Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
24. nov 2009

moze ist k inemu profi rodicovi,nie?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zicon
24. nov 2009

Preboha mata2 deti niesu tovar, a ludia co toto robia by nemali rozmaslat o dovolenke. Ktory s rodicov osvojenych deti, ktory je na materskej si vybera dovolenku?? Ziaden lebo nema narok a ani ho nenapadne, a keby som robil profi tak si kludne v zaujme deti necham dovolenku prepadnut.

najjulinka
autor
24. nov 2009

zicon ty taký priebojník v zákonoch tak určite vieš, že dovolenka existuje aj pre profiroddičov a aj sa da spraviť bez ujmy na dieťati 😝

zicon
24. nov 2009

A k comu je to dobre?? Aby si si odskrtatala dovolenku ?? V takomto pracovnom vztahu by som kludne nechal dovolenku prepadnut.

zicon
24. nov 2009

Alebo aby som zbytocne nasieral uradnikov??? Pretoze ak som doma s detmy atd, tak dovolenku nepotrebujem, nezvisuje plat ani nic, tak neviem k comu je tato pro-forma dovolenka dobra.

najjulinka
autor
24. nov 2009

zicon dovolenka sa neda nechať prepadnuť - to vieš, že v zakonne taká možnosť nie je....

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zicon
24. nov 2009

A ked mas viac deti??

zicon
24. nov 2009

A ja som si predstavoval ze toto je viac poslanie ako povolanie. ☹

A preto sa pytam aj na dobrovone profi rodicovsto u skvolkarov a skolakov.

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cairka
24. nov 2009

zicon, profirodičovstvo je poslanie, ale aj povolanie - ked ti raz šéf niečo povie, skús odmietnuť...nemusíš splniť... na tvoje miesto čaká dalších 20... tiež si myslím, že ideál je ako to mala dioli a aj julia, ale ked raz šéfstvo povie, že sa to robí takto, tak si môžeš ponadávať, poplakať, ale moc iných možností nemáš 😒

zicon
24. nov 2009

A to dobrovolne profi fakt neexistuje??

cairka
24. nov 2009

dobrovoľné profi nie, ale možno by sa dalo brať dieťa na hosťovský pobyt na víkendy, sviatky, prázdniny...neviem, ako sa to oficiálne volá, vybavíš si to v konkrétnom DD (ak sa to vôbec ešte dá)

magimary
24. nov 2009

Návštevné pobyty v rodine
(alebo ponuka zázemia pre staršie deti...)
Doteraz sme hovorili o zákonom opísaných formách náhradnej rodinnej starostlivosti a náhradnej výchovy.
Možno ste sa však už stretli s tým, že niektorí ľudia nemali deti adoptované, v pestúnskej starostlivosti či v profesionálnej výchove – a predsa si ich brávali domov na víkendy, sviatky alebo prázdniny.
Hneď v úvode však treba povedať, že na túto ponuku záujmu o deti existujú aj u odborníkov rôzne názory. Treba dať za pravdu tým, ktorí hovoria, že pre dieťa môžu byť zbytočne kruté návraty do domova po peknom víkende v rodine. Môžeme však súhlasiť aj s tým, že pre niektoré deti, ktoré nemajú inú možnosť stráviť čas v nejakej rodine, môžu byť aj tieto návštevy prínosom.
Pri tejto forme pomoci je dobré zachovať nasledujúce podmienky:

* dlhodobosť a stabilita – nejde o jednorazovú návštevu dieťaťa na Vianoce. Ponúknutý priestor v prostredí rodiny má byť pre dieťa stabilným útočiskom, kde sa môže stále vracať po dlhý čas.
* pochopenie súvislostí – spomínaná forma pomoci je vhodná len pre tie deti, ktoré sú schopné zvládnuť opakované návraty do DeD. Treba rešpektovať individuálne potreby dieťaťa. Je to forma vhodnejšia pre staršie deti, ktoré vedia porozumieť a prijať súvislosti. Ujo a teta sú pre nich rodina, kde môžu tráviť čas cez niektoré voľné dni a návraty do inštitúcie nie sú pre nich takou traumou.
* perspektíva a otvorená budúcnosť – keď bude mladý dospelý človek (po dovŕšení 18. roku) opúšťať brány detského domova, má ľudí mimo DeD, o ktorých sa môže oprieť, kde môže nájsť pochopenie, radu a pomoc.

V prípade, že ste sa rozhodli pomôcť nejakému dieťaťu formou občasných návštev, žiadajte na odbore sociálnych vecí príslušného úradu o súhlas na takéto návštevné pobyty. Sociálna pracovníčka Vám na základe osobnej návštevy môže vystaviť písomný súhlas, ktorý Vás oprávňuje brávať si dieťa na krátkodobé pobyty.

takto to paltilo kedysi, no dnes sa už tomu riaditelia skôr vyhýbajú..., ale možno natrafíš zicon na ústretového...
a k tým (tvojim-zicon) rečiam o dovolenke sa vyjadrím nižšie 😝

magimary
24. nov 2009

píšeš divné veci (! 😠 ): "Ktory s rodicov osvojenych deti, ktory je na materskej si vybera dovolenku?? Ziaden lebo nema narok a ani ho nenapadne"...
a ty si odkiaľ, ako to môžeš porovnávať na jednej strane a na druhej strane, ty si myslíš, že len rodičia osvojených detí na MD si nevyberajú dovolenku???! 😲 a poznáš mamičky, ktoré majú 7 svojich porodených detí a sú už 12 rokov na materskej DOVOLENKE???!!! prípadne vieš o niektorej, ktorá by si ešte aj čerpala dovolenku (nemyslím teraz tie z "osád")?... 🙄
asi nie, keď diskriminične spomínaš len náhradných rodičov? 😖 😝

a k tej prvej veci... profi je aj poslanie,aj obeta, aj viac ako povolanie, ale zákonník práce NEPUSTÍ!!! tak stíchni s tými rečami o prepadnutí a pod. to sa jednoducho nedá!!! a keby sme to brali inak ako poslanie a obetu, tak tioe deti dávame do domova vždy, keď je víkend, sviatok, či Vianoce!!! 😠 🙄 , si ma naštval...

ale, nebudem sa rozčuľovať, tomôže povedať len ten, kto do toho nevidí... 😝 (hoci má zrak v poriadku)...

zicon
24. nov 2009

magimary kto do toho nevidí... (hoci má zrak v poriadku)... tak toto si povedat nemala. Preco musis hned utocit na to ze mam nevidiacu zenu??

zicon
24. nov 2009

Len cloveku ublizit, co clovek viac moze cakat od druhych.

inac presne to som napisal aj ja ze zena na MD nema narok na dovolenku

magimary
24. nov 2009

neútočím na tvoju ženu! povedala som to tebe!
nevidíš do toho, keď trepeš také hovadiny o tom, že by si si nechal dovolenku prepadnúť!!! 😝
je to presne tak, ako napísala cairka, máme nad sebou šéfov, ktorých musíme počúvať a rešpektovať, inak by sme s celým našim poslaním skončili na ulici a nie pri deťoch,ktoré nás potrebujú...
neviem,kto by dnes chcel, aby ho vyhodili z právce, keď vidíme, ako ťažko sa hľadá práca profi!...

cairka
24. nov 2009

zicon, teraz si trochu vzťahovačný 😉 je to slovné spojenie, ktoré sa bežne používa 😀

ale žena na MD nie je ZAMESTNANÁ (teda aspoň nie pri tom dieťatku)

magimary
24. nov 2009

skrátka vidno, že nevieš, čo prežívam(-e), napr. teraz, keďže do konca roka visí nad nami "damoklov"meč dovolenky a odnesenia "nášho" Zverenčeka do domova... 😔 ☹ ☹

cairka
24. nov 2009

magi, aj u vás????????? 😢

magimary
24. nov 2009

a na margo, tvojich zranení...tými svojim rečami môžeš tiež ublížiť... 🙄
to ťa ale nenapadne, lebo sa to netýka teba, ale druhých... 😒

magimary
24. nov 2009

cairka, to je moja nočná mora...ktorá sa stále približuje... 😔 ☹
a neviem, ako sa na to pripraviť...
😔

cairka
24. nov 2009

to je píp....dnes si už druhá s takouto správou ... 😔 🤐 držím palce

zicon
24. nov 2009

magimary nechapem?? Ja uz fakt nicom nechapem??

magimary
24. nov 2009

je nás veľmi veľa... 😔
však vivien,mexx... 😔 a iní...

zicon
24. nov 2009

Pre toto stale len v teoretickej rovine uvazujem o profi.

magimary
24. nov 2009

čo nechápeš, zicon? 😕
že mám(-e) traumu a hlavu v smútku z toho, že si MUSÍME čerpať dovolenky? a že nás potom môžu aj zraňovať reči nezasvätených o tom, ako by sme si mali nechať tie dovolenky prepadávať??? 😕 😔
že našu prácu neberieme len ako prácu, ale ako poslanie?
či čo nechápeš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre