Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
27. dec 2009

Cairka mas IP

cairka
27. dec 2009

zicon, aj ty 😉

zicon
27. dec 2009

Uz som odpovedal

zicon
27. dec 2009

Cairka pomohlo??

ralanka
27. dec 2009

ahojte dostala som sa k PC až dnes ale aj tak prajem ešte príjemné prežitie sviatkov aspon čo ešte ostali a dúfam,že nádielka pod stromčekom bola veľká. Ak by som tu nestíhala byť ani do konca roka tak príjemný silvester a neprežeňte to s alkoholom 😀 😀 😀 . Pá asi až v Novom roku 😉

najjulinka
autor
27. dec 2009

Tak my zjavne absolvujeme štvtý den dnes bez Luckinho poobednajšieho spánku 🙄 🙄 🙄 No aspon bude čas na indi-vindi hry s nou, ale zas nejaký reset uprostred dna by nam bodol... No čo už .. je velkáčka... 😵 😵 😵

zicon
27. dec 2009

Nas asi chrape co mu sili stacia

maznacik007
27. dec 2009

ahojte.. vsetci.. ja som tiez stale v pokluse.. poboede ideme na oslavu narodiek.. zajtra na dalsiu...

adelka vola sa to nahradna osobna starostlivost

Táto možnosť náhradnej starostlivosti sa využíva najčastejšie v prípade zverenia dieťaťa do starostlivosti starých rodičov alebo blízkych členov rodiny. Súd zároveň vymedzí rozsah práv a povinností, ktoré je občan povinný vykonávať. V podstate súd rozdelí práva a povinnosti vyplývajúce z rodičovských práv a povinností medzi rodičov dieťaťa a osobu, ktorej dieťa zveruje do náhradnej osobnej starostlivosti. Rodičia majú právo stýkať sa dieťaťom a pokiaľ sa nedohodnú s osobou, ktorej bolo dieťa zverené, na výkone tohto práva, môže jeden z rodičov podať návrh na súd, ktorý o tom rozhodne. Rodičia majú vyživovaciu povinnosť.

rodic ma teda vyzivovaciu povinnost voci dietatu
Ak to vyžaduje záujem maloletého dieťaťa, súd môže zveriť maloleté dieťa do náhradnej osobnej starostlivosti. Osobou, ktorej možno maloleté dieťa takto zveriť, sa môže stať len fyzická osoba:

1. s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky,
2. ktorá má spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
3. osobné predpoklady,
a. najmä zdravotné,
b. osobnostné a morálne,
c. spôsobom svojho života a života osôb, ktoré s ňou žijú v domácnosti, zaručuje, že bude náhradnú osobnú starostlivosť vykonávať v záujme maloletého dieťaťa.

je tam rozdiel v prispevkoch oproti pestunstvu ale treba brat do uvahy ze pri pestunstve zasa ak je pribuzny v priamom rade tiez nema narok na vsetky prispevky...

co sa tyka profirodicovstva pri tom dietati tak to ani neuvazujte.. lebo to by musela byt malej nariadena ustavna vychova a sla by do poradovnika na pestunstvo a to by ste vy nemohli ovplyvnit do akej rodiny pojde

co sa tyka pestunstva je potrebne najprv urobit potrebne veci na zapisanie do zoznamu cakatelov na pestunstvo a potom mozete poziadat o docasne zverenie dietata buducim pestunom...

ale pre vas by bola v sucasnej situacii skor realizovatelna NOS.. treba zajst na UPSVAR a poradit sa s nimi... treba napisat navrh na sud podla trvaleho pobytu dietata...

samozrjeme tam vznika narok na RD a pod.. podla veku dietata...

magimary
27. dec 2009

ajojte! 🙂
opäť len pozdravím, dnes nás čaká opäť návšteva a od zajtra (aspoň tie tri pracovné dni) zase niečo porobíme v tretej izbe v podkroví (ak sa bude dariť, tak možno aj dokončíme 😅 )...už mi tá fyzická práca aj trošku chýbala... 😅

inak Veronika z linku je moja bývalá kolegyna... 😔 😉 (a nielen to)..

adelkabo
27. dec 2009

Maznacik,dakujem za odpoved.Dieťa má 6 rokov,otec umrel,ked mala 1 rok.Jej mama sa stále s toho nespamätala.Dozvedela sa,že rozmýšľam nad profirodičovstvom,tak sa na mňa obrátila.Dieťa by ostalo v rodine.

cairka
27. dec 2009

konečne doma, od predobedia sme sa flákali 😅 , dieťa nespalo, už je odpadnuté v posteli 😵 a dusí ju 🤐 - tipujem reakcia na cigaretový dym... 😔

zicon, dakujem 😵 nakoniec aj tak rozvŕtali dvere, takže si poradili sami 😉

najjulinka
autor
27. dec 2009

Nič v tej telke asi dnes nejde... To asi preto, že som si ju zapla 😖

cairka
27. dec 2009

no ja som zapla po 137x harryho pottera...ale keby bolo niečo zaujímavejšie by nevadilo 😀

marketka1
27. dec 2009

Ahojte 🙂 že by julka dostala telku od ježiška?

najjulinka
autor
27. dec 2009

marketka my telku mame, ale nepouživame, myslela som internetovú telku - tú občas používame, na správy, kriminálky a občas nazriem "len tak" a zistím, že nič nejde...

najjulinka
autor
27. dec 2009

fíííha marketka u nas chodil Mikuláš tiež s Magnetkovými knižkami,a le nie gazdovstvo,a le safari a dovolenka alebo čosi také... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
27. dec 2009

jáj a tiež tie kolečka čo sa na seba nastokujú - tie tiež boli pod stromom - sice od ruky sme ich dotali, ale tesne pred Vianocami a nemáme také, tak som to pod strom prišupla... 😅 😅 😅

najjulinka
autor
27. dec 2009

Inak Duplo som vybalovlaa postupne.. .Dnes na rad došiel krokodíl... No aký Lucka spustila plač - sa ho bála - otváral pusu 😨 😨 😨 Tak som si spomenula na mojho brata, že ten mohol všeličo, ale krokodil s amu nepačil 😀 😀 😀 Tak reku, že pasuje do rodiny... Poobede potom prišli naši aj s mojou babkou a Lucka im menovala zvieratká a ukazovala a tiger je u nej "Diter" alebo tak dajak... Moja mama ked to počula, tak že presne tak to volal jej brat... No Lucinka je úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúplne naša 😵 😵 😵 😀 😀 😀

cairka
27. dec 2009

markétka, krásne fotky 😵

marketka1
27. dec 2009

cairka pekné fotky a otázka ako si mám v albume nastaviť že nové fotky?mne to neukazuje

cairka
27. dec 2009

ako nové? ja ked otvorím album, tak tam svieti červené "nové" 😒 teda pri fotkách

marketka1
27. dec 2009

ja viem že Ti to tam svieti ale mne to nechce svietiť ja si kliknem že pridaj fotky do albumu ale nesvietia 😲

marketka1
27. dec 2009

svieti to akurát na spoločnom fotoalbume podľa poslednej aktualizácie členov MK

cairka
27. dec 2009

no svieti to len deň sa mi zdá 😒 že ak si otvoríš album o 3 dni, tak už nevyznačí

v mojom albume to tiež nesvieti 😉 asi len u druhých

marketka1
27. dec 2009

a keď Ty si otvoríš môj album tak Ti tam svieti že nové?

julka a k nám chodil Ježiško nie Mikuláš.

cairka
27. dec 2009

tvoje mi svietia 😉

cairka
27. dec 2009

moje nie...

najjulinka
autor
27. dec 2009

jááj mikulaša som tu poplietla 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ... k nam nechodi nikto... resp. chodime my, alebo skor ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
27. dec 2009

juli, a čo ste neposlúchali? 😝 😅 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre