Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
15. dec 2009

Ahojte,
Leni si sikulka, ze strikujes 🙂 ale pridaj na velkosti, 5-8 mesiacov je moc na kratku dobu za cenu tvojho casu (si myslim), ale vacsie s podkasanymi rukavmi vynosis

Baby to co robite ze cez obed do Ikey?? ☹ Moja mala cez obed musi spat, vasi drobci nie?? Alebo idete s kocikmi?

macocha
15. dec 2009

A Mati, pekny domcek, ticho zavidim... mne by bolo jedno, ci dom, ci byt, ja by som dnes brala cokolvek, kde nemusim mat chladnicku na balkone 🤐

mexx
15. dec 2009

Mimina, idem ja s Mary a ona berie Zajka. A ak sa podari, prida sa Maznacik (neviem s kym). Dokedy ti Dianka spava? Lebo my tak ci tak nevieme presne, kedy prideme do BA, a nebudeme velmi ponahlat, tak sa mozno stihneme. 🙂

macocha
15. dec 2009

Mexx, skoro som Ta nespoznala 😀
No, momentalne spavame od 13.30 do 16.00, potom olovrant, obliekanie a cesta MHD = pred 17.15 nedorazím... leda ze by ste tam boli uz pred 12tou.

magimary
15. dec 2009

mimi, asi berieme najskladnejší kočík (golfáč), ale ten nám bude asi aj tak na dve veci... malý nevie spať v kočíku (ani v aute), takže si to (jeden deň vydrží 😅 ) odtrpí... 😅
ideme sa odventilovať, tak snáď nám to dovolí... 🙂

ja práve balím vianočné darčeky, teda idem baliť (už som si tu všetko nazvlákala)... 😵 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

Inak ja detom nebalím darčeky, lebo pod stromom ich asi zabalene krabice nebudu moc lákať.
Dostanu asi 5krabičiek Dupla a velkáčky dostanu pribor.

mexx
15. dec 2009

Mimina, ak pojdeme najprv do Ikey (teda ako aj Mary medzitym navrhla), tak tam budeme isto pred dvanastou. 😉

mixka
15. dec 2009

ahojte 🙂

mati, to je super, ze kupujeme domcek 😵 byvanie v panelaku s detmi pokial ma clovek susedov ako my je utrpenie 😖

macocha
15. dec 2009

Juli, moja skúsenosť je, že zabalené krabice sú pre deti veeeeeeeeľmi lákavé 😉

Mexx, Magi, to by som bola rada, keby ste to stihli, aj tak tým smerom potrebujem ísť, skúsim vás pohľadať. Ale nechcem to veľmi preťahovať, lebo minulý týždeň som mala 3 takéto "jeden deň to vydrží" 😅

magimary
15. dec 2009

asi máš iné det, juli,
lebo čo ja viem, tak odbaľovanie darčekov je fascinujúce oddiaľovanie očakávaného tajomstva a prekvapka... 😉 😵
a nielen pre deti, ale pre všetkých! 🙂 😵

najjulinka
autor
15. dec 2009

macocha pre aké staré deti??? lebo zatial ich to netankovalo ked boli zabalené... ešte ked tak , tak darčekové tašky.. .lebo tašky ich moooooc zaujimajú.... to aj do igelitky keby som napchala, tak by sa to rátalo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macocha
15. dec 2009

Juli, Dianku už od 11 tich mesiacov. 🙂 Neviem, dokedy jej to vydrží, ale zas staršie deti sú o to vzrušenejšie. Aj 9-ročné baby z DeD sa tešili, keď im bolo sľúbené 9 obalov na narodeninovom darčeku.

magimary
15. dec 2009

mimi, máš úplnu pravdu... 😉
ale už idem baliť, lebo inak netuším, ako to stihnem do odchodu do škôlky 😅 😨 😀

zicon
15. dec 2009

No mozno minuli rok, ale teraz si myslim ze Lucinka je uz dost velka aby si ju pripravila o radost z rozbalovania a Mirka sa hnet prida, skus dat raz na nieco ineho ako svoje skusenosti, ktore nemusia byt spravne.

najjulinka
autor
15. dec 2009

zicon ale nase skusenosti su s nasimi detmi... a ja darčeky davam našim detom 😝

zicon
15. dec 2009

A to ako casto? Kazdy den?? Ze vies ze situacia sa nevivija. Ty si strasne konzervativna.

cairka
15. dec 2009

juli, a ako vieš, že nechcú, ked im darčeky nebalíš 😀
aj u nás je najlepšie na darčekoch rozbaľovanie 😀 😀 a mimina ma teraz inšpirovala a minimálne jeden darček bude zabalený aspoň v 5 obaloch 😎

najjulinka
autor
15. dec 2009

zicon kukni do kalendara a skus odhadnut kedy posledne Lucka dostavala darčeky 😝

najjulinka
autor
15. dec 2009

cairka vsak nie len ja im davam darčeky.......... ale ja všetky rozbalujem, ked su zzabalené 😀 😀 😀

zicon
15. dec 2009

13.12 mas pravdu, ale dat darcek nezabaleny je premna proste BRRRRR, aj keby som ho mal odbalit ja tak pojde pod stromcek zabaleny

najjulinka
autor
15. dec 2009

a to aký zmysel má 5 obalov?? akože či trhaju deti jeden alebo 5, tak žiaden rozdiel.... schmatnu a ešte aj karton - krabicu natrhnu... aspon to skusenost s inými detmi.......... a moja švagrina zas ešte aj s polkou darčeku zahodí papier 😝 😝 😝 - tiež taký typ, že vydoluje jednu vec a davaj do koša.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

to ja len že ludia su rozni.........

cairka
15. dec 2009

juli, tak to treba aj správne viesť k tomu pri tom rozbaľovaní, verím tomu, že vaneske by mohla mať docela šou, keby rozbalila darček a našla tam další obal 😉
a súhlasím zo ziconom, nezabalený darček stráca čaro...

najjulinka
autor
15. dec 2009

no ja rada balím darčeky.. .ešte v IKEA som deckám kupila aj baliaci papier na darčeky, ale zatim aj manžel povedal, že zbytočne baliť............... zatial sa priklaname k nebaleniu... ked sa situacia nezvráti, tak asi nebalime.... aj ked mna balenie laka... len zas kcem aby deti k stromčeku išli a nie ja nasilu pomaly ťahala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
15. dec 2009

ja neviem, moje dieťa má tendenciu rozbaľovať aj tie krabice, čo sú v obchodoch pod stromčekmi akože zabalené darčeky 😝 😀 našťastie tohto roku už chápe, že to je len akože 😎 proste vie, že DARČEK je zabalený v peknom papieri a skrýva prekvapenie 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

inak dnes sme vytiahli Duplo.. postavila som domček.. .zahrala som sa pred detmi čo a ako.. samozrejme Lucka navigovala a vstupovala trošku do deja... potom sa lucinka išla hrať sama svoj dej (moj upravený)... no a za ten čas nam Mirka skoro zaspala... Tak zas bol plač, že som Mirku zo zeme pozbierala polozaspatú.......... 😖 😖 😖 Len Mirka je na tej urovni v hrani ako Dominika - dávať a vyberať z nádob......... a roznášať veci po byte...... 🙄 🙄 🙄 ja niekedy Mirku až lutujem... Lucka sa snou pošalí, ale hrať sa s nou nedá....... Dominika zas je od odst menšia a Mirka o dost bezohladnejsia ako Lucinka, takže ani s Domčou ju vypustiť moc nemožem (včera dominiku zhodila a vytrhla jej pohár s vodou surovo, pri tom bola napapaná polievky a ešte to zapila vodou, ale aj tka musela Dominiku "uzemniť" a vziať jej to)........

zicon
15. dec 2009

No a myslis si ze Lucka nieje uz dost rozumna aby vedela ze v tom zabalenom cude pod stromcekom ju caka darcek?? To my nehovor ze ked jej to vysvetlis nepoleti z radostou pod stromcek. Maly minuli rok rozbaloval darceky a bol stary ako Lucka.

najjulinka
autor
15. dec 2009

u nas lucka čokolady kce rozbalovať a tak.. to už pozná čo je mnam... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

zicon vieš Lucku najviac zaujima samotný stromček.............. a guli a svetielka a tak.... a ešte tá voda v miske stojanovej pod stromček..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

akože ona sa už aj vyjadrila čo kce pod stromček - "kupať sa s Mirkou" - zjavne v tej miske - to sa "kupala" aj s Kikom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to som z nej mamila aký darček kce a to bola odpoved.... 🙄 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre