Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

thera1
14. jan 2010

ahojte 😉

cairka
14. jan 2010

ahojte.
tak my sme dopadli dobre, obštrukcia sa uvoľňuje (ved to je počuť aj na kašli), takže fajn. dobrať lieky, do nedele spiropent ešte dávať (ventolinom som sa nepochválila 😅 ) a ak bude fajn ani na kontrolu netreba 😝 napísala, že 25.1. môže ísť do škôlky, tak som zvedavá, či nastúpi a koľko vydrží 😠

tuleňka, bebe je super 😀 😀 a na neter myslím 😔 joj, držím jej strašne palce, aby také mladé dievča toto riešilo... ☹

lenkove, gratulujeeeeeeeeeeem 😵 už nech je princeznička domka 😵

maznacik007
14. jan 2010

cairka super .. ze uz je bebe lepsie...

danulo spinka.. vcera ho ockovali tu rocnu hexa.. do nohy tak ma trochu teplotku do 38 a je mrncavy... dostal nurofen cipok a octanovu mast na nozku.. a spi...

doktorka vravela ze by bolo dobre mu dat aj prevenar ye mu staci jedna davka.. ale ze mu ju treba celu kupit.. lebo mu to poistovna nepreplati.. lebo sa nezacalo do roka ci co... neviem ako to funguje.. ale casu dost aj tak az o mesiac.. mozeme ist...

thera1
14. jan 2010

cairka aj my sme včera po dlhšej dobe šli do škôlky...a hned prišla s menším úrazom,že ju hodili do tváre... 😠 a majú kiahne... 🙄 tak som zvedavá dokedy odoláme...

najjulinka
autor
14. jan 2010

thera prečitaj si tu diskusiu niekedy par dni po odvysielani 😉

najjulinka
autor
14. jan 2010

IP nebudem kopirovať, lebo preto je to IP 😉

najjulinka
autor
14. jan 2010

maznacik my mame Lucku určite prevenarom zaočkovanú - ostatné deti ani neviem, ale s Luckou som to absolvovala ja, tak to viem. ale ona ako riziková to mala zadara ešte predtým ako začalo platiť to čo teraz platí, tak neviem ako to je teraz...

magimary
14. jan 2010

ahojte! 🙂
sme "pripravení"...
ale ešte teda čakáme ďalej, kým dostaneme papier o zapísaní... 🙄 😕 😉

dnes teda špeci myšlienky na netrkinu tuleňku a ešte som sa aj dozvedela, že dbnes má aj Silvinka veľký vyšetrenie na onkoške, tzv. "veľké CT-čko", tak
sú v napätí, ako to dopadne a ako to zase Sisi zvládne (je to veľmi náročné preňu)...
takže myslíme spoločne, aj na lenkine druhé vohľady..., teda rande...(dnes už iste pokojnejšie)

prevenar? ak bolo dieťa do konca roka (2008) začaté očkovaním Prevenarom, tak to malo ZDR, ak to nestihlo, tak to platilo a potom zase od februára (2009) už to majú všetky deti povinne a ZDR, ale zadara sa týka len tých detí, ktroé sú očkované od narodneia... 😉

magimary
14. jan 2010

sorry, nie: neterkinu tuleňku ALE 😅 😝 tuleňkinu neterku...
ach jaj!

najjulinka
autor
14. jan 2010

proste ide o to, že urad sa tvaril, že bez vedomia nadriadeneho sme na vlastnu päsť všetko dali natočiť.. ešte chceli vidieť žiadosť ako sme plienky žiadali... no proste trapas... lebo mne sa ozvali z modreho z neba na zaklade prispevku v diskusii na nete k relacii modre z neba... takže asi 5 riadkov ako som videla americky sen a tam dali dakomu plienky a že mame 5 deti z domova, žeby sa aj nam hodili..... akože žiadna žobračneka, že nemame prachy ani nič..... žiadna oficialna žiadosť..... no to je na dlho......... proste urad....

najjulinka
autor
14. jan 2010

Baby mne prišla SMS, otvorim ju a tam, že "nie je možne zobraziť spravu" 😨 a došla dalsia taká istá.... to mi dakto posiela MMS alebo čosi podobne a ja to nemam aktivovane, alebo čo???? akože ja MMS som v živote neposielala ani nedostala, takže vooobec neviem ako to funguje.... 😅 😅 😅 😅

najjulinka
autor
14. jan 2010

Mary a balhoželám k pripravenosti... u vás sice len papier,lebo vy ste pripravení už pradavno, ale blahoželám tak či tak 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. jan 2010

sakra mne dalsia taká SMS došla...

maznacik007
14. jan 2010

mary ano viem.. ale jeho neockovali od narodenia aj ked mohli mu dat tie dve davky do roka.. takze na neho by sa to bezplatne uz nevztahovalo.. ale volala som do poistovne a povedali ze kedze ho neockovali tak ako mali.. tak mi ma moja lekarka napisat ziadost do poistovne a preplatia mu to ...

mary blahozelam k papieru... ,

magimary
14. jan 2010

no, juli, dík.. 😅
len škoda,že pre nás sa zatiaľ stále nič nemení... 😕
iba to, že zase čakáme ďalej...
ak to vezmem do dôsledkov (keby sme boli ako bežní nažhavení čakatelia, bez detí), tak čakáme už 7 mes.... 😨 , no dosť... najmä pre tých, kt. bývajú veľmi nedočkaví...

najjulinka
autor
14. jan 2010

no mary ano... zhruba tak... ja som zašla v aprili na urad a žiadosť na sud sa niesla v decembri....

najjulinka
autor
14. jan 2010

ale musim povedať, že popriprave nas bleskovo zaradili do zoznamu... akože som niesla osobne spravu z pripravy aby ju mali hned a tam nejaké papiere musi podpisať šef oddelenia a povedali mi, že šefka tam nie je a ešte 2 dni nebude... ale prišlo mi to domov bleskovo.. v podstate šefjka to musela v den ked prišla do prace po dovči či služobke či čom hned ran podpisať a aoni to ten den museli aj poslať doporučene.... lebo mala som to fakt doma bleskovo... ešte som aj na urade ich pochvalila, že taku rýchlosť som nečakala.. .zas berem, že fakt ked sa šefka vrati po par dnoch, tak ten moj papier podpisať nie je to najdoležitejšie....

magimary
14. jan 2010

ale povedali, že do konca januára by nám už mal prísť potvrdzujúci "papier" aj z úradu, tak som zvedavá, ako si tetušky v novom roku švihnú...
lebo, akurát sme to tu hodnotili s babulkami (z návratu), že žiadosť som podávala v júli a k nim papiere prišli až na konci novembra... 🙄
to akože pošta z PK do BA trvá 4 mesiace?!? veď to už by za ten čas aj obišlo zemegulu... 😝

najjulinka
autor
14. jan 2010

no to je moc.. .my sme papiere už v maji nahanali,lebo moje na priprave ešte neboli... a kamoška podavala žiadosť o 4 dni neskor ako ja a jej papiere už nejaký den mali... tak som zašla na urad a oni, že presne to poslali, že čakali na moj odpis z registra.... patrime s kamoškou pod jeden urad, tak neviem prečo moj odpis trval tak dlho... no ale aj tak oproti vám to bola pohoda časovo...

magimary
14. jan 2010

no, ja som zase nejako extra nechcela naháňať, ale za to návraťačky som stále otravovala, či už to tam majú (ale na bombardovanie úradu som nejako nenašla odvahu)... 😅
ale tak snáď, dnes to bude šikovnejšie...

najjulinka
autor
14. jan 2010

ja som to ntiež nenahanala... to len vtedy raz, lebo som chodila na pripravu a oni nemali papiere moje ešte, tak to problem bol.........

maznacik007
14. jan 2010

no ja som bombardovaci typ a nam trvalo cca dva a pol mesiaca od prvej nastevy uradu do zapisania do zoznamu...

a od dva tyzdne potom hostovsky pobyt.. ale nedali sme predbezko.. co bola skoda.. hoci ze u nas nedavaju... ale co uz..

marketka1
14. jan 2010

Ahojte všetkým čo dnes potrebujú energiu z myšlienok a silu tak posielam tulenkina neter,lenka a ďaľší..

magi Tebe blahoželám 😉

My sme s manželom myslím tak dlho nečakali na zapísanie v septembri som bola na úrade pre papiere hneď sme mali šťastie že sa akurát začínala príprava v úsmeve a 1/2 decembra sme boli zapísaný je pravda že ja som ale nič neposielala poštou ale všetko som si niesla s mm osobne kde trebalo.Aj Kubka sme rýchlo papierovo vybavili ale bez pošty tak isto všetko osobne a kde trebalo tak sme sa odvolania vzdávali hneď na mieste. 😉 Osobne sa ušetrí fúúúra času.

magimary
14. jan 2010

aj ja by som možno bola, ale v mojom "prípade" to nie je až tak dôležité...
ale ako vravím, len možno... 😅

najjulinka
autor
14. jan 2010

ja tiež všetko osobne.. jedine čo oni mne possielali poštou, ale napr. pečiatka z pošty v piatok a ja som to v pondelok mala.... to vtedy fakt bola bleskovka... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. jan 2010

inak sa kcem pochvaliť.. .včera Lucka spala poobede do tretej a dnes v noci až skoro do deviatej rano.... a to sme mali po týždni prvu noc bez dithiadenu a som si vravela, že bohvie ako bude spať.... dohana asi zameskane..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zato Mirka dnes poobede neviem či spala... stale si dačo rozprava.. aj včera v noci 2 hodky si spievala......

brulka
14. jan 2010

magi tak super prvy krocik mate za sebou. ale je to hrozne ze 4 mesiace ste cakali len na pripravu. hoci nas tiez nechali v BA dva a pol mesiaca cakat a to sme robili pripravu na urade. kym sme si so spychou dohodli prve stretnutie tak ubehli dalsie tri tyzdne takze sme na prve sedenie tiez cakali tri mesiace a to si myslim ze su vsetcia ziadatelia nedockavi, to je predsa jasne - teda aspon prvoziadatelia - mozno pri druhom to uz neni take horuce 😉

cairka a super ze veve je lepsie, len sa mi moc nezda ten pristup ze ak bude lepsie ani na kontrolu nemusite ist. to co je za lekarku, ved zapal pluc je vazna vec, to by ona mala posudit ci je vsetko ok. ved ty nie si odbornik, ci uz mas po tolkych skusenostiach aj fonendoskop doma?

tulenka a na netierku som myslela 😔 uz ma asi po zakroku, tak nam daj vediet ako to dopadlo.

brulka
14. jan 2010

spychou 😀 = psychou 😀

najjulinka
autor
14. jan 2010

brulka ja som čítala, že "tulenka a na NATIERKU som myslela" 😀 😀 😀 Sakra zjedla som 8 takých slivkových knedlikov a stale jedlo mi po rozume chodí... 😅 😅 😅 Inak som sa po knedlikoch aj na vahu postavila............ a neprezradim....

brulka
14. jan 2010

no juli ved ja stale take preklepy robim tak daleko od pravdy si nebola 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre