Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
9. jan 2010

U Mirky je ten problem, že beha, chodí, ale za ruku nevie isť... Akože sa za ruku zavesí... Takže na ihrisko v pohode - to nie je cez žiadnu cestu... ale cez cestu moc nehrozí s nou za ruku (myslím takú normalnu cestu - nie takú akože 2 auta cez den 😀 😀 😀)
To jak sme v snehu chodili na Orave, tak ešte aj Lucka povedala "Minka visí" 😀 😀 😀

thera1
9. jan 2010

vstávat a cvičit...povedal bob...

yukki
9. jan 2010

No ale teda na Orave chodila Mirka krásne! Ukážkovo! To ja teda som s Kikou doteraz nedosiahla taký level ako Mirka za ručku pochodovala, nie len po vobnku ale aj po jedálni! Podľa mňa teda (po vlastných skúsenostiach s kikou) nádherne je naučená chdiť za rúčku

najjulinka
autor
9. jan 2010

no vsak hej... akože ona už za ruku vie trošku ist,len je ešte nespolahlivá....... nikdy člevek nevie, kedy si povie dosť...... a je to jej dosť nezavisle na unave, na prejdených metroch, na trase... no proste jej to prepne a zavesí sa... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
9. jan 2010

yukki akože je to nebe a dudy oproti tomu čo prišla.... to ano.. .ale tak ako vravim, že neviem kedy jej prepne....... a na orave chodila za ruku kedy ona kcela... lebo tam to mala volne... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
9. jan 2010

a čo navyše, tak sa jej naša babi páči, takže tam sa dosť aj na babi pricapla a bola tak trošku babinym jedináčikom občas 😉 😵 😀 😀 😀 Aj 2 noci hajala u babi v izbe (to aby sa vyspala popri Bikike čo v noci pýta papať a Lucke, ktorá už chytila sople a v noci zle spala) 😉 😀

thera1
9. jan 2010

tak to je fajn že si našla blízku osobu mirka...

najjulinka
autor
9. jan 2010

som yukki poslala ti 2 foto cez skype, čo som zachytila tvoju Kiku...

najjulinka
autor
9. jan 2010

akože Mirka za posledný mesiac spravila velký skok... snaží sa plno rozprávať - už z nej občas vychádzaju aj dvojslovné spojenia... vie otáčať strany leporela a dokonca na orave nam aj "prečitala" čosi... a už plno veci vie čo sa može a čo nie... akože spravila velký skok teraz..

najjulinka
autor
9. jan 2010

thera mirka si blizku osobu najde okamžite 😉 je to štátne dieťa... ktokolvek z tohto štátu čo ide okolo ...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale už je to lepšie.. .sice ešte vystrie ruky ku komukolvek... ale už si pohladom hladá svoju osobu (mna, Karola)... Dokonca včera som s nimi bola sama doma a po chvili začala zhanať Karola - čo som uplne žasla... Ked to tak fajn pojde s nou dalej, tak fakt v septembri bez problemov nastupi do školky... Tak ako má - 3ročná... Kolegyna má domka 2 dni rovnako starú holku ako naše baby a hned volala, že v septembri spolu do kuriatok pojdu... Inak tie naše učitelky musia mať radosť z našich detí... My normalne budmee zasobovať školku domováčikmi... Kolegyna ma v jednej triede 3 deti (2pestu a jedno profi) a do tej istej triedy chodi aj jedno adopčiatko... teraz ak budu na to baby pripravene, tak v jednej triede sa stretnu moje 2 s kolegyninou profiolkou... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No a ked teraz domov dava skor deti okolo 2rokov, tak to budeme zasobovať asi dosť velkým počtom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
9. jan 2010

tak to som musela byť mirke vrcholne nesympatická, lebo akýkoľvek pokus o kontakt zlyhal, v momente hodila pohľad do zeme

yukki
9. jan 2010

odo mňa zas zdrhala...síce sa usmiala ale zdrhala sa skovať za babi 😒 ja som postrach detííííííííííííííííííííííí....však, Danulo.

najjulinka
autor
9. jan 2010

no fíííha cairka... to nám je novinka... také som u nej ešte nezažila... mximalne, ked sa na nikoho vrhla, tak ešte Lucinka kričla po tých ludoch, že ju maju nechať.... ale Mirka nič.... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
9. jan 2010

no zdrhať to je iné.. to je povel na nahananie sa , na šalenie sa 😉 proste výzva na hru 😀 😀 😀

cairka
9. jan 2010

no ja som sa práve snažila skôr ju zaujať slovne, nie chytaním, to viem, že ma iritovalo (a irituje) aj pri veve, ked niekto je tak vlezlý, že dobre že ju objímať nezačne (teda ako cudzí ľudia)

najjulinka
autor
9. jan 2010

cairka aj mna také priame objimanie irituje... strašne.. .ešte tak za ruku ked chytia, tak ok, ale ked rovno do tvare, tak to som mala čo robiť sa zdržať...

najjulinka
autor
9. jan 2010

Inak dnes sa nam Lucku na hajanie nepodarilo presvedčiť... Včera fajne pospala a dnes nič.. ale možno včera bola viac chorá.... podvečer aj teplotu mala, takže asi bola viac unavená z choroby...

thera1
9. jan 2010

ozaj julia a tu kačicu si dnes ako chytala ked nechytíš mäso?

najjulinka
autor
9. jan 2010

thera nerobila som ju ja 😝 to bolo na nej to naj. 😀

thera1
9. jan 2010

sa máš...že ti niekto len tak pečenú kačicu pošle...

najjulinka
autor
9. jan 2010

nie pošle.. osobne prinesie 😉

thera1
9. jan 2010

fíííha...aj deckám chutila? samozrejme tie čo už môžu... 🙂

najjulinka
autor
9. jan 2010

Mirka už hajala,ked sa podávala kačka, ale Lucka kcela len mäso, z jedneho kružku knedliku sa jej ešte zvyšilo,a le mäso šrotovala 😀 😀 😀 A Mirka mala na olovrant kašu a neviem čo, ale len grgala , mnaučala po nej... tak som si na včeru netrufla na to ešte kačku jej hodiť. Tá kaša jej asi nesadla, alebo moc hltavo jedla alebo čo. Uvidime ako bude zajtra. Ešte sa trošku zvyšilo. 😉

brulka
9. jan 2010

mnam kacka, tu sme mali nedavno ale jedla bz som ju aj kazdy vikend 😀

kde ste kto?

najjulinka
autor
9. jan 2010

Ja snáď viac ako kačku lúbim kurča čo sa s kačkou pieklo 😀 😀 😀 Ale to tentoraz nebolo 😉 😀 😀 😀

brulka
9. jan 2010

juli u nas bz asi nezvysilo 🙂

a gratulujem k prirastku 😉 tak ste coskoro rozrastesni zase na velikuuu rodinku 🙂

brulka
9. jan 2010

moja mama robieva kure-hus, to sa polieva kura s ciernym pivom a ma to trosku chut ako hus a papa sa to s kapustou a knedlikom to by ti mozno tiez chutilo 😉

thera1
9. jan 2010

kurohus je mnamka.... 😎

najjulinka
autor
9. jan 2010

ja kapustu nepapam.. .ja vsetko také mäaso-knedlo-kapustové jem bez kapusty... a strasne to mam rada... najradsej mam zemiakové knedle a rohlikové ako robí moja sestra... tie su mňam.. tam sa dava dnu aj pažitka... mnáááám... pamatam, že sme ich mali, ked mal synovec 4 týždne a boli sme ho prvykrát kuknuť... 🙂 😀 😀 😀 Dnes ma synovec takmer 8 a pol roka 😨 😨 😨 ... No odbočial som od jedlovej témy.. ale proste to bola asociácia na rohlikový knedlik s pažitkou... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brulka
9. jan 2010

a ked to niekto pre teba aj navari tak to je mnamka krat dva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre