Zvažujete dať dieťa na adopciu?

pikocka
29. máj 2013

Ahojte, je tu nejaké dievča/žena, ktorá zvažuje možnosť - dať svoje ešte nenarodené dieťatko na adopciu ? Chcela by som pomôcť...

dzordza
8. apr 2014

ahoj uz je to na tebe ako sa rozhodnes my sme manzelia 12 rokov a podstupili sme vsetko aby sme splodili babetka ale bezuspesne ak by si sa rozhodla napis svoj emailtakto mozme viac popisat dakujem sme cakatelia v poradovniku na adopciu ahoj

bobalik1
19. aug 2014

Chcela by som si adoptovat a tak pomoct niekomu ........

tortelinka
19. aug 2014

@bobalik1 ved u nás si nemôžeš vybrať od koho si adoptuješ, zbytočná téma

sladkaema
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
10. nov 2014

@admin prosim doriesit kradez identity
@sladkaema ma stiahnutu foto odtialto
http://www.topky.sk/cl/13/1353510/Sialene-VIDEO...

sladkaema
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessa
13. nov 2014

Pekny vecer som v 25 tyzdni tehotenstva zatial vsetko prebieha fajn dietatko bolo neplanovane a necakane no neviem ale cim viac ho citim tym viac mam sneho radost . a prave preto sa trapim a bojim ze si ho zial nebudem moct nechat a budem nutena ho dat na adopciu . s priatelom uz niesom a nemam prostriedky ani zazemie na jeho vychovu ! Ak by sa nasla nejaka dobra rodina ktora ma zaujem o adopciu dietatka rada by som sa zoznamila a spoznala vas ! 🙂 dakujem a prajem pekny vecer ☹

tortelinka
13. nov 2014

@bessa adopcia konkrétnemu človeku nie je možná, takže zbytočná téma

bessa
14. nov 2014

@tortelinka a neda sa dat ani do opateri ? proste niekomu vybranemu ! citala som o utajenom porode ale tam mamina ani neviem komu ide dieta do ruk ani nic ....

sue
15. nov 2014

😔 @bessa danim na adopciu sa navzdy vzdavas rodicovskych prav,ty uz nebudes matkou,preto ani nesmies vediet,kde tvoje dietatko zije,ako sa vola a podobne. Drzim palce. Neviem v akej si situacii,ale zvazuj poriadne a s ohladom na to,ze nevies,co bude o 5-10-15 rokov :(

moon1979
15. nov 2014

OMG, mráz mi behá po chrbáte, keď žena - matka dokáže napísať také niečo, že chce dať svoje vlastné narodené dieťa na adopciu ... ja by som asi zošalela keby som takéto niečo spravila ... zle mi je len pri pomyslení na to ...

veď je x spôsobov ako sa chrániť, ak už ďalšie dieťa je "problém" ... mať pri sebe dalšie dieťa a žiť v domnení, že je na záťaž ... ach ženy ... spamätajte sa ...

nesúdim, ale je to nezodpovedné ... deti sú veľký dar a treba si to vážiť

tortelinka
15. nov 2014

@bessa da sa dat do pestunstva rodine, alebo tak...ale nie na adopciu

bessa
15. nov 2014

@moon1979
@tortelinka
@sue ..... SUE ja premyslam kazdy den a kazdym dnom viac a viac sa modlim aby som mohla a mala prilezitost sa rozhodnut inak ! ☹ Vela krat mi tecu slzy a vela krat este budu .
MOON - je tazke sa vzit do niekoho koze ked vnej sami niesme ja mnoho krat tiez zakladam na vlastnej situacii a sudim alebo skor premyslam ako je to mozne ze niekto urobil tamto iny hentamto . Ja si myslim ze potrat by bola ovela vacsia skoda a na tehotenstvo sme prisli az po 12 tyzdni ! Je moje predsa len zije vomne a viac ako mna to trapit mrziet a boliet nemoze ani jednu s vas ! okolnosti dakedy prinutia cloveka vzdat sa najmilovanejsieho . Vzdat sa toho co clovek miluje viac ako seba ! Ja viem ze kde je laska vystaci aj chlieb zo solou no ako to vysvetlit malemu dietatu alebo babatku . Mat ho a trapit tak samu seba a jeho ? alebo sa vzdat vlastneho stastia vlastneho dietata na ukor dobreho myslim tym zem u bude vediet dat niekto vsetko je mnoho ludi co si zasluzia mat to co mat nemozu ako napr porod vlastneho dietatka. Ja sama rodinu nemam ako mam . este par mesiacov mi ostava a ja dufam ze sa to vsetko zmeni k lepsiemu a ze nakoniec bude primne a somnou 🙂 Tortelinka dakujem za odpoved ...
A na zaver prajem vam mnoho sil, lasky , zdravia a vela radosti v zivote .

moon1979
15. nov 2014

@bessa prepáč, ja naozaj nesúdim, ale ani nechápem ... nedokázala by som to ... keby som mala ja sama byť len na vode a chlebe a dať všetko ostatné deťom, ale vzdať sa? to je horšie ako smrť ...
želám ti aby sa ti situácia zmenila k lepšiemu a nemusela si toto nikdy riešiť ... chudoba nie je hanba, veľa ľudí žije skromne ...

santeema
15. nov 2014

@bessa rozhodni sa ako to citis a vôbec neber ohlad na reci ostatných. viem to pochopit, aj ked v takej situacii som nikdy nebola. lebo ak nemas zazemie, staly domov a hlavne ten stres co dat tomu malému, tka to nie je ziadna sranda. tie co ta tu odsudzuju ti nedaju ani na sunar, ani na najomne. a ti, ktori na dietatko cakaju formou adopcie a dostanu ho, tak ho urcite budu lubit a daju mu len to najlepsie. ved naco by potom chceli dieta? neboj sa, vsetko dobre dopadne🙂, len ty sama v sebe si to musis vysporiadat a ak das dieta do pestúnskej starostlivosti, budes ho moct sledovat ako rastie a aj navstevovat, je to zo zakona neboj. prajem ti vela sily a lasky🙂.ahoj

stellamaris
15. nov 2014

@bessa nemohla by som dat dieta na adopciu,radsej si necham dieta a vychovam ho vo vsetkej skromnosti.Mna by hryzlo svedomie cely zivot.
Pouvazuj,ci predsa nemas moznost dietatko si nechat a vychovat ho sama.Chudobnych rodin poznam niekolko a deti vychovavaju veru z mala penazi a ide to celkom dobre.Drzim ti palce 😉

katarina1984
15. nov 2014

Ach jaj,je to smutne...my sme sa dlho snazili o babo a teraz budeme oslavovat 1 rocik..som velmi stastna....zijeme z ruky do ust a momentalne sme aj v minusovych cislach,ale NIKDY by som sa nevzdala nasej Elisky...baby zvazte si to...nabuduce uz nemusi byt.

tortelinka
16. nov 2014

@bessa ja ťa nijako nesúdim, neviem nič o tvojej situácii, ale existujú organizácie, ktoré pomáhajú matkám ako ty, veľmi si vážim rozhodnutie, že si dieťa nechala žiť...ak sa tvoja situácia nebude dať nijako inak riešiť, adopcia znamená pre tvoje dieťa šancu žiť a byť milované(novorodenec sa do rodiny dostane okamžite, nebude sa trápiť v DD) držím palce, ak by si potrebovala pomoc, napíš IP

bessa
16. nov 2014

Dakujem vam mnoho krat a zo srdca ... Velmi rada budem nadalej navstevovat stranku modry konik a rada budem informovat o mojej situacii snad nakoniec pridam aj ja dajake stastne fotky spolu s mojim dietatkom 🙂 dufam ze kazda s nas najde svoje stastie a tie ktore ho uz mate pevne dufam a verim ze vas dlho roky neopusti a bude vasim priatelom navzdy
@moon1979
@santeema
@stellamaris
@katarina1984
@tortelinka

nasta55
16. nov 2014

@palusa1404 len to nie :()

katarina1984
17. nov 2014

Teraz ma tu neukamenujte,len uvazujem....ked sa neviete,nedokazete,nemozete o dieta postarat a sexu sa azda kvoli tomu nevzdate,preco sa nechranite?obaja...

krasnadusa
18. nov 2014

Vidim ze je tu viac mamiciek ako moja kamaratka resp.znama .
Taktiez ju okolnosti nutia dat babo na adopciu.
Daju sa vybrat vopred buduci rodicia ci osoba ktora sa moze o dieta starat?

levicat
18. nov 2014

@moon1979 ano su dar preto nesla na potrat ale pomoze niekomu kto dietatko nemoze mat a nebyť takých žien tak ziadnen pár co nemože mat deti by v zivote nezaplnili to prazdne miesto v srdci, co mame mi stastne mamky svojich vlastných deti

levicat
18. nov 2014

@katarina1984 no aj moja sestra brala tabletky a otehotnela, aj guma moze prasknut takze jedina istota je podviazanie vajecnikov co je uz asi nezvratne takze chranit sa mozme hociakym sposobom aj tak to moze zlyhať

cenculinka
18. nov 2014

Dámy, ak by tuzba po dietati bola u neplodnych parov taká neprekonateľna, ako sa tu o tom pisalo a aj v 300 dalsich rovnakych temach tu na MK, tak preco su tie detske domovy take plne? Alebo si vyberame ako v obuve, nie cierne, nie choré, nie päťročné, ale polrocne blondave zdrave biele? A tie ostatne nie su deti? Byt matkou je krasne a tazke zároveň, ziadna z nas by to svoje "problémové"dieta nedala za nic na svetet, aj ked nie je podla sablony dokonalych deti...drzim velmi palce vsetkym vam, ktore placete nad tym, ze mizno to case babo pojde k inej mame, no ak si niekto "vybera" ako vo výklade, byde to urcite lepsia volba pre vase babo ako tazsi zivot s vami v skromnosti? Nikoho nechcem uraziť, no nejaka ta pravda tam bude ☹

ivia25
18. nov 2014

@bessa a čo ak už nebudeš môcť mať deti? Alebo ty budeš plodná a tvoj budúci manžel bude neplodný? Čo potom ,treba myslieť dopredu,treba si otvoriť očičká,zistiť všetky možnosti pomoci....Poviem ti jeden príklad -môj švagor je rozvedený so svojou ex má 2 deti,našiel si priateľku s 2 detmi a spoločné maju 1 dieťa.Dokopy je to 5 detí o ktoré sa príkladne starajú.Tak nech mi nik nehovorí,že to nejde,sú to len výhovorky.Nechcete prevziať zodpovednosť za svoje činy.A tie omáčky okolo toho -typu dieťatku-babätku bude tam- onam lepšie a svoje dieťatko milujem viac ako svoj život Sú žvásty ☹ Je veľa možnosti ako sa môžete chrániť,keď nechcete mať deti.Ale v dnešnej dobe je známe ,že dôležitejší je v ruke vysokoškolský diplom ako myslieť dopredu čo s dieťatkom ,ak by som otehotnela.Vystihla som to správne?

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cenculinka
18. nov 2014

@redlola presne tak, lebo system je zial chorý ☹ a podla mna je chora aj možnosť vyberu dieťaťa rodičmi ☹ skoda, ze sa musi nieco také stávať, ze niekto mať nemôže a ten co môže tak zas nemoze vychovať ☹

maznacik007
18. nov 2014

@redlola
@cenculinka

dievcata najprv sa treba vyznat a potom sudit
profesionalny rodic je zamestnanec detskeho domova, zamestnanie podla ZP a on absolutne nerozhoduje ci dieta pojde do osvojenia... on len vykonava svoju pracu v domacom prostredi o tom ci dieta pojde do osvojenia atd.. rozhoduje len a len sud ... a socialka.... teda chysta podklady...
ak deti ostavaju u profirodicov tak je to bud preto lebo maju vazne zdravotne problemy a potencionalny rodicia ich nechcu ... napr. maju protilatky na hepatitidu C alebo vyvinove vady alebo maju v domove starsieho surodenca a take deti su ponukane len spolu ....

za dalsie pestuni ... pre nich to nie je povolanie ani praca ... dostavaju prispevok ale je to max. desatina toho co stoji stat detsky domov a profirodic dieta im je zverene rozhodnutim sudu do pestunstva sa ale ponukaju deti ktore nemali sancu na osvojenie ... najma je to z dovodu tmavsej pleti, ochorenia, pravneho statusu ...

ano vela ludi caka na dieta v poradovnikoch ale to nie je kvoli profirodicom a uz vobec nie pestunom .. ale preto ze maju v poziadavkach ze chcu biele, zdrave a co najmensie dieta....

cenculinka
18. nov 2014

@maznacik007 toto mi je uplne jasné, ta posledna veta ☹ a to.mi je ľúto aj ked sa ma to netýka. ..ak chce niekto dieťa, tak ok, zaradom...chapem mozno ten vek, aj to len mozno...nikoho nebudem súdiť, je to každého vec, ale pisat ako roky cakam a cakam na adopciu a pritom mam pomaly aj na IQ rodicov podmienky je chore...a ak nahodou to "moje"dieta bude v 15.problemove tak lutujem, ze som si zle vybrala? Kokos! Dakujem bohu ze sa ako tak.mozem starat o to moje dieta, lebo nie je uplne zdrave a asi by ho nikto nechcel, lebo ma "uz"2 roky a trapenie so srdiečkom na cely zivot ☹ tak bud tuzim po dietati alebo nie! Ved matka tiez nikdy nevie, ake bude to jej vynosene a porodene dieťa ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre