Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mayap
2. feb 2010

juli, ľahšia, či menej pohyblivá...?

mayap
2. feb 2010

dievčatá, nespite... 😠
...nám dnes zdechnul televízor, MM chodí po byte ako tiger v klietke... 😀 ...a viete čo je najväčšia sranda...? záruka na tú bedňu skončila v polovici januára... 😠 🙄 😝

najjulinka
autor
2. feb 2010

ľahšia... menej pohyblivá aj.. .ale to je dakedy aj minus... proste to prišlo v takom poradí ako malo.. .proste stale posledný ma dojst najmladši... a teraz to tak prišlo... a hlavne dvojky boli psychycky náročné tým revom.. .nie len pre nás, ale hlavne aj pre zvyšne deti a tým boli aj zvyšne deti náročnejšie...... proste dvojky dali zabrať... akože jak sa vypiplali, tak sa už dalo,a le to už išli... Však už mame aj od susedov hlasenie, že teraz su lepšie deti, že predtým tie boli strašne hlučne (buchali o postielky, o zem, proste robili ramus; k tomu Marketka bola aj riadny dupoš - mne sa to na nej páčilo 😅 🤐 )... Ja viem, ž eboli hlučne.. .my sme chodili zvyčajne von na striedačku v lete... dobeda ja so svojimi detmi a poobede karol so svojimi detmi (tj. dvojkami) .. a parkrat sme tak boli vonku... a Lucka zahlasila "mareček plače" a mala pravdu.... proste bolo počuť, ked sme boli len tu pri bloku riadne... dalo sa aj rozlíšiť kto reve..... 🤐 🤐 🤐 mali silne volume a to dost uberá na sile ostatným spolužijucim... (Inak aj V. má riadne volume, ale jeho stačí zaštoplovať cumlom a je spokojný)...
no a ešte bolo zle to, že v podstate sme mali nepomer 4:1 - čo sa týka veku deti a tak.. na krmenie podelene, na všetko.. mali sme 4 velke a jeden drobizg, ktorý bol bez partie a štyria zas vedeli dosť povymyšlať... Teraz ten pomer je lepší... Ja som aj tak pýtala v domove, že idealne by bolo 2 male alebo jedno male a jedno velkačske (proste k veku našich velkačok), aby sme ten pomer mali 2:3 a nie 4:1 😉

mayap
2. feb 2010

...no juli, toľko detí si už vyžaduje iný manažment ako keď ide len o dva kusy... 😀 . ale ohromne sa mi páči to : moje deti, karolove deti... 😀 . normálna deľba práce...

...inak ten náš televízor funguje tak ako keby ho zvnútra organizoval coperfield (či ako sa to píše) . on sa jednoducho sám od seba zapne, potom sa vypne a vzápätí sa opäť zapne, aby sa po chvíli zasa vypol... 😝 . tak som sa naštvala a vyrvala som kábel zo zásuvky...

dioliana1
2. feb 2010

asi má nejakú tepelnú poistku
😀 😀 😀

mayap
2. feb 2010

...dio, alebo sa prehrial z tých blbostí, čo musí denne vysielať... 😝

yukki
2. feb 2010

Alebo máte ducha. Kontaktuj Maťa dva www. ona Ti poradí

mayap
2. feb 2010

yukki, ducha vydriducha?

ja som 20 rokov bývala pár metrov od cintorína, takže duch-neduch.... 🤐 ako povedal mm, na telku mi nesiahajte... 😝

mayap
2. feb 2010

no s vami dnes nie je reč...
idem spať pri môjho sopľavého a kašľajúceho synáčika... dobrú noc... 😔

yukki
2. feb 2010

nočním...vzduchem...se proháíní duch s duchem...jsou slyšet pouhým uchem...a páchnou sírnym puchem. 😲 😲
Ať žijí duchové! film našej mladosti
🙂

martina_maxian
2. feb 2010

ahojte,, ako sa tu všetci máte?? my sme každý deň vysánkovaní do zbláznenia.. Unavená som ako kôň, ale prežívam najkrajšie obdobie v živote...
Juli, pekne si Mirku ostrihala... už nebude na chlapca... 🙂 a deťúrence máš krásne,, ale tie najkrajšie som ti aj tak vzala ja... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. feb 2010

mayap s mužom sme sa zhodli, že 4 su pohoda a 5 je makačka... ale už pri štyroch ked sme išli dakde na navstevu, tak to bolo chystania jak ked by som išla na týžden na dovču... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 🤐 😀 vsak aj sme rozmyslali, že ešte väčšie auto kupime, ale koli tomu, že parkujeme pred blokom, tak už aj na našu dlžku je problem parkovanie a nie to ešte nejakých 30-40 cm navyše.... ale zišlo by sa 😅 😀 😀 😀

dioliana1
2. feb 2010

Paťko bol v školke vychválený že sa vie sám najesť a prezliecť a že je čistotný-čabral sa vo vode, že je Papuľa, ale vcelku pohodový, Paťko prehlasil že mu nexceli požičať hračky...chlapec sa oťukáva 😀 😀 😀 , vyskúšal si aké to je ked to robí Lenke

najjulinka
autor
2. feb 2010

dik mati za pochvalu strihu Mirkinho - aj mne sa moc páči a to som pritom len odstrihla vzadu čo jej odrastlo 😉 😅 😀 😵 😵 😵 Ale má pekný krátky upravený ženský strih týmto... Lebo teraz aj ked celá v ružovom bola, tka sa pýtali či chalan.. aj ked v zime sme zas boli vo výhode, lebo vlasy nebolo vidnoa tak už bola za dievča.. krol moc nechcel aby som strihala, že odrastie, že bude na chalana zas.. ale hlavu jej podržal na tu sekundu, ked som ho prehovorila, že chcem kým sa čiapky nosia, lebo neviem ako to vyjde 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no a mati my same pekne deti mame a rozdavame... 😉 U nas opeknievaju rýchlo... Mne osobne najviac lahodia pochvaly od lekárky, ktoré nie su cielene pochvaly ale vety typu:
1.) po troch týždnoch čo Dominika bola u nás - "Keby nebola s Vami, tak by som nevedela, že je to Dominika"
2.) teraz v januári "Vobec nevyzeraju Vase deti ako z domova"
...
a tak podobne... proste straaasne dobre mi to padne... lebo aj ked viem, že nie som dokonala, tak zaklad máme zmaknuty asi dobre 😉 🙂 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. feb 2010

sakra a tka pozerám, že som už za pekným okruhlym čislom 15000 .. a nikto mi ani nepoblahoželal a ani sama som si to nevšimla.... hmmmm...

najjulinka
autor
2. feb 2010

Dobrúúú noc. Idem dať Domči mliečko a do hajan...

mata2
3. feb 2010

ahojte,
noc bola v pohode a ani dnes dvojky este nekakali 😵 😵 😵 ,tak asi ten prasok z kapsuli zabral 😵
namiesto mlieka dostali o polnoci caj,a ani si nevsimli rozdiel 😀
teraz papaju caj s piskotami a pozeraju Veroniku 😎
magi kde si?? 😕

cairka
3. feb 2010

dobré ránko.
tak dnes ráno som strašne rada nechávala dieťa v škôlke 🙄 ľudia, pol hodiny škriekala, lebo sa nehcela obuť, nakoniec šla v rozopnutých čižmách a vykasaných nohaviciach, lebo som ju už odmietla zapnúť a napraviť nohavice (do škôlky máme minútu a pol) a v škôlke pokračovala, až ju musela učiteľka zobrať na ruky a odniesť, lebo by tam ani nešla... som zvedavá, čo zreferujú poobede, či im neprevrieska celý poldeň 😅 susedia si fakt musia myslieť, že ju mlátim jak hada, ale prisahám, že som sa jej ani nedotkla 🤐

dioliana1
3. feb 2010

mata tá Veronika je v tv?

mata2
3. feb 2010

cairka,aj deti maju "svoje dni" 🙄
mne bubo taketo teatro zvykne urobit 2-3x za rok...z nicoho nic zacne vrestat ze do skolky nejde,v skolke ho vyzliekam stylom ze lezi odpadnuty na zemi a len z neho stahujem veci,pri dvere triedy ho nejako dotiahnem,a tam spusti jak keby ho vrazdili,to ho pride ucka vziat na ruky a on sa este zaprie nohami do zarubni len aby nevkrocili do triedy,to vsetko za doprovodu priserneho vrekotu...a pobede mi ucka vzdy povie ze do 5 minut sa ukludnil.... 😎

mata2
3. feb 2010

nie dio,mame to na dvd...

cairka
3. feb 2010

mati, aj vanesku sa učiteľka snažila najprv za ruku, ale neuspela 😝 ja viem, že aj deti majú svoje dni, ale obdobný cirkus robila predvčerom doma...a to som si myslela, že máme za tým, lebo už bolo dosť dlhé obdobie, kedy neškriekala a ked, tak len veľmi jemný náznak toho cirkusu...no čo už...

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkove
3. feb 2010

ahojte
vivien, co nove? 😕 😔
my mame pravoplatnost, len si najdem tichy kutik a volam dd. uz mam aj siet 😀 😀

cairka
3. feb 2010

lenkove, super, držím palce, nech máte maličkú už naozaj raz-dva doma 😵 jéj, a kukám, že už ju máš v pase

vivien, ako vždy od NB super 🙂

marketka1
3. feb 2010

ahojte tak ja som sa pred chvíľou vrátila s Martinom od lekárky boli sme na krv a zhodnotenie zdr.stavu či môže ísť v utorok vybrať nosnú mandľu.
Krv mu najprv chceli vziať z predlaktia ale ušla im žila tak nakoniec na 2 pokus sa podarilo napichnúť žilu dole na rúčke poviem Vám že Martina udržať už začína byť riadny problém pre dvoch dospelých on sa tak bojí ambulancie jak čert svätenej vody a to do bodky. Ale čo ma potešilo dnes napriek celému tomu cirkusu že si Martin začal uvedomovať že ho bolí rúčka.Do teraz len vrieskal tak aj mám radosť že vníma.

A ešte stále naše mesto nevie zabezpečiť odhrnuté základné cesty a chodníky 😠 😠 katastrofa fakt a to od nedele je už myslím dostatok času.(hlavná vec že si starostka dala vypratať veľké parkovisko pred jej sídlom 2 bagríkmi ešte v pondelok a dnes tam stálo len jedno auto a do autobusu alebo von z busu sa človek dostane cez pol metra prípadne ešte vyšší závej) 😠 😠 😠

mata2
3. feb 2010

super lenkove 😵

u nas snezi nepretrzite od rana,napadlo dobrych 15cm snehu....len co dvojky zaspia,idem odhrnat dvor.. 🙄

lenkove
3. feb 2010

telefonujem, ale neviem ci nieco vytelefonujem ... uvidime.. drzte palce 😵

mata2
3. feb 2010

prepadovka zo socialky! 😲
kokos,v takomto necase,ked to clovek ani necaka.... 🙄
dvojky spia,tak neboli poriadne ani pozriet,len na chodbe stali...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre