Profi rodič

europa16051992
26. jún 2015

Ahoj už dlhšie rozmýšľame z mužom že by sme sa stali profi rodičom, Ja pracujem ako kaderníčka a muž je súkromný podnikateľ podniká v oblasti poľnohospodárstva vlastný viac než 100h pôdy. Máme jedno dieťa, chceli by sme vedieť aké je mať potrebné ukončené vzdelanie obaja máme strednú bez maturity chceli by sme sa ním stať z dôvodu že máme radi deti, viem že to ľahké nebude že tie deti majú nejaké psychické problémy že boli nechcené ale som si istá že by som im tu lásku vedela dať. Viete mi poradiť aká je cesta k tomu aby sme sa ním vedeli stať. Ďakujem 😉

viktoriaboris
7. máj 2016

@kacena4 fuuuha, citala som tvoj prispevok, nazor a skusenost. S manzelom mame tri deti najstarsie 7rocne. Davnejsie sme uvazovali o profi rodicovstve ale narodilo sa nam tretie dieta teraz ma dva roky a uvazujeme opat o tejto moznosti. Citam nazory, skusenosti rodicov....Neviem sa teda rozhodnut. Mas teda po tvojej skusenosti nejake dieta v DD? Pri troch detoch myslis ze by sme to zvladli? Je mozne ze by nam dali len jedno dieta a to nie romske? Romske v ziadnom pripade. Kde sa robia na slovensku kurzy, za kym treba ist? Dakujem katka

matkaasebko
13. júl 2016

@seahorse27 ja sa vyjadrim len k tej casti kde si povedala ze sa to robi kvoli peniazom ze sa "chamcu" deti a neberu do pestunstva...ja ako profi rodic keby mam moznost si vziat decka do pestu uz to aj spravim...ale zial ich je az 7 a na pestu ich delit nechcu ale do bio rodiny sa mozu vraciat po par...a mozno to takto maju aj viaceri profi...ja neviem..viem len to ze vsetko to je nedomyslene...myslienka pekna rralita ina...

seahorse27
13. júl 2016

@matkaasebko Ja som nikde nenapisala, ze VSETCI to robia len pre peniaze! Nechcu delit 7 surodencov na pestunsku starostlivost? S tym som sa este nestretla. A do profi sa mozu v pohode...v com je rozdiel? Nechapem, ved aj tak su podeleni, nie? Ty ich mas kolko? Viem, ze pestunska star. sa robi cez sud a tam su potrebne vyjadrenia psychológa a sociálneho pracovnika o vhodnosti pestunskej pre konkretne deti, je to zlozitejsie...

matkaasebko
13. júl 2016

@seahorse27 "moje" deti su celkovo taky divny pripad...ak mozem tak radsej by som do ip...zide sa mi na to viac pohladov

kacena4
14. júl 2016

@seahorse27 nie obcas to nie je zlozitejsie, obcas si pre dobro deti chce profirodic vziat deti do pestu aby uz mali konecnu rodinu, ale stat ich nechce delit a stale ich drzi v neistote a nuka ich ako velku surodenecku rodinu sak aby sa nepotrhali surodenecke vazby ktore su aj tak potrhane, kedze su deti u viacerych profi. a takto deti trpia neistotou, hoci by u danej profi mohli byt uz na stalo ☹ realita nasho statu ☹ alebo ich dokonca este aj v tej profi potrhaju a rozdelia cast vratia do rodiny a cast nechaju este v profi sak mozno neskor pojde do pestu s ostatnymi alebo mozno este vratime do biorodiny..... chore.... a deti trpia aj par rokov hoci by v profirodine mohli najst uz konecnu rodinu

seahorse27
14. júl 2016

@kacena4 áno, viem, ze je to tak 😔 Kocurkovo...

najjulinka
17. júl 2016

@seahorse27 naopak.. lahsie je dostať dieťa do pestu ako do profi 😉

najjulinka
17. júl 2016

@viktoriaboris jedno doprofi malokedy a podmienka, že nie romske je uplne mimo pri profi....

seahorse27
17. júl 2016

@najjulinka Zavisi to od konkrétneho pripadu - ci ide o solo dieta (vtedy je to celkom jednoduche) alebo o vacsiu surodenecku skupinu (vtedy to byva dost zapeklite, co sa tyka PR aj pestúnskej - ak sa maju delit). Pestunska sa riesi sudnou cestou a profirodic je zamestnanec DD, tak to by som velmi neporovnavala, ze co je lahsie.

najjulinka
17. júl 2016

@seahorse27 ja som aj pestu aj profi.. jasne ak chceme decko zo surodeneckej skupiny, tak to je ine.. ale vo všeobecnosti...

seahorse27
17. júl 2016

@najjulinka Vo všeobecnosti som to tu nijako neporovnavala...

najjulinka
17. júl 2016

@seahorse27 a kedy ste to davali na sud??? ono po novom myslim až od 1.1.2016 je to trošku komplikovanejšie.. ale sudy často rozhodnu inak ako by si decak prial.. a hlavne decka nie je protistrana na sude... 😉 😉 😉

seahorse27
17. júl 2016

@najjulinka Nerozumiem celkom, o com pises. Ja nie som pestun ani PR, ani som nikoho nedavala na sud, ani netvrdim, ze DD je protistrana na sude 😅 Pisem len o tom, ze sud rozhoduje o zvereni dietata do pestúnskej starostlivosti fyzickej osoby....nic viac a nic menej...

najjulinka
17. júl 2016

@seahorse27 ano rozhoduje,a le to že decak nechce deliť, neznamená, že sud surodencov nerozdeli... ked sa pozrie na fakty, že de facto su rozdelení.............. takže tak.... sud nerozhoduje na objednavku decaku.... len to som chcela povedať....

ja som vravela, že pestu je lahšie ziskať, lebo ak raz mam pripravu, tak už som zaradena v oporadovnikua nejake dieťa si najdem.. .ale ked mam pripravu na profi neznamená, že si ma nejaký decak vyberie...... a aj ine naroky na psychotesty, bytove podmienky a pod su pri profi ako pri pestu.... čiže dostať dieťa do profi je ťažšie..... vo všeobecnosti.... 😉

jaron
17. júl 2016

@najjulinka a nie skôr tak, že stať sa profi (dostať pracovný pomer v DD) je ťažšie ako stať sa pestún? Ale ak už si v prac. pomere ako profi v DD, tak snáď dostať deti už nie je také ťažké.

seahorse27
17. júl 2016

@najjulinka ja niekde tvrdím opak? este raz....nikde som neporovnávala, či je tažšie/ľahšie získať dieťa do profi alebo do pestúnskej. Záleží v prvom rade od toho, akú formu si zvolí ten konkrétny človek - čo mu viac vyhovuje...potom uz je na ňom, či do toho vloží viac či menej úsilia, aby to dosiahol.

seahorse27
17. júl 2016

@jaron asi tak...prejsť z profi na pestunsku je určite jednoduchšie ako začínať úplne od začiatku.

najjulinka
17. júl 2016

@jaron ano tak som to myslela.. stať sa pestunom je lahšie ako stať sa profi....

evelin333
30. jan 2019

@jamabe profirodicia su zamestnancami DeD a teda si deti nevyberaju ako tovar a ani ich nemozu vratit ako tovar. deti su im pridelene bez ohladu na to ci ich chcu, alebo nie. Mozno si to mylite s pestunskmi rodinami, co je o niecom inom.

jamabe
30. jan 2019

@evelin333 hm, aka nahoda.. práve dnes k nám prislo dievca do skoly - vratene z profi rodiny. A pred rokom - chlapec, prisiel z profi do decaku a aj k nam do skoly, v priebehu skol. roka, ked si akosi zvykol, prisla ta ista rodina a vzala si ho spat domov 😡. Ale priznavam, nevidela som papiere, len nam to tak bolo povedané, ze profi rodina. V každom prípade tie deti lutujem, ci profi, ci pestunska.. 😔

jamabe
30. jan 2019

@evelin333 a teraz mi napadlo, ze v minulosti takto vratili dieťa, a to bola na 100% profi rodina.

jaron
30. jan 2019

@jamabe aký je dôvod všeobecne ľutovať deti v pestúnstve?

najjulinka
30. jan 2019

@jamabe u nas je napr. povinna amterska pre rodičky... ak je profi rodič PN napodobne .. a nie je to len, že priofi vracia ale aj decak "sťahuje" a pokial su obe strany normalne, čo snad su, tak to nie je bezdovodne....

evelin333
31. jan 2019

@jaron to je co za otazka?

evelin333
31. jan 2019

@jamabe z akeho dovodu bolo vratene? tam je vela moznosti pre ktore sa deti vracaju, nie je to len na rozhodnuti PR

jaron
31. jan 2019

@evelin333 jamabe písala, že
"V každom prípade tie deti lutujem, ci profi, ci pestunska."
tak z toho vyplynula moja otázka.
Aj keď teraz sa mi zdá, že som ju asi zle pochopil, že asi neboli myslené deti v pestúnstve všeobecne, ale skôr tie konkrétne prípady, v kontexte tých problémov (vrátenie dieťaťa a pod.), ktoré spomínala.

jamabe
31. jan 2019

@jaron ľutujem tie, ktore vratia.. ci su v pestunskej ci v profi. Ja to uznavam, ze je to ovela lepsie pre deti, zazit zivot v nornalnej rodine, ked uz ich bio rodina zlyhala.
Na 2.strane,zazili sme i pripad, kedy matka tlacila na DeD, aby jej dieta stiahli z profi rodiny (velmi mila pani, ktora sa fakt starala) a dieta v domove slo rapidne dole s výsledkami v skole. Hlavne, ze surodenec v tej rodine ostal. Som prekvapená, ze bio rodicia maju taku pravomoc.

jaron
31. jan 2019

@jamabe áno, rozumiem, prepáč, zle som ťa najskôr pochopil.

kacena4
1. feb 2019

@jamabe k tomu vrateniu deti, je to individualne, niektorym detom je to k prospechu, zaziju nieco co by inak nezazili, najma ak su to tazko chore deti, ktore nie su vhodne do adopcie, napr. novorodenci u ktorych sa casom vykluje viacnasobne postihnutie, na ktore si profirodic netrufa, pre tieto deti je pozehnanie, ze mohli byt aspon cast svojho zivota v rodine a rozvijat svoju psychomotoriku v rodinnom prostredi, nie na oddeleni... ci deti, ktoré nemajú sancu dostat sa do rodiny, cely zivot vyrastali na oddeleni a mali moznost zakusit zivot v rodine, no dana profirodina im nesadla... mozno prostredie a tak sa hladala ina, dieta dozrelo na rodinu a teraz je v novej rodine spokojne hoci s prestupom
netreba lutovat tieto deti, treba dakovat, ze dostali aspon ako taku sancu okusit kusok rodinnej pohody. vikendove navstevy babiek, tiet, ujov, navstev u znamych, ci vyletov v kruhu rodiny, ze mali moznost vidiet ako to funguje v ozajstnej rodine, aby to raz vedeli aj oni v buducnosti zapracovat do svojej rodiny, lebo takyto vzor v decaku nikdy neuvidia....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre