona hysterka začala po nom vrieskať že čo si dovoľuje riešiť jej syna tak začal aj on a skončilo to tak že milá mamička sa s plačom išla sťažovať riaditeľké že mm na nu kričal 😀 no proste šalena rodinka dnes mi ráno pribuchla dvere pred nosom doslova ked som išla za nou ale zbadala malu tak si dala veci dohromady a buch 😅 som sa normálne začala smiať a zamnou len ďalší kukali či jej nepreskočilo 😀 takž nikdy Cairka nevieš čo sa v tej škôlke Veve prihodí a prečo je taká a má toho dosť lebo tie deti su sice malé ale niektoré poriadné vychcanky jak ten 4r. expert-vydierač 😝

najjulinka
autor
23. okt 2009

Inak Markétka večer 38,8°C... Ale nálada uplne v pohode... Ta neviem...

lenkove
23. okt 2009

Cairka
vies, aj mne napadlo toto co pise Lenuska... AJ SMejka mala problemy s Matuskom a jeho skolkou.. teda vsetko ok, len maly nebol ok... a ked zmenili skolku, tak je ako vymeneny 😔 😵 paci sa mu tam, je spokojnucky...
Ale ja som skolku neznasala a nikto ma nemusel ani sikanovat, stacilo, ze nie som s mamkou 😅 😉 ale ako hovori moja mama, ja som bola velmi dobre dieta, tak verim jej, nie mojim spomienkam 😀

cairka
23. okt 2009

baby neviem, uvidíme za mesiac ako bude, ale zatiaľ sa mi to moc nezdá, že by to malo byť v tej škôlke také strašné...veve je spokojná, aj ked prídeme ráno do šatne, tak ju deti vítajú...hovorí mi dosť podrobne, čo robili, myslím, že tam problém nebude. ak tak skôr to odlúčenie, ale to by zas asi nechodila taká vytešená ráno. je fakt, že aj po obede je vytešená, že ide domov 😝 v pondelok majú program, tak sa mi snád podarí hodiť reč s učiteľkou, ale nemám pocit, že by mala nejaké negatívne skúsenosti v škôlke.

magimary
23. okt 2009

juli, aj náš tomušo 38,7°C a celkovo (až na rozpálené líca) v pohode, ešte sa aj bláznil s Tobinom (ale šupli sme mu nurofen, lebo on by mohol ujsť až do kŕčov... 😝 )... a celý deň nič, až ked prišiel zo školky a ešte sa sťažoval na bolesti bruška a nôh...
tak dúfam,že to je len nejaký zápal švindľov...
veve si ešte len zvyká, nemusí to hneď znamenať, že má problémy...ešte je stále v adaptačnej fáze.. (a navyše zatiaľ v školke viac nebola ako bola, tak má na to právo)...

cairka
23. okt 2009

tak, tak magi, tiež si myslím, že to je len v rámci adaptácie...už nech sa adaptuje 😝

magimary
23. okt 2009

fakt si myslím, že to o škôlke ako takej nie je.... neišla by tam s takou radosťou a kedže pekne referuje, čo prežíva, určite by cairke prezradila, keby nebolo niečo ok... 😉
chce to naozaj čas... 🙂
aj my si zvykame v novej práci, len to prejavujeme inak... 🙂

mixka
23. okt 2009

teda, tu deticky teplotuju ☹ nech su vsetky rychlo fit 🙂

lenkove
23. okt 2009

ste mudre mamy 😀

Mixka, no, davajte na seba pozor aj vy, asi nieco vo vzduchu 😕

liecte sa, chorusikovia 😔

mixka
23. okt 2009

jaaaj lenkove, len ako si davat pozor... to je tazke, doma sediet je o nicom a zas to by sme ani vetrat nemohli 😀

lenkove
23. okt 2009

Mixka
no rusky na tvar 😀 😀 😀 😀 alebo rovno masky plynove 😀

lenuska74
23. okt 2009

no presne megi tak som to myslela že aj naša na začiatku kým sa adaptovala tak jej to nejak trvalo a nebol v tom žiadný problém ten bol iba min. rok. pred koncom a teraz je už veľkáčka tak nemôže také robiť 😅 Neboj Cairka my sme škôlku nemenili a zvládla to v pohode a tie truci beriem ako súčasť jej životného štýlu aj ked nie vždy potešia 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre