• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

30. novembra 2016 
pekné číslo 21900 konečne prvý krát som si ho všimla :slight_smile:
22. dec 2009 o 22:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
cairka u nas je to tak , že mame len kuch. kut v obývačke... v izbe v ktorej sa deti aj hraju a proste sa tu žije... a nedá sa moc robiť tak že jeden s detmi dakde a druhý vedla.. Deti potom su nalepene na dverach a kcu ist von z izby... :confounded: :confounded: :confounded: Akože daju sa tak zabaviť na par minut, ked dačo treba,a e potom si spomenu a koniec... takže tak... a vzhladom na rezne a maso do kapustnice, budm potrebovať karolovu asistenciu a to už vooobec nie, aby odbiehal... :grinning: :grinning: :grinning: a navyše asi nas kcu naši susedia pd nami vyštvať... a vkuse vetraju v zadných izbach... v obývke často,a le nie vkuse.... a to my nad tou ich obývkou mame svoju obývku a vlnený koberec :wink: :grinning: :grinning: :grinning: minulý rok mi nepripadalo, že v zadných izbách je taká kosa, takže asi to len ti susedia pod nami nam zabezpečuju.. kolkokrát idem von, tak obe okna vzadu otvorene maju. .akurat ked bolo tých -17°C, tak mali len jedno okno...... normalne ich upodozrievam, že idu hraju hru kto z koho..... :angry:
22. dec 2009 o 22:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
marketka my v kuchyni mame až jeden šuflik :grinning: :grinning: :grinning: u nas je malo pracovnej plochy... takže treba čo to na stole a tak.. .a oni su vkuse hore.. nevraviac o tom, že ked mirka vidi jedlo, tak je ako v tranze a mam pocit, že aj po stene by vyliezla... takže tak... proste je mi to moc ruk na sporaku , ked sa tam vari. .a nevraviac o tom, že mi to vypinaju.... večne.. lebo ked je sporak vypnutý, tka nevedia potočiť kolečka, lebo ich treba aj stlačiť pri zapalovani,a le jak už sa vari, tak mi tými kolečkami vkuse točia... čiže vypinaju :angry: :angry: :angry:
22. dec 2009 o 22:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
pri detoch viem tak variť, napr polievku... dam ju dozadu na sporak a nestojim pri nej, tak ich to prestane zaujimať... ale variť na predných horakoch si ani nerisknem , ked mam aj odbiehať od toho ... akože nerisknem fakt.... mam strach... TO STAčí MOMENT...
22. dec 2009 o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som minulý rok varila spolu s tatikom vianočne menu pri 4 deťoch, pričom jeden sa mi práve vrátil po liečbe absťákov z nemocky a druhý mal laryngošku (prvýkrát v živote), tak nám to "kokrhal" a my sme pod chvíľou dobiehali od hrncov, či dýcha ...a naši dvaja boli obaja chorí (sopľaví, kašľaví a usmoklení-urevaní= "obručaní")...
a zvládli sme to... :sweat_smile: , ale večer pri stole sme už teda boli kvalitne unavení... :sweat_smile:
tento rok to bude asi "brnkačka", jedine budeme striehnuť na Zajka, aby niečo nestiahol a nezhodil :sweat_smile: :dizzy_face:
22. dec 2009 o 22:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
moj ocko mal 11 mesiacov ked sa oparil čerstvo navarenou polievkou.... a aj ked som to ja nezažila, tak jeho rodičia asi v tom momente museli prežívať peklo...... ešte jeho pohotový otec zareagoval a jak letel ten hrniec, tka do neho drgol, aby sa noparil celý a zasiahlo to "len" nohy.....
22. dec 2009 o 22:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
akože odbiehať sa dá... ale nemožem, ked mam 3 deti visiace na sporaku...
22. dec 2009 o 22:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
mary ty si jake deti mala minulý rok vlastne???
lebo napr. domču by som ako tako vedela presvedčiť na postielku - väčšinou - ona sa celkom dá.. proste dať ju bezpečne, chodiť obmienať hračky...
ale Mirku s Luckou už je problem.. ked sme mali len Lucku a domču, tka sa dalo... lebo Lucka sa dala,a le už kombinacia Mirky a Lucky sa nei velmi dá...
22. dec 2009 o 22:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
vsak to si mala 2 babatka pred rokom... a potom dvoch fakt velkáčov....... to si nemala žiadne také pobehujuce, hadzajuce hračky, ani nič....
22. dec 2009 o 22:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja tomu nerozumiem. To akože Karol nemôže priraviť mäso a ísť sa potom zahrať s deťami, kým Ty urobíš zbytok? Veď ste dvaja... :confused:
22. dec 2009 o 22:29  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a ved máš zábranu ne dvere nie? tak toľko sa môžeš ty pohrať s deťmi v izbe a karol sa môže realizovať v kuchyni, ked nemôžeš mäso chystať :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mi nevrav, že ked budeš s nimi sa hrať v izbe, tak budú mraučať a chcieť ísť do kuchyne
22. dec 2009 o 22:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
yukki v jednej izbe to sa moc nedá.....
22. dec 2009 o 22:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no, máš pravdu, že dve bábätká, ale v akom stave(?!), nečítaš :fearful:
jeden sa mi tu dusil (a stále sme váhali nad záchrankou) a druhý mal ešte kŕče, keďže sme ho chceli mať na Vianoce už doma a nie v nemocke (ešte stále sme mu znižovali dávku morfia a podávali antiepiletiká) a dvaja chorí veľkáči, ktorých už priebeh chorôb nápadne pripomína "tragédiu mužských chorôb" (v dospelosti, bežne chorý chlap=národná tragedia)...
takže, v tom momente by som asi radšej volila tri pobehujúce ako dokonalý lazaret...
a naše miminka boli vtedy ešte také, že sa ani v postieľke nevedeli zahrať, ešte si vyžadovali maximálnu pozornosť (na ruky a tak), žiadne, že obmieňanie hračiek v postieľke...
22. dec 2009 o 22:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ale do tej studenej izby ich nedam... tam sa teraz nehraju.... v podstate sme ju aj zapratali... odparkovali sme tam kočík a su tam odparkované odražadla, hojdalky.... lebo nepouživame.. je tam kosa od zeme.....
22. dec 2009 o 22:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
lebo nepouživame tu izbu tam malo byť....
22. dec 2009 o 22:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
vsak pisem, že asi susedia hraju, že kto z koho.......
22. dec 2009 o 22:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
juli, kde je vôľa, tam je cesta... jedna vec je istá - deti už nie sú také, že sa dajú zavrieť v izbe, postieľke samé a spokojné...ale toho si užli aj v DD viac ako dosť...
22. dec 2009 o 22:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no vsak pisem že sa nedaju zavrieť....
22. dec 2009 o 22:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
vsak pisem, že ked budu spať, tak sa vari....... vtedy sa da...
22. dec 2009 o 22:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja mám len jednu izbu a len dve ruky... Vy máte štyri izby aj ruky a neverím, že tri izby sú absolútne nepoužiteľné, keď deťom dáš jednu vrstvu viac...
22. dec 2009 o 22:37  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
yukki jedna izba je v štadiu stahovania - nula bodov.. .a druha izba pišem, že sme do nej odparkovali kočík a všetky velke kusy hračiek... čiže ak by sa tam mali zavrieť, tak tak všetko von....... to mi fakt za to varenie nestoji
22. dec 2009 o 22:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
a dalsia vec, že je rozdiel či sa s nimi hram ja alebo karol :grinning: :grinning: :grinning:
22. dec 2009 o 22:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
zukki a aj pisem, že pri Domči a Lucke sa dalo variť.... :wink: to som varila.... to v poho...
22. dec 2009 o 22:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
karol sa hrá s nimi a ty s legom :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. dec 2009 o 22:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
cairka nie tak celkom.. .len karol nejak intuitivne nemá niektoré veci v sebe.. neviem to inak opisať... akože sa povenuje detom to hej... aj prebaliť, aj nakrmiť vie... ale ked sa deti nalepia na klucku, tak on ich nijak z nej nevie dostať dole... proste nevie vytiahnuť vec, ktorá by zaujala. .ked neratam jedlo vo všeobecnosti pri Mirke a pri Lucke čokoladu, cestoviny s kakaom a pofdobne sladke veci.... :grinning: :grinning: :grinning: takže by to bolo asi tak, že deti by vrieskali na klučke, že kcu ist von....
22. dec 2009 o 22:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no ale hlavne vypratavať izbu koli tomu sa mi neoplatí teraz...
22. dec 2009 o 22:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
proste mi pride jednoduchšie variť ked spia, než aj ich riešiť.. vam ked pride lahšie variť ked nespia, tak varte ked nespia :wink: :grinning: :grinning: :grinning: akože neviem prečo si to robiť zložitejšie, ked zalahnu je to jednoduchšie...
22. dec 2009 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no hej, ale my budeme mať chutnejšie papaničko čerstvé :grinning: a dieťa vidí, že surové mäso nehryzie a predtým, ako ho dostane na tanier je také a také a treba s ním urobiť to a to... :wink: :sunglasses:
22. dec 2009 o 22:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
cairka vidi, ked sa s nim ma zavrieť vedla???????
22. dec 2009 o 22:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
akože ked varim normalne , tak vidia... polievka a tak.. ja to tak robime, že karol zdvihne aby videli dnu do hrnca a ja varim.. .ale to varim vzadu na sporaku.... ale teraz mi treba urcite aj vpredu variť a treba mi rozložiť aj obalovanie po stole..... a tak..
22. dec 2009 o 22:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok