Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
12. feb 2010

Môžme uzatvárať stávky, ktorý z týchto dvoch návrhov-riadny-odoslaný na konci januára z RV do TV, pričom ešte nedorazil-
alebo Predbežko-odoslaný?- z TV do RV
si viac krát túto trasu absolvuje.
A či stihnem mať malú doma do jej započatia riadnej školskej dochádzky.

mata25
12. feb 2010

nezavidim yukki, presne taketo nieco sa deje s nami takze presne viem o com pises. najhorsie je, ze clovek si nepomoze, jedine co mozes je vyvolavat a otravovat. nas spis putoval z Piestan na trnavsky sud 2 mesiace. a ked som sa tento tyzden konecne dopracovala k cislu spisovej zlozky tak som sa tety na informaciach opytala ci aj na tomto sude budu mat 3 mesacnu lehotu na stanovenie pojednavania. ona na to, ze nie, ze ta lehota sa rata od podania navrhu, hm, no tak maju na to minus 2 mesiace, lebo navrh sme davali v septembri minuleho roka. ale sak sa nic nedeje, sak Slovensko.
drzime ti palce a pevne nervy. 😒

yukki
12. feb 2010

Maťa 25.......no to je....od septembra....a dieťa ktoré malo byť v rodine ...najdôležitejšie mesiace svojho života....TO je na grc.

brulka
12. feb 2010

no yukki to je otrasne!!! keby sa dalo tak podat na nich vsetkych zalobu 😎 😎 😎 , ved toto nie je normalne, ved ty neriesis dodavku novej pracky preboha. ved pre kazde dieta je najlepsie aby zakotvilo v svojej rodine co najskor. a nemohla by si obmakcit detsky domov ??? ved toto je na zblaznenie s tymi hlupakmi byrokratickymi. ak maju srdce tak musia uznat ze pre malicku to tak bude predsa najlepsie. ved toto sa moze naozaj ako pise magi alebo mata tahat aj niekolko mesiacov. rob natlak na DD nech povolia ten hostovsky vzhladom na komplikovanu situaciu so sudmi !!!

mata25
12. feb 2010

yukki,
no o to je to horsie, my aspon mame maleho doma, tak to nie je take strasne. chvalabohu sme mali stastie aj na predbezko aj na predosvojitelsky sud, vsetko prebehlo rychlo a bez problemov, len teraz si davaju nacas.
pevne drzime palce aby vam to predbezko preslo.

brulka
12. feb 2010

co to zase robim ??? ja som nejaka slepa v poslednej dobe 😠 😠 😠 tito tam mali byt v mojom prispevku !!!

magimary
12. feb 2010

brulka, to nič...
pochopili sme... 😅

cairka
12. feb 2010

ahojte
stretko s maznacikovcami a janivonbenji sme si užili, verím že zopakujeme 😎

yukki, to je pííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííp 🤐

brulka
12. feb 2010

no magi keby len tu sa mi to stalo ale ja aj v obchode zle vydam a tak a pritom matematika mi vzdy celkom isla 😀 no hrozne so mnou 🙂

marketka1
12. feb 2010

dávam link čo som našla strana 19 od ešte raz trochu zákona -20
http://www.navrat.sk/docs/hladame_rodicov_06.pdf je to podľa vás možné aby UPSVaR zveril takto dočasne dieťa kým nebude súd? alebo je to blbosť?

magimary
12. feb 2010

mixka 🙂 , to sú veeeeeeeeeeľké a krásne slečny 😵 !

mixka
12. feb 2010

dakujem magi 😉

lenkove
12. feb 2010

ahojte
u nas boli maznacikovci 🙂 🙂 😵 😵 zvonili pod vchodom a boli uuuzasniii 😵 😵 😵

lenkove
12. feb 2010

mixka
waw, ty mas kraaaaaaaaaaaaaaaaasne baby! Naaadherne 😵 😵 😵 jej 😵

magimary
12. feb 2010

leni, takže prekvapko? 😅
ako je Malinká dnes? 😕
a ty?

lenkove
12. feb 2010

a my nespime a ja som uz hotova 😅 😅 mala oci fialove, zla ako cert, nezahra sa, nezasmeje, ale nespi 🙄 teda zahra sa sama v postielke, rozvazuje snurky na tej zabrane 😅 😅

lenkove
12. feb 2010

inak, dnes spala asi hodinku, akurat tu, ked tu boli maznaci 😕
a ja som dobra, Mary 😀 uz sa tesim na tatika, bola som pre LV 😉 a poviete mi niekto co je nas nehnutelny majetok? to ako auto, napr?? 😅

lenkove
12. feb 2010

a Yukki to je des 😔 😔 preco sa tebe deju vsetky naschvaly 😕 hnus a fuj 😠

magimary
12. feb 2010

no vidíš, tak to ani nemuselo byť z tej návštevy u krstniatka 😒 , asi zúbky...
tu platí jediné heslo: vydržať a dokola si opakovať: "to je len obdobie a určite prejde"... 😅 😉
a šnúrky sú najväčšia mánia aj nášho Zajka, už ich nielen všetky porozviazoval (aj stokrát), ale už aj otrhal 😝 😅
dokonca ešte aj kábel, čo mal pod matracom (z dýchacej podložky) "vyňúral" a po každé,keď ho dobre schovám on ho opäť nájde a už sa tam s ním naťahuje... 😝 😅

lenkove
12. feb 2010

a neviem co mam robit.. dat jej nurofen? potieram takym gelikom 😅 a uz placka viac, idem tam 😉 mne to nevadi, teda uz som hotova a dala by som si kavu a namiesto toho vam tu vypisujem, vy ste moj doping 😀 😀

lenkove
12. feb 2010

Mary, Zajko je dobryyyy 😀 😀

magimary
12. feb 2010

nehnuteľný sú byty, domy, chalupy, garáže...
hnuteľný je napr. auto, nábytok a pod. 😉

leni, ak sa ti zdá ozaj ubolená (a nepokojná, rozrušená a "nevie, čo so sebou"), tak jej ho spokojne daj, nič nepokazíš... a uvidíš, či sa to potom zlepší...a potieraj ďalej 😉
a drž sa dopingu (nás 😀 )...

brulka
12. feb 2010

mixka uzasne su baby 😵 😵 😵 naozaj krasne slecny 😉 🙂 😵

najjulinka
autor
12. feb 2010

Dnes moja naj kamoška sa pridala medzi profikov. 😵 😵 😵 Už tu bola jej mamka po topanky pre ich velkáčku novú, tak som jej nabalila 5 krabic topankových topaniek, tak snad niekotre sadnu. Som dostala od suusedy asi tucet topankových krabic topanok po jej vnučatach - krásne kvalitné boty - poteší. 😵

najjulinka
autor
12. feb 2010

5 krabic topankových topaniek - to bolo myslene, že krabice su topankové , ale vacsinou v každej su narvate po 2 páry +/-, takže tak.... nie že topanky topankove 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Píšem jak hotentot.........

tatiannna
12. feb 2010

MIXKA tie dvojičky sú niečo rozkošné 🙂

YUKKI môžem sa spýtať - ja tu nie som ešte v obraze, že kto, kde, čo...to sa jedná o Kristínku alebo o ďalšie dieťa, pri ktorom ti takéto problémiská robia? Bože ja som na túto byrokratickú mašinériu tak rozzúrená...fakt sa s tým nedá pohnúť? fakt nemôžeme niečo urobiť? niekde sa sťažovať alebo čo...

NAJJULINKA čo znamená velkáčka? 🙂 Koľko rokov má?

tatiannna
12. feb 2010

No a ešte sa vás chcem spýtať niečo, čo mi neskutočne vŕta v hlave a neviem prestať na to myslieť...ak by ste mi vedeli poradiť...

Ako mám týmto mojim deťom vysvetliť, čo sa deje? AKo im mám povedať, že idú naspäť do DD? A hlavne kedy? Riaditeľka mi povedala, že im nemáme hovoriť nič, ale to mi príde ako kardinálny podraz, čiže ju nemienim poslúchnuť. Ale máme im to povedať tesne večer predtým ako pôjdu? Alebo deň, dva predtým? Alebo týždeň? Fakt neviem, čo bude lepšie... a ako im to vysvetliť? Napíšte, čo si o tom myslíte a ako by ste to vy riešili, ďakujem fakt veľmi

najjulinka
autor
12. feb 2010

tatianna na naše pomery velkáčka - má 5 asi.... 😉 je to moja naj kamoška, takže mladá ako my.. .to puberty sa k takým mladým nehodia..... 😀 😀 😀 Ale mám známu čo v mojom veku cca brala 18ročneho z domova, ale jej muž bol o 12 rokov od nej starší....... a je fakt, že naši známi čo je kočka mladšia ako ja, tka si brali do pestunstva pubertu tiež...... a vlastne ešte jedných takých známich mame a oni brali tesne pred pubertou kčku a tiž mamin mladšia odomna...

najjulinka
autor
12. feb 2010

tatianna a kedy maju ist naspäť do decaku a ako to, že to tak dopredu rozhodli, že pojdu ?????

tatiannna
12. feb 2010

na šak ja budem mať 30 a títo šušnáci majú 10 a 11 🙂
ale také 5 ročné dievčatko do profi, to je presne to, čo by som si predstavovala...no poslala som nejaké žiadosti, ale moc si od toho nesľubujem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre