Túžim po dieťatku, ako je to s adopciou novorodenca?

lauradd
16. máj 2019

Dobrý deň,som slobodná a veľmi túžim po dieťatku...moje šance mať vlastné sú však už veľmi malé ak nie už žiadne a tak by som si chcela adoptovať novoredenca,ktorému by som dala teplo domova a veľa lásky...aký je postup? akú mám šancu? a ako dlho sa čaká?

veronikaszabova
16. máj 2019

@lauradd uz su tu o tom temy - dost obsiahle, kde je vsetko vysvetlene.
Len pozor - na zdraveho, bieleho novorodenca sa dlho caka - rataj v rokoch

klarissa25
16. máj 2019

@veronikaszabova a daju slobodnej žene dieťa na adopciu ?

vrds
16. máj 2019

@klarissa25 dajú ak preukaze že má dosť peňazí sa starať sama

danusskaaa
16. máj 2019

Ako písali vyššie, novorodenca získať je boj (známy majú hranicu do 3 rokov a sú v poradovníku už 8 rokov) a aj keď sa nejaký "objavi" dávajú prednosť komplet rodine. Slobodná matka to ma oveľa ťažšie a nie je to len o dokozavani príjmu. Zisťujú sa podmienky a úroveň života bez dieťaťa, nabudanie tohto života ako sa bude vyvíjať a podobne. Úspešnosť dostať dieťa je veľmi maličká. Ale držím palce moooc, lebo každá si zaslúži byť mamou...✊

kikaaa444
16. máj 2019

@lauradd netozmyslala si radšej nad darovaním spermií ? Myslím že u nás to nie je povolené pre
Slobodne ženy ale stále to vieš vyriešiť s niakym kamarátom napr .. pripadne viem že v USA sa to robí

chcemradu
16. máj 2019

@kikaaa444 ze s kamaratom 🙈

eliska13
16. máj 2019

@danusskaaa ináč je to dosť úbohé, že slobodnú preverujú a prednosť dajú manželom aj tí sa môžu o pár rokov rozísť.Slobodnej môžu pomôcť rodičia, rodina môže mať o rok partnera, muza

kikaaa444
16. máj 2019

@chcemradu áno keďže samej by to nedali tak vie ten vzťah akoze predstierať a v tom prípade jej spermie darujú co vieš možno ma ochotného kamaráta ktorý do toho s nou pôjde . Moja kamaratka to takto bude riešiť zrejme tiež .. predsa len bolo by to vlastne dieťa a za to stojí každý jeden risk

eliska13
16. máj 2019

@chcemradu a čo je na tom?tiež by som, ak by som musela to tak riešila ako prejsť tortury ohľadne adopcie, čakať roky a nikto nevie ako sa psychika zachová a ako to dopadne pár dní nazad tu bol príspevok o deťoch z domova aké sú problemove.iste aj vlastné môže byť problémové ...Ale autorka nepíše či má zdr.problemy či iba chlap chyba.

kikaaa444
16. máj 2019

@eliska13 presne tak . A hlavne to dieťa by bolo biologicky jej ! Jej problém je že nemá s kým .. preto by pre ňu bolo riešenie nájsť niakeho kamaráta s ktorým bude akoze tvoriť pár a tým pádom je šanca že dieťatko bude mat svoje a aj si ho výnosi 🙂 smaozrejme spermie jej nedá kamarát ten bude hrať len úlohu toho druhého .. keďže na toto potrebuju byt pár . Tiež nevidim na tom nič zle .. je to len možnosť ako mat vlastne dieťatko bez partnera 🙂

chcemradu
16. máj 2019

@kikaaa444 a to akoze na spermiograme neriešia najprv "diagnózu " oboch partnerov?

cickamon
16. máj 2019

@kikaaa444 no lenze nikto jej tu nespravi umele oplodnenie len tak bez vysetreni, a pokial si nenajde kamarata co je uplne neplodny bez sance sa vyliecit, tak jej cudzie spermie nedaju 😀

kikaaa444
16. máj 2019

@chcemradu ja neviem čo tam riešia neviem čo všetko to obnáša nerozumiem sa týmto veciam len viem že to niektoré takto riešia .. a prečo neskúsit ak je šanca na vlastne dieťa aj keď cesta možno tŕnistá

kikaaa444
16. máj 2019

@cickamon veď ja netvrdím že to je že pride a vybavené určite je to náročné ale tak nikdy nevieš a stále ma nádej na vlastne to chcem tam povedať

h_petra
16. máj 2019

@lauradd preco je tvoja situacia taka cierna? Pises, ze sance na vlastne uz takmer nie su. Znie to velmi smutne ☹

kikaaa444
16. máj 2019

Preto som napísala že v USA to robia pomaly na počkanie . Ak ma veľa peňazí tak to môže
Rovno riešiť tam a načo adopcia . Ja si myslím že adopcia je úplne že posledná možnosť prečo dovtedy neskúsiť aj iné možnosti

nika3136
16. máj 2019

Známa mala 40r., slobodná, bezdetná, zvažovala adopciu ale čuduj sa svete, menej náročné bolo "oklamať" ich pri umelom oplodnení a už má ročnú dcéru.

adalmba
16. máj 2019

@lauradd ja som tiež veľmi túžila po dieťatku a to mam aj manžela. Umelé oplodnenia 0 bodov iba tisíce v.... A mám dvojičky čakala som 2 týždne. Síce sú zatiaľ v pestúnskej starostlivosti Le s možnosťou osvojenia. Držím palce❤️

kikaaa444
16. máj 2019

@nika3136 ja si myslím že oni tam aj tak vedia že polovica tých párov nie je skutočných a len z povinnosti a zo zákona si tam robia svoju úlohu .. ale pritom podľa mna dobre vedia že žena je aj tak sama .. veď to je postavené na hlavu tento zákon kde je napísané že dvaja sa o dieťa postarajú lepšie ako žena sama .

h_petra
16. máj 2019

@nika3136 chorá doba. Dieťa sa dá ísť doslova kúpiť.

kikaaa444
16. máj 2019

@h_petra
Nie chorá doba je že dovolili že dieťa sa dá kúpiť . Prečo slušnej samostatnej žene odberu možnosť mat vlastne dieťa ??? Deti sa rodia v oveľa horších podmienkach a manželstvách ..

eliskadad1
16. máj 2019

@lauradd prečo už nemáš možnosť mať vlastné dieťatko? V čom je problém?

chcemradu
16. máj 2019

Sak rovno sa môže s kamošom vyspať, ak je jediny problem to, ze nema s kym... A dat do papierov " otec neznamy" ...ale ak ma zdrav.problemy, aj um.oplodnenie nemusi dopadnúť najlepšie.

h_petra
16. máj 2019

@kikaaa444 nuz, samostatna ale slobodna zena prirodzene k dietatu nepride.
Ja to dokola opakujem.
Dieta nie je narokovatelne. Na dieta nikto nema pravo.
Kto slusnej samostatnej zene odobral pravo mat dieta? Nikto. Kazdy si je strojcom vlastneho. Jasne, ze okolnosti mozu byt rozne, ale zivot sa neda nalinkovat. Treba ho zit s pokorou a taky akym je.

kikaaa444
16. máj 2019

@h_petra tak takýto názor môže mat
Len žena ktorá dieťa už ma a tým pádom je za vodou . A ak ho náhodou aj nemáš tak váž slova , aby si sa náhodou neocitla v rovnakej situácii . Tým nechcem nikomu nič zle priať . No to či ma žena partnera alebo nie je šťastie.. nie niečo čo ona môže na 100% ovplyvniť

nika3136
16. máj 2019

@kikaaa444
@h_petra
Ženy, ja neviem ako na to reagovať a poprave asi ani nechcem. Je to žena, ktorá celý život robila kariéru, žgrlošila peniaze, podriadeným nedávala odmeny, ktoré im patrili atď....
Mala jeden vzťah v neskoršom veku, kde ju chlap kopol do zadku a zrazu zistila, že je jedináčik, má starších rodičov (už majú aj okolo 75r) a ona zostane sama. Tak má dieťa.
Kdežto som ja v tom čase našťastie počala prirodzene, z lásky, s partnerom atď....
A naša ďalšia známa, ktorá má 9r dcéru, stáleho partnera, 3 byty (chcem povedať, že je maximálne zabezpečená), bola na 8mich vkladoch v KE aj v Brne a neúspešne. Musela sa pozerať, ako tejto rastie v bruchu dieťa, ktoré má otca XY a aká je šťastná.
Doteraz hovorím, že bez sexu počala iba Panna Mária a táto nemenovaná.
Nechápte ma v zlom.
Ale sú rôzne situácie a nepoznáme príbehy ľudí.
Možno by som v nejakom prípade kričala hlasné áno(možno práve v tomto) , možno teraz (na ňu) hovorím tiché nie.... Je to iba môj pocit, moje prežitie situácie. Neviem ako sa toto dieťa zachová v dospelosti keď zistí, že je "zo skúmavky". Možno bude vďačné, možno nahnevané....
Treba zvážiť či nie je matka sebecká že toto dokáže urobiť ale takisto aj to, či nie je lepšie potlačiť sebeckosť a nájsť zmysel života.
Žienky iba nahlas uvažujem.
Prosím vás, nehádajte sa.

kikaaa444
16. máj 2019

To už je choré aby sa ženy odsudzovali za to že túžia mat vlastne dieťa . Veď v tomto by sme my ženy mali držať spolu . Ja sa nehádam ale žasnem nad tým ako toto niekto môže povedať že slobodná žena nemá právo na dieťa . A nie nie sme si strojcovia svojho šťastia pretože mat partnera je o šťastí . A keď žena potratí tiež môže zato sama ona ? Lebo si je strojcom šťastia?? Niektoré veci človek neovplyvní a patrí tam aj vzťah ..
@nika313

kikaaa444
16. máj 2019

@nika3136 a ako by ste reagovali vy keby máte aj napr partnera ale je neplodný ? Verím že vtedy by Vám nevadilo žeby dieťa bolo zo skúmavky pretože túžba po dieťati by bola najsilnejšia .

h_petra
16. máj 2019

@kikaaa444 prd o mne vies 🙂
Deti nemam a zatial sa nam nedari.
Napriek tomu si nemyslim, ze mame na dieta pravo, alebo ze by sme mali nan nejaky narok.
Ja prave vazim slova. A okrem toho si vazim este aj seba a svojho manzela a tiez nas spolocny zivot. A snazim sa ho prijimat taky aky je.
Takze asi tak 😉

rooskoliv
16. máj 2019

@kikaaa444
Reagujem na tvoj komentár ohľadom h_petra.... A akým právom zakazujú mať dieťa páru rovnakého pohlavia? Aj to rovnako podporuješ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre