Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tulenka
31. dec 2009

teda, baby, ja este ani dnes nebudem mať pokoj od roboty 😝
Práve ma vytiahol zákaznk zo sprchy, ze má velký problém. Keby som ešte tak vedela, kto mu dal moje súkromné čslo 😠 😀 .
No keby ma videl, ako sedím len v uteráčiku pri PC a navygujem ho, čo má robiť, asi by sa smiechu neydržal podobne ako ja. Proste pokračujeme vo veselom silvestri

marketka1
31. dec 2009

tulenka a to ešte nie je koniec dňa ☹ 🙂

tulenka
31. dec 2009

Cairka, Julkina mama psala, že postelí je habakuk 🙂 A keby aj nie nás dali na dve izby a to sú asi 3-ky ak sa dobre amatám.To by bolo suer, keby ste isli

yukki
31. dec 2009

Už nemusíš, Julia, už som sa dozvedela!

tulenka
31. dec 2009

Marketka, ja to beriem so srandou,este uvidime co dnes stihneme 😀 ,ale to su vsetko veci, ktore sa daju. Vcera bol prave taky den, ze mi volali a stazovali sa viaceri ludia, ze su na rozvod a podobne problemy, to by bolo horsie

maznacik007
31. dec 2009

dievcata z oravy da sa tam aj korculovat /na lade myslim/ prave som zhladuvala plavky... 😉

tulenka
31. dec 2009

a kde sa tam da najblizsie korculovat ? Ci to mala byt otazka? Aj ja musim skontrolovat plavky, lebo Terka strasne rychlo rastie a obavam sa, ze sa nezmesti ,ale je dost soplava, tak zatilal to na kupanie nevyzera

maznacik007
31. dec 2009

ano to bola otazka? ci sa tam da korculovat? muz chce zobrat aj korcule? my lyze nebereme.. ked tak si poziciame na den dva tam.. podla pocasia a tak

co sa tyka plaviek tak nasa si dvojo nechala v druzine.. lebo tancovali take tance v plavkach... /moderne/ a doma jej jedny len ostali tak dufam ze budu dobre.. ked nie .. tak kupime po ceste

tulenka
31. dec 2009

Najbližšie klzisko je asi v Tvrdošíne , to je kúsok.Ibaže by zamrzla priehrada, ale to nehrozí 🙂 My sme tiež rozmýšlali nad korčilami, my sme síce na lade aj 3x za týžden, ale spolu sa dostaneme málo, minule sme boli na verejnom, ale bol tam kopec ludí a strašne rozbitý ľad.

najjulinka
autor
31. dec 2009

cairka napiš mame. Volne je ešte... Ono aj v trojpostelových izbách su ludia po dvoch.. Lebo je viac trojpostelových a dá sa aj preskladať inak... Lebo nakoniec ani moj ocko nejde... Ubytovací zznam nie je ešte záväzný.. .Lebo aj my kceme byť na izbe kde sa da dojst kočikom a aby sa zmestili 2 postielky a tak to zo zoznamu izieb nie je jasne, kde nie su schody a kde je na izbe miesto na postielky... Takže je to orientačné... Kto má malé deti aby bol niekde kde schody nie su a nech velkí hluční pubertáci nie su spolu s malými babatkami , ktoré ešte poobede spinkajú a aj večer skor idú hajať a tak proste... Takže kludne prihlas, presklada sa zoznam, ked bude treba...

Inak sa Vám pochválim.. .Som spravila obe učtovnictva - mužove a aj moje uuuuplne na nulu... Presne 🙂 😉 Ani centik mi nelieta... 😀

rita55
31. dec 2009

juli a ako to je potom napr.ked budem chciet urobit malej mliecko?A mozem mat na izbe aj kocik?Stale dumam,lebo aj Natalka by si to tam urcite uzila 😉

smejka
31. dec 2009

prajem vam krasneho silvestra a v Novom roku 2010 vela lasky pokoja a radosti z ratolesti 😵

cairka
31. dec 2009

juli, napísala som 😉
rita, podte 🙂 vezmi si rýchlovarnú kanvicu a ide sa 😉

cairka
31. dec 2009

ináč už som definitívne stará korčuľa 🙄 dnes som nechala na veve, nech ma vedie na vychádzke a došli sme ku klzisku, kedže som neplánovala, tak som korčule nebrala a tak sme si šli požičať a ujo v požičovni, že " a maminka ťa bude držať, či babka?" 😕 😅 😀

rita55
31. dec 2009

cairka 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. dec 2009

rita ja som pred rokom kočík mala na izbe, tento rok pred izbou.. podla miesta a podla potreby 😉 Rychlovarnu konvicu zo sebou - to je jasnačka 😉 A v pohode... Pred rokom sme mali Kika a Lucinku.. Cestovne postielky som nemala, Kikovi sme brali jeho drevenu ohradku (taká ohradko postielka - s dnom a matracom), lebo sa dala poskladať a Lucinka spala medzi nami - spojili sme postele... Na jar tento rok sme mali cestovné postielky, tak sme vzali a aj Lucinka a aj Dominika hajali v postilekach.. .V lete sme mali 4 male deti.. Nehrozilo 4 postielky umiestniť v izbe, tak 3 postielky sme rozložili a Lucinka spala medzi nami... V izbe sa nedalo ani pohnuť a aj to sme prestahovali komplet nabytok , aby sa 3 postielky zmestili... Teraz bereme len 2 postielky a Lucinka medzi nami bude hajať (ona zjavne už ani poobede nehajá) a kupili sme si aj tú detskú vysielačku, aby sme večer mohli z izby vypadnuť a nemuslei mať ucho na dverách 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. dec 2009

Tak kedže Lucinka poobede nehaja už, tak to je čas na hry, ktoré sa s Mirkou ešte nedajú... Dnes sme vytiahli vlaky Duplove.. .Tak jeden jazdí a druhý Lucinka obíjma 😵 😀 😀 😀

macocha
31. dec 2009

Ahojte... ehm... na akej stranke sa dozviem o tom pobyte? 😅 Tej Orave? 😕

rita55
31. dec 2009

juli dik ved ja by som spala z Natalkou a Petka v kociku,ale mm nechce ani pocut,ale tak este mam cas.

najjulinka
autor
31. dec 2009

macocha na tejto.. .ale ubytko mame tu http://www.danica.orava.szm.com/ a ak sa kceš prihlasiť, tak domovvrodine@gmail.com

najjulinka
autor
31. dec 2009

preco tvoj muž nekce ani počuť??? vsak s dvoma detmi to sa dá.... 😉 a hlavne ked tam viacerí budeme s drobcai, tak aj taký program si spravime... 😉 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. dec 2009

Zimný rekreačno-rekondičný pobyt na Orave
2.- 6.1.2010
Chata Danica v Trstenej je vynovená, ubytovanie v rekonštruovaných chatách, 3-lôžkové izby cca 50 miest. Pôvodné 2-8 lôžkové - ďaších 50 miest, ak by nás bolo priveľa.Vlasný lyžiarsky vlek v areáli. www.danica.orava.szm.sk
Cena pobytu 55€
Deti bez stravy a lôžka 7€
Pobyt je zameraný na šport a pobyt na čerstvom vzduchu, lyžovanie, sánkovanie, s možnosťou návštevy termálneho kúpaliska v Oraviciach.
A samozrejme preberieme aj aktuálne problémy a tradične navynecháme scrabble.

Veľkonočný rekreačno-kreatívny pobyt v Kysaku
2.-5.4.2010
V škole v prírode Kysak. Zariadenie je po rekonštrukcii, všetky izby majú vlastné soc. zariadenie. Veľký oplotený prehľadný trávnatý areál zvlášť vhodný pre malé deti.
www.kysak.net.sk
Cena pobytu 47€
Deti bez stravy a lôžka 7€

Letný rekreačno-vzdelávací pobyt
15.-22.8.2010
V škole v prírode Patrovec Trenčianske Jastrabie
www.patrovec.sk
Cena pobytu 99€
Deti bez stravy a lôžka 7€

Všetky ceny sú predbežné, ak sa nám podarí získať grant či sponzora, upravíme smerom nadol.

Predbežný záujem nahláste obratom : telefonicky 0908 313 809, emailom domovvrodine@gmail.com , listom Kostolianska 55, 04001 Košice...alebo aj záväzne. Za záväznú prihlášku považujeme zálohu 20€/osoba vloženú na náš účet 7893593/5200 v OTP banke Slovensko.

Teším sa dovidenia!
Eva Lorenzová

najjulinka
autor
31. dec 2009

tu som skopirovala z babetka

macocha
31. dec 2009

Diky Juli. Pozriem 😉

najjulinka
autor
31. dec 2009

Do Kysaku sa chystame s akymkolvek počtom detí... Tam ten teren a ubytko pre deti uuuplne v pohode... Do ubytovne vedu asi 3 schodiky a aj to maju urobenu šikmú plošinu, aby sa dalo bezbarierovo 😉 takže Kysak odporučam všetkým s malými deťmi jednoznačne.. .Kupelne na izbách 😉 Všetko ubytovanie čerstvo vynovené v Kysaku - v maji tohto roku dokončili...

macocha
31. dec 2009

Tak som tam našla kopec nepodstatností ako vleky a fotky izieb, ale nevidím tam nič ako "ako sa k nám dostanete" 😕 Juli je to priamo v Trstenej? Ako sa tam dá dojsť vlakom/autobusom?

najjulinka
autor
31. dec 2009

macocha ja som tam ešte vooobec nebola... 😅 Ale priamo v trestenej to podla tej mapky nie je... podla mapky som to našla na Goole earth a smeruj k priehradnemu múru...

cairka
31. dec 2009

mimina, no ja som nenašla žiadne spojenie medzi trstenou a tou dedinou,či čo to je, čo to tam má byť 😒

yukki
31. dec 2009

Ak je to do 5 km tak to zvládneme aj s deťúrencami pešo... 😉

cairka
31. dec 2009

to hej, ak 5 km hej, aj 8 ale o moc viac nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre