Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

saskah7
13. mar 2010

Este nie, Nati, lebo chvilu som vahala (kvoli tomu, ze momentalne este prestavujeme a nemam este pripravu) a tento tyzden aj tak bola ta psychologicka na skoleni, tak uz zavolam v pondelok...
Momentalne sa dost trapim tym, ako sa rozhodnut... bola som rozhodnuta ist do Usmevu, zacinaju 25.3... aj je to daleko lacnejsie... ale kedze kurz je v BA o piatej vecer, tak mne robi dost velky problem zorganizovat si rodinu... ☹ a navyse za cestovne zaplatim pomaly tolko co za kurz.. ale to nie je az taky hlavny dovod... ale hlavne to, ze od nas sa divoko cestuje z nasej obce, a naspat domov by som sa dostala az kolo desiatej vecer, neviem co s malou, Moj sa vraciava kolo pol siestej domov, chalani su medzitym v Modre na tenise... no skratka zmenezovat to na tych 11 krat to bude riadna fuska... ale ked si zratam ten Navrat, tak to je zasa hrozne financne, ale tam by som aspon mohla dat malu k mame a segre do Ziliny a chlapi by to doma zvladli... tak ja uz neviem... zmietam sa medzi tymito 2 moznostami... ale urcite pojdem na to nulte stretnutie do BA, kde sa uvidi, ci sa mozno ten termin nejako neda zmenit, ze sa viaceri zaujemci dohodneme napriklad....
No a nemenej dolezity je fakt, ze to, co sa deje s tymi vasimi deturencami poniektorymi, to uz mi je fakt do placu... strasne by som nieco take nechcela zazit ☹ 😢

saskah7
13. mar 2010

ano, Juli, Usmev ma momentale este staru cenu 60 €, ako si mala ty 🙂
len to cestovne do BA by ma vyslo od 40 do 50 € vsetkych 11 ci kolko razov 😖

natia
13. mar 2010

tento článok je spred takmer 3 rokov...myslíte, že sme sa niekam posunuli?
http://www.tyzden.sk/osobnosti/zavrite-detske-d...

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natia
13. mar 2010

v Návrate platí iba špeciálno-pedagogické vzdelanie, pedagogické nestačí... (z ÚPSVaRu som mala iné info, tak neviem)

marketka1
13. mar 2010

Ahojte prajem pekný sobotňajší večer 🙂
My sme dnes ešte mali pokračovanie oslavy pre PNkárov ktorý nemohli min.týždeň sestra s rodinkou. Najviac ma ale potešil dnes Martinko keď sme mu ráno povedali že dnes poobede príde Samko a Natálka. V priebehu doobedia si len tak z ničoho nič sadol k nám a povedal teším sa na Samka. Veľmi ma potešilo to že svoje emócie vie podať už aj verbálne prvý krát dnes 😵 😵 vo svojom živote.

a sneží strašne mokrý sneh. ☹

yukki
13. mar 2010

Markétka, super! Naučil sa to, lebo má skvelých rodičov 😉

martina_maxian
13. mar 2010

ahojte,,, dnes sa tu spí, či ako??? 😀 😀 😀 😀 nikde nikoho..

dioliana1
13. mar 2010

Dobrú noc 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dioliana1
13. mar 2010

Poradte mi aké mlieko dávať Lenke, keď má po trvanlivom hnačky? Aké umelé je vhodné?

najjulinka
autor
14. mar 2010

Dobré ránko. Kedže mame len 4 deti , tak asi dnes zájdeme do kostola asi..........

lenkove
14. mar 2010

Dobre ranko
ja som uz ulozila na nas prvy denny spanok 😀 tu snezi ako blaznive, skaredy vlhky sneh (asi ako vsade) tak sme ani von neboli a Ivka hned lepsie spala 😀 😀 sa unudila, chuda 😀 😀 ktovie, ci pojdeme dnes... my do kostola asi nie, lebo tu vobec nie su usposobeny na male deti 🙄 🙄 🙄 a stat s nou von v tomto pocasi, sa bojim 🤐

lenkove
14. mar 2010

uch, aky hrub v moja veta, ja tatar 🤐 🤐

lenkove
14. mar 2010

a idem vybrat kvicuna z postielky 🙄

najjulinka
autor
14. mar 2010

lenkove my občas zajdeme k baptistom... oni maju miestnosť čo sa volá jasličky a ja tam lubim chodiť.. .muž je veriaci... ja idem sa s detmi len pohrať do jasiel....

slinti
14. mar 2010
suezana
14. mar 2010

Ahojjte 😉
To kde ja bývam? Mňa zobudilo slnko ako v letný deň 😕

Dioliana,
ja som dlho kojila, a potom som skúšala tiež zopár mliek, a malá nokoniec zabrala na francúzke mlieko France lait. Je to v takých modrých plechoviciach a tie som tiež super využila. My sme ho dávali skoro do 3 rokov, nebolo ani drahé.

natia
14. mar 2010

tak podľa mňa jej už mlieko netreba...veď ona už má aj 5 rokov hádam...by som skúsila sójové určite...

cairka
14. mar 2010

ahojte 🙂
dio, my sme museli kolo 2 rokov vysadiť mlieko, z rovnakého dôvodu - hnačky, kŕče v bruchu a už sme mlieko nedávali, teda kúpila som jej UM, ale nechcela ho piť, tak mudra len odporučila zvýšiť prísun vápniku ináč - minimálne 2 jogurty denne(mali by byť plnotučné, veve kvôli refluxovej diete nízkotučné), kúsok tvrdého syra a tak...asi po 3 mesiacoch som začla zas pridávať mlieko do varenia a po cca. pol roku zas občas začla aj piť, ale už nie každý deň,zdalo sa to v pohode, ale akurát teraz je už 3. týždeň zas bez mlieka, lebo zas po každom jedle mala kŕče v bruchu..."dobre" znášala mlieko asi 3/4 roka 😒

cairka
14. mar 2010

teda po každom jedle, kde bolo viac ako deci mlieka - mliečne polievky, omáčky, v poslednej dobe aj koláče. Problém je, že teraz neviem, čo variť 😝 kde sa dá, zamieňam mlieko/smotanu, za biely jogurt,ale nie všade sa dá 🙄

dioliana1
14. mar 2010

Lenka má 2 roky

dioliana1
14. mar 2010

ona vo varení v pohode znáša ale samostatne ked jej dám tak hnačka

natia
14. mar 2010

jujha a prečo som si ja myslela, že oni sú obaja školkári 🙂 ?

najjulinka
autor
14. mar 2010

diolina skus sojove a umele každému sadne iné...... ale začala by som lacnejšími a išl ana drahšie.... u nas grckacie deti nemali po roku na predpis už mlieko a s nimi som prechádzala na BABYLOVE mlieko... uuuplne najlacnejšie mlieko a dočítala som sa na nete, že podobné Nutrilonu..... a v poho... druhé najlacnejšie je Sunar - to bikika grcala dosť smradlave po nom - no desne smrdela... desne 😝 😝 😝
BABYLOVE som ale mala raz problem, že proste nemali a myli vyše mesiaca výpadok toho pre najväčšie deti (od 10.mesiaca) ...... To je riziko toho, že je to značka DM drogerie........
Ale nad 2 roky možeš kludne aj striedať mlieka - aké je v akcii tak dáš, ak to bude doslova len neznašanlivosť kravskeho.......

marketka1
14. mar 2010

Ahojte peknú nedeľu všetkým

dio cairka skúste si niečo prečítať napr.
http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...

cairka
14. mar 2010

marketka, dík za link, trochu som to skukla 🙂

jaron
14. mar 2010

Ahojte,

chcem vás poprosiť trochu sa dozvedieť viac. Zatiaľ máme s manželkou len takú myšlienku: profes. rodičovstvo, pestúnksa starostlivosť, adopcia...??? jednoducho naša malá má 7 rokov, viac detí nemáme a tak niekedy nám príde taká myšlienka, že čo ďalej. Ale zatiaľ len hladáme informácie. Možno na to nie sme, nevieme.

Ak prof. rodičovstvo, tak by sa to týkalo manželky.

Počul som, že minimálny počet detí na jedného je 2. To platí aj pre bábätká? Alebo je možné aj na polovičný úväzok mať len 1 dieťa? Trochu sa bojíme mať hneď naraz dve.

A ešte niečo: predstavovali sme si to, že keď by sme mali dieťa v prof. starostlivosti, tak by sme s ním všetko robili ako s vlastným, napr. išli by sme na návštevu k starkej, išli by sme s ním na dovolenku a pod., ale počul som zase, že človek je kontrolovaný, to znamená, že musíme byť doma a hlásiť pobyt inde alebo ako?

Ďakujem.

najjulinka
autor
14. mar 2010

jaron 1 dieťa v pohode do profi.
na navštevy možte chodiť tiež s profi dieťatkom, však jasne. Akurát ak ide o dlhodobejší pobyt, tak sa napiše hlasenie, že od vtedy do vtedy budete tam a tam... hotovo.....

suezana
14. mar 2010

Ahoj Jaron,
aj ja som si to takto nejako predstavovala 😔 , ale keď si prečítaš viac na tejto téme, zistíš, že naše predstavy sú dosť pekné oproti realite... Čítaj kde ťa napadne a veľmi veľa sa dozvieš,...

dioliana1
14. mar 2010

jaron, záleží od DD kolko deti dava na plný uvazok, jeden profirodič môže mať max. 3deti, ak su profici obaja manželia tak 6 detí, deti do troch rokov maju prednosť, ale dávajú aj väčšie deti, podľa dohody s profirodičom a DD.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre