Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
29. júl 2010

prepadovka?? ja toto nechápem... niekde sa pekne ohlásia a niekde ako k asociálom vtrhnú... proste no comment...

inak keď mám dieťa na PO, tak tiež už môžu prísť, či až po riadnom súde?? (resp. vedia oni vôbec, že mám dieťa na PO?)

maznacik007
29. júl 2010

no ako mile boli... ale tiez nechapem... ze dojdu v lete len tak.. sak ludia su na dovolenkach na chatach.. a tak.. ale ok.. pohoda... maleho prerusili pri krmeni....

inak ked mas dieta na PO tak isto pridu pred sudom.. to musia lebo na sud musia poslat aktualnu spravu... a ano vedia to...

ok info na stretko zbieram...zatial streda mozno pondelok..
macocha ja sa tiez neviem sama ostrihat... takze vitaj do klubu... a depku posli prec

natia
29. júl 2010

no verím, že tie naše budú uvedomelejšie a ohlásia sa vopred...

oni asi potrebovali vypadnúť z roboty, tak radšej nevolali 😀

maznacik007
29. júl 2010

keby dosli vcera tak neviem neviem... deti som mala u babky... a vsetko povyhadzovane triedila som oblecenie... a kupili sme taky novy ulozny system z Ikea.. tak som to premiestnovala... tak to by bol in -y gol... ale tak neratali asi ze este budeme tak kratko po prebudeni.. ale co mam robit ked mne deti bezne spia do osmej stvrt na devet...

marketka1
29. júl 2010

Ahojte pekný deň 😉
@maznacik007 ku nám sa kurátorka zatiaľ stále ohlási či budeme doma. Naposledy takú hodinku pred tým než prišla, tiež je podľa mňa ísť len tak na blint dosť blbé či budeme doma, teraz v lete sme dosť mimo a ináč cez školský rok sme dosť často trávili svoj čas v čakárni. Myslím že raz som ju poprosila aby prišla iný deň boli sme akurát objednaný na ten čas čo chcela prísť k lekárke a na termín sme čakali vyše mesiaca a nemala problém.

@yukki dievčence si fakt pekne ostrihala, ale mne dievčatám pasujú viac dva vrkoče 😉

no a dnešný môj zážitok asi z pred hodinky boli sme na trhovisku tu u nás a známa čo nás pozná niekoľko rokov predávala čutkovú kukuricu dobrá cena tak že vezmem deťom. Keď že mala veľa ľudí poprosila ma nech si prídeme vybrať k nej dozadu aké chcem. Kočiar s Kubkom a Martinkom som samozrejme zatlačila tiež do zadu k nám nech na nich vidím. Martin pekne stál pri kočiari a debatoval s Jakubom a naraz sa na neho vyrútila striga od vedľajšieho stola drgla do neho nech ide preč cigán jeden Martin so svojou rovnováhou rovno na zadok a začal plakať. Som jej skoro krk vykrútila tiež som do nej drgla no samozrejme jemnejšie nech nespadne bo bola staršia vynadala som jej riadne že nech si na neho nedovoľuje. Tak sa baba zľakla začala sa ospravedlňovať a deťom hneď marhule tlačila do ruky že ona nevedela že je so mnou.

natia
29. júl 2010

Ja ho tu ako sprostá chválim za cikanie na nočník, keksíky mu dávam, lebo 3x sa pekne vycikal do nočníka (na moje želanie, nie na jeho pravdaže) a nakoniec mu nájdem nakakané v teplákoch... no neroztrhlo by vás? 😠

natia
29. júl 2010

@marketka1 poviem to narovinu - krava sprostá 😠

natia
29. júl 2010

😀 teda nie ty, tá striga samozrejme 😀

cairka
29. júl 2010

markétka, to je 🤐 nemám slušných slov 🤐

marketka1
29. júl 2010

@natia a riadne sprostá 😠
Kravu som pochopila 😀 😀 zatiaľ si dnes na vedení nestojím 😉

maznacik007
29. júl 2010

@marketka1 no nemam slov... fakt krava sprosta

no sak ja som tiez pozerala.. ze len tak sa dovalili... ale nech... hlavne nech rovnako akcne vykonavaju aj ostatne cinnosti najma v rodinach kde to naozaj potreba...

@natia no u nas tiez dnes bez uspechu co sa tyka nocnika... 😅

dioliana1
29. júl 2010

@natia ja neviem kedy malú na nočník naučím, veď je viac chorá ako zdravá, mesiac bola zdravá...skúšali sme všetko možné aj tak neúspešne...

marketka1
29. júl 2010

Nášmu Jakubovi sa to nejako stále páči mimo nočníka ohromná sranda 😀 ak ho posadím tak sa vyciká a občas aj vykaká teda kaka hneď ráno prvú várku . Ale jak beha na holo a nočník má pod nosom sám si na neho nesadne ani náhodou.A najkrajší je jak kaka na stojáka (zatiaľ 2x na koberec našťastie klobasoidne)hodí nevínny pohľad že nestihol som na nočník.

natia
29. júl 2010

:tak Jakubovia sú zatiaľ na tom rovnako...tento náš má tiež nočník pod nosom, ale nenapadne ho si tam sadnúť... jediná chvíľa, kedy sa sám vypýta je vtedy, keď ho ideme dávať spať a chce to oddialiť... tak v tedy ohromne kričí "kaka, gočííík"... ale vtedy zásadne ani nič nespraví... ach jaj... 😝

maznacik007
29. júl 2010

ja mam tu redukciu na wc... lebo z nocnika mi utekal... z tade mi neutecie...

gerdusha
29. júl 2010

ahojte baby, tak som sa vcera vybrala na urad socialnych veci v nasom meste popytat sa na viac informacii ohladom adopcie. co ma sklamalo ako prva vec bola ta, ze pani veduca o tom vedela menej ako ja, okrem ineho tvrdila, ze musime absolvovat 60 a nie 26 hodin pripravy atd atd...a nakoniec ma po viac info poslala do ineho okresneho mesta, pretoze sa im minuli ziadosti...tak si mam ist po nu tam...

tak som ta dnes isla...pani ma schladila informaciou, ze kedze sme manzelia iba rok a byvame spolu len dva roky, to sa im teda pacit nebude, ked nas budu posudzovat, dalej ma nazvala rasistkou, ked som jej povedala, ze nerozmyslame nad adopciou romskeho dietata atd atd...pripadalo mi to, ze maju straaasne vela ludi, ktori chcu adoptovat a malo deticiek...a nie naopak...mala som pocit, ze ma chce skor odhovorit...strasne ma to sklamalo...aaach jo...

dioliana1
29. júl 2010

@natia ako u nas ked treba isť haju tak by všetko robili.... 😀

natia
29. júl 2010

@gerdusha prosím ťa môžeš zverejniť miesta, na ktorých pracujú tieto "kompetentné panie"? Lebo s tým by hádam bolo dobré niečo robiť... to sa mi snáď iba sníva... každopádne od takýchto hlupaní si nenechaj pokaziť svoj záujem... to, prečo si chcete adoptovať dieťa je vaša vec rovnako ako to, koľko ste alebo nie ste manželia...
ten druhej panej si sa mala spýtať, či ona má doma rómske dieťa a že keď nie, tak je zrejme rasistka... to čo dnes za ľudí chodí po tomto svete???

no každopádne sa nedaj odradiť, hlavu hore a poďte do toho... úradníčky vám ešte veľakrát znepríjemnia život, ale tým sa nesmieme dať zdeptať... každopádne žiadosť vyplňte - ak ste naozaj pre tú adopciu rozhodnutí - a informácie sa popýtaj tu, istotne ti tu odpovieme radi 🙂

natia
29. júl 2010

@maznacik007 Jakub by aj utekal, ale s tou jeho ťažkou ritkou sa nevie odtiaľ sám vytrepať 😀

natia
29. júl 2010

@bigfree tebe som ešte chcela napísať...je tu niekoľko báb, ktoré sú v procese prípravy, istotne ich veľa bude začínať v septembri, ale tie sem zatiaľ nechodia 🙂 pre akú formu ste sa rozhodli? a aké dieťatko by ste chceli? okrem Táničky samozrejme 😉

gerdusha
29. júl 2010

natia, si strasne zlata, dakujem...

tak ma ta zenska zdeptala az no...este sa ma pytala, ze ci mame z CAR potvrdene, ze nemozeme mat deti...pretoze "bolo by neprijemne, keby sa vam potom narodilo biologicke dieta...viete, to su potom obrovske problemy..."

a este jedna vec: pani:" viete, ja som strasne rada, ze to na slovensku vsetko tak trva....ved aj zena je tehotna 9-10 mesiacov...tiez musi na dieta cakat...tak adoptivni rodicia mozu cakat o nieco dlhsie"...

ale asi mas pravdu, s takymto a podobnym pristupom sa este stretneme...asi sa musim jedine obrnit a ist za svojim

maznacik007
29. júl 2010

gerdusha napis odkial si aky okres... no tak ti poviem ze isto narazis na takychto ludi.. ale treba sa k tomu postavit tak ze ty si ziadatel... a oni su ti /uradnici co ti to maju ulahcit/ kludne oslov navrat, usmev a pod. neviem teda odkial si.. ale poskytuju aj tzv. sprevadzanie... popri takychto vybavovackah..

to potvrdenie je blbost... ak bude mat taketo poziadavky tak nech ti to da pisomne...

natia
29. júl 2010

@gerdusha no ďalšia titulovaná krava dnes do partie... to čo za ženské je toto?? adoptovať si môže dieťa nielen ten, čo nemôže mať svoje bio a kedy a ako sa to rozhodnete načasovať je len a len vaša vec... ale tá pani by si zaslúžila vyhadzov, bez debaty... ja by som to napísala Návratu alebo Úsmevu alebo aj na Ústredie, nech vedia aké kravy zamestnávajú...

natia
29. júl 2010

Inak s tým kočíkom ste mi absolútne nepomohli ☹ zohnať taký, čo má nosnosť do 18 kg je samo o sebe problém... a potom plus cena plus moje predstavy, tak to je asi nonsens... neviem, či nebude chudák len pešo chodiť 😀

bigfree
29. júl 2010

Dievčatá,
dakujem za odpovede zo včera, ale neporadí mi ešte niekto, ako to v našej situácii mám vyplniť? :
Prepáčte, mám otázku ohľadom vyplnenia dotazníka.

V majetkových pomeroch je riadok
Dom/Byt, Plocha, vo vlastníctve .... to sa myslí nehnuteľnosť, ktorú vlastníme?
Potom tam je aj kolonka v nájme, výška nájomného mesačne .... čo tam mám vyplniť?
a kolonka v podnájme ... ???
počet miestností ... ???

My sme vlastníkmi bytu v BA, ale dávame ho prenájmu.
Bývame v SC v podnájme.
Prosím, ako to mám vyplniť?

natia
29. júl 2010

@bigfree
ja by som napísala nehnuteľnosť, ktoré vlastníte, čiže byt v BA
k tomu by som uviedla poznámku, že v byte nebývate, ale dávate ho do prenájmu

do kolónky podnájom napíš adresu a koľko mesačne platíte...
počet miestností napíš z toho bytu, v ktorom bývate a v ktorom bude bývať aj dieťa...

maznacik007
29. júl 2010

bigfree nemusis to vyplnat vobec... to si oni doplnia sami ked k vam pridu na nastevu.. aj tak sa na to budu pytat teda na pocet miestnosti a tak..
ja som najomne nikdy neudavala... ani to nepotrebuju.. proste im len povedz ze byvate v SC v podnajme a trvaly pobyt mate v BA lebo tam mate byt vo vlastnictve...

kde podavas ziadost ? na ktory UPSVaR?

bigfree
29. júl 2010

@maznacik007 Po papiere som si bola v BA, ale potom som zistila, že sa to posudzuje podľa toho, kde príde dieťa, takže patríme pod Senec. Neviem teda, asi tie papiere budem odnášať do Senca a oni to pošľú do BA ??? Alebo to mám rovno odniesť osobne do BA, neviem....

bigfree
29. júl 2010

@natia Dakujem za odpoved. Niečo tam už povypisujem. Tatiana je naše biologické dieťa. Aj ked som mala pôrod "v podstate" ľahký, museli mi pár hodín po pôrode amputovať maternicu, mala som stratu krvi 1,6 litra a stále som krvácala aj ked mi dávali transfúzie. Maternica sa mi pri pôrode vraj natrhla na 3 cm. Už vtedy sme si povedali, že si budeme dalšie dieťa adoptovať, pôvodne sme chceli totiž deti tri. No a chceli by sme novorodenca.

lulucertik
29. júl 2010

@bigfree ahoj a vitaj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre