Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
6. dec 2009

Vy pouzivate len sklene??

My len plastove, aj mam niekolko kuskov rucne zdobenych plastovych gul, neroznas, su lancejsie a maju dlhu zivotnost.

magimary
6. dec 2009

muž hovorí: nejaká párová zľava a prídeme niekedy spolu na masáž... 😅
ešte sme nikdy neboli a tie moje boľavé kríže dosť "pištia" po takýchto zásahoch 😅

zicon
6. dec 2009

Ja by som sklo nechcel ani za nic. Aha tak to potom mas problem si vybrat.

lenkove
6. dec 2009

🙂 tak fajn, obcas sa pismenko strati 😉

Juli, do Okrasy sa aj ja zberam.. moja svokra ich ma strasne vela, ale minuly rok ich vela padlo.. 😉 synovci sa cinili 😀
ja som tiez len teoretik, nemame doma nic, nechce sa mi vyhadzovat peniaze na veci, co sa mi nepacia a mozem si ich dovolit.. tak som si kupila drevene figurky 4 ks vyrezavane rucne, nasusim jablka a pomarance a mam 4 vianocne gule oranzovo-bronzovej farby 😀 inak, susene pomarancove rezy vyzeraju velmi pekne 😉

najjulinka
autor
6. dec 2009

my máme väčšinu plast 😉 ale mužovi sa sklenené rátaju.. proste detstvo mu to pripomína... 😉 sklenených mame pár - tých starších - podedených...
No a plastové si viem aj sama pomalovať 😉

zicon
6. dec 2009

Neboj manzelka vie masirovat tak, aby neboleli a parova masaz je bezna.

najjulinka
autor
6. dec 2009

mary tak ti naznačil, že za párovu sa nedava zlava, kedže je bežná 😉 budeš musieť nejaku skupinovú masaž, aby to stalo za zminku o zlave 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
6. dec 2009

inak, Julinka, po Vianociach budem v Cadci, na Oravu ti mozem nakup doniest, urobime deal? 😀

Zicon, ja viem ze ocami nerozoznas, ale sklenene su sklenene.. ja som konzervativna.. ale fakt 😀 😕 😕

zicon
6. dec 2009

Mne nie ja mam spojene s nimy akurat okrikovanie "poroz na ozdoby" a kazda co padla bola v haji. Toto, nerozlisis, mylion krasnych vzorov a jedine co ich vie znicit je Labradory aport. Na psie zuby stavane niesu.

marketka1
6. dec 2009

magi tak my keď sme si priniesli Maťa domov tak bol drobný 83cm/2,5roka a 11,80kg podľa DD nám bolo povedané že má navštevovať endokrinológiu že je malý a nerastie
lenže tu keď sme ho dali vyšetriť tak bol endok.v poriadku a tak sme pátrali ďalej.naša mudra povedala že keď je dieťa z DD tak ho nepotrebuje vyšetriť nanič lebo v Trebišove bol v nemocnici a tam ho kontrolovali tak sme čakali kým nám uplynie 6 mesačná doba aby sme od múdrej mohli odísť k inej mudre ale medzi tým som mu vybavila jedného neonatóloga ktorý ho vyšetril a povedal že mu treba dať šancu na adaptovanie atď.
keď sme zmenili mudru tak som sa posťažovala že strašne veľa papá viac ako dospelý človek veľa vykaká a je to ako mastná kaša tak nás poslali na gastro a potom to už išlo.Keď sme čakali na výsledky dostala som sa k článku o celiakií a na Martina z toho dosť sedelo a o dva dni nám ju potvrdili.

Príznaky ochorenia

* celkové: úbytok váhy, únava, zmena nálad, u detí - pomalý rast a oneskorená puberta
* interné: anémia z nedostatku železa, bolesť brucha, objemná, kašovitá, mastná stolica s nestrávenými zvyškami potravy, nafúknuté bruško, kŕče
* kostrové a svalové: osteoporóza - úbytok kostrovej hmoty, rednutie kostí; myopatia - svalové nezápalové ochorenie; artritída - zápal kĺbov; anémia - málokrvnosť, v krvi je znížené množstvo krvného farbiva - hemoglobínu; rachtritída - krivica, deformácia kostry detí v dôsledku nedostatku vitamínu D
* nervové: migréna, ataxia - porucha hybnosti, zlá koordinácia pohybu
* gynekologické: nepravidelná menštruácia, neplodnosť, spontánne potraty
* zubné: afty = drobné bolestivé vredy v ústnej dutine, rozsiahle zubné kazy
* duševné: depresia, úzkosť, nepokoj, nechutenstvo
* kožné: atopický ekzém - spôsobený alergiou

magimary
6. dec 2009

zicon, no mne sa to fakt dosť pozdáva 😉
niekedy (možno po odovzdaní detí)... keď budeme mať kam šupnúť (možno už) "naše" trideti 😉 😅 😵
ale už teraz by som sa potešila

najjulinka
autor
6. dec 2009

dik lenkove za ponuku... ja by som si rada povyberala ... napr. sa mi páčia domčekové,a le kcem modré a zas akýkolvek domček sa mi nepáči a pod... a hlavne som to kcela ako Vianočný dar. .ale zas aj o rok budu vianoce...

a inak po kolko také gule idú??? lebo cennik tam pre istotu nie je 😀

zicon
6. dec 2009

A ver ze ani hmatom, iba pocinkanim. Prvy krat som sa s nimy stretol v Baumaxe, pozeral som sacok gul na nas prvy stromcek a sacok bol natrhnuty, a rozsypal sa po zemy a narozdiel od rozbytia gule odskakali ako pimpongace a ze wav to je presne pre takeho slona ako som ja.

magimary
6. dec 2009

no, markie, príznaky poznám veľmi dobre...
a až na tie gynekologické a nervové a svalové, má malý vlastne všetky... 😔
ale ako vravím, aj neterka mala všetky a vidíš: nepotvrdili jej celiakiu v krvi...
tak ja ešte stále verím... 😔

lenkove
6. dec 2009

cenu neviem, pytam sa muza,.... nevie 😀 ale skus zavolat kontaktnej osobe 😉 je tam cislo.. to fakt, fotky su fotky a mat to v ruke je predsalen ine 🙂

lenkove
6. dec 2009

Mary, Marki
... aj ja dufam,ze sa to da dokopy... 😔

marketka1
6. dec 2009

a my máme stromček posledné 4roky so slamennou výzdobou jabĺčkami perníčkami (domáce) škoricou orieškami pred tým sme mali ferebné ozdoby a tie sú teraz v krabici odložené.

lenkove
6. dec 2009

skoricu ako davas, Marketka? na zlatu nitku omotavas? 😕

zicon
6. dec 2009

Len nedavajte na stromcek prosim nebezpecne lacne svetelne retaze a sviecky a prskavky.

Posielam prakticku ukazku:

https://www.youtube.com/watch?v=o2dNN2waoSw

Asi tak. 😀 😀 😀 😀

magimary
6. dec 2009

juli, odfotíš mi tú tvoju zelenú stoličku, aby som si ju mohla šupnuť na MMB (na "kúpim"), ale v minimálnom rozlíšení (nech nemusím zmenšovať, lebo nemám ako) 😉
dík...
keď budeš mať niekedy časík... 🙂

najjulinka
autor
6. dec 2009

ja mam tu tohtoročnu už mary... 😉 nemám tu čo bola predtým 😉

lenkove
6. dec 2009

Mary 😀
tak zelena izbicka? zeby uz viem komu pletiem zeleny svetrik 😀 😀 hm, ale Zajkovi bude maly, pockam na dalsie deticky 😎

marketka1
6. dec 2009

nie používam prírodnú rafiu na viažem škoricu a zavesím 😉
vôňa škorice živého stromčeka jabĺčok a perníkov je pre nás tá najkrajšia v roku. 🙂

lenkove
6. dec 2009

aha, Marketka, dakujem... a najkrajsie na Vianciach su detske ocicka.. 😵 😵 ze? 😀

magimary
6. dec 2009

juli, vážne? 😨
idem to opäť omrknúť k matimaxi (do albumu 😅 )
lebo sa mi to fakt také nezdalo... 😅 😉

najjulinka
autor
6. dec 2009

ti vravim, že nie je až taká tmavá ako na nete maju na stranke... že som na prvý pohlad si to ani nevšimla, že je iná zelená 😀

lenkove
6. dec 2009

Pridala som do albumu synovca ako rozbija vianocne ozdoby.. jeho vyraz je velavravny 😀 😀 😀

brulka
6. dec 2009

leni ty sa uz tesis na tie ocka ked ividia vsetky tie krasne drevene hracky co ste pokupili s muzom minule vsak 😉 aj ja mam pre deturence nakupene. im kupujem najradsej 🙂 a nasa magdula (sestrina dcerka) mala teraz rocik tak to budu jej prve vianoce a ona uz nam dala darcek dopredu svoje prve krociky a hned desat naraz 😎

marketka1
6. dec 2009

No tak to sa ani nedá opísať Martin to minulý rok veľmi ani nevnímal ale toho roku si to už všetci 4 vychutnáme teším sa teším sa 😉 😉 😉

magimary
6. dec 2009

fakt, juli, ja by som ten rozdiel nespoznala...lebo aj v rakúskej ikea je napísaná ako tmavá zelená (a teda hodne nepekná 😝 ), no jedine treba pozrieť naživo (a kúpiť 😅 )...
lebo ten farebný rozdiel je až k neuvereniu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre