Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
12. feb 2010

tento mesiac majú ísť...končí mi skúšobná doba, potom ich musím vrátiť...predbežný dátum je 19-teho, ale chcem to posunúť ešte aspoň do 24-teho...

ako to je možné takto narábať s deťmi, to ja neviem...ale je to tak...ale ako vás tu čítam, tak už sa asi nečudujem ničomu...

yukki
12. feb 2010

Tatiana ide o druhú bambulku. V októbri som ju videla prvý krát a doteraz nič....nieže dátum pojednávania, ale ani len miestna príslušnosť nie je jasná... 😠 😠 😠 😠

Mixka, tak baby sú úžasné na tej fotke-a iste aj v skutočnosti! 😵

tatiannna
12. feb 2010

joj tak super, už druhá 🙂 a aká je? maličká? kokso tak to je na infart, to sa riadne ťahá...aspoň sa s ňou stretávate?

yukki
12. feb 2010

nestretávame. Je to k nej od nás vyše dve hodiny cesty s dvomi prestupmi...a nazad by to bolo to isté. Na krátkodobý pobyt ju nechcem vziať-musí to byť strašné na psychiku takého človiečika s ním šibrinkovať hore-dolu. Takisto nechcem, aby ju kôli tomu aby sme sa my videli vozili do Domova, aj keď sú ochotní. Taký malý človiečik aby toľko cestoval-celý režim dňa by mala pobabraný a stres že je zas v DD..... Našťastie je u profimamy.

tatiannna
12. feb 2010

Preboha, to musí byť hrozné pre teba...toto úradné naťahovanie...najhoršie, že človek si otvorí hubu a má po dieťati...ja to nechápem...že kto a prečo má záujem tieto veci tak komplikovať?

lenkove
12. feb 2010

baby, pocujte, jednu pravnu radu.. vo veci dokladovania majetku, ked predvolanie prislo nam obom osobitne ale veci mame v bezpodielovom vlastnictve staci jedno oznamenie o stave majetku, alebo treba za kazdeho jedno??? 😅

mixka
12. feb 2010

yukki, drzim palce, aby sa to papierovanie uz konecne pohlo a hlavne vyriesilo a malicka nech je cim skor s vami doma 😔

lenkove
12. feb 2010

Mixka,
sa ťa dávno chcem spýtať: čím ku hviezdam?? 😀

tatiannna
12. feb 2010

Prosím vás porzel by sa niekto na moju otázku dnes o 18:47...a teda podľa možností aj napísal voľačo a pomohol nám v našom zúfalom tápaní...

lenkove
12. feb 2010

no Tatiana, ja by som im o tom istotne povedala.. ale kedy neviem, ako odbornik ti neporadim ako poseroutka ti poviem, ze ja by som povedala par dni pred odchodom.. 🤐 🤐 ale to zavisi od vztahu aky mate, ako to vezmu? nastvu sa? a ak ano, na koho? hlavna otazka znie, ci im mozes nejako pomoct, nech to preziju relativne v pohode 😕

lenkove
12. feb 2010

tie otazky mali byt retoricke 😀

tatiannna
12. feb 2010

počítajú, že tu zostanú navždy...myslím, že na nás sa nenaštvú, lebo to im musí byť jasné, že naša vôľa to nie je, ale určite budú plakať, určite budú scény...proste celé zle...

neviem, do akej miery mi DD dovolí im pomôcť pri ´dalšom prežívaní...riaditeľka mi neodpísala na mail, v ktorom som sa jej pýtala, či mi budú umožnené hostiteľské pobyty...tak v pondelok ideme za ňou osobne, nech sa vyjadrí...

najväčší problém máme s tým načasovaním...povedať to dostatočne dopredu alebo tesne predtým? kua...neviem... odborníci sú tiež z toho trochu hotoví... 🙂

yukki
12. feb 2010

Horšie je to pre Kiku. Ja si to viem racionálne vysvetliť, ona sa len viac a viac kýve keď je pre ňu niečo nepochopiteľné. Chodili sme za malou-potom sa zdalo že sa vráti do bio-tak sa mlčalo resp. odpovedalo na Príde sestrička? že Neviem....potom sa za malou chodilo skoro každý deň keď bola v DD...a teraz sa zas už druhý mesiac mlčí a Kika sa len viac a viac kýve... Viem, že po nej vyslovene netúži, že budú žiarlivostné bitky a jedy, ale nechápe celú tú situáciu kolo toho...zneisťuje ju to.

tatiannna
12. feb 2010

kurňa toto sú veci...tiež to máte veselé...juj veľmi držím palce, nech sa to vyrieši čo najskôr

lenkove
12. feb 2010

no ved to, ze to chce dobreho odbornika, ked je to take mnohoaspektove.. 😔 hlavne, aby to nebrali, ze je to ich chyba 😅 najlepsie je povedat co najviac pravdu adekvatne vnimaniu.. a min. tyzden, alebo tak, 5 dni pred.. kedy si im to zo dna na den, tak to mozu brat ako zradu, lebo isto im dojde, ze si to vedela aj skor /ak nie teraz, neskor ked budu starsi.../ 😔 😔 aby to nebrali ako zradu 😔

lenkove
12. feb 2010

teda ta zrada ma nejako vzala, je tam hned dvakrat 😝 😀
idem spat, dobru noc.. rano o 4 mi zacina sichta a mozno aj skor 😝 😵 😵 😵 😵

tatiannna
12. feb 2010

dakujem ti za názor...dobrú nocku..tak hádam sa zajtra vyspíte aspoň do 5 😉

marketka1
12. feb 2010

Ahojte
tatiana ja by som im to tiež povedala skôr aspoň týždeň pred tým ako pôjdu ale snažila by som sa im to vysvetliť tiež nejakým šetrným spôsobom a pokiaľ ešte máte o nich záujem pomôcť im pestúnstvom tak by som sa ich snažila ukľudniť aby sa nebáli že je to len dočasne kým sa to nedá papierovo do poriadku a prídu naspäť len musia vydržať.Ja na Tvojom mieste skúsim ešte NOSku veď tá by mala byť pre tieto prípady tiež riešením kým sa tie súdy nedohodnú.

marketka1
12. feb 2010

mixka dievčatá sú pekné veľké slečinky 😉

tatiannna
12. feb 2010

No Markétka, pestúnstvo nie je v tomto prípade reálna vec a do tej NOS-ky asi tiež nechceme ísť... Ono v posledné dni ako sme tak strašne riešili ako si ich nechať za každú cenu sa nám zrazu otvorili oči... teraz sa to prevalilo ako nás ten starší sústavne klame, čo sa školy týka, ako si vymýšľajú, ako kalkulujú, ako sú vypočítaví...ja viem, viem, že toto domovácke deti robia, lenže u tých malých s tým môžeš robiť, u týchto je to už tak zabudované v ich správaní a myslení, že to proste nejde zmeniť...

Tak sme si povedali, že my nemôžeme zachraňovať niekoho na úkor nášho života a nášho zdravia a že do toho proste nejdeme...áno, budeme sa biť o tie hostiteľské pobyty, to určite, ale viac nie. Stále tu beží ten súd s ich matkou, ktorý sa podľa mňa poťahá roky a nemajú nariadenú ústavku, čiže všetko hrá proti nám, ale zrejme to takto má byť...proste takáto mala byť naša cesta, lebo keby nemala byť, tak sa to nestane...

Proste sme do toho šli s ilúziami a stretli sme sa s realitou... nech to znie akokoľvek hrozne a akokoľvek morálneho odsúdenia hodné, my proste na to nemáme, aby sme dve takto veľké deti vychovávali...

brulka
12. feb 2010

tatiannna ja by som to detom povedala asi skor. tych 5 dni alebo tyzden pred ochodom. bude to velmi bolestne 😔 😔 😔 ja mam slzy v ociach ked si to predstavujem. deti by som uistila, ze i ked nebudete spolu byvat, ze ich mate radi a ze kedykolvek sa mozu na vas obratit, ze ich budete navstevovat a ze u vas maju vzdy dvere otvorene.
mozno ale neviem ci bude na to vobec nalada vymyslela by som nieco co detom spravi radost, nejaky vylet alebo fakt neviem je to asi hlupy napad lebo urcite budete posledne dni spolu iba smutit... 😔 😔 😔 tatiannna toto by asi najlepsie posudil psycholog ako na to. alebo skusena mamina, mozno niekto kto si nieco podobne zazil. ja som asi neni ta prava na rozdavanie rad. myslim to vsetko dobre, len neviem ci to co pisem je aj spravne. asi treba dat na intuiciu, vlastne srdce, ty tie deticky poznas najlepsie, mne je tazko ked vas nepoznam...tatianna v kazdom pripade drzim palce aby ste to nejako zvladli a aby sa deti necitili zradene. to je asi to celkom najhorsie na celej tejto veci. ze ich zase raz zivot podrazil (system urady). to je potom tazko este verit ze svet a ludia v nom nie su vzdy len zli. ja dufam ze ty ich o tom presvdecis aj ked nebudu moct ostat s vami. budu vas velmi potrebovat dufam ze DD nebude strajkovat a zakazovat navstevy.... 😔 😔 😔

tatiannna
12. feb 2010

ďakujem Brulka...každá rada cenná...aj keby som našla nejakú profi, ktorá vracala do DD takéto veľké deti, aj tak by to nebola rovnaká situácia, lebo vždy je to iné...

presne tak sme to chceli, že v nedeľu večer by sme im to povedali, v pondelok by sa šlo na výlet, v utorok tiež niečo a v stredu by išli...ale tak možno to povieme už v piatok alebo sobotu, aby mali dlhší čas...

ja tiež len dúfam, že DD nebude štrajkovať, aj keď mám silný pocit, že áno... je tam ešte jeden chalan, ktorého sme brávali na hosťovský, má sľúbené, že na jarné prázdniny ho tiež vezmeme, ak mi to zakážu, tak budem zúrivá ..

tatiannna
12. feb 2010

Dievčatá ďakujem vám, pomohli ste mi...idem spať, lebo mám príšernú virózu a také tlaky v hlave, že ledva na to vidím 🙂 dobrú nocku

marketka1
12. feb 2010

tak tatiana na to ti ani ja neviem dať rady chápem to že nie každému sa dá pomôcť a ešte na úkor svojej rodiny.
to im ani tebe veru nezávidím ako to celé zvládnete ale určite im to treba povedať podľa mňa aj kvôli tomu aby Ti napriek všetkému mohli dôverovať že aj napriek zákazu z DD si im to nemohla zamlčať lebo ich máš rada ale nevieš im pomôcť ináč ako ich brať aspoň na hosťovské pobyty sú teoreticky už dosť veľké deti a aspoň trošku chápu viac ako taký drobci.Len dúfam že DD vám v tom pomôže.

mixka
12. feb 2010

lenkove: cez prekazky ku hviezdam 😉

mixka
12. feb 2010

jeeej yukki, kika je aka lyziarka 😵

yukki
12. feb 2010

no....hej, baví ju to, ale ešte je slabá...nepretlačí lyže ta len letí kde ju lyže nesú, to ešte nie lyžovanie. Ale baví sa....hlavne že to máme tu pod nosom, a rergionálne zľavy, lebo ináč by sme nenalyžovali....

mixka
12. feb 2010

tak to mas super veru, to zavidime 😉

najjulinka
autor
12. feb 2010

Ddoobbrrúú nnoocc..

najjulinka
autor
13. feb 2010

Dobre ranko. Dnes máme všetky deti skoro hore 🙄 Ale dala som si kávu a jahody (kompot) so šlahačkou a celkom sa to ráno dá 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre